TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395352 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 07:42:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Iskreno odgovorite za rast  (Pročitano 6766 puta)
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #39 poslato: Jun 02, 2013, 11:15:27 pre podne »

za tu stvar genetika ima najvise uticaja... :D
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #38 poslato: Jun 02, 2013, 10:58:12 pre podne »

Teretana moze samo pozitivno uticati na telo,na rast i razvoj.

Od vezbanja sve poraste. ;D


Delimicno si u pravu, ali ipak ima jedne stvari koja ne moze da poraste nazalost od teretane :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #37 poslato: Jun 01, 2013, 03:22:10 posle podne »

Teretana moze samo pozitivno uticati na telo,na rast i razvoj.

Od vezbanja sve poraste. ;D
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #36 poslato: Jun 01, 2013, 09:49:12 pre podne »

Ja sam 16 prvi put usao u teretanu. Tad sam imao oko 175 sad sa 23 imam 178 i pritom sam visi od oba roditelja.
Sačuvana
Volks
Gost
« Odgovor #35 poslato: Jun 01, 2013, 07:22:20 pre podne »

Vrh tema  ;D
U teretanu sam ušao kao klinac od 1,65 a očigledno nekim čudom sam sam izrastao do 2 metra.
Niti sam skakao sa tegovima, niti lupao banane onima koji rade benč  :P
Genetika i ishrana su čudo.
Istina je da bilo koji sport pa i teretana mogu samo potpomoći rastu zbog pozitivnog stresa na koštanu strukturu i pojačanog lučenja hormona pri naprezanju.
U svakom slučaju - teretana ti neće odmoći.
Sačuvana
Filip97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #34 poslato: Maj 06, 2013, 03:29:15 posle podne »

Od kosarke se ne moze porasti ni 1. cm to su babske price. Sto se kasnije udje u pubertet to bolje  :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #33 poslato: April 23, 2013, 06:12:40 posle podne »

Ma rast nema veze sa kosarkom i odbojkom, ali sto se ranije krene sa sportom i usmeri dete u pravom smeru, onda je to pravi nacin da kosti budu zdrave i da rastu i razvijaju se kako treba..
Pogledajte u sadasnjici kakva deca postoje, mutanti pored kompova, ja kad sam bio mali ceo dan sam igrao basket i trcao..i drugo me nije zanimalo, ima i sada toga..ali ima i onih koji se prave na botove pokraj malih ekrana..i gde ce kosti biti zdrave..i plus nepravilna ishrana,ma uzas.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #32 poslato: April 23, 2013, 05:58:29 posle podne »

ko mi da jedan validan dokaz da kosarka i odbojka pomazu rastu , znaci da je naucno dokazano, saljem mu kantu proteina... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
highflyer91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 65


« Odgovor #31 poslato: April 23, 2013, 02:53:37 posle podne »

Mene zanima sledece...nasao Sam lokalni kosarkaski klub Ali oni trenuraju u sali u kojoj nije parket Vec brodski pod
I takodje nose plave dresove...sad me zanima mislio Sam da opalim jedno 3-4 meseca
Da izadem na 195 ...Znaci da porastem jedno 2-3 cm....da li je moguce u ovom klubu ili
Da trazim dalje.  .
brate rast se ubrzava u pubertetu , narocito ako se trenira kosarka ili odbojka, e tu svi izrastu koliko toliko, a retko ko oko 20 te, to je bas izuzetak, tako da ti ne vredi to :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #30 poslato: April 23, 2013, 10:20:40 pre podne »

A koji ce ti to djavo, imaces duzi pokret na liftovima :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #29 poslato: April 23, 2013, 10:03:13 pre podne »

Mene zanima sledece...nasao Sam lokalni kosarkaski klub Ali oni trenuraju u sali u kojoj nije parket Vec brodski pod
I takodje nose plave dresove...sad me zanima mislio Sam da opalim jedno 3-4 meseca
Da izadem na 195 ...Znaci da porastem jedno 2-3 cm....da li je moguce u ovom klubu ili
Da trazim dalje.  .
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #28 poslato: April 23, 2013, 09:36:53 pre podne »

kako ste tvrdoglavi sa tim neverovatno... Samo malo logike je potrebno, ali zajebi kad je ljudima lakše da veruju u budalaštine. Ako se ne raste jako od košarke, onda se ipak ''malo'' naraste za razliku od situacije da se basket ne igra nikako. NE MOŽE NI PROMILA DA UTIČE. NI PINČIKE, NI ZA DLAKU SE NE RASTE DALJE OD ONOGA ŠTO JE U GENETSKOM KODU. NIČ. ZERO. KROMPIR. 

Košarkaši sa televizije su visoki jer su prirodnim odabirom stigli do neke profesionalne lige koju tv stanice prenose, jer imaju olakšavajuću okolnost da svojom genetskom predispozicijom visine budu u prednosti u odnosu na niže igrače jer im je koš bliže, mogu (obično) da dohvate višu tačku rukom, lakše blokiraju šuteve drugih igrača itd.

Oni koju krenu na košarku mogu posatati okretniji, brži, mogu povećati koordinaciju pokreta... ALI, košarka neće uticati da im se ruke izduže i da porastu u visinu, ili da promene boju očiju... Zamisli da se Spad Veb (1.70m) i Magzi Bougz (1.60m) nisu bavili profesionalno košrakom u NBA ligi? Da li bi bili patuljci?

Na visinu utiču genetika i ishrana. Ishrana u smislu da li je tvoja keva dobro jela kad si bio u stomaku, i kako si hranio u periodu rasta. Ta ishrana može uticati 10-15% da li ćeš ispuniti 100% svoj genetski potencijal i to je to. Nema dalje.

Ako neko ide da igra basket na prvom mestu zato što misli da će to uticati da poraste koji cm-- onda nek odmah krene i na klavir da izduži prste...



Sačuvana
Arbeit macht frei.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #27 poslato: April 23, 2013, 09:21:10 pre podne »

Batalili su jer su videli da se nece leba najesti preterano od toga.

Ti sa 1.7m ne mozes da igras odbranu ni u jednoj ozbiljnoj ligi.
Momci su prosto negde sa 17-18 god prelomili da se okrenu skoli i faxu, jer se tada vec vrlo dobro zna koliki ces biti...

Jedan drug je nastavio da cepa basket, ali sad su mu angazmani poprilicno losi, donji dom KLS-a u najboljem slucaju. Ali je taj isti decko sa 15 god. u Workersima (ko je pratio klince ranije zna za taj tim) zaradjivao vise od cele svoje porodice zajedno.

Tvoj argument se svodi na to vidi svi kosarkasi su visoki znaci rastes dodatno. Ja ti kazem to je proces selekcije i ima gomila ljudi koji nisu ni svoje oceve prerasli a ozbiljno su trenirali i dosta toga se odrekli zarad kosarke.

Samo me zanima na osnovu cega tvrdis da se poraste dodatnih 10%-5% u odnosu na genetsku predispoziciju.
Nisam naisao ni na jedno validno objasnjenje, a tvoje se svodi na to "vidi kosarkase", a ne pije vodu.
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #26 poslato: April 23, 2013, 08:51:45 pre podne »

Sto su oni to batalili moze biti 1000 razloga!
Ako je je neko nerast i genetika mu podari visinu 160cm (ako se to uopste moze nazvati visinom) :) profi bavljenje nekim od gore pomenutih sportova moze A I NE MORA uticati da naraste jos 5-10cm max.
Nije mi jasno kako moze neko tvrditi da bavljenje ovim sportovima ne utice na rast?! :S
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #25 poslato: April 23, 2013, 08:43:56 pre podne »

Tebi je proces selekcije potpuno stran.

A sta ce par mojih drugara koji su bili su bili i na sirim i uzim spiskovima mladjih reprezentativnih kategorija, pa su sve batalili jer su ostali ispod 180cm (190cm),  a ne skacu bas ko Spud Webb.

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.147 sekundi sa 14 upita.