TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 03:09:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713235 puta)
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #3239 poslato: Februar 03, 2016, 11:33:03 posle podne »

Aj sad imam jedno glupo pitanje u pm ali mi treba odgovor, imam neko otvoreno vino, nije se popilo, bilo neko slavlje i sad ne znam koliko dugo u frizideru sme da stoji otvoreno vino i da li se moze ubaciti u neki recept za BB ishranu ili sta da radim nisam pametan, da cuvam za petak/subotu
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3238 poslato: Februar 03, 2016, 09:34:49 posle podne »

Pa, to malo u kafu možeš bilo koje.
:D
Ma kad je post. Da se ne uzima soja :D inace ovako tucem i 2.8% masti, jaka  stvar da l je 3 il 0g na 100g.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #3237 poslato: Februar 03, 2016, 09:19:14 posle podne »

Pa, to malo u kafu možeš bilo koje.
:D

Što masnije, to bolje ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3236 poslato: Februar 03, 2016, 09:12:00 posle podne »

Pa, to malo u kafu možeš bilo koje.
:D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3235 poslato: Februar 03, 2016, 06:37:21 posle podne »

E hvala za ideju za posna mleka. Nisam znao da se tako jednostavno napravi. Ako nista, bar za kafu ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3234 poslato: Februar 02, 2016, 10:56:46 posle podne »

Ajmo najkraće moguće, kazein je protein mleka, kazein je protein animalnog porekla...a pirinač i badem su "biljnog porekla", tako da je pojava bilo kakvih denaturisanih oblika proteina mleka - kazeina - nemoguća!!!

Pirinčano i bademovo mleko, dakle, nisu životinjski proizvod, tako da ih mogu piti i osobe koje nisu tolerantne na laktozu.
Pirinčano mleko se koristi i kao zamena za obično kravlje mleko u danima posta...ali "bleda zamena"

Pirinčano mleko...hm, pirinčana voda  ;) Vezano za sastav proteina i minerala, ni prineti kravljem mleku...

Evo jednog recepta za pirinčano mleko...

U šerpu stavite šoljicu integralnog pirinča i 10 šoljica vode. Poklopite i stavite na jaku vatru dok ne proključa. Potom smanjite na nižu temperaturu i kuvajte još 30-40 minuta. Sklonite sa vatre da se ohladi i dobro procedite kroz gazu. Ako volite slaĂ°e mleko, zasladite malteksom ili medom...a može se dodato i vanila...

Postupak sa bademovim mlekom je sličan...

Primer recepta...

Potopite 1 šolju badema u vodi i ostavite ih tako nekoliko sati ili preko noći.
Isperite bademe te im dodajte 3 šolje vode i u blenderu dobro izmiksajte (ukoliko želite da napravite bademovo mleko koje će biti lakše za varenje onda pre miksanja sa nabubrelih badema skinite kožicu).
Bademo mleko koje ste na ovaj način dobili možete koristiti ovakvo ili ga možete procediti,  a pulpu koja vam ostane upotrebiti za kolače ili musli ili kao masku za lice.


Proteina skoro da i nema u oba slučaja...  ;)

Biću subjektivan, bolje da uzmem sutlijaš i "blanširane" bademe, nego li ova "vodenasta mlekca"  ;) Izvinite, ako sam nekoga uvredio...veganima su omiljena...  ::)

Po pitanju interakcija sa drugim namirnicama...skoro da ih i nema...
« Poslednja izmena: Februar 02, 2016, 11:16:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #3233 poslato: Februar 02, 2016, 09:02:23 posle podne »

Slavisa, bademovo ili pirincano mleko jel stvaraju kazeinate i interaguju sa hranom kao sto je slucaj kod "obicnog" kravljeg mleka? I inace sta mislis o ovakvim vrstama mleka?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #3232 poslato: Februar 02, 2016, 12:22:38 posle podne »

Ma to on folira ove takmicare da se opuste i kad dodje na takmicenje da lagano pobedi. :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3231 poslato: Februar 02, 2016, 12:05:24 posle podne »

Miladine sad i da hoces ne mozes da odustanes, ovakav nacin zivota ti je usao u krv i to je gotovo.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #3230 poslato: Februar 02, 2016, 11:15:42 pre podne »

Svako od nas ima neki kljuc svog uspeha kako je do njega dosao.Svi ovde ti iznose svoja misljenja a na tebi je naravno hoces li prihvatiti ili ne.
Svi smo mi razliciti i ono sto nekome pomaze drugom ne mora i obratno.
Smernice su uvek dobrodosle je se svakim danom nesto novu uci,  a svako od nas uvek ide po svome i na kraju napravi svoj program kako ce i sta da radi.
U sustini najvaznije je da je svako sobom na kraju  zadovoljan ostalo je nebitno.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3229 poslato: Februar 02, 2016, 09:43:03 pre podne »

Miladine brate, kada budeš shvatio da je najvažnije da u životu radiš ono što te čini srećnim, nećeš imati ovakvih nedoumica. A šta će tebe činiti srećnim zavisi isključivo od tebe. To može biti kilo makarona, dobar auto ili mobilni telefon...drugar koji sa mnom drži teretanu je isti slučaj kao i ti...prekopirao je moj plan ishrane i vidim da je nesrećan i ne mogu da ga opasuljim da nije poenta imati trbušnjake a biti nesrećan...tako mi deluje i tvoja priča.
Brate poenta price moje na kraju i jeste da dok sam jeo sta sam hteo koliko sam hteo i kako sam hteo imao sam bolje rezultate....i smireniji zivot...zato i bataljujem ovu pricu i idem po svome i za sebe....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3228 poslato: Februar 02, 2016, 09:41:29 pre podne »

какав шоу овде  ;D правда за Миладина  8)
Haha doktor ☺

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3227 poslato: Februar 02, 2016, 08:20:48 pre podne »

Miladine brate, kada budeš shvatio da je najvažnije da u životu radiš ono što te čini srećnim, nećeš imati ovakvih nedoumica. A šta će tebe činiti srećnim zavisi isključivo od tebe. To može biti kilo makarona, dobar auto ili mobilni telefon...drugar koji sa mnom drži teretanu je isti slučaj kao i ti...prekopirao je moj plan ishrane i vidim da je nesrećan i ne mogu da ga opasuljim da nije poenta imati trbušnjake a biti nesrećan...tako mi deluje i tvoja priča.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3226 poslato: Februar 02, 2016, 07:45:25 pre podne »

какав шоу овде  ;D правда за Миладина  8)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3225 poslato: Februar 01, 2016, 11:39:03 posle podne »

U sustini najbitnije je opusten zivot bez nervoze sve ostalo je ne bitno...ali hvala na lepim recima svakako
Sačuvana
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 13 upita.