TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395483 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 08:04:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 212 213 [214] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49865 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Novembar 03, 2022, 12:15:07 posle podne »

Manje dnevnog svetla, manje aktivnosti
Ono što je interesantno kod zimskog računanja vremena je da manje „pristupačnog“ dnevnog svetla u jesen i zimu takođe može dovesti do gojaznosti i hroničnih bolesti zbog nedostatka motivisanosti za vežbanje.
Iako je većina ljudi svesna prednosti fizičke aktivnosti koja smanjuje rizik od koronarne bolesti srca, gojaznosti, dijabetesa, hipertenzije i nekih karcinoma – ova rutina se znatno smanjuje u svakodnevnom životu ljudi.
Ja svakako radim do 17 casova i zimi i posle treniram,od 18 casova,tako da se meni ne smanjuju aktivnosti,ali primetim da sam umorniji,da mi utice i na ishranu,na spavanje isto,ujutru ranije ustajem zimi jedno vreme dok se telo ne adaptira.Sto se samog treninga tice tu nisam primetio nikakve promene.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #8 poslato: Novembar 03, 2022, 12:12:49 posle podne »

Promena časovnika ne stvara dodatno dnevno svetlo, što mnogi koriste kao oprao, već umesto toga pomera vreme izlaska i zalaska sunca. Ova promena vremena može izazvati poremećaje našeg telesnog sata, inače poznatog kao cirkadijalni ritam.
To su indijanci najbolje objasnili kada su rekli:samo belac moze da poveruje da ako sa jednog kraja cebeta odsece jedno parce i prisije ga na drugu stranu da ce mu cebe biti duze....mislim da je sa time sve receno....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2022, 09:13:50 posle podne »

A što se tiče uticaja na vežbanje- ja nisam primetio da meni nešto posebno utiče.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2022, 09:12:59 posle podne »

Interesantnu temu si izabrala. I ja sam razmišljao da pokrenem ovu temu. Mislim da ne treba vreme da se menja. I sama si navela da se može povećati rizik od nekih bolesti.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2022, 04:51:29 posle podne »

Postoje i druge zdravstvene posledice promene časovnika
Ali mene bi za početak interesovalo
Da li promena vremena utiče na vašu rutinu u vežbanju..?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2022, 04:50:11 posle podne »

Manje dnevnog svetla, manje aktivnosti
Ono što je interesantno kod zimskog računanja vremena je da manje „pristupačnog“ dnevnog svetla u jesen i zimu takođe može dovesti do gojaznosti i hroničnih bolesti zbog nedostatka motivisanosti za vežbanje.
Iako je većina ljudi svesna prednosti fizičke aktivnosti koja smanjuje rizik od koronarne bolesti srca, gojaznosti, dijabetesa, hipertenzije i nekih karcinoma – ova rutina se znatno smanjuje u svakodnevnom životu ljudi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2022, 04:45:20 posle podne »

Čak iako se satovi menjaju unazad ili unapred za samo sat vremena, može doći do cirkadijalne neusklađenosti - razlike između vremena prirodnog unutrašnjeg sata osobe i njihovog potrebnog rasporeda rada ili spavanja/budjenja, što se pokazalo da povećava rizik od poremećaja raspoloženja, kardiovaskularne bolesti, dijabetes, moždanog udara i raka dojke.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2022, 04:43:53 posle podne »

Pomeranje sata za 1h unazad zove se i Zimskim računanjem vremena, dok promena sata za 1h unapred je Letnje računanje vremena. Svakom pojedincu jedno od ova dva modela više prija ali koje god da vam prija ili ne, pomeranje časovnika se i negativno može odraziti na vaše zdravlje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2022, 04:32:16 posle podne »

Promena časovnika ne stvara dodatno dnevno svetlo, što mnogi koriste kao oprao, već umesto toga pomera vreme izlaska i zalaska sunca. Ova promena vremena može izazvati poremećaje našeg telesnog sata, inače poznatog kao cirkadijalni ritam.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 212 213 [214] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 13 upita.