TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:24:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rame - Neresiva enigma  (Pročitano 11034 puta)
evandro10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #21 poslato: Jul 31, 2014, 12:00:23 posle podne »

Vezbe koje sam dobio: u ovom polozaju: http://www.health-and-fitness-source.com/images/shoulder-workout-routine.jpg , samo su dlanovi okrenuti od tela, prsti ka gore, izdrzaj sa minimalnim pokretima od 2-3 cm, prvo gore-dole, onda u krug, na jednu pa na drugu stranu... pa onda kao da sakama pravim osmice...onda isto to sa rukama ispred tela gore-dole... zatim u tom polozaju kao na slici, uvrtanje sake na napred, pa na pozadi, tu se javlja krckanje u ramenu prilikom uvrtanja na napred, malo je neprijatno, pa ne znam da li da radim tu vezbu?

Onda iste te vezbe radim u pretklonu, da bih pogodio zadnje rame...

I na kraju imam za lopatice, vezba koja mi najvise prija ali je najteza da se objasni, pocetni polozaj je isto kao gore slici, a onda se lakat malo primakne telu i u isto vreme se stegnu misici lopatice...poslacu Vam snimak u privatnoj poruci :) Ide prvo jedna ruka, pa druga, pa obe zajedno u isto vreme...

Procitao sam Vas tekst fleksibilnost ramena, da li mogu da radim sve one vezbe istezanja, ili samo ovu jednu?
najvažnije istezanje za rame je


Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Jul 31, 2014, 11:41:38 pre podne »

istezanje se radi posle vežbi, nikada kada je hladan mišić...
istezanje se radi polako postavi se ruka u položaj zatezanja umernog, zadržaj do 45sec, zatim se pojača za 2-3cm zatezanje, zatim ponovo zadržaj 45sec, ovo ponoviti 2-3 puta....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Jul 31, 2014, 11:35:26 pre podne »

najvažnije istezanje za rame je

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jul 31, 2014, 11:32:04 pre podne »

plivanje i tenis ne za sada, zbog podizanja ruke iznad glave....
stoni tenis može ukoliko ne izaziva bolove u ramenu... (oprez)
golmanski posao može ako ne izaziva bol u ramenu (oprez od pada na rame)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Jul 31, 2014, 11:30:26 pre podne »

napišite vežbe koje ste dobili, pa ću vam dodati još neku od vežbi....
Sačuvana
evandro10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #16 poslato: Jul 31, 2014, 10:04:16 pre podne »

Hvala Pedja na odgovorima. Razumeo sam, nema sklekova i propadanja do daljneg :)

Jos par pitanja vezano za sportske aktivnosti, da li smem da igram tenis i stoni tenis u narednom periodu?

Da li smem da branim, posto sam rekreativno golman u fudbalu i malom fudbalu?

Da li smem da plivam?

potrebno je da polako jačaš mišiće rotatore ramena i zadnji deltoid
+
istezanje rotatora ramena

naravno u narednom periodu (dok ne stabilizuješ i oporaviš rame) NE SMEŠ raditi propadanja i sklekove...

Sto se tice vezbi, zamolio bih da mi date vezbe istezanja, jer mi to nisu dali na terapijama, rekli su da se istezem ali nisu precizirali tacno koje vezbe...

Sto se tice ostalih vezbi, dobio sam ih dosta, radim ih 2 puta dnevno i prijaju mi. E sad ako Vam nije tesko, mozete Vi da mi napisete program, pa onda ja npr da radim ujutru njihove vezbe, a uvece Vase. Ili mogu da Vam kazem koje sam vezbe dobio, pa onda Vi samo da dopunite ako nesto fali, mada su malo teze za objasnjavanje, jedino da se snimim dok radim :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Jul 31, 2014, 09:00:15 pre podne »

možeš dobiti program za rame i ovde na pansport forumu....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Jul 31, 2014, 08:59:19 pre podne »

potrebno je da polako jačaš mišiće rotatore ramena i zadnji deltoid
+
istezanje rotatora ramena

naravno u narednom periodu (dok ne stabilizuješ i oporaviš rame) NE SMEŠ raditi propadanja i sklekove...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Jul 31, 2014, 08:57:21 pre podne »

pogledaj txt koji objašnjava tvoj problem

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/povreda-ramena-na-benu.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Jul 31, 2014, 08:56:17 pre podne »

upravo pri vežbama koje radiš - SKLEKOVI i PROPADANJA

kod postojanja slabosti mišića rotatora ramena i mišića zadnjeg ramena (zadnji deltoid) dolazi do prednjeg klizanja u zglobu ramena i do irirtacije subskapularne burze i tetive duge glave bicepsa.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Jul 31, 2014, 08:54:03 pre podne »

Jedno zapazanje dok sam radio ove vezbe, kad stegnem skroz lopatice, primaknem ih pozadi jednu drugoj, i onda krenem u taj pokret guranja, ne krcka mi rame... Mozda samo treba da razvijem te misice pozadi?

Citao sam negde da je bitan taj balans izmedju grudi i ledja, mozda su meni ti misici pozadi dosta slabiji od grudi, pa mi onda zato rame vuce na napred?
odgovor na ono što si spomenuo - su rotari ramena (rotator cuff).
ovi mišići su stabilizatori ramenog zgloba, pri pokretima ramena stabilizuju rameni zglob, sprečavaju nepravilne pokrete u ramenu i prednje klizanje ramena pri pokretima....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Jul 31, 2014, 08:51:44 pre podne »

Nisam pravio pauze, trenirao sam sigurno par meseci sa tim tegobama... A onda kad sam otisao kod doktora prestao sam da treniram, i ta pauza traje vec godinu dana... S vremena na vreme odradim par serija sklekova da vidim jel se nesto promenilo, ali nije...

Led su mi stavljali na krioterapiji posle operacije, inace ga sam nisam stavljao. Gelove takodje nisam.

Mazao sam jedino alkohol i maslinovo ulje 2 puta dnevno, jedno 3 nedelje, jer mi je Vlada kiroprakticar tako rekao, da se smiri ta upala tetive bicepsa.

I stvarno se to sve smiri, ali kad opet uradim npr seriju sklekova ili propadanja, ista prica nanovo...

Juce sam kod Vlade na terapijama dobio neke vezbe da radim, uglavnom su razni izdrzaji u pitanju, sa minimalnim pokretima 2 do 3 cm gore-dole ili u krug, sa rukama sa strane, pa ispred tela, onda ima jedna vezba za lopatice itd...


u tvom slučaju
NE SMEŠ(!!!!)
raditi - propadanja i sklekove do daljnjeg!

te vežbe opterećuju rame u velikoj meri - dovodi do povrede ramena koju imaš....
Sačuvana
evandro10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2014, 11:48:46 pre podne »

Jedno zapazanje dok sam radio ove vezbe, kad stegnem skroz lopatice, primaknem ih pozadi jednu drugoj, i onda krenem u taj pokret guranja, ne krcka mi rame... Mozda samo treba da razvijem te misice pozadi?

Citao sam negde da je bitan taj balans izmedju grudi i ledja, mozda su meni ti misici pozadi dosta slabiji od grudi, pa mi onda zato rame vuce na napred?
Sačuvana
evandro10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2014, 10:13:05 pre podne »

Nisam pravio pauze, trenirao sam sigurno par meseci sa tim tegobama... A onda kad sam otisao kod doktora prestao sam da treniram, i ta pauza traje vec godinu dana... S vremena na vreme odradim par serija sklekova da vidim jel se nesto promenilo, ali nije...

Led su mi stavljali na krioterapiji posle operacije, inace ga sam nisam stavljao. Gelove takodje nisam.

Mazao sam jedino alkohol i maslinovo ulje 2 puta dnevno, jedno 3 nedelje, jer mi je Vlada kiroprakticar tako rekao, da se smiri ta upala tetive bicepsa.

I stvarno se to sve smiri, ali kad opet uradim npr seriju sklekova ili propadanja, ista prica nanovo...

Juce sam kod Vlade na terapijama dobio neke vezbe da radim, uglavnom su razni izdrzaji u pitanju, sa minimalnim pokretima 2 do 3 cm gore-dole ili u krug, sa rukama sa strane, pa ispred tela, onda ima jedna vezba za lopatice itd...

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2014, 09:53:38 pre podne »

Da li si pravio pauze?
Hladio ledom?
Mazao neke gelove na mestu bola?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.466 sekundi sa 14 upita.