TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395597 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 06:27:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713262 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2834 poslato: Novembar 27, 2015, 11:33:02 posle podne »

Kontam, brže mu je...
:D
Da li mozemo naneti sebi neku štetu unoseći proteine 4-5g po kg-u?!?
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2833 poslato: Novembar 27, 2015, 11:23:18 posle podne »

Imam pravi obrok 10-20min nakon treninga, meso/pirinac/salata, na putu do kuce pojedem samo bananu, al' sam mislio ako uzmem blender da pijuckam nesto do kuce ;D

Probao sam jednom belanca, bananu i mleko, izblendirano, ali bilo je i jedno zumance pa nije bilo bas pitko, mozda bi samo s belancima i ledom to bilo ukusnije.
Izvini, a koja je poenta da ubacujes zivo belance u sejk ili kuvano? To mi nije jasno, zasto ne pojedes samo belance?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2832 poslato: Novembar 27, 2015, 11:20:28 posle podne »

Ne brini "tvoji mukom stečeni mišići neće nestati u plamenu katabolizma"...

Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u „redovnim obrocima” bio na zavidnom nivou...


http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2831 poslato: Novembar 27, 2015, 11:03:20 posle podne »

Imam pravi obrok 10-20min nakon treninga, meso/pirinac/salata, na putu do kuce pojedem samo bananu, al' sam mislio ako uzmem blender da pijuckam nesto do kuce ;D

Probao sam jednom belanca, bananu i mleko, izblendirano, ali bilo je i jedno zumance pa nije bilo bas pitko, mozda bi samo s belancima i ledom to bilo ukusnije.
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2015, 11:14:24 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2830 poslato: Novembar 27, 2015, 11:01:04 posle podne »

To bi trebalo da bude kao pwm?

Bolje se odluči za bananu i neki proteinski suplement...

Ako nemaš proteinski suplement i kvalitetan obrok posle treninga( proteini visoke biološke vrednosti + složeni hidrati) "sa manje masti", će imati dovoljan učinak...

U ovom periodu čak i ograničen unos "proizvoda" od belog brašna može biti poželjan, baš zbog svoje "brzine"...a od izvora proteina koji se malo brže vare( iz hrane), i belanca mogu biti dobar izbor...

Moj pwm kada nema "proteina"( suplementi) su oko 50 gr kuvanog pirinča + 8 belanaca+1 celo jaje...

P.S. zašto misliš da bi bilo interakcija sa mesom? Uticaj skorba na varenje proteina? pH želuca?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2829 poslato: Novembar 27, 2015, 10:16:47 posle podne »

Da li bi npr sejk od ovsenih, mleka, banane negativno uticao na apsorpciju proteina iz mesa koje pojedem posle treninga ili na nesto drugo?

Naravno ne znam koliko bi me to zasitilo i da li bi onda mogao da pojedem pirinac + meso, ali recimo u slucaju da bi i da mi ne ometa apetit, da li bi smetalo da posle treninga popijem taj UH sejk i onda imam normalan obrok, jer ovako svakako nemam nista, odma nakon treninga idem kuci i jedem, eventualno bananu nekad.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2828 poslato: Novembar 27, 2015, 08:55:37 posle podne »

Opet sam dosao na ideju Slavisa da te nesto pitam haha :D :D
Da li ugljene hidrate mozemo uneti iz 2-3 obroka ili je pozeljno kao i proteine unositi ih u 5-6 obroka, vise manjih obroka....

Sve zavisi od ciljanog unosa hidrata, tj. manipulacija njihovim unosom...ukupnog broja obroka, kao i odabira izvora hidrata( prosti idealno u pwm...složeni u svim ostalim obrocima, sem u obroku pred počinak)...isto tako jasno razgraničiti "teoriju" - šta su prosti, šta složeni hidrati...šta vlakna...a samim tim će biti lakše prepoznati njihovu upotrebnu vrednost...

Kada unositi ugljeni hidrate?

Povećana osetljivost na insulin je najizraženija ujutru i posle treninga. Tako da bi uopštena preporuka bila da se ugljeni hidrati naĂ°u na vašem meniju, u prvom jutarnjem obroku i posle treninga, a naravno i pre treninga da bi imali dovoljno energije za „normalan” trenažni proces.

Inače, tokom dugog noćnog sna vaše telo „troši” rezerve glikogena, tako da ih treba adekvatno nadoknaditi u prvom jutarnjem obroku.

Sem ako niste blagosloveni superbrzim metabolizmom, trebalo bi da zaboravite na ideju da jedete bilo koji oblik ugljenih hidrata kasno noću (večera, tj. obrok pred počinak). Konzumiranje hidrata kasno noću ometa otpuštanje hormona rasta i promoviše skladištenje masti dok spavate.


Detaljnije o unosu hidrata, obrocima...obaveznom vezivanju sa "izvorima proteina visoke biološke vrednosti"...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2015, 08:58:05 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2827 poslato: Novembar 27, 2015, 07:46:17 posle podne »

Zavisi...
:)
Proteine unosiš da bi mišići imali hranu; UH zavisi da li si na masi ili ne.
Ja konkretno: od 6 obroka, poslednja dva su mi bez UH.
Sve zavisi i od organizma; neko moze i pre spavanja da ih jede, pa se neće zamastiti...
Probaš pa vidiš...
:)
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #2826 poslato: Novembar 27, 2015, 05:48:01 posle podne »

Opet sam dosao na ideju Slavisa da te nesto pitam haha :D :D
Da li ugljene hidrate mozemo uneti iz 2-3 obroka ili je pozeljno kao i proteine unositi ih u 5-6 obroka, vise manjih obroka....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2825 poslato: Novembar 27, 2015, 03:08:39 posle podne »

Svojevremeno sam počeo da koristim, pa prestao. Predlog? Doziranje?

Sve na jednom mestu...detaljno...kako, zasto...i odnosi...doziranje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2824 poslato: Novembar 27, 2015, 03:02:05 posle podne »

Uz svaki obrok unosis omegu 3, kolicina u zavisnosti od ukupnog dnevnog unosa, nesto uneses iz hrane, nesto iz kapsula :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2823 poslato: Novembar 27, 2015, 02:57:34 posle podne »

Svojevremeno sam počeo da koristim, pa prestao. Predlog? Doziranje?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2822 poslato: Novembar 27, 2015, 02:44:31 posle podne »

Hvala Bogu da neko nije poceo sa onim "fuj zabludama" oko svinjske masti...

Sve prirodne masti( pod "vestackim" podrazumevam "zle" trans masti) su zapravo mix mononezasićenih, polinezasićenih i zasićenih masnih kiselina, samo u razlicitim odnosima, sto svakako utice na "cvrstinu masti"( mast ili ulje)...da, cak i maslinovo ulje ima oko 12-14% zasicenih masti u svom sastavu...

Inace kad smo kod komparacije nekih masti i ulja...

Twin, a suplementacija omega-3?


Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2821 poslato: Novembar 27, 2015, 12:39:02 posle podne »

Ne znam bro, 2 puta nedeljno dignem hidrate, jednom na nešto preko 3(sreda) i nedeljom oko 4, nisam probao konstantno da držim hidrate više, a možda bih trebao probati. Imao sam nekada skoro 15 kg više, mnogo sam se zamastio na studijama i ne želim ponovo ni blizu toga. Kao fobija.  :-\
Masti ne mogu tačno da odredim, imam neku lošu tabelu u Excell-u, masti su mi iz svinjetine koju jedem redovno, iz žumanaca i iz badema.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2820 poslato: Novembar 27, 2015, 12:22:19 posle podne »

I ja nemam problema sa apetitom. Možda zato i ne razumem ove što kukaju da ne mogu da jedu više. Držim se na 2.8 gr UH ali bi mogao mnogo više jesti, užas. Posle treninga 2 jaja, 8 belanaca i 100 gr.pirinča+ salata i posle sat i po sam već poprilično gladan. Što kaže Nenad i apetit se trenira.
A Twin, jel te masti ako ides preko 3g UH ? Npr. 3,5 ? Kolko drzis masti ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 14 upita.