TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 08:00:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 714666 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2894 poslato: Novembar 29, 2015, 10:47:06 posle podne »

...a sada svi u porodilište...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2893 poslato: Novembar 29, 2015, 10:42:41 posle podne »

Na temperaturi nižoj od 22-23 stepena, kokosovo ulje je "čvrste konzistencije", na višim temperaturama postaje tečnije...a na to svojstvo bitno utiče i sadržaj tih "kratkolančanih masnih kiselina", koja diktira "topljivost"...

Inače, jedna zanimljiva činjenica oko zasićenih masti...

Sadašnje nutricionističke preporuke su da unosimo do 25% kalorija iz masti. Od toga:

50% iz polinezasićenih masnih kiselina
35% iz mononezasićenih
15% iz zasićenih

E sada uvek neka zanimljivost...uzmimo npr. majčino mleko...u periodu "dojenja", 53% ukupnih kalorija dobijamo iz masnoća iz majčinog mleka, a njihov sastav u majčinom mleku je bio ovakav:

15% iz polinezasićenih masnih kiselina
35% iz mononezasićenih
50% iz zasićenih

Jao majko mila, zar je to moguće?! A pomenimo da majčino mleko( mast iz istog), bogata i sa MCT...tako da...  ;D

Zasićene masti uzvraćaju udarac  ;)  ;D

Navedeno kokosovo ulje imaš u svim prodavnicama zdrave hrane...
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 10:47:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2892 poslato: Novembar 29, 2015, 08:29:53 posle podne »

E pa SrĂ°ane...bolje se odluči za kokosovo ulje( extra devičansko, organsko)...jer lično smatram da je suplement MCT ipak samo simbolični anti-katabolik...( pogledaj dozu)...
OK
Uzmem to ako nadjem.
Pošto svakako uz maslinovo, pijem još neko ulje...
:)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2891 poslato: Novembar 29, 2015, 08:15:30 posle podne »

Da, da, naravno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2890 poslato: Novembar 29, 2015, 08:12:35 posle podne »

Licemerje, neobjektivnost, zamena teza, a najgore od svega, laganje samog sebe...

Ipak, držimo se osnova, parole - "u zdravom telu, zdrav duh"..."ne brže od života"...realna očekivanja, bez krajnosti i preterivanja...

Telo koje imamo treba nam ceo život...zar ne? Da li je ijedan rezultat vredan izgubljenog zdravlja? Čim sve ovo postane opsesija, napor, usiljeno jurenje nekog ideala( po svaku cenu), to više nije uživanje...a ni zdravlje...

E pa SrĂ°ane...bolje se odluči za kokosovo ulje( extra devičansko, organsko)...jer lično smatram da je suplement MCT ipak samo simbolični anti-katabolik...( pogledaj dozu)...

Jedna supena kašika kokosovog ulja ima oko 7-8 gr "čistih" MCT...  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 08:14:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2889 poslato: Novembar 29, 2015, 08:07:45 posle podne »

A sa druge strane, ako mene pitaš o toj simboličnoj dopuni, onda sam na SrĂ°anovoj strani, bolje da pojedem još 200 gr mesa ili 50 gr oraha, nego li kesicu smokija...  ;)
hehe
;D

Kalorije su ipak kalorije...a i kosovo ulje je izvor MCT( "masni hidrati")... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagoreva-koji-titi-miie.html
Već kada si spomenuo MCT, setih se da je to sledeći suplement koji sam hteo da pazarim...
:)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2888 poslato: Novembar 29, 2015, 08:02:06 posle podne »

 :D :D

Inace ja sam skroz protiv toga, ne koristim cak ni suplemente, bas 'na suvo' sto bi rekli, a vidim po teretani opusteno pominju ''plava srca'', ''klen'', ovo ono. Iskreno mislio sam da je samo tako prica kako se koristi sve i svasta, medjutim stvarno ljudi uzimaju i to pricaju opusteno o tome, mogu misliti 'iza zavese' koliko ih koristi svasta i cuti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2887 poslato: Novembar 29, 2015, 07:59:55 posle podne »

Ma opušteno...hvala Bogu da ima konstruktivnih rasprava...ipak svi smo na istoj strani...svi imamo slične probleme, pitanja, dileme...

Još hrane za više mišićnog mesa i načini za njegovu "asimilaciju"...



Slazem se naravno. Mada ovom Brandonu nesto ne verujem, prevelik za naturalca ;D

He, he...sve je prirodno do 1000 mg nedeljno  ;D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2886 poslato: Novembar 29, 2015, 07:56:58 posle podne »

Ma ok, poenta svega je primati neke stvari za rezervom...imaš i zagovornike "fastinga", vegan bodibilidinga...ali ne treba svemu slepo verovati...ako ipak "iskustvena osnova" nije pokazala suprotno..

Slazem se naravno. Mada ovom Brandonu nesto ne verujem, prevelik za naturalca ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2885 poslato: Novembar 29, 2015, 07:54:02 posle podne »

Ma ok, poenta svega je primati neke stvari za rezervom...imaš i zagovornike "fastinga", vegan bodibilidinga...ali ne treba svemu slepo verovati...ako ipak "iskustvena osnova" nije pokazala suprotno...a i opet napominjem individualne razlike - genetika, tj. brzina metabolizma, telesni tip, osetljivost na insulin...

A sa druge strane, ako mene pitaš o toj simboličnoj dopuni, onda sam na SrĂ°anovoj strani, bolje da pojedem još 200 gr mesa ili 50 gr oraha, nego li kesicu smokija...  ;)

Inače imaš čak i zdravije suficite ( kalorijske dopune )...eksiranje maslinovog ulja ili kokosovog ulja...eto zdravije forme IIFYM...  ;D

Kalorije su ipak kalorije...a i kosovo ulje je izvor MCT( "masni hidrati")... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagoreva-koji-titi-miie.html

https://www.youtube.com/watch?v=eV-xRA7yE2o

https://www.youtube.com/watch?v=A1UuMp4wWjE

« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 07:57:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2884 poslato: Novembar 29, 2015, 07:43:40 posle podne »

Sto se tice izgleda lika ovog ispod ne znam sta je cudno, jedino mozda procenat masti moze biti sumnjiv, to stvarno ne mogu da garantujem, sto se misica tice pa boky je ''duplo'' veci od njega.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2883 poslato: Novembar 29, 2015, 07:37:10 posle podne »

Ne suficit, nego dopuna. Makronutrijenti mogu nekad da se pogode tako da uneses sve potrebno, a ostanes ispod kalorijskog unosa. U perfektnoj situaciji bi to dopunio hidratima, ali ako je neka minimalna kolicina iskreno verujem da je potpuno nebitno. Suficit je nesto drugo.

Al' mlatimo praznu slamu, dok ne probam na sebi tesko da mozemo nesto pametno zakljuciti, razliciti su i organizmi, a ocigledno ovde nije popularan takav opusteniji rezim.
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 07:39:43 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2882 poslato: Novembar 29, 2015, 07:33:50 posle podne »

Pa i Hitler je ljubio decu u svojim propagandim filmovima, pa je ispao...  ::)

"Hiljadu puta ponovljna laž postaje istina"...

Bilo bi lepo da i članovi "Pansport tima" sa "profesionalnim iskustvom" kažu nešto o IIFYM, koji možda može imati svoju upotrebnu vrednost u "van sezoni"...ali opet, junk suficit je ipak junk...svakodnevni junk...

Svakako bi ja probao da sam na nekom niskom bf-u, ovako ce sacekati.

Da ti je BF dovoljno nizak, siguran sam ne bi ni razmišljao o junk-u, tj. o "junk suficitu", veruj mi...  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2881 poslato: Novembar 29, 2015, 07:32:13 posle podne »

Koliko se sećam, bilo je dosta pitanja ovde povodom toga, ali se još iko nije javio da kaže da li je probao...
:)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2880 poslato: Novembar 29, 2015, 07:28:18 posle podne »

A kad ispratis ceo kanal i malo razmislis prica ima smisla, nesto moze i da se proceni nakon par godina gledanja necije price. Mada nebitno, svakako nije jedini koji koristi iifym. Nego i logicno mi je da ako si na odrzavanju ili ispod suficita kalorija da ne moze da naskodi, pa odakle god da poticu kalorije. Ako se prica o nekom minimumu, tipa cokoladica, parce pice i slicno, nisam mislio fifty fifty - junk/zdravo.

Na osnovu energetske potrosnje se gojimo ili mrsavimo.
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 07:32:11 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 19 upita.