TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 07:25:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kombinacija suplemenata  (Pročitano 2613 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: April 28, 2015, 06:14:29 posle podne »

Slažem se da prvo treba krenuti od osnove - definisati ciljeve, napraviti plan i program ishrane, treninga, pa tek onda razmišljati o suplementima.

Par osnovnih suplemenata koji se mogu uklopiti bilo o kom cilju da se radi:
- vitamini i minerali - jer se hranimo nezdravo uglavnom, ne stižemo da jedemo, a trening povećava potrebu za vitaminima i mineralima
- esencijalne masne kiseline poput omega 3 ribljeg ulja
- protein je odličan, najbitnije posle treninga

Dakle za 7000 din ja bih uzela npr Pan power protein, kompleks vit-min poput Natrol energizer-a, i omega 3 riblje ulje.  Sasvim lepa i osnovna kombinacija.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: April 28, 2015, 05:36:11 posle podne »

Dobro je, ja sam brzo uradio backup, inače ode ceo forum kako je počeo Shomy. :D
Sačuvana
shomy95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #10 poslato: April 28, 2015, 12:46:13 pre podne »

Nije bitno.Hvala momci... shvatio sam :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #9 poslato: April 27, 2015, 11:25:13 posle podne »

taj PW-34 protein sam i imao u planu da kombinujem sa nekim kreatinom


BTW,slucajno sam ti obrisao komentar :D prvi put po forumima da pisem :D

Slavisa, sta ovo pises ???!!! Ahahahaha ovaj lik je kralj ;D :D :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: April 27, 2015, 11:23:13 posle podne »

Evo sad ode i moj komentar? Uhhhhhhhhhhhhhh
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #7 poslato: April 27, 2015, 02:01:04 posle podne »

Ma nije ovo burazer napisao sigurno :) decko umesto novi post da stavi on ispravio njegov verovatno haha
Da jbt :S ono ispod mog posta u novom pasusu je njegov odgovor. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #6 poslato: April 27, 2015, 01:21:50 posle podne »

Ma nije ovo burazer napisao sigurno :) decko umesto novi post da stavi on ispravio njegov verovatno haha
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: April 27, 2015, 12:43:43 posle podne »

taj PW-34 protein sam i imao u planu da kombinujem sa nekim kreatinom


BTW,slucajno sam ti obrisao komentar :D prvi put po forumima da pisem :D
« Poslednja izmena: April 27, 2015, 06:07:25 posle podne od strane shomy95 » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: April 27, 2015, 10:55:01 pre podne »

Zanima me koje suplemente da kombinujem... visok sam 171 i i tezak 72 kg... voljan sam da potrosim 7 hiljada dinara za prvi mesec na suplemente,pa da vidim kako to funkcionise. Razmisljao sam da kombinujem neki whey protein + creatine i zanima me da li je to dobra kombinacija i da li postoji nesto bolje na tu foru i za te pare ? i koji konkretno whey je dobar...
Kolko si voljan da potrosis na hranu za prvih mesec dana ?

Pa i nisam u nekoj najboljoj finansijskoj situaciji... Jedino sto mogu od ishrane da priustim je Menza. Tipa 4x dnevno samo meso i ovako sa strane da unosim vocne obroke. Vise od toga trenutno ne mogu da priustim.
« Poslednja izmena: April 27, 2015, 11:26:00 pre podne od strane shomy95 » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: April 27, 2015, 10:28:03 pre podne »

Zanima me koje suplemente da kombinujem... visok sam 171 i i tezak 72 kg... voljan sam da potrosim 7 hiljada dinara za prvi mesec na suplemente,pa da vidim kako to funkcionise. Razmisljao sam da kombinujem neki whey protein + creatine i zanima me da li je to dobra kombinacija i da li postoji nesto bolje na tu foru i za te pare ? i koji konkretno whey je dobar...

Uvek kada vidim ovakvo pitanje samo po sebi se namece pitanje o ishrani?

Preduslov maximalne efektivnosti suplementacije je korigovana ishrana u skladu sa ciljem, kao i trening na zavidnom nivou...

Protein i kreatin su svakako delotvorna kombinacija, ali sami za sebe, ako unos proteina visoke bioloske vrednosti, slozenih ugljenih hidrata i zdravih masti dominantno na racun ishrane nije na zavidnom nivou su neisplativa investicija sa kratkorocnim i minimalnim efektima...

Dakle, prvo uloziti u kvalitetne namirnice, tj. dovoljno kvalitetnih namirnica, a sve sto preostane usmeriti na suplementaciju...proteinski suplementi su tu da obezbede dodatni unos od 30-60 gr proteina na osnovni unos kroz ishranu...dakle, bar 1,5-2 gr proteina po kg telesne mase...

Preporuke za OBAVEZNO DETALJNO CITANJE ( "bez muke nema nauke", a i napretka, dosta citanja, dosta ucenja, da ne bi ucio na sopstvenim greskama, i bio veciti pocetnik)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Razlikovati osnove i dodatke osnovi...neprocenjivo...   ;)


MIŠIĆE KOJE STE MAKSIMALNO IZMORILI TRENINGOM , MORATE KVALITETNO DA NAHRANITE I ODMORITE DA BI „RASLI“ ILI DA BI ODRŽALI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...

Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do „oštećenja“ mišićnih vlakana, koja „rastu“ u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom( mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka, predstavlja ključ mišićnog rasta( hipertrofije).

Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno „gradivnih blokova“ za obnovu „treningom oštećenog“ mišićnog tkiva...

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2 poslato: April 27, 2015, 12:25:37 pre podne »

To je odlična kombinacija. Trebao bi pre nego što kreneš sa suplementima da središ ishranu ako već nisi kako bi postigao željene rezultate.
Kako se hraniš i koliko dugo treniraš ?
Sačuvana
shomy95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: April 27, 2015, 12:22:00 pre podne »

Zanima me koje suplemente da kombinujem... visok sam 171 i i tezak 72 kg... voljan sam da potrosim 7 hiljada dinara za prvi mesec na suplemente,pa da vidim kako to funkcionise. Razmisljao sam da kombinujem neki whey protein + creatine i zanima me da li je to dobra kombinacija i da li postoji nesto bolje na tu foru i za te pare ? i koji konkretno whey je dobar...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.236 sekundi sa 14 upita.