TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395693 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 22, 2024, 10:09:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Yoga i bodybuilding  (Pročitano 12591 puta)
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #51 poslato: Avgust 12, 2010, 08:07:12 pre podne »

                                     Besplatni časovi joge na Ušću i Adi za vikend


Časovi joge i predavanja, koja vode sertifikovani instruktori Joga centra Srbije, biće održani u toku vikenda kod Muzeja savremene umetnosti na Ušću i kod Trim parka na Adi Ciganliji.


Časovi joge i predavanja, koja vode sertifikovani instruktori Joga centra Srbije, biće održani u toku vikenda kod Muzeja savremene umetnosti na Ušću i kod Trim parka na Adi Ciganliji.


Joga centar Srbije saopštio je da će u subotu, 14. avgusta na Ušću i u nedelju, 15. avgusta na Adi Ciganliji biti održani besplatni promotivni časovi joge, kao i predavanja za zainteresovane graĂ°ane.

Časovi joge i predavanja, koja vode sertifikovani instruktori tog centra, biće održani u toku vikenda kod Muzeja savremene umetnosti na Ušću i kod Trim parka na Adi Ciganliji.

Zainteresovani treba da obuku komotnu odeću i da ponesu peškir ili prostirku za vežbanje.

Akcija besplatnih časova joge, koja se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva za omladinu i sport, počela je 15. maja i trajaće do 15. septembra.

(Tanjug)
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2010, 08:11:16 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
marijana021
Gost
« Odgovor #50 poslato: Januar 18, 2008, 12:50:09 pre podne »

Bakica je EKSTRA, jako mi se svidja kako radi, uspem maksimalno da se opustim i napunim baterije, a danas me pranajama preporodila kao nikad..
Raspala sam se od priliva pozitivne energije i snage..
..i kad sam dosla kuci izmazila sam svog dragog psa maksimalno.. :D



[prilog je izbrisao admin]
« Poslednja izmena: Januar 18, 2008, 12:57:40 pre podne od strane marijana021 » Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #49 poslato: Januar 17, 2008, 12:17:06 posle podne »

Nego gde si ti marijanče, nema te...
super je ova bakica..

Imala neki grip. a ne volim prehladjena da idem nigde. Dolazim veceras sigurno.



[prilog je izbrisao admin]
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #48 poslato: Januar 15, 2008, 10:24:48 posle podne »

Nego gde si ti marijanče, nema te...
super je ova bakica..
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #47 poslato: Januar 15, 2008, 12:56:33 posle podne »

Nasla sam neke super slicice pa da podelim, odete na ovaj link pa u gallery
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.yogainasia.com/conf/images/presenter1.jpg&imgrefurl=http://www.yogainasia.com/conf/presenters.asp&h=110&w=110&sz=5&hl=sr&start=16&sig2=klQzPMPSFSGjjiQA5fVG-A&tbnid=nQpVOUrh5wZk1M:&tbnh=85&tbnw=85&ei=75uMR9HoNpmE0QSpnvG-Ag&prev=/images%3Fq%3Dyogi%2Bover%2B70%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Dsr
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #46 poslato: Decembar 17, 2007, 11:14:00 pre podne »

Videlli ste da su čak identifikovali i gen koji za to zaslužan... dakle nije samo u glavi... vežbanje nas zaista čini sretnijim :)
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #45 poslato: Decembar 17, 2007, 11:04:38 pre podne »

trening (bilo koje vrste) je najbolji vid psihickog opustanja i lek protiv depresije...
eh kad bi to ljudi samo znali a ne govorili kako je to samo dosadno i beskonacno zamaranje...


AMEN!!!!!!!!!!!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #44 poslato: Decembar 14, 2007, 06:27:25 posle podne »

jao divna je joga, bila sam doduse samo na jednom casu gde i Danijela...
meni je sve divno, i joga i aerobik i teretana i kardio...
ali teretana je ipak najprakticnija jer radi ceo dan a i za moje ciljeve pravi potez  8)

trening (bilo koje vrste) je najbolji vid psihickog opustanja i lek protiv depresije...
eh kad bi to ljudi samo znali a ne govorili kako je to samo dosadno i beskonacno zamaranje...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #43 poslato: Novembar 21, 2007, 03:22:52 posle podne »

Slažem se da devojke i a i oni koji to nisu (čitaj: momci) pročitaju oba posta o jogi kao i da pročitaju još nekoliko mišljenja, raspitaju se popričaju sa ljudima pa odluče da li će je probati ili ne.
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #42 poslato: Novembar 21, 2007, 11:44:57 pre podne »

Priznajem da me yoga nikad nije zanimala.
Ali,avaj,zasto sve sto je drugacije MORA imati veze sa sektom?!
Dokle cemo ziveti u tim zatvorenim okvirima,kao Balkanski spijuni?

Sto se klistiranja tice (licno nisam dozvolila da mi pridju sa tom cevcicom u porodilistu,jezim se,
ali vidis strucnjak poput Todora Jovanovica preporucuje upravo klistir kad su u pitanju
najteze bolesti) I koliko samo ljudi odlazi na HIDROKOLON terapiju i to debelo placa,
jer je poznato kakvog djubreta imamo u crevima...
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2007, 11:47:32 pre podne od strane TashaBG » Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #41 poslato: Novembar 21, 2007, 11:22:07 pre podne »

Zelena ti livada Beogradska..  :D :D :D
Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #40 poslato: Novembar 21, 2007, 08:19:08 pre podne »

Nazalost moram da prenesem moj post na ovaj thread iz prostog razloga jer zelim da ljudi cuju i 'drugu' stranu Yoge. Za mene Yoga je s*anje, iako ima tu i tamo ponekih pametnih stvari. Ono sto je napisano za BB i Yogu je obicno lupetanje gluposti. Trening snage u punom ROM-u (ko nezna sta je ROM, ne mora ni da kritikuje ovaj post) mnogo bolje poboljsava 'flexibilnost' i 'mobilnost' sa ostalim drugim efektima.

Molim SVE devojke da procitaju linkove na kraju ovog post-a ZA SVOJE DOBRO! I ne tripujte se toliko na Yogu, nego pravac u stalak za cucnjeve :)

Originaly posted here: http://forum.pansport.co.yu/index.php?topic=11771.msg236575#msg236575
-----------------------------------------------------------
Da, joga je bulja! Joga je bulja kao sistem, ali ipak ima par korisnih vezbi. Jogu sam 'proucavao' pre nego sam upisao DIF (pre 2001) i tu je bilo mnoooogo knjiga, vezbanja i privatnog vezbanja. Ko mnogo cita o jogi moze da zastrani... sva ta s*anja o cakrama, pranajami, 'bangladesh' ishrani, ayurvedi, klistiru i sl. Sreca moja da sam na vreme provalio taj prizvuk 'sekte' u jogi i to sto nam pokusava da proda....
A u stvari macka vezba je macka vezba, a da li je iz joge ili ne to nema veze sa time da je joga jedna obicna podvala. Da su sklekovi u jogi ili bocni most (a jeste), ako ja radim tu vezbu da li ja radim jogu? ako je joga bulja to nema veze sa tom vezbom.
A posto ce najverovatnije biti pokusaja da se ospori moje misljenje o jogi, jer je toboze nisam vezbao, citao ozbiljne knjige, bio u indiji kod ShriShriShraShru vodje sekte na licnoj poduci i radio klistir ujutro, onda cu morati da moj stav potkrepim stavom nekih drugih strucnjaka...
http://www.coreperformance.com/article.php?p=1&s=&id=93
http://www.musclewithattitude.com/readArticle.do?id=1490871

Uzivajte!
-----------------------------------------------------------
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
marijana021
Gost
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 03, 2007, 02:51:02 posle podne »

I ja jedva cekam..A sto se tice delotvornosti iste, imamo instruktore od preko 60 godina koji imaju energiju tridesetogodisnjaka,prosto neverovatno, sta sve mogu da urade u tim godinama! To je prvo sto me je fasciniralo, njihova zivotna snaga. A sto se tice asana, posle onih vezbi istezanja i uvrtanja kicma mi je preporodjena. ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 03, 2007, 01:03:01 posle podne »

Nisam ni znala a sve to radimo :) wow!
Marijana, ja sad jedva cekam sledeći čas ;)

Yoga ima samo jednu lošu stranu - mora da se vežba ;) (reči našeg instruktora ;))
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 03, 2007, 10:37:06 pre podne »

Istezanje koje se postize yogom dovodi do izduzivanja fascie(zastitini omotac od vezivnog tkiva) koja obavija misice i celije misica. Na molekularnom nivou fascia je jaca od celika. Kada je ona istegnuta zahvaljujuci yogi misic ispod nje ima vise mesta za rast. Takodje misic ima i moze da dobije lepsi oblik. Yogom je moguce poboljsati misicnu izrazajnost. Istezanje(yoga) ukoliko je ukombinovana sa pravilnom ishranom moze da unapredi i strukturu kostiju.
Yoga istezanje posebno je korisno za misice koji ne reaguju dobro na trening tegovima. Takodje moze da stimulise i podstakne povecanje snage. Regularno istezanje(yoga) omogucava da misic reaguje duze i efikasnije kao odgovor na istegnutu i napregnutu tetivu posto ovakava vid istezanja pomera prag refleksa golgi tetive(ona oseca promene u misicnoj tenziji i javlja promene u misicnom stanju centralnom nervnom sistemu - deluje kao sigurnosni mehanizam).

 Jos vise o Yogi:http://yoga.org.nz/benefits/physiological_benefits/yoga_strength_bodybuilding.htm
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.