TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 02:18:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje za upucene  (Pročitano 3928 puta)
mikiveliki
Gost
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2007, 09:25:19 pre podne »

Pozdrav

Od kad sam krenuo u teretanu serije sam radio tako sto sam na svaku sledecu seriju dodavao malo tezine
npr:
1serija-20kg
2serija-22,5kg
3serija-25kg
4serija-27,5kg(sto je recimo maks koji mogu da dignem u datoj vezbi)

I sad sam video da ima dosta ljudi koji kroz sve serije dizu iste tezine

U cemu je fora?sta je zasta?sta je bolje?

Hvala

Postoji vise trening principa koji su inkorporirani unutar tvog opisanog nacina vezbanja pa ci ih ja ovom prilikom objasniti:

1. PRINCPIP PROGRESIVNOG PREOPTERECENJA
Osnovni preduslov za povecanje ma kog parametra fitnesa- misicne snage, obima, izdrzljivosti, jeste izlaganje misica naprezanju vecem od prethodnog. Ovo prakticno znaci da je svaki put misic potrebno preopterecivati. Ukoliko vam je cilj da povecate svoju snagu potrebno je da svaki put kada radite nastojite da savladjujete vece opterecenje. U slucaju da zelite povecati obim svog treniga onda pored prethodnog morate biti spremnii da znacajnije povecate broj svojih serija i ponavljnja. kada je izdrzljivost u pitanju onda cete morati progresivno da smanjujete pauzu izmedju serija...
Dakle sve je PROGRESIVNOG karaktera. ovaj princip predstavlja osnovu vezbanja i treba ga inkorporirati svakako unutar svog treninga.

2.SET SISTEM TRENING PRINCIP
Ovde je sve jasno. Rad u setovima omogucava vam da vezbovni misic sistematski iscrpite do kraja

3.PIRAMIDALNI TRENING PRINCIP
Od ranije znamo da do rasta misicnih vlakana dolaziusled njihovog kontrahovanja prilikom svladjivanja velikog opterecenja.Pored njihove mase uvecava se i njihova snaga. Teoretstski gledano izvodjenje nekoliko serija sa tezinom koja dozvolja samo 8 ponvaljanja i to na pocetku samog treninga kada ste najodmorniji bilo bi idealno za izgradnju misicne mase! Ipak, izostavljanje pretohdnog zagrevanja znacajno bi podiglo rizik od povredjivanja. Iz ovog razloga se nikada ne pocinje od maksimalne tezine u prvoj seriji. Piramidalni sitem uspesno resava ovaj problem. Prvu seriju pocinjemo sa 60% od naseg maksimuma, kako bi smo uradili 15 ponavljnja i dobro zagrejali misic. POsle ovoga sledi druga serija u kojoj smanjujemo broj ponavljnaja na 10-12 a progresivnno povecavamo opterecenje. Konacno na kraju tezina je na 80% od maksimalnog jednog ponavljnja...
Na ovaj nacin uspesno mozemo realizovati nas trening sa upotrebom velikih opterecenja a bez da se nepotrebno izlazemo riziku od povrede

kraj/ the end
« Poslednja izmena: Mart 26, 2007, 05:35:12 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
PinokioKs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2007, 03:38:09 pre podne »

Hvala hans

Pa u zadnjoj seriji se trudim da izbacim bar 6 mada nekad nemogu pa uradim  4-5 ponavljanja

hvala ponovo
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2007, 02:35:23 posle podne »

Obas imaju svoje prednosti,ali ja mislim da ovo sto ti radis(piramidalni trening) vecina nas ovde radi a i po meni je bolji.

Samo mi nije jasno za tvoju 4 seriju,dignes jednom ili sta?

A piramidalni ti je bolji jer postepeno opterecujes misic,dovoljno krvi se u njemu nadje kada izvodis zadnju seriju,i male su sanse za povredu buduci da polako zagrevas misic.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
PinokioKs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2007, 12:01:39 posle podne »

Pozdrav

Od kad sam krenuo u teretanu serije sam radio tako sto sam na svaku sledecu seriju dodavao malo tezine
npr:
1serija-20kg
2serija-22,5kg
3serija-25kg
4serija-27,5kg(sto je recimo maks koji mogu da dignem u datoj vezbi)

I sad sam video da ima dosta ljudi koji kroz sve serije dizu iste tezine

U cemu je fora?sta je zasta?sta je bolje?

Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 18 upita.