TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 09:51:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 195 196 [197] 198 199 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49814 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #264 poslato: Januar 22, 2023, 05:04:47 posle podne »

A kao opcija za roditelje sa baš malom decom ima isto na YT dosta klipova gde roditelji sa bebama rade čučnjeve, plešu itd. Postoji opcija dok beba spava da se odradi neki trening. Imam prijateljicu koja sama čuva dete i sve vreme uspeva da odvoji 1h za vežbanje, tako od drugog meseca. Uz to sve ostale obaveze postiže i odrađuje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #263 poslato: Januar 22, 2023, 05:02:33 posle podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.
Postoje i zajednički treninzi za roditelje sa decom, koji su pre svega prilagođeni deci.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #262 poslato: Januar 22, 2023, 11:59:09 pre podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.

Jeste, ali i to zavisi od uzrasta dece...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #261 poslato: Januar 22, 2023, 11:58:17 pre podne »

Dobro, nije samo do izgovora. Činjenica je da se priroda sve više menja betonom, a i da je stresa i poslova bez dobrih uslova rada sve više.
U tom smislu je do izgovora jer se i onda moze naci resenje,samo je pitanje volje.
Hoću reći da nekad pod stresom ljudi posustanu. Previše brz način života zaista slomi čoveka. Tu treba možda 2-3 puta više volje i snage da se nađe motivacija da se krene u teretanu/šetnju... Ako se čovek mnogo iscrpljuje opet i tu postoji rizik za oboljevanjem. Nemamo svi isti snagu. Čovek sa 3 deteta, koji radi 2 posla u Beogradu da bi izdržavao decu, putuje po 1h na posao, a radi verovatno i skoro svaki vikend, gde da nađe vremena? Više na to mislim, zaista je nekad teško.
Slazem se,ali i onda se moze naci nacin da se covek malo opusti,da se izluftira.A taj nacin svako mora sebi da pronade sta mu najvise odgovara ili zavisno od toga sta su mu mogucnosti.

Jeste, ali znas sta onda moze da se desi.... Da ne zna da se opusti i kada se nadje u takvoj prilici.
Treba se truditi kada se ode negde u prirodu da se opustimo. Svi imamo neke obaveze, ali to ne znači da treba svi da budemo anksiozni.
Apsolutno se slazem. Ali hocu da kazem da vlada i to da ljudi prosto ne znaju da se opuste iako ovezbede sebi taj trenutak.
To jeste česta pojava. Ali mislim da se treba truditi da se to postigne, pa će svaki naredni put biti mnogo lakše da se čovek opusti kada ode negde u prirodu.

Tako je, i ja verujem u to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #260 poslato: Januar 22, 2023, 11:57:29 pre podne »

Svakako je vece uzivanje. Ali i da uslovi dozvoljavaju i ne, u sobi imas prednost tv-a, pa da bukvalno neprimetno odradis voznju.
Mene tv ne zna tako da opusti kao priroda pa ne bih mogao da neprimetno da odradim voznju.
Koristim je onda kada lije kisa,kada je jako zima -10 ili ako je jako toplo +35.U tako extremnim slucajevima odradim kuci voznju sobnim biciklom,ali ako mogu ipak biram napolje.Meni tako brze prode vreme a i na svezem sam vazduhu.Mozda sam staromodan,ali to je to.
Nije do toga da li je neko staromodan ili ne vec je prosto prirodnije to raditi napolju.
Meni puno brze prode vreme kada radim napolju nego unutra.

Ok, a trcanje?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #259 poslato: Januar 22, 2023, 11:56:51 pre podne »

Znam ljude koji nemaju tih opcija. 😁
Onda ce proci kao i ja,ni ja nisam imao tih opcija i eto me ziv sam kao i deca. ;)

Naravno, sve je prilagodljivo.  Ali jesi bio uskracen u nekom periodu nekih stvari...
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #258 poslato: Januar 22, 2023, 12:01:30 pre podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #257 poslato: Januar 21, 2023, 11:59:44 posle podne »

To svakako da. Često preporučujem ljudima da se malo opuste ali čini mi se da ih to dodatno iritira. 😅
To se slažem. I meni se to dešava. Budu ljuti kada im kažem da moraju da nađu načine da se relaksiraju.
Da,to je cesta pojava.ali mislim da ipak treba istrajati.
Naravno. Treba naći načine za pristup svakoj ličnosti. Kada uspemo da dopremo do nekih osoba, onda smo puno uradili na poboljšanju njihovih života.

Pored toga, ono sto svi mozemo jeste da budemo ljubazni.... da pokrenemo ono pozitivino u svakome. 😊
Mora da se primeni određeni psihološki pristup. Inače ništa nismo uradili 8)
Tako je. A osecacemo se i mi bolje, a i druga strana.
Što bi se reklo- Moramo da hendlujemo razne situacije :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #256 poslato: Januar 21, 2023, 11:56:23 posle podne »

Dobro, nije samo do izgovora. Činjenica je da se priroda sve više menja betonom, a i da je stresa i poslova bez dobrih uslova rada sve više.
U tom smislu je do izgovora jer se i onda moze naci resenje,samo je pitanje volje.
Hoću reći da nekad pod stresom ljudi posustanu. Previše brz način života zaista slomi čoveka. Tu treba možda 2-3 puta više volje i snage da se nađe motivacija da se krene u teretanu/šetnju... Ako se čovek mnogo iscrpljuje opet i tu postoji rizik za oboljevanjem. Nemamo svi isti snagu. Čovek sa 3 deteta, koji radi 2 posla u Beogradu da bi izdržavao decu, putuje po 1h na posao, a radi verovatno i skoro svaki vikend, gde da nađe vremena? Više na to mislim, zaista je nekad teško.
Slazem se,ali i onda se moze naci nacin da se covek malo opusti,da se izluftira.A taj nacin svako mora sebi da pronade sta mu najvise odgovara ili zavisno od toga sta su mu mogucnosti.

Jeste, ali znas sta onda moze da se desi.... Da ne zna da se opusti i kada se nadje u takvoj prilici.
Treba se truditi kada se ode negde u prirodu da se opustimo. Svi imamo neke obaveze, ali to ne znači da treba svi da budemo anksiozni.
Apsolutno se slazem. Ali hocu da kazem da vlada i to da ljudi prosto ne znaju da se opuste iako ovezbede sebi taj trenutak.
To jeste česta pojava. Ali mislim da se treba truditi da se to postigne, pa će svaki naredni put biti mnogo lakše da se čovek opusti kada ode negde u prirodu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #255 poslato: Januar 21, 2023, 08:14:38 posle podne »

Svakako je vece uzivanje. Ali i da uslovi dozvoljavaju i ne, u sobi imas prednost tv-a, pa da bukvalno neprimetno odradis voznju.
Mene tv ne zna tako da opusti kao priroda pa ne bih mogao da neprimetno da odradim voznju.
Koristim je onda kada lije kisa,kada je jako zima -10 ili ako je jako toplo +35.U tako extremnim slucajevima odradim kuci voznju sobnim biciklom,ali ako mogu ipak biram napolje.Meni tako brze prode vreme a i na svezem sam vazduhu.Mozda sam staromodan,ali to je to.
Nije do toga da li je neko staromodan ili ne vec je prosto prirodnije to raditi napolju.
Meni puno brze prode vreme kada radim napolju nego unutra.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #254 poslato: Januar 21, 2023, 08:13:44 posle podne »

Znam ljude koji nemaju tih opcija. 😁
Onda ce proci kao i ja,ni ja nisam imao tih opcija i eto me ziv sam kao i deca. ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #253 poslato: Januar 21, 2023, 01:14:23 posle podne »

Svakako je vece uzivanje. Ali i da uslovi dozvoljavaju i ne, u sobi imas prednost tv-a, pa da bukvalno neprimetno odradis voznju.
Mene tv ne zna tako da opusti kao priroda pa ne bih mogao da neprimetno da odradim voznju.
Koristim je onda kada lije kisa,kada je jako zima -10 ili ako je jako toplo +35.U tako extremnim slucajevima odradim kuci voznju sobnim biciklom,ali ako mogu ipak biram napolje.Meni tako brze prode vreme a i na svezem sam vazduhu.Mozda sam staromodan,ali to je to.
Nije do toga da li je neko staromodan ili ne vec je prosto prirodnije to raditi napolju.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #252 poslato: Januar 21, 2023, 01:13:11 posle podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.

Verujem da vecina roditelja voli svoju decu, ali prirodno je i da imaju aktinosti bez njih. Apsolutno.
Niko ne kaze da nije,samo smo naveli da se SVE moze resiti,samo je pitanje volje.
Cak i ako nema niko da ti cuva decu i onda se snades,na to smo ti naveli nekoliko primera. ;)

Znam ljude koji nemaju tih opcija. 😁
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #251 poslato: Januar 20, 2023, 08:59:26 pre podne »

Svakako je vece uzivanje. Ali i da uslovi dozvoljavaju i ne, u sobi imas prednost tv-a, pa da bukvalno neprimetno odradis voznju.
Mene tv ne zna tako da opusti kao priroda pa ne bih mogao da neprimetno da odradim voznju.
Koristim je onda kada lije kisa,kada je jako zima -10 ili ako je jako toplo +35.U tako extremnim slucajevima odradim kuci voznju sobnim biciklom,ali ako mogu ipak biram napolje.Meni tako brze prode vreme a i na svezem sam vazduhu.Mozda sam staromodan,ali to je to.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #250 poslato: Januar 20, 2023, 08:56:33 pre podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.

Verujem da vecina roditelja voli svoju decu, ali prirodno je i da imaju aktinosti bez njih. Apsolutno.
Niko ne kaze da nije,samo smo naveli da se SVE moze resiti,samo je pitanje volje.
Cak i ako nema niko da ti cuva decu i onda se snades,na to smo ti naveli nekoliko primera. ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 195 196 [197] 198 199 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 14 upita.