TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 10:20:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MOJA ISHRANA ZA MASU..  (Pročitano 31664 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #92 poslato: Septembar 25, 2014, 05:57:31 posle podne »

Evo predloga za nase drage ovsene....
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/ovsene-pahuljice-na-vie-naina-za-va-zdrav-doruak.html

to su samo neke od ideja :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #91 poslato: Septembar 25, 2014, 05:03:33 posle podne »

Aziz to za hleb ti je u glavi. Tako da je pitanje tvog karaktera da li hoces ili neces bez njega.
A ovo za ovsene, stavis ih u cinijicu (mogu i ne moraju samlevene), sipas malo vode, mleka, jogurta... Posle par minuta dodas protein, cimet, kokos, bananu ili sta zelis i umesas. To je to.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #90 poslato: Septembar 25, 2014, 04:40:05 posle podne »

Sta da radim buraz,meni licno ne smeta jer mi je brz metabolizam znam da nije bas najbolji izbor ali nekako mi nema ukusa bez hleba itd..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #89 poslato: Septembar 25, 2014, 04:28:34 posle podne »

Hleb nisam izbacio tako da to znaci da svaki dan unesem nesto lose,ostalo sve dobro ali sta da radim,ne mogu bez hleba,gladan sam tako..
Svima nama, ili bar vecini je bilo tesko da se odreknemo hleba. Ja licno, sam pre jeo po 3 do 5 parceta po obroku, a nekad sam imao i 5 obroka, i nista mi dobro hleb nije doneo. Ako jedes dovoljno cesto, i dovoljno hidrata, proteina, neces biti gladan. A mozes i da uzimas integralni hleb, koji nema belog brasna, i ubacis neko parce u toku dana, ne i uvece.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #88 poslato: Septembar 25, 2014, 04:23:22 posle podne »

Inace,jedno pitanje sto se ovsenih tice..kako da ih jedem posto vecina sve to u blender stavi pa pije posle sa prot ili tako nesto jer su mi ovako zaista loseg ukusa i smucile su mi se :D
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #87 poslato: Septembar 25, 2014, 04:21:36 posle podne »

Hleb nisam izbacio tako da to znaci da svaki dan unesem nesto lose,ostalo sve dobro ali sta da radim,ne mogu bez hleba,gladan sam tako..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #86 poslato: Septembar 25, 2014, 11:38:49 pre podne »

Koji dan po cheat, koji cheat nedeljno...zbog iskustava da cheat meal jedan ili dva mogu prerasti u cheat day, moj savet ti je jedan cheat meal nedeljno i drži se toga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #85 poslato: Septembar 25, 2014, 10:57:24 pre podne »

Ma ok...samo kazem...naravno da mozes jednom nedeljno da udaris koji "cheat"...poruka je bila vise uopstena, nego li licno tebi upucena...

Alkohol, cigarete...poroci...sve je to bezvredni i prolazni hir koji osim uzrocno-posledicnog lanca zavisnosti ne nudi nista drugo osim narusavanja sopstvenog zdravlja...to je bila poenta...na vreme se usmeriti na prave stvari, imati zdravorazumne ciljeve...

Aziz shvatio si logiku stvari...zato samo cepaj...i ne zaboravi, na hrani ne stedi, kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu ti ne moze zameniti nijedan suplement...

I da...reaktora, kofeina i ostalih "stimulanasa" ubrzanja srcanog rada bez...nadam se da si poslusao moje preporuke...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #84 poslato: Septembar 25, 2014, 09:44:21 pre podne »

Mozes na par dana pojesti sta ti volja, ne moras 20 dana cekati.
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #83 poslato: Septembar 25, 2014, 09:13:33 pre podne »

Ma jok slavisa hranim se zdravo naravno, sokove slatkise i ostalo nisam jeo dugo možda jednom u 20 dana pojedem nešto slatko vrlo malo..te pare za slatko dam na nešto u zdravoj hrani ili neko meso, pirinac...
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #82 poslato: Septembar 24, 2014, 09:02:27 posle podne »

Zato ima nas mladih koji učimo na vašim 'greškama', zato i hvala vama koji ste tu i koji ste voljni da delite svoje znanje sa nama :)
Sačuvana
archix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #81 poslato: Septembar 24, 2014, 08:16:38 posle podne »

Hahah, upravo tako. Treba gurati parole i na ovakve stvari motivisati omladinu. Ja sam svoje najbolje godine što se tiče tog prirodnog "divljanja" hormona u pubertetu protraćio, ali kao što reče - da mi je ova pamet bila dosta bih drugačije uradio. :) No dobro, nikad nije kasno da se čovek promeni, a sreća pa sad ima dosta omladine koji se trude, treniraju i žive što zdravije mogu. Sreća pa je tu sad era interneta, informacije su na dohvat ruke, samo ih treba uzeti. :)
Sačuvana
"Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #80 poslato: Septembar 24, 2014, 07:46:30 posle podne »

Eh da mi je ova pamet, a te godine...

Ne bih da navodim neka smorna istraživanja vezana za nivoe PRIRODNO proizvedenih anaboličkih hormona u pubertetu(da to prefomulišem kod tinejdzera)...

Znam da je mladost ludost, često i traženje sebe...ali je to i vreme kada se oblikuje "ram" našeg tela, udaraju se zdrave osnove, stvaraju zdrave navike...

Pa dosta je "navlačenja" na poroke, ajmo "navlačenje" na trening, kvalitetnu ishranu...GREH JE NE ISKORISTITI PRIRODNI POTENCIJAL SVOG TELA DO MAKSIMUMA...POGOTOVU KADA JE TELO MLADOG ČOVEKA U POTPUNOSTI SPREMNO NA TO!

ISPUNI ŽIVOT SMISLOM I PRAVIM VREDNOSTIMA...RAZVIJAJ SE I UMNO I FIZIČKI...TRENIRAJ, HRANI SE ZDRAVO...BUDI PRIMER USPEHA ZA SEBE I ZA DRUGE!  ;) ( ajmo malo po parolama)
Sačuvana
archix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #79 poslato: Septembar 24, 2014, 07:27:26 posle podne »

Kad neko ima brz metabolizam moze da jede i malo loših uh
Ionako se to brzo svari pubertet je cudl

Ali Aziz, prosti hidrati samo prostruje kroz "tvoj sistem"...dakle, brzo dignu "nivo" insulina...

VEĆA SEKRECIJA INSULINA = VIŠE GLUKOZE U ĆELIJAMA = MANJE GLUKOZE U KRVI( ali prebrzo)...sve to naše telo "percipira" kao nedovoljno hidrata( glukoze u krvi)...dakle, javlja se HIPOGLIKEMIJA I PONOVNI OSEĆAJ JOŠ VEĆE GLADI!

Zato i kažemo, prosti hidrati najbolje samo posle treninga...brz skok insulina, "brz" izvor amino kiselina( whey protein koji se maksimalno brzo vari), sve to "brže ulazi" u gladne mišićne ćelije...a posle i "konkretan", čvrst obrok...

Vidi, loši obrasci u ishrani ne moraju imati "neželjeni vidljivi efekat"...ali vremenom se "loše navike" sumiraju...i eto problema...

Hrani se zdravo i pametno...iskoristi pubertet i maksimalnu sekreciju hormona( pre svega testosterona i hormona rasta), da se kvalitetno hraniš i dobro treniraš, a ne da ti to bude pokriće za "junkovanje"...kvalitet ispred kvantiteta...UVEK!

 

Naklon Slaviša, svaka čast na objašnjenju. Par puta sam se upuštao u slične rasprave gde ljudi potenciraju da se pubertet iskoristi u te svrhe pa kao može da trenira kako hoće i jede šta hoće i sve će biti dobro, napredak zagarantovan. A što ne bi iskoristili to i odradili sve kako treba sa treningom i ishranom pa da bude odlično.
Sačuvana
"Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #78 poslato: Septembar 24, 2014, 07:10:07 posle podne »

Kad neko ima brz metabolizam moze da jede i malo loših uh
Ionako se to brzo svari pubertet je cudl

Ali Aziz, prosti hidrati samo prostruje kroz "tvoj sistem"...dakle, brzo dignu "nivo" insulina...

VEĆA SEKRECIJA INSULINA = VIŠE GLUKOZE U ĆELIJAMA = MANJE GLUKOZE U KRVI( ali prebrzo)...sve to naše telo "percipira" kao nedovoljno hidrata( glukoze u krvi)...dakle, javlja se HIPOGLIKEMIJA I PONOVNI OSEĆAJ JOŠ VEĆE GLADI!

Zato i kažemo, prosti hidrati najbolje samo posle treninga...brz skok insulina, "brz" izvor amino kiselina( whey protein koji se maksimalno brzo vari), sve to "brže ulazi" u gladne mišićne ćelije...a posle i "konkretan", čvrst obrok...

Vidi, loši obrasci u ishrani ne moraju imati "neželjeni vidljivi efekat"...ali vremenom se "loše navike" sumiraju...i eto problema...

Hrani se zdravo i pametno...iskoristi pubertet i maksimalnu sekreciju hormona( pre svega testosterona i hormona rasta), da se kvalitetno hraniš i dobro treniraš, a ne da ti to bude pokriće za "junkovanje"...kvalitet ispred kvantiteta...UVEK!

 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.137 sekundi sa 17 upita.