TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:20:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vase misljenje o keto dijeti ?  (Pročitano 4426 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Jul 12, 2011, 01:58:10 pre podne »

Slusajte vase telo kako reaguje...za to je naravno potrebno vremena i eksperimentisanja.Ali kada jednom provalite sta i kako,onda je sve puno lakse.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #15 poslato: Jul 11, 2011, 10:45:16 posle podne »

I opet ce svako uraditi onako kako misli da je najbolje za njega :)
Opet, sjajno je chuti sve opcije, kao i razloge zashto se svako od nas opredeli za neku drugu, uostalom, isprobati na sebi pa videti ima li smisla- kad mene retko ima definitivnih zakljuchaka, menjaju se potrebe a uchish i od sopstvenog tela :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Jul 11, 2011, 10:13:13 posle podne »

Mrzim taj deo bez voća i povrća.. i dojadile su mi te priče o UH iz zelene salate i borovnica!
Glupo i nepotrebno!

PS nekad sam kao nutricionista morala ljudima da zabranjujem da jedu, sad moram da ih teram da jedu...
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #13 poslato: Jul 11, 2011, 09:24:18 posle podne »

Idealna varijanta po meni možda jeste "poluketodijeta". (Ako ja imam dobru svest o keto dijeti - a ona ukratko kaže no carbs).

Drugim rečima, voziš "keto", osim u obroku pre i posle treninga. (Ili svaki drugi dan pre i posle treninga). Eto ishrane za gainovanje fine mase bez suvišnih spoilera. Naravno zavisi to i od količia hrane. (Da! može i u toku doručka carbs, no sad treba experimentisati.) Ideja je da si u diskretnim momentima max okrenut anabolizmu, a u diskretnim momentima budeš u low-carb režimu gde prevashodno sagorevaš masti.

E ja se upravo tako hranim, u tome je fazon, dobijash masu i definiciju u isto vreme :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
nickey
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jul 11, 2011, 05:50:17 posle podne »

keto nije low carb, na keto dok ne upadnes u ketozu nikakvi hidrati ne idu, nista zelenis nista nista, samo mast i prot pa  onda nakon par dana se mogu ubaciti zelenis i slicno, znaci nikakvi komleksni hidrati seceri voce i ostalo. Punjenja nisam siguran kako se rade. Verovatno u ciklusima 5 dana keto pa onda 2 dana punjenje.

dok nasuprot na low carb od pocetka bas treba jesti dosta low GL carbova(zelenis i ostalo povrce, ne lubenica :D) i nema dexa, nakon nekoliko dana ide punjenje jedan dan.
 
Neka me neko ispravi jer mozda i ja gresim ;)
« Poslednja izmena: Jul 11, 2011, 05:53:53 posle podne od strane █ nickey █ » Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2011, 05:36:43 posle podne »

Idealna varijanta po meni možda jeste "poluketodijeta". (Ako ja imam dobru svest o keto dijeti - a ona ukratko kaže no carbs).

Drugim rečima, voziš "keto", osim u obroku pre i posle treninga. (Ili svaki drugi dan pre i posle treninga). Eto ishrane za gainovanje fine mase bez suvišnih spoilera. Naravno zavisi to i od količia hrane. (Da! može i u toku doručka carbs, no sad treba experimentisati.) Ideja je da si u diskretnim momentima max okrenut anabolizmu, a u diskretnim momentima budeš u low-carb režimu gde prevashodno sagorevaš masti.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2011, 03:54:59 posle podne »

Realno u kojoj meri i za koliko dana ce keto dijeta negativno delovati na organizam je naravno individualna stvar. Znajuci sebe ja bih verovatno posle jedog dana keto dijete postala, nervozna i imala manje snage da odradim kvaliteten trening. Naravno svi hoce nesto na brzinu i zbog efekta iste primenjuju je, pritom ne misleci o tome koliko je takav nacin ishrane zdrav i dobar na duze staze i sta ce se dogoditi kad ponovo pocnu sa unosom ugljenih hidrata. Kao sto nam je potrebna odredjena kolicina proteina u toku dana, tako nam je potrebna i odredjena kolicina ugljenih hidrata . Uz pravilnu ishranu, dobre treninge, rezultati nikako ne mogu izostati, tako da su ovakve i slicne dijete potpuno nepotrebne i nezahvalne i po pitanju rezultata ( ponavljam na duge staze ) i po pitanju zdravlja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2011, 02:16:12 posle podne »

ne vidim zašto bi jedan rekreativac išao  na keto dijetu :)   samo korekcija unosa ugljenih hidrata, pravilan odabir hrane, bolji treninzi... će učiniti svoje.  Ipak treba imati na umu da ljudi u toku dana imaju obaveze, posao, decu, školu, fax, i sl .... 

a za takmičarke i ozbiljne rekreativce - ne mogu da dam nikakav sud o ovoj dijeti, ali da je istina da je mnogi uzdižu i hvale  - istina je. Provereno znam nekoliko osoba koje se kunu u ovaj pristup.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #8 poslato: Jul 11, 2011, 01:51:45 posle podne »

Jel to samo ja nista ovde ne razumem?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #7 poslato: Jul 11, 2011, 01:40:45 posle podne »

Ne moze da krene ketoza za dva dana!!!

Ma ne treba mi ketoza, samo malo da eliminishem UH, a sad mi Marko kaze da ni to ne treba da radim, samo treba varirati UH, no, necemo van teme :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #6 poslato: Jul 11, 2011, 01:33:14 posle podne »

Ne moze da krene ketoza za dva dana!!!
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #5 poslato: Jul 11, 2011, 12:59:47 posle podne »

Ubaciti ponekad tako neshto ali nikako u duzem vremenskom periodu, 2 dana maximalno.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
kutlesa
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 11, 2011, 11:57:19 pre podne »

mozes li mi reci nesto vise o keto djeti
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #3 poslato: Jul 10, 2011, 09:31:50 posle podne »

Nikad nisam probao :D ali mi se koncept ne svidja
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2011, 09:28:21 posle podne »

Po meni nezdrav i nepotreban.
Ustalom, brzi kezultati = kusi rezultati... ;)
ne sumnjam da radi ali jednostavno nepotrebno jednolična i nepotpuna ishrana
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.294 sekundi sa 14 upita.