TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 12:50:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povecanje mase :(  (Pročitano 7641 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #65 poslato: Avgust 21, 2023, 07:21:16 pre podne »

Sta je onda meni zapravo potrebno?, jer meni nije bitna previse definica... Samo zelim da nabacim koje kilo i da se ono rasporedi na pravo mesto ( to cu postici vezbom )
Tebi je onda potreban ovaj protein:
https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/power-gainer-6000?sku=1332
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5959


« Odgovor #64 poslato: Avgust 18, 2023, 06:39:31 posle podne »

Jos bih dodao da se izbaci hleb i pekarska peciva kao i slatkisi,testo itd.Moze integralni hleb,integralno testo ali peciva i slatkise svakako izbegavaj.
Slažem se. Sama peciva su prepuna aditiva i šećera. I slana peciva sadrže dosta šećera.
Isto tako i aditiva sto je jednako lose za organizam ako ne i losije.....
Po meni od svega sto se nalazi u pekari je najmanje stetan burek i pite. Smatram da imaju najmanje aditiva. Ali to ne znaci da su zdravi. Nekad moze da se pojede,ali ne stalno.
Maximalno se slazem kao i moja zena,koja je zavrsila pekarsku skolu i ona isto kaze da su ova dva proizvoda sa najmanje aditiva.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Dobro je da sam pogodio :) Ma samo sam zamislio sva ona naduvana peciva i zakljucio da u bureku i piti ima brasna, vode, soli i fila. A mozda dodaju neki aditiv,ali je u principu to to. Samo ne znam zasto niko ne moze da napravi pravi domaci hleb. Tvoja zena sigurno zna sta je u pitanju.
Ona kaze da pravi domaci hleb pekari nece da prave jer im se ne isplati,jer jako puno bi kostali,imali bi manju zaradu,jer ovako sa manje testa i aditiva napravi istu kolicinu hleba.
Crni hleb prave od belog brasna i stavljaju vestacku boju da bi izgledao kao crni hleb.
A onaj ko hoce napravice kuci pravi domaci hleb.
Pekari sto prave hleb nemaju ni 500 g a nekada je bio 1 kg.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
To sam i mislio da im nije isplativo. A ovo za crni hleb sam znao da dodaju boje da bi tako izgledao,a samo odvale cenu.
Isplativo bi bilo samo da ljudi malo zarade na hlebu a ne da se obogate.Jer siguran sam da kad bi to neko jeftinije radio i stvarno zaradivao minimalno da bi na kraju zaradio vise nego onaj ko klepi cenu i posle izvesnog vremena mora da izbaci takve proizvode iz asortimana jer zbog visoke cene niko nece kupovati.
To se podrazumeva. Stos je sto oni odvale cene i za hlebove nizeg kvaliteta. Samo ih reklamiraju kao prvoklasne.
Odvale cene a kvalitet i sam hleb manji i manji,a cene sve vece i vece.
Jeste. A i mnoge namirnice su isto tako, smanjili masu, a povecali cene.
Svi to rade nazalost,uzmi samo za primer mleko od 1,5l je sada manje,isto tako i tabla cokolade nije vise 100gr itd....
Primetio sam još pre nekoliko godina. To je počelo da se tako praktikuje. I to nije slučaj samo sa namirnicama, već i sa drugim proizvodima za svakodnevnu upotrebu. Recimo i kod nekih sapuna sam primetio da je smanjena masa.
Da,umesto da drasticno povecaju cene proizvodaci su poceli da smanjuju artikle i da "malo" povecaju cene kako bi bilo "isplativije"....
Naravno. I još će se hvaliti da su samo minimalno povećane cene, a masa proizvoda smanjena. Šta reći.
Sačuvana
Allleksandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #63 poslato: Avgust 18, 2023, 05:48:45 posle podne »

Kako bih ja trebao da koristim?

Jednom,dva puta?, Pre/posle ( Treninga )?
Zavisi koji suplement.
Protein i glutamin pa cak i neke vitamine mozes vise puta dnevno koristiti,ali sta god uzimao najbolje je na prazan stomak,ali pitaj koji suplement konkretno pa cu ti reci.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről



Jedan od ova dva, hvala na strpljenju, jos nesto da li moze da se uzima duzi vremenski period ili se prave pauze?
https://www.pansport.rs/proteini/100-whey-protein-professional?sku=616
https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/power-gainer-6000?sku=1332
E sad cekaj,ova su dva totalno razlicita proteina!JOba su dobra u svojim kategorijama.edan je za dobijanje mase a drugi je za cistu misicnu masu,kvalitetnu.Whey je protein surutke,tu jako malo UH(igljeni hidrati) ima a secera skoro i nema dok u gejnerima imas vise UH dosta secera i sa oko 20% proteina.....
Kod svakog proizvoda je dobro da se napravi pauza posto se organizam jako brzo navikne na dodatke i posle izvesnog vremena se zasite pa onda vec recimo jedna tableta od 1000mg C vitamina ne radi nista,morao bi barem 2-3 da uzimas,isto je tako i sa ostalim suplementima.Recimo sa vitaminima ja leti pravim pauzu kada ih mogu koliko toliko iz ishrane da ih ubacim,od kreatina recimo ako ga uzimam mesec dana onda isto toliko i odmaram itd....jedino eto vec godinama nisam pravio pauzu sa proteinima.Ne znam da li je greska ili ne ali ja volim proteine i lako mi je da ih uzimam.

Sta je onda meni zapravo potrebno?, jer meni nije bitna previse definica... Samo zelim da nabacim koje kilo i da se ono rasporedi na pravo mesto ( to cu postici vezbom )
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2023, 06:24:01 posle podne od strane Allleksandar » Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #62 poslato: Avgust 18, 2023, 01:54:42 posle podne »

Kako bih ja trebao da koristim?

Jednom,dva puta?, Pre/posle ( Treninga )?
Zavisi koji suplement.
Protein i glutamin pa cak i neke vitamine mozes vise puta dnevno koristiti,ali sta god uzimao najbolje je na prazan stomak,ali pitaj koji suplement konkretno pa cu ti reci.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Jedan od ova dva, hvala na strpljenju, jos nesto da li moze da se uzima duzi vremenski period ili se prave pauze?
https://www.pansport.rs/proteini/100-whey-protein-professional?sku=616
https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/power-gainer-6000?sku=1332
E sad cekaj,ova su dva totalno razlicita proteina!JOba su dobra u svojim kategorijama.edan je za dobijanje mase a drugi je za cistu misicnu masu,kvalitetnu.Whey je protein surutke,tu jako malo UH(igljeni hidrati) ima a secera skoro i nema dok u gejnerima imas vise UH dosta secera i sa oko 20% proteina.....
Kod svakog proizvoda je dobro da se napravi pauza posto se organizam jako brzo navikne na dodatke i posle izvesnog vremena se zasite pa onda vec recimo jedna tableta od 1000mg C vitamina ne radi nista,morao bi barem 2-3 da uzimas,isto je tako i sa ostalim suplementima.Recimo sa vitaminima ja leti pravim pauzu kada ih mogu koliko toliko iz ishrane da ih ubacim,od kreatina recimo ako ga uzimam mesec dana onda isto toliko i odmaram itd....jedino eto vec godinama nisam pravio pauzu sa proteinima.Ne znam da li je greska ili ne ali ja volim proteine i lako mi je da ih uzimam.
Sačuvana
Allleksandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #61 poslato: Avgust 18, 2023, 01:39:25 posle podne »

Kako bih ja trebao da koristim?

Jednom,dva puta?, Pre/posle ( Treninga )?
Zavisi koji suplement.
Protein i glutamin pa cak i neke vitamine mozes vise puta dnevno koristiti,ali sta god uzimao najbolje je na prazan stomak,ali pitaj koji suplement konkretno pa cu ti reci.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Jedan od ova dva, hvala na strpljenju, jos nesto da li moze da se uzima duzi vremenski period ili se prave pauze?
https://www.pansport.rs/proteini/100-whey-protein-professional?sku=616
https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/power-gainer-6000?sku=1332
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #60 poslato: Avgust 17, 2023, 08:03:06 posle podne »

Kako bih ja trebao da koristim?

Jednom,dva puta?, Pre/posle ( Treninga )?
Zavisi koji suplement.
Protein i glutamin pa cak i neke vitamine mozes vise puta dnevno koristiti,ali sta god uzimao najbolje je na prazan stomak,ali pitaj koji suplement konkretno pa cu ti reci.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
Allleksandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #59 poslato: Avgust 17, 2023, 06:12:27 posle podne »

Kako bih ja trebao da koristim?

Jednom,dva puta?, Pre/posle ( Treninga )?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #58 poslato: Avgust 17, 2023, 03:57:51 posle podne »

Hvala na predlozima, sa uporedjenim fotografijama ce se sigurno sve videti... Upravo tako i planiram da radim i onda cu najbolje moci da odredim sta mi lezi najbolje i da se krecem u tom pravcu.
Zbog toga sam i trazio par linkova suplemenata,

Sada sam jos samo u jednoj nedoumici pre nego sto porucim prvi suplement,
Suplementima se razlikuje dnevna doza, da li se pod time podrazumeva maximalna dnevna doza? ili je to po dozi?,

Primer:

Dnevna doza 150g, da li se ta kolicina deli na 2 -3 dela pa se uzima 2 -3 puta dnevno? ili se uzima od jednom i to je to za taj dan?
To je po dozi,nije maximalna dnevna doza.Recimo posto ja pijem vise bcaaglutamina ja to radim tako da ih pijem  odmah ujutru nakon ustajanja i tokom treninga,ako ne treniram onda na prazan stomak,ali samo to.
Sačuvana
Allleksandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #57 poslato: Avgust 17, 2023, 03:28:56 posle podne »

Hvala na predlozima, sa uporedjenim fotografijama ce se sigurno sve videti... Upravo tako i planiram da radim i onda cu najbolje moci da odredim sta mi lezi najbolje i da se krecem u tom pravcu.
Zbog toga sam i trazio par linkova suplemenata,

Sada sam jos samo u jednoj nedoumici pre nego sto porucim prvi suplement,
Suplementima se razlikuje dnevna doza, da li se pod time podrazumeva maximalna dnevna doza? ili je to po dozi?,

Primer:

Dnevna doza 150g, da li se ta kolicina deli na 2 -3 dela pa se uzima 2 -3 puta dnevno? ili se uzima od jednom i to je to za taj dan?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #56 poslato: Avgust 17, 2023, 03:07:09 posle podne »

Hvala na savetima, dosta tema sam procitao ovde i uglavnom ne odgovara svima isto u smislu da ce nekome neke vezbe,suplementi,ishrana dati bolje rezultate i da se s toga treba praviti kombinacija koja najbolje odgovara pojedincu?, Nakon kog perioda mogu ocekivati neke rezultate? ( 3-4 meseci? ), Pitam jer planiram da svoje planove i ciljeve pratim kroz tabele i da na taj nacin nadjem ono sto meni najvise odgovara da ne bih preterano lutao i tapkao u mestu.

Takodje bih voleo ako mozete da mi ostavite konkretne linkove do proizvoda?, jer se sam tesko snalazim oko izbora.
Da,nakon 3-4 meseca se vec mogu videti mali pomaci,nemoj da ocekujes cuda,ali za toliko vreme se vec vidi razlika.Ja bih ti pored tabela i preporucio da se slikas nedeljno jednom sa istog mesta,ako je moguce u isto vreme,pisi sta si pojeo,koje si vezbe radio,koje suplemente uzimao ,kako je sve to reagovao tvoj organizam itd da bi kasnije znao sta ti najvise "radi".
Evo ti linkovi iz naseg asortimana uzimajuci u obzir sadrzaj secera u njima i sadrzaj proteina,mada je ovo vrlo nezahvalno jer je opet moguce da ce tebi neki cetvrti protein odgovarati
https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/hyper-mass?sku=1675#node-product-body
https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/power-gainer-6000?sku=0209#node-product-body
https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/jumbo-hardcore?sku=1424#node-product-body

Sačuvana
Allleksandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #55 poslato: Avgust 17, 2023, 02:28:16 posle podne »

Hvala na savetima, dosta tema sam procitao ovde i uglavnom ne odgovara svima isto u smislu da ce nekome neke vezbe,suplementi,ishrana dati bolje rezultate i da se s toga treba praviti kombinacija koja najbolje odgovara pojedincu?, Nakon kog perioda mogu ocekivati neke rezultate? ( 3-4 meseci? ), Pitam jer planiram da svoje planove i ciljeve pratim kroz tabele i da na taj nacin nadjem ono sto meni najvise odgovara da ne bih preterano lutao i tapkao u mestu.

Takodje bih voleo ako mozete da mi ostavite konkretne linkove do proizvoda?, jer se sam tesko snalazim oko izbora.

Takodje me zanima kada je najbolje uzeti suplement?, Ujutru,uvece,pre treninga,posle treninga?, jednom dva puta dnevno?
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2023, 02:56:16 posle podne od strane Allleksandar » Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #54 poslato: Avgust 17, 2023, 02:00:32 posle podne »

Sto se dnevnog unosa kalorija tice 2.500 mi je potrebno da bih odrzavao telesnu tezinu, da li je dovoljno na to dodati 500 kalorija? pa pratiti da li je potrebno povecati  jos ili ne.
Sto se proteina tice izmedju 112 i 120...
Sto se samog plana treninga tice nasao sam na internetu kompletne planove sa vezbama( video objasnjenjima )... itd, Pa cu pokusati sa tim par meseci i videti da li ce biti rezultati pa cu kasnjie da dodajem oduzimam kako bi vise odgovara.

Ono sto me sada jos zanima je, Do sada nisam koristio nikakve suplemente pa imam par pitanja oko toga?,
Koliko i kako ih mogu koristiti kao pocetnik?,
Takodje bih vas zamolio ako jos neko moze da mi ostavi koji link suplemenata za povecanje misicne mase. Hvala svima
Da,probaj sa + 500 kalorija za pocetak pa ces videti da li ti je to dosta ili puno.
Kod vezbi OBAVEZNO povedi racuna o pravilnom izvodenju vezbi!
Na svakom preparatu pise koliko cega mozes uzimati dnevno.Ono sto bih ti ja preporucio je neki kvalitetan protein za povecanje mase,tu gledaj da uzmes onaj gde nema puno prostih secera,jer ti nije cilj dobijanje masti predpostavljam,kreatin,multivitamin,bcaa+glutamin i nesto za zglobove za pocetak a posle mozes dodavati.
Evo ti linka za proteine
https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase
Ako imas jos nekih nedoumica i pitanja ti slobodno pitaj. ;)
Sačuvana
Allleksandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #53 poslato: Avgust 17, 2023, 01:04:11 posle podne »

Sto se dnevnog unosa kalorija tice 2.500 mi je potrebno da bih odrzavao telesnu tezinu, da li je dovoljno na to dodati 500 kalorija? pa pratiti da li je potrebno povecati  jos ili ne.
Sto se proteina tice izmedju 112 i 120...
Sto se samog plana treninga tice nasao sam na internetu kompletne planove sa vezbama( video objasnjenjima )... itd, Pa cu pokusati sa tim par meseci i videti da li ce biti rezultati pa cu kasnjie da dodajem oduzimam kako bi vise odgovara.

Ono sto me sada jos zanima je, Do sada nisam koristio nikakve suplemente pa imam par pitanja oko toga?,
Koliko i kako ih mogu koristiti kao pocetnik?,
Takodje bih vas zamolio ako jos neko moze da mi ostavi koji link suplemenata za povecanje misicne mase. Hvala svima
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #52 poslato: Avgust 16, 2023, 07:38:50 pre podne »

Jos bih dodao da se izbaci hleb i pekarska peciva kao i slatkisi,testo itd.Moze integralni hleb,integralno testo ali peciva i slatkise svakako izbegavaj.
Slažem se. Sama peciva su prepuna aditiva i šećera. I slana peciva sadrže dosta šećera.
Isto tako i aditiva sto je jednako lose za organizam ako ne i losije.....
Po meni od svega sto se nalazi u pekari je najmanje stetan burek i pite. Smatram da imaju najmanje aditiva. Ali to ne znaci da su zdravi. Nekad moze da se pojede,ali ne stalno.
Maximalno se slazem kao i moja zena,koja je zavrsila pekarsku skolu i ona isto kaze da su ova dva proizvoda sa najmanje aditiva.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Dobro je da sam pogodio :) Ma samo sam zamislio sva ona naduvana peciva i zakljucio da u bureku i piti ima brasna, vode, soli i fila. A mozda dodaju neki aditiv,ali je u principu to to. Samo ne znam zasto niko ne moze da napravi pravi domaci hleb. Tvoja zena sigurno zna sta je u pitanju.
Ona kaze da pravi domaci hleb pekari nece da prave jer im se ne isplati,jer jako puno bi kostali,imali bi manju zaradu,jer ovako sa manje testa i aditiva napravi istu kolicinu hleba.
Crni hleb prave od belog brasna i stavljaju vestacku boju da bi izgledao kao crni hleb.
A onaj ko hoce napravice kuci pravi domaci hleb.
Pekari sto prave hleb nemaju ni 500 g a nekada je bio 1 kg.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
To sam i mislio da im nije isplativo. A ovo za crni hleb sam znao da dodaju boje da bi tako izgledao,a samo odvale cenu.
Isplativo bi bilo samo da ljudi malo zarade na hlebu a ne da se obogate.Jer siguran sam da kad bi to neko jeftinije radio i stvarno zaradivao minimalno da bi na kraju zaradio vise nego onaj ko klepi cenu i posle izvesnog vremena mora da izbaci takve proizvode iz asortimana jer zbog visoke cene niko nece kupovati.
To se podrazumeva. Stos je sto oni odvale cene i za hlebove nizeg kvaliteta. Samo ih reklamiraju kao prvoklasne.
Odvale cene a kvalitet i sam hleb manji i manji,a cene sve vece i vece.
Jeste. A i mnoge namirnice su isto tako, smanjili masu, a povecali cene.
Svi to rade nazalost,uzmi samo za primer mleko od 1,5l je sada manje,isto tako i tabla cokolade nije vise 100gr itd....
Primetio sam još pre nekoliko godina. To je počelo da se tako praktikuje. I to nije slučaj samo sa namirnicama, već i sa drugim proizvodima za svakodnevnu upotrebu. Recimo i kod nekih sapuna sam primetio da je smanjena masa.
Da,umesto da drasticno povecaju cene proizvodaci su poceli da smanjuju artikle i da "malo" povecaju cene kako bi bilo "isplativije"....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5959


« Odgovor #51 poslato: Avgust 15, 2023, 05:17:25 posle podne »

Jos bih dodao da se izbaci hleb i pekarska peciva kao i slatkisi,testo itd.Moze integralni hleb,integralno testo ali peciva i slatkise svakako izbegavaj.
Slažem se. Sama peciva su prepuna aditiva i šećera. I slana peciva sadrže dosta šećera.
Isto tako i aditiva sto je jednako lose za organizam ako ne i losije.....
Po meni od svega sto se nalazi u pekari je najmanje stetan burek i pite. Smatram da imaju najmanje aditiva. Ali to ne znaci da su zdravi. Nekad moze da se pojede,ali ne stalno.
Maximalno se slazem kao i moja zena,koja je zavrsila pekarsku skolu i ona isto kaze da su ova dva proizvoda sa najmanje aditiva.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Dobro je da sam pogodio :) Ma samo sam zamislio sva ona naduvana peciva i zakljucio da u bureku i piti ima brasna, vode, soli i fila. A mozda dodaju neki aditiv,ali je u principu to to. Samo ne znam zasto niko ne moze da napravi pravi domaci hleb. Tvoja zena sigurno zna sta je u pitanju.
Ona kaze da pravi domaci hleb pekari nece da prave jer im se ne isplati,jer jako puno bi kostali,imali bi manju zaradu,jer ovako sa manje testa i aditiva napravi istu kolicinu hleba.
Crni hleb prave od belog brasna i stavljaju vestacku boju da bi izgledao kao crni hleb.
A onaj ko hoce napravice kuci pravi domaci hleb.
Pekari sto prave hleb nemaju ni 500 g a nekada je bio 1 kg.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
To sam i mislio da im nije isplativo. A ovo za crni hleb sam znao da dodaju boje da bi tako izgledao,a samo odvale cenu.
Isplativo bi bilo samo da ljudi malo zarade na hlebu a ne da se obogate.Jer siguran sam da kad bi to neko jeftinije radio i stvarno zaradivao minimalno da bi na kraju zaradio vise nego onaj ko klepi cenu i posle izvesnog vremena mora da izbaci takve proizvode iz asortimana jer zbog visoke cene niko nece kupovati.
To se podrazumeva. Stos je sto oni odvale cene i za hlebove nizeg kvaliteta. Samo ih reklamiraju kao prvoklasne.
Odvale cene a kvalitet i sam hleb manji i manji,a cene sve vece i vece.
Jeste. A i mnoge namirnice su isto tako, smanjili masu, a povecali cene.
Svi to rade nazalost,uzmi samo za primer mleko od 1,5l je sada manje,isto tako i tabla cokolade nije vise 100gr itd....
Primetio sam još pre nekoliko godina. To je počelo da se tako praktikuje. I to nije slučaj samo sa namirnicama, već i sa drugim proizvodima za svakodnevnu upotrebu. Recimo i kod nekih sapuna sam primetio da je smanjena masa.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.