TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 01:50:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713151 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3809 poslato: Jul 15, 2016, 10:29:19 pre podne »

Pa posto je Srdjan propustio visegodisnju "prepisku" o govedjem zelatinu...

GoveĂ°i želatin je u zapravo čist kolagen ( gradivni protein, svih naših vezivnih tkiva, ima ga u raznim "tipovima", ali "polazna tačka" je ista za sve)!

Na tržištu imamo niz preskupih preparata kolegena, a naš goveĂ°i želatin možete naći u najbližoj prodavnici zdrave hrane za neverovatnih 160-200 dinara za 100 gr. Naravno, uvek naglasite da tražite GOVEĂDI ZELATIN, koji kao što mu samo ime kaže - dobija se preradom vezivnog tkiva krupne rogate stoke – tetiva, kostiju, hrskavice...

Kolagen iz goveĂ°eg želatina ima pozitivan uticaj na zdravlje kože i rast noktiju, kao i za bujnu i jaku kosu u smislu boljeg kvaliteta dlake.
TakoĂ°e, pomaže u oporavku bolnih zglobova, zateže opuštenu kožu, utiče povoljno na probavni i imuni sistem, a veruje se i da smanjuje pojavu celulita.
I ajmo, onako taksativno, kao "kod učiteljice", goveĂ°i želatin je "dobar za naše telo", jer...

- Pozitivno deluje na stanje vezivnih vlakana i sitnih krvnih sudova

- U sebi poseduje dve aminokiseline: prolin i hidrosiprolin, koji imaju pozitivan uticaj na oporavak vezivnog tkiva, a tu je i glicin, poznat po protivupalnim efektima, pomaže u zarastanju rana, regeneraciji kože i povoljno utiče na kvalitet sna.

- Želatin je u stanju da poveća rast i obim vezivnog tkiva( hrskavica), što je veoma važno kod "bolesnih zglobova"...

Kako se koristi želatin u lečenju zglobova?

Recept je...

- Kupite u bilo kojoj prodavnici zdrave hrane 150-300 gr goveĂ°eg želatina, sa voćnim ukusom ili bez.

- Uveče( pred spavanje) sipajte 5-10 gr želatina (dve ravne kašikice) u 10-20ml hladne vode( najbolje iz frižidera).

- Promešajte i ostavite da stoji do jutra (van frižidera), na suvom i hladnom mestu, u zatvorenoj posudi( poklopljena čaša, npr.)

- Želatin će nabubriti i pretvoriće se preko noći u žele.

- Ujutru "pokusajte" smesu na prazan stomak. Možete dodati sok, vodu sa medom ili pomešati smesu sa jogurtom ili kiselim mlekom( ukus je malo bljutav ;) ).

Već posle nedelju dana efekti su OSETNI!

GARANTUJEM!

Trajanje "lečenja" je mesec dana. Ponoviti tretman želatinom za 6 meseci.


- Vezano za pomenuti deo verovatno je kolagen u nekoj od svojih formi...

Mada ja tek sad citam, pa to postade zagonetka, govedji je zelatin, jede se, nije u prahu, nit je hrskavica, nit je masno...hm, kolagen je  ;) Vezivno tkivo ima sirok dijapazon "pojavnih oblika"...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3808 poslato: Jul 14, 2016, 10:58:34 posle podne »

Ima li šta korisno u govedjem želatinu kada se jede?
Ne mislim u prahu, nego onaj deo kod kolenice recimo (nit' je hrskavica, nit' je masno); tetiva, ili šta mu dodje već to...
:)
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #3807 poslato: Jul 14, 2016, 09:00:38 posle podne »

Aj ako neko moze da uslika, meni ovo moje lici na griz, smesno je nabubrilo, bas malo, ni petina case.

Ajde slikaj ti ujutru da vidimo kako to izgleda. Iskreno ne verujem da je nesto lose, samo eto tako izgleda. Zelatin ko zelatin.
Ja to kad sam pravio dodao sam cak i step sok malo i lepo izmesao i ostavio.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3806 poslato: Jul 14, 2016, 04:14:16 posle podne »

+1

Zato ja pratim kalorije. Drasticno lakse uklapam unos po tome nego da preracunavam koliko mi hidrata treba svaki dan. Proteini i masti variraju, jeste minimalno, ali to je dovoljno da menja unos hidrata. Recimo masti su 1g dok jedem skusu i sardine, a 0.5g ako jedem belo i belanca, proteini nekad 1.5, nekad 2 i onda hidrati ne mogu biti fixni u tim slucajevima, nego nekad 2, nekad 2.5, nekad 3, ali bitno je da ostanem u deficitu.

Sto kaze Nenad, neko radi def i sa 500g, nema tu fixnog broja.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3805 poslato: Jul 14, 2016, 03:19:29 posle podne »

kad smo na definiciji koliko bi bio najveci unos hidrata, preko kog broja gr po kg ne bi smeli ici ?

neko odgovor?

Ovo eventualno moze da ti ikaze trener ili ti sam sebi ako vodis zapise dijete itd itd.

Niko od nas ne zna tacne informacije o tvom telu do detalja kako bi odredio brojku. Pritom je tu ukljuceno milion parametara.

Kilaza, staz u ter, cilj, predhodna ishrana, staz dijete, supsi, trening, kardio, san itd, itd. Ja sam npr jeo 500 uh u nekim trenutcima, da li to znaci da trebam da ti savetujem tu brojku..??7

NE, jer smo svi razliciti, tako da daj neki info pa da pomazemo oko hrane i treninga :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3804 poslato: Jul 14, 2016, 03:15:42 posle podne »

Aj ako neko moze da uslika, meni ovo moje lici na griz, smesno je nabubrilo, bas malo, ni petina case.
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #3803 poslato: Jul 14, 2016, 02:57:17 posle podne »

Ja kada sam pravio takodje nije bila puna casa, ali to je to.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3802 poslato: Jul 14, 2016, 02:30:08 posle podne »

Slavisa, a jesi sa 10ml vode pravio? Dokle tako nabubri u casi, otprilike koja visina. Da li je moguce da je ustajao, pa ne bi pomoglo ni vise vode. Kod mene je vise kao griz ostalo, nije ovako

http://uspesnazena.com/wp-content/uploads/2015/06/gelatinovaya.jpg
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3801 poslato: Jul 14, 2016, 01:49:53 posle podne »

kad smo na definiciji koliko bi bio najveci unos hidrata, preko kog broja gr po kg ne bi smeli ici ?

neko odgovor?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3800 poslato: Jul 14, 2016, 12:15:58 posle podne »

Ok, hvala za info :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3799 poslato: Jul 14, 2016, 12:11:04 posle podne »

Mozda sam subjektivan, ali osetnog efekta na zglobove ima...vec posle nedelju dana redovnog uzimanja...naravno, to nije carobni napitak, ali pozitivnog efekta "na zglobove" ima...

I od jednog uzimanja da se tako brzo ispolje efekti koje si pomenuo u prethodnim postovima...hm, autosugestija...  ;D

Iskreno ne vidim koja bi briga bila sa 5 gr govedjeg zelatina...  :D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3798 poslato: Jul 14, 2016, 10:44:24 pre podne »

Ma ne pijem, hteo sam da probam. 5G sam sinoc prelio s 20ml vode, nabubrilo je, ali sqm ocekivao bar do pola case, medjutim nabubrilo je par milimetara. Ako efekat po zglobove i tetive nije znacajan, onda necu ni uzimati, briga manje
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3797 poslato: Jul 14, 2016, 10:28:45 pre podne »

Hm, obicno se na 5 gr @praha@ dodaje 10 ml vode...pa i treba da nabubri...ipak je to zelatin  ;D Kako ga "spremas"?

Mislim da idealizujes efekte govedjeg zelatina...

Inace koliko ga dugo pijes?

@ belgrade style

Nemoj samo da ispadne - "zenu treba voleti ko dusu, a tresti ko krusku"...  ::)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3796 poslato: Jul 14, 2016, 10:01:29 pre podne »

Slavisa jesu pozitivni ,a pojedine slucajeve, meni treba da sam budniji, eneregicniji i gladniji jer nemam neki apetit, medjutim ne znam koliko 5g ozbiljno utice na te stvari. Takodje 20ml vode mi deluje premalo, ostalo je onako zrnasto, nabubrelo par milimetara, ne znam jel treba tako ili...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #3795 poslato: Jul 14, 2016, 08:16:36 pre podne »

Haha, upravo je ta taktika Srdjane :D Slavisa neka samo promeni ime :)

Hvala Slavisa, ima razumevanja mada ga ponekad izgubi ali za sada je sve ok, hoce i da mi sprema hranu :) Ima perioda kad i ona pocne da se hrani kako treba ali joj nekad i dosadi pa predje na "standardnu" ishranu. Isto je i za treninge. Sta da ti kazem Slavisa, samo cvrsta ruka od pocetka i nema brige :D Samo da ne bude njena cvrsta ruka haha
Sačuvana
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.16 sekundi sa 14 upita.