TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 02:50:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713233 puta)
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #2924 poslato: Decembar 03, 2015, 06:19:08 posle podne »

120din je vec prihvatljivo,ali kad malo preracunas treba ti dve konzerve za obrok(200g) to je 240din..za te pare uzmes 500g cistog mesa i imas za dva dobra obroka..bar se ja vodim tom logikom,a i nisam neki ljubitelj tune : )
Sačuvana
Nenad Glisovic
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2923 poslato: Decembar 03, 2015, 06:03:24 posle podne »

Ma, znam...
Kupujem ja živu, nego ovo mi nije jasno, da ni 100g ribe, šaka kukuruza i pasulja košta toliko.
Pre sam kupovao tu ponekad', ali nije cena bila toliko visoka...
Sada na pijaci uzmem za 120 dinara u konzervi, i to mi stoji u frižideru 3-4 meseca...
:)
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #2922 poslato: Decembar 03, 2015, 05:59:06 posle podne »

Uvek sam pre za svezu ribu ili meso nego tunjevine..em sto se finansijski isplati,em sto je kvalitetnije..tako da je ovo ujedno i moja preporuka..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #2921 poslato: Decembar 03, 2015, 01:16:58 posle podne »

Da li postoji razlog zbog čega su one Rio Mare tunjevine sa povrćem toliko skupe?!?
Realno, mogu za te pare 2kg sveže ribe da uzmem...
Kontam da je zbog imena...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2920 poslato: Decembar 03, 2015, 01:01:54 posle podne »

Da li postoji razlog zbog čega su one Rio Mare tunjevine sa povrćem toliko skupe?!?
Realno, mogu za te pare 2kg sveže ribe da uzmem...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2919 poslato: Decembar 03, 2015, 12:18:24 posle podne »

 :D :D :D
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #2918 poslato: Decembar 03, 2015, 12:05:02 posle podne »

Sojino ulje postoji?

Baki to je ono u šta ljudi umaču leba kad pojedu sardinu ili tunjevinu ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2917 poslato: Decembar 03, 2015, 12:00:33 posle podne »

Sojino ulje postoji?
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2916 poslato: Decembar 03, 2015, 10:11:49 pre podne »

Kali tekst
http://www.dominomagazin.com/zivot/zdravi-zivot/kuvanje-na-ovim-uljima-izaziva-rak/
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2915 poslato: Decembar 01, 2015, 10:49:52 posle podne »

Vagu nisam nastelovao, sad izmerio drugu kesu ima tacno koliko sam i stavio. Moja greska. :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2914 poslato: Decembar 01, 2015, 06:55:42 posle podne »

Kontam da ne bi smelo toliko...
Možda 2-3%...
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2913 poslato: Decembar 01, 2015, 05:43:50 posle podne »

Juce sam stavio u zamrzivac 400g belog, jutros izvadim onako zamrznuto i izmerim tako i bude oko 250g. Je l to normalno?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2912 poslato: Decembar 01, 2015, 01:04:08 pre podne »

Je l racunate masti iz juneceg buta, ja dnevno unosim 1g masti po kg i sad racunam fazon da imam nekih 70 kg i sad 35 g su iz jaja 32g iz oraha i 3 g iz omega 3 kapsula i sad me zanima kako vi racunate to iz juneceg buta posto njega cepam 500g dnevno.

U globalu bi trebalo sve da se računa...

E sad moram priznati da je pitanje dobro...7-15 gr masti na 100 gr buta...subjektivna procena "masnoće"...  ;)

Po pitanju ranigiranja buta...orijentaciono...

But (bez kolenice) – meso zadnji delova nogu sastoji se od više delova različitih vrednosti: Meso koje je spajalo but sa karlicom koristi se za mlevenje.

Šol – najmekše meso u unutrašnjosti buta. Sa njega se skida kapak (poklopac)., koji se najčešće koristi za pripremu supe, a ostatak za pripremu raznih jela, odrezaka (šnicli) i dr.

Frikando – spoljni deo buta sa nešto više vezivnog tkiva, pa je žilaviji i tvĂ°i. Obično se pre upotrebe špikuje slaninom, kiselim krastavcima i šargarepom. Služi za pripremu gotovih jela u raznim umacima.

Ruža velika – meso u unutrašnjosti buta s donje strane), najmekši je komad u butu i vrlo je mekano i podesno za sečenje odrezaka i dr. Koristi se kao i meso šola.

Ruža mala – najmekši i najkvalitetniji deo buta. Priprema se kao i šol i velika ruža. Najčešće je namenjena za odreske.


Vidim ja da će za tebe anemija biti misaona imenica...  ;)

Zavisi, meni ella ima ekstra ukus, jedno vreme je nisam jeo uopste i onda kad sam krenuo nisam mogao da stanem, ovaj president mi je kao plastika neka(takvu strukturu i ima) plus mi je nekako bezukusan sta znam, a ella ide lepo i uz meso i sl. msm da sam tu i otkrio njen potencijal i ukus.

Ma naravno po pitanju sira subjektivan sam u proceni...a o ukusima ne treba raspravljati...  ;)
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2015, 01:15:16 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2911 poslato: Decembar 01, 2015, 12:50:23 pre podne »

Zavisi, meni ella ima ekstra ukus, jedno vreme je nisam jeo uopste i onda kad sam krenuo nisam mogao da stanem, ovaj president mi je kao plastika neka(takvu strukturu i ima) plus mi je nekako bezukusan sta znam, a ella ide lepo i uz meso i sl. msm da sam tu i otkrio njen potencijal i ukus.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2910 poslato: Decembar 01, 2015, 12:39:16 pre podne »

Ajmo ovako, počenimo prvo od pitanja koji je sir zdraviji...

Hm, najkraće rečeno najzdraviji je domaći mladi sir dobijen od nepasterizovanog mleka, krava koje su imale dovoljno zdrave hrane( ispaše), kao i dovoljno sunca...tj. mleka koje je zadržalo se one "nativne hranljive sastojke"...

Kao što čoveku treba kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana hrana, tako je i životinjama potrebna, a prava prirodna hrana za krave jeste zelena trava u proleće, leto i jesen i seno i silaža zimi.

TakoĂ°e je važan boravak na suncu, jer kao što dnevno svetlo ima pozitivne efekte na hormonsku ravnotežu ljudi, tako deluje i na životinje.

Problem oko kvaliteta mleka čine i koncentrati...Koncentrati se dobijaju od žitarica, njihovom preradom, kao i od sojinog zrna. Ti koncentrati su bogati „lako svarljivim skrobom” što dovodi do zdravstvenih tegoba naših „dragih mlekonosnih preživara”, što se odražava i na kvalitet mleka... krava, ipak nije stvorena da jede soju i žitarice!

Jedna velika studija sprovedena na nivou Evrposke Unije je analizirala uzorke sa raznih farmi krava i došlo se do zaključka da je mleko krava koje pasu travu mnogo zdravije od mleka krava koje žive u zatvorenom prostoru i „preživaju” koncentrate.

Životinje na ispaši daju mleko koje je bogatije antioksidansima i ima bolju srazmeru važnih masnih kiselina omega-3 i omega-6. To mleko takoĂ°e sadrži više vitamina E i (pro)vitamina A, kao i 60 % više konjugovane linolne kiseline( CLA), kojoj se pripisuju brojni pozitivni učinci na zdravlje.

Dakle, sir dobijen od mleka zdravih krava, koje žive u zdravim uslovima i hrane se zdravo je SIGURNO zdrav  :D

A iluzorno je pitati da li je zdraviji ELLA ili President mladi sir...koristim i jedan i drugi, nisam uočio nikakve fatalne "promene svog zdravstvenog stanja"...  ;)

Da President mladi sir ima oko 5,5 % mlečne masti, a ella je "fat free"...tako ko kako voli, neka izvoli...po ukusu je President bolji...

« Poslednja izmena: Decembar 01, 2015, 12:44:07 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 18 upita.