TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 09:05:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lekovitost mušmula  (Pročitano 1765 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #27 poslato: Jul 31, 2023, 11:08:56 pre podne »

Mušmula se koristi u tradicionalnoj medicini i kao sredstvo za regulisanje povišene temperature. Zaustavlja unutrašnja krvarenja, jača kožu, nerve i leči upale creva. Veruje se da može biti od pomoći i kod dijeta. Smatra se da je čaj od lista mušmule dobar za kontrolu dijabetesa, jer reguliše nivo šećera u krvi i reguliše nivo holesterola.

Kako se koristi za regulisanje temperature?
To bas tacno i nije napisano ali na linku koji cu postaviti mozes mnogo da naucis o ovom vocu.
https://eklinika.telegraf.rs/prirodna-medicina/45949-caj-od-lista-musmule-dobar-je-za-kontrolu-dijabetesa-musmula-se-preporucuje-osobama-koje-imaju-problem-sa-bubrezima-i-jetrom
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #26 poslato: Jul 31, 2023, 11:05:49 pre podne »

Mušmula je niskokalorično voće- 100 grama sadrži oko 46 kalorija. Plodovi se konzumiraju, nedelju dana posle branja, ili direktno posle branja, kada se na njima uhvati mraz. Plod mušmule koristi se za pravljenje želea od mušmule, kandiranog voća, mešavine džema, marmelade i sirupa. Mušmula se koristi kao aroma za pravljenje voćnog vina. Proizvodi od mušmule su bogati pektinom, koji kako se smatra, ubrzava proces varenja i sprečava nagli rast šećera u krvi, pa je stoga mušmula pogodna za osobe koje boluju od dijabetesa. Od zelenih mušmula se pravi čaj.

Gde se moze pronaci ova vocka?
Kod nas u Topoli u prodavnici voca i povrca ga mozes naci.Doduse nemaju ga stalno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #25 poslato: Jul 31, 2023, 11:04:56 pre podne »

Mušmula, poznata i kao divlja kruškica, voće je jeseni, koje se i pored mnogih dobrih svojstava za ljudsko telo, vrlo malo koristi u ishrani. Zreo plod ovog voća je veoma hranjiv, sadrži saharozu, oko 20 odsto šećera, vitamin C, vitamin B2, B1, pektin, minerale kao što su kalcijum, gvožđe, kalijum, magnezijum koji jačaju imuni sistem. Preporučuje se osobama koje imaju probleme s bubrezima i jetrom.

Nisam siguran ni da znam kako igleda ova vocka. :D
Sada cu bas da pogledam.
Dobar si.Za svaki slucaj saljem ti sliku a i ostalima koji ne znaju koja je to vocka.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #24 poslato: Jul 30, 2023, 07:13:46 pre podne »

Drago mi je da imate lepe reči o ovoj, mnogima nepoznatoj, voćki.

Meni vrlo nepoznatoj. :D
Cuo sam za rec, ali ne povezujem sa slikom. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #23 poslato: Jul 30, 2023, 07:13:08 pre podne »

Vrlo su zdrave, slatke i ukusne i definitivno me vraćaju u detinjstvo. Lično ja ih obožavam.

A gde ih nabavis?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #22 poslato: Jul 30, 2023, 07:12:49 pre podne »

Kakvo je vaše mišljenje o mušmulama? Da li ste imali prilike često da ih konzumirate?

Nisam ih nikada probao. :) A ti?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #21 poslato: Jul 30, 2023, 07:12:24 pre podne »

Mušmula poseduje diuretska svojstva i pomaže izlučivanje soli mokraćne kiseline, što smanjuje rizik od pojave gihta i kamena u bubregu. Čaj od lista mušmule viševekovni je prirodni lek za jačanje i obnavljanje jetre, koji podstiče i detoksikaciju čitavog organizma.

O , koliko samo benefita! Ja sam u soku.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #20 poslato: Jul 30, 2023, 07:11:29 pre podne »

Mušmula se koristi u tradicionalnoj medicini i kao sredstvo za regulisanje povišene temperature. Zaustavlja unutrašnja krvarenja, jača kožu, nerve i leči upale creva. Veruje se da može biti od pomoći i kod dijeta. Smatra se da je čaj od lista mušmule dobar za kontrolu dijabetesa, jer reguliše nivo šećera u krvi i reguliše nivo holesterola.

Kako se koristi za regulisanje temperature?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #19 poslato: Jul 30, 2023, 07:10:35 pre podne »

Mušmula je niskokalorično voće- 100 grama sadrži oko 46 kalorija. Plodovi se konzumiraju, nedelju dana posle branja, ili direktno posle branja, kada se na njima uhvati mraz. Plod mušmule koristi se za pravljenje želea od mušmule, kandiranog voća, mešavine džema, marmelade i sirupa. Mušmula se koristi kao aroma za pravljenje voćnog vina. Proizvodi od mušmule su bogati pektinom, koji kako se smatra, ubrzava proces varenja i sprečava nagli rast šećera u krvi, pa je stoga mušmula pogodna za osobe koje boluju od dijabetesa. Od zelenih mušmula se pravi čaj.

Gde se moze pronaci ova vocka?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #18 poslato: Jul 30, 2023, 07:10:02 pre podne »

Ekstrakt lišća mušmule se koristi za lečenje infekcija grla i usta. Poseduje relaksirajuća i purgativna svojstva kod dijareje. Smatra se da se uz napitak od semena mušmule može izbaciti kamen iz bešike i bubrega. Reguliše varenje i koristi se kao sredstvo protiv zatvora i nadimanja stomaka.

Koliko je kompletna vocka. I koji svi nejni delovi se mogu koristiti za zdravlje coveka!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #17 poslato: Jul 30, 2023, 07:09:18 pre podne »

Mušmula, poznata i kao divlja kruškica, voće je jeseni, koje se i pored mnogih dobrih svojstava za ljudsko telo, vrlo malo koristi u ishrani. Zreo plod ovog voća je veoma hranjiv, sadrži saharozu, oko 20 odsto šećera, vitamin C, vitamin B2, B1, pektin, minerale kao što su kalcijum, gvožđe, kalijum, magnezijum koji jačaju imuni sistem. Preporučuje se osobama koje imaju probleme s bubrezima i jetrom.

Nisam siguran ni da znam kako igleda ova vocka. :D
Sada cu bas da pogledam.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #16 poslato: Jul 29, 2023, 08:46:30 pre podne »

Drago mi je da imate lepe reči o ovoj, mnogima nepoznatoj, voćki.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Jul 28, 2023, 01:29:58 posle podne »

Kakvo je vaše mišljenje o mušmulama? Da li ste imali prilike često da ih konzumirate?
Obozavam ga,kao klinac jako puno sam ga jeo,u zadnjih 3-4 meseca sam ponovo poceo malo cesce da ga jedem i samo imam reci hvale.Za dobrobit ostali deo musmule(lisce itd) nisam ni znao.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3281


« Odgovor #14 poslato: Jul 27, 2023, 07:32:22 posle podne »

Vrlo su zdrave, slatke i ukusne i definitivno me vraćaju u detinjstvo. Lično ja ih obožavam.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2023, 11:06:47 pre podne »

Kakvo je vaše mišljenje o mušmulama? Da li ste imali prilike često da ih konzumirate?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 15 upita.