TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 12:54:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko izbora suplementacije  (Pročitano 1652 puta)
nemanja019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2013, 12:12:14 pre podne »

Jedem posle treninga, nekad ne bas odmah ali najkasnije sat vremena posle treniranja. Sta jos treba da ubacim kao ishranu? Prosle godine kada sam radio analizu krvi trigliceridi su mi bili na gornjoj granici, da li je to zbog lose ishrane?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Novembar 11, 2013, 11:56:59 posle podne »

Dorucak je oko 12h, malo duze spavam a i kada ustanem ne mogu odmah da jedem, uglavnom prodju sat-dva, i tada uzmem nesto malo hrane, u zadnje vreme uglavnom plazmu sa mlekom, kuvani kukuruz, a nekad i neko pecivo sto pretpostavljam da bih trebao da izbacim. Rucam izmedju 15-16h, uglavnom neka supa prvo pa meso i krompir ili neko kuvano jelo, hleb kada mogu ne jedem uopste, nekad jednu krisku, zavisi od hrane koju jedem. u teretanu idem oko 17-18h i veceram oko 20h, uglavnom isto sto i rucam, ponekad kuvana jaja ili sardinu. Ne obozavam bas kuvano povrce ali sveze kao salatu mogu dosta da pojedem.

Doruckom se smatra obrok do 45 min nakon ustajanja, tako da ti dorucak prakticno preskaces, a ni taj prvi obrok nije najbolji - plazma o mleko eventualno mogu biti neka uzina, obrok nikako. Za dorucak kombinujes protein i ugljene hidrate, tj jaja, mladi sir, tunjevinu, sa crnim hlebom, ovsenim npr..

Da li imas konkretan obrok nakon treninga? Cini mi se da tu pravis pauzu, a treba da jedes odmah nakon treninga.

Sto se povrca tice, mozes ga jesti kako god ti odgovara, sve sto je sveze je pozeljno tako da nije nikakav problem.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2013, 11:11:54 posle podne »

Ako je tebi prvi obrok u 14h mislim da nema bas puno mesta napretku nekom. Dorucak je jedan od 2 najbitnija obroka za osobe koje treniraju. Odmah Plazmu da izbacis.  :-\
Sačuvana
nemanja019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2013, 10:44:26 posle podne »

A sto se tice definicije, kako je najbolje da krenem oko ishrane i vezbanja?
Sačuvana
nemanja019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2013, 10:29:20 posle podne »

Dorucak je oko 12h, malo duze spavam a i kada ustanem ne mogu odmah da jedem, uglavnom prodju sat-dva, i tada uzmem nesto malo hrane, u zadnje vreme uglavnom plazmu sa mlekom, kuvani kukuruz, a nekad i neko pecivo sto pretpostavljam da bih trebao da izbacim. Rucam izmedju 15-16h, uglavnom neka supa prvo pa meso i krompir ili neko kuvano jelo, hleb kada mogu ne jedem uopste, nekad jednu krisku, zavisi od hrane koju jedem. u teretanu idem oko 17-18h i veceram oko 20h, uglavnom isto sto i rucam, ponekad kuvana jaja ili sardinu. Ne obozavam bas kuvano povrce ali sveze kao salatu mogu dosta da pojedem.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2013, 10:28:03 posle podne »

Pazi, Nemanja, brojke su varljiva stvar (175 cm/73 kg). Ako misliš da treba i imaš puno da skidaš, onda odradi definiciju. Onda će ti padati kilaža, pa pre ili kasnije opet moraš krenuti na masu (ali mnogo kvalitenijom ishranom nego što imaš trenutno) da bi uspeo da doguraš do željenih 73 kg. U suštini, baš zbog te varljivosti brojki, ne gledaj toliko vagu, već prati ogledalo, tj. svoju formu prati u ogledalu. Kada budeš zadovoljan onim što vidiš, nebitno ti je da li vaga kaže 70, 75 ili 80 kg. :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2013, 10:20:58 posle podne »

Pozdrav Nemanja,

ja cu te zamoliti da napises detaljnije kako ti ishrana izgleda, po obrocima, kako bismo videli sta tu mozes promeniti.
Sačuvana
nemanja019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2013, 10:18:42 posle podne »

Nisam do sad koristio nista od suplementacije. Da li je pametnije u mom slucaju da prvo radim definiciju, pa kad skinem dovoljno masnih naslaga da krenem na masu ili obrnuto?
Hvala na odgovoru. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2013, 10:12:36 posle podne »

Pozdrav, Nemanja, i dobro nam došao. :)

Ne možeš istovremeno raditi masu i definiciju, moraš se odlučiti za jedno. Bitno je da kreneš što kvalitetnije da se hraniš, pa da budući dobici na telesnoj težini budu većim delom mišići. Nemoj da preteruješ sa voćem, povrće jedi koliko god možeš, pojačaj unos mesa, ribe i jaja (dobri izvori proteina).

Što se tiče suplementacije, u okviru pomenutog budžeta najbolje je izabrati neki whey protein od 920 g. Jesi li već koristio nešto od suplemenata i šta?
Sačuvana
nemanja019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2013, 10:01:46 posle podne »

Ovako, nov sam na forumu, pa mi treba par saveta oko izbora suplementacije.
U teretanu sam posao preko nekih mesec dana i planiram aktivno da treniram preko zime, trenirao sam i ranije ali po mesec dva pa onda napravim pauzu vise od pola godine i nisam imao nekih vecih efekta. Imam 22 godine, 73 kg i visok sam 175cm. Cilj mi je da visak sala pretvorim u misice, znaci da ostanem na istoj tezini i npr salo koje imam na stomak skinem a napravim misicnu masu na rukama, nogama, ramenima... Hteo bih nesto izmedju mase i definicije. Pokusavam da sredim ishranu koliko mogu, beli hleb jedem minimalno, slatkise i grickalice retko a ubacujem u ishranu vise voca i povrca, ribe, jaja i mlecnih proizvoda. Mesecno mogu da izdvojim oko 3000-4000din pa me interesuje sta je najpametnije da pijem od suplementacije? Unapred hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.168 sekundi sa 16 upita.