TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 03:18:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti - VII deo  (Pročitano 7168 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #35 poslato: April 20, 2013, 08:30:16 pre podne »

Pa ako ti je takva ideja na umu onda ti je 2 puta nedeljno dovoljno
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Milos97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #34 poslato: April 19, 2013, 07:52:28 posle podne »

ne treniram nista, vezbam u teretani... ponekad odem na basket ili fudbal

koliko treba da trcim nedeljno
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #33 poslato: April 19, 2013, 07:41:12 posle podne »

vezbam u teretani, jedno 2 meseca
 nemam viska sala, hocu kondiciju :)

Ukoliko do sada nisi trčao moraš odraditi nekih mesec dana uvodne faze gde bi recimo svake nedelje trčao sve dužu distancu, primera radi prve nedelje tržiš 2 kilometra, druge 3, treće 4 itd...

Posle toga sve se svodi na to kakva kondicija je potrebna, to zavisi od sporta kojim se baviš?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #32 poslato: April 19, 2013, 07:38:53 posle podne »

Citat
U tom super amino imaš i glitamin, a korist je ista, samo se proizvodi koriste nešto drugačije...šta ti je trenutni cilj treninga?
Стигао ми је "100% Whey protein fuel", па ме занима шта је боље да се укомбинује са њим, Глутамин или "Super Amino 6000". Тренутни циљ тренинга ми је повећање мишићне масе.

Ukoliko tražiš nešto da dodaš onda je to kreatin monohidrat. Ova kombinacija je daleko bolja za snagu i masu od glutamina ili nekih amino kiselina...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #31 poslato: April 19, 2013, 07:37:57 posle podne »

Pozz,Alene!

Verujem da ti se desavalo nekada da imas dva treninga dnevno.Hteo bih da te pitam kako se tada hranis,koliko povecavas unos hrane u odnosu na dane sa jednim treningom?

Meni se desava da dva puta sedmicno (utorak i  petak) imam ujutru trening u teretani a uvece kik boks.I ako se tim danima hranim kao i ostalim,osetim uvece pred kik boks nedostatak energije...Kako tada povratiti energiju dok ne dodjem sa treninga da imam cvrst obrok i uopste kako se hraniti da mi energija bude stalna?

Takodje cesto mi se desava nagli skok i pad secera u krvi,iako unosim samo slozene UH,sa veoma malo ili nimalo secera tokom dana...Kako ovaj problemcic da resim?

Uvek je teško izbalansirati ovakve dane, ali generalno, na te dane fokus treba staviti samo na jedan trening dakle ili tegovi ili kick box.

Ishrana mora biti konstantna i ništa što ćeš taj dan uraditi neće pomoći da imaš više energije, jer telo mora da se regeneriše od treninga, a taj proces može da potraje. Daleko je bolje ostaviti trening sa tegovima posle treninga specifičnog sporta, jer tako možeš da odradiš tegove koliko je god to moguće...to opet zavisi od dnevnog rasporeda.

Ono što može pomoći je kofein koji bi uzimao pre drugog treninga, dobar obrok posle treninga pre podne će potpomoći regeneraciju, pogotovo neki proteinski šejk odmah posle treninga i nakon sat vremena dobar obrok.

Ukoliko to ne pomaže, onda jednostavno ne možeš da izdržiš taj tempo.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Milos97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #30 poslato: April 19, 2013, 03:34:03 posle podne »

vezbam u teretani, jedno 2 meseca
 nemam viska sala, hocu kondiciju :)
Sačuvana
radulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #29 poslato: April 19, 2013, 02:55:21 posle podne »

Citat
U tom super amino imaš i glitamin, a korist je ista, samo se proizvodi koriste nešto drugačije...šta ti je trenutni cilj treninga?
Стигао ми је "100% Whey protein fuel", па ме занима шта је боље да се укомбинује са њим, Глутамин или "Super Amino 6000". Тренутни циљ тренинга ми је повећање мишићне масе.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #28 poslato: April 18, 2013, 09:31:50 posle podne »

Pozz,Alene!

Verujem da ti se desavalo nekada da imas dva treninga dnevno.Hteo bih da te pitam kako se tada hranis,koliko povecavas unos hrane u odnosu na dane sa jednim treningom?

Meni se desava da dva puta sedmicno (utorak i  petak) imam ujutru trening u teretani a uvece kik boks.I ako se tim danima hranim kao i ostalim,osetim uvece pred kik boks nedostatak energije...Kako tada povratiti energiju dok ne dodjem sa treninga da imam cvrst obrok i uopste kako se hraniti da mi energija bude stalna?

Takodje cesto mi se desava nagli skok i pad secera u krvi,iako unosim samo slozene UH,sa veoma malo ili nimalo secera tokom dana...Kako ovaj problemcic da resim?
« Poslednja izmena: April 18, 2013, 09:34:10 posle podne od strane stefolinhoo » Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #27 poslato: April 18, 2013, 08:10:59 posle podne »

pozz, mozes li mi reci kako da dobijem kondiciju? hocu da pocnem sa trcanjem pa ako mi mozes reci koliko min. i ostalo ?

Da li krećeš iz nule, ili si već u treningu?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #26 poslato: April 18, 2013, 08:10:33 posle podne »

Cao, jedno pitanje, neka zamena za animal cut? da li mozes nesto da preporucis, konkretno za izbacivanje tecnosti ubrzanje metabolizma, bolje rezultate pri skidanju viska masnih naslaga itd?

Takmičarka sa kojom trentno radim koristi DymaBurn i ima dobre efekte, radiće i na sagorevanje i kao diuretik, ako kombinuješ sa dobrom ishranom ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #25 poslato: April 18, 2013, 08:06:37 posle podne »

Да ли "Super Amino 6000" може да замени Глутамин и шта је боље узимати?  :)

U tom super amino imaš i glitamin, a korist je ista, samo se proizvodi koriste nešto drugačije...šta ti je trenutni cilj treninga?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #24 poslato: April 18, 2013, 08:03:24 posle podne »

jel moze da se radi punjenje glikogena hidratima uvece , obicno mi se vise traze uvece ujutru nemogu da unesem toliko hidrata zbog proteina , dosta ujutro unesem a i nemam bas neki apetit ?

A zašto uopšte da radiš punjenje gikogenom? Zašto misliš da si se ispraznio i iz kojih mišića si ispraznio glikogen i kako?
pa zato sto ne unosim UH pre treninga u tom prvom obroku a i posle tokom dana ne unesem mnogo, al mi se zato dosta trazi uvece

Ako jedeš malo UH onda ti je pretpostavljam cilj da skidaš salo, a samim time nema UH pre spavanja.

Glikogen se skladišti u svakom mišiću kada uprostimo stvari i potrebno je svašta da se uradi da se taj glikogen potroši, tako da ćeš se teško isprazniti da bi imao šta da popunjavaš.
« Poslednja izmena: April 18, 2013, 08:05:08 posle podne od strane Alen Radošević » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Milos97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #23 poslato: April 18, 2013, 03:16:30 posle podne »

pozz, mozes li mi reci kako da dobijem kondiciju? hocu da pocnem sa trcanjem pa ako mi mozes reci koliko min. i ostalo ?
Sačuvana
bejbe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #22 poslato: April 18, 2013, 03:00:36 posle podne »

Cao, jedno pitanje, neka zamena za animal cut? da li mozes nesto da preporucis, konkretno za izbacivanje tecnosti ubrzanje metabolizma, bolje rezultate pri skidanju viska masnih naslaga itd?
Sačuvana
radulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #21 poslato: April 18, 2013, 02:36:50 posle podne »

Да ли "Super Amino 6000" може да замени Глутамин и шта је боље узимати?  :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 14 upita.