TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 03:15:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49839 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #309 poslato: Januar 31, 2023, 12:23:56 posle podne »

U ovom slučaju je trening vreme za sebe. Neko ko ima druge afinitete radiće druge stvari. Svakako nekada neke potrebe moramo potisnuti zarad dece ali uvek one prioritetne u datom trenutku se mogu realizovati.
Ne bih se slozio sa tobom kao ni vecina psihologa.
Koja je to većina psihologa? Većina psihologa u mom okruženju, a ima ih mnogo, se apsolutno slaže.

Sta se slazu? Da roditelj ne treba da ima samostalnu aktivnost? 😁
Da roditelj može imati vremena za sebe dok dete spava ili ima ko da ga pričuva, da shodno trenucima treba da određuje prioritete...

To je poenta. Da roditelju treba samostalni trenutak. Kao i svakom bicu.
Vec treci put ti pisem ovaj odgovor i nadam se da ces vec jednom primetiti,da roditelj treba i moze imati trenutak za sebe onog trenutka kada mu je dete zaspalo i sve dok se ne probudi. ;)

Video sam sad sve odgovore, tako da.... nisam mogao pre toga.
Jasno  je.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #308 poslato: Januar 31, 2023, 12:22:05 posle podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.
Postoje i zajednički treninzi za roditelje sa decom, koji su pre svega prilagođeni deci.

Jasno i to je odlecno za decu i njihovu interakciju. Ali ja opet pricam i roditeljima i njihovim potrebama.
Mozda cu sad biti malo grub,ali ako je roditelju tako veliki problem da sa sopstvenom decom ne moze da uradi bilo sta sto hoce onda mozda ne bi trebao da bude roditelj.Ne kazem da je lako,alise moze resiti!!!!

Ne bih se slozio sa tobom. Roditelji vecinu stvari rade sa svojom decom, a zdravo je da nesto rade i sami. Kao sto je zdravo i da mama i tata nesto rade zajedno.. to su prirodne, zdrave i normalne stvari i svaki psiholog ce to reci.
To mama i tata rade kad se snadu i ne znam da li si citao izmedu redova kada sam napisao da vreme za sebe jednog roditelja pocinje u sekundi kada njegovo dete zaspi. ;)


Jedna od mogucnosti. 😊
Veruj mi ako si pravi roditelj onda je to jedina mogucnost,osim ako nemas nekog da ti pricuva decu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #307 poslato: Januar 31, 2023, 12:13:18 posle podne »

U ovom slučaju je trening vreme za sebe. Neko ko ima druge afinitete radiće druge stvari. Svakako nekada neke potrebe moramo potisnuti zarad dece ali uvek one prioritetne u datom trenutku se mogu realizovati.
Ne bih se slozio sa tobom kao ni vecina psihologa.
Koja je to većina psihologa? Većina psihologa u mom okruženju, a ima ih mnogo, se apsolutno slaže.

Sta se slazu? Da roditelj ne treba da ima samostalnu aktivnost? 😁
Da roditelj može imati vremena za sebe dok dete spava ili ima ko da ga pričuva, da shodno trenucima treba da određuje prioritete...

To je poenta. Da roditelju treba samostalni trenutak. Kao i svakom bicu.
Vec treci put ti pisem ovaj odgovor i nadam se da ces vec jednom primetiti,da roditelj treba i moze imati trenutak za sebe onog trenutka kada mu je dete zaspalo i sve dok se ne probudi. ;)

Video sam sad sve odgovore, tako da.... nisam mogao pre toga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #306 poslato: Januar 31, 2023, 12:12:16 posle podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.
Postoje i zajednički treninzi za roditelje sa decom, koji su pre svega prilagođeni deci.

Jasno i to je odlecno za decu i njihovu interakciju. Ali ja opet pricam i roditeljima i njihovim potrebama.
Mozda cu sad biti malo grub,ali ako je roditelju tako veliki problem da sa sopstvenom decom ne moze da uradi bilo sta sto hoce onda mozda ne bi trebao da bude roditelj.Ne kazem da je lako,alise moze resiti!!!!

Ne bih se slozio sa tobom. Roditelji vecinu stvari rade sa svojom decom, a zdravo je da nesto rade i sami. Kao sto je zdravo i da mama i tata nesto rade zajedno.. to su prirodne, zdrave i normalne stvari i svaki psiholog ce to reci.
To mama i tata rade kad se snadu i ne znam da li si citao izmedu redova kada sam napisao da vreme za sebe jednog roditelja pocinje u sekundi kada njegovo dete zaspi. ;)


Jedna od mogucnosti. 😊
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #305 poslato: Januar 29, 2023, 06:18:31 posle podne »

U ovom slučaju je trening vreme za sebe. Neko ko ima druge afinitete radiće druge stvari. Svakako nekada neke potrebe moramo potisnuti zarad dece ali uvek one prioritetne u datom trenutku se mogu realizovati.
Ne bih se slozio sa tobom kao ni vecina psihologa.
Koja je to većina psihologa? Većina psihologa u mom okruženju, a ima ih mnogo, se apsolutno slaže.

Sta se slazu? Da roditelj ne treba da ima samostalnu aktivnost? 😁
Da roditelj može imati vremena za sebe dok dete spava ili ima ko da ga pričuva, da shodno trenucima treba da određuje prioritete...

To je poenta. Da roditelju treba samostalni trenutak. Kao i svakom bicu.
Vec treci put ti pisem ovaj odgovor i nadam se da ces vec jednom primetiti,da roditelj treba i moze imati trenutak za sebe onog trenutka kada mu je dete zaspalo i sve dok se ne probudi. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #304 poslato: Januar 29, 2023, 06:15:30 posle podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.
Postoje i zajednički treninzi za roditelje sa decom, koji su pre svega prilagođeni deci.

Jasno i to je odlecno za decu i njihovu interakciju. Ali ja opet pricam i roditeljima i njihovim potrebama.
Mozda cu sad biti malo grub,ali ako je roditelju tako veliki problem da sa sopstvenom decom ne moze da uradi bilo sta sto hoce onda mozda ne bi trebao da bude roditelj.Ne kazem da je lako,alise moze resiti!!!!

Ne bih se slozio sa tobom. Roditelji vecinu stvari rade sa svojom decom, a zdravo je da nesto rade i sami. Kao sto je zdravo i da mama i tata nesto rade zajedno.. to su prirodne, zdrave i normalne stvari i svaki psiholog ce to reci.
To mama i tata rade kad se snadu i ne znam da li si citao izmedu redova kada sam napisao da vreme za sebe jednog roditelja pocinje u sekundi kada njegovo dete zaspi. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #303 poslato: Januar 29, 2023, 06:14:10 posle podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.

Jeste, ali i to zavisi od uzrasta dece...
Posle 3 godine zivota vec sigurno,mada meni nekako se cini da sam ga vec  od 2 godine  nosio svog sina u teretanu i osim toga sto je par puta udario glavu u poneku spravu nista drugo se nije desilo,cak je i uzivao.

Onda mora da je bio bas dobro i mirno dete. 😊
Ne,nije niti je ikad bio!Nema ni sekundu mira,ali zato ja imam zivaca za njega i tu sam u svakoj sekundi da ga usmerim u pravi smer i da mu objasnim sta se sme i sta se ne sme u teretani.Mozda nece to prihvatiti posle prvog objasnjenja ali vredi pokusati.Poneki odrasli ljudi te ne saslusaju a oni vec znaju kodeks ponasanja....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #302 poslato: Januar 29, 2023, 06:11:47 posle podne »

Svakako je vece uzivanje. Ali i da uslovi dozvoljavaju i ne, u sobi imas prednost tv-a, pa da bukvalno neprimetno odradis voznju.
Mene tv ne zna tako da opusti kao priroda pa ne bih mogao da neprimetno da odradim voznju.
Koristim je onda kada lije kisa,kada je jako zima -10 ili ako je jako toplo +35.U tako extremnim slucajevima odradim kuci voznju sobnim biciklom,ali ako mogu ipak biram napolje.Meni tako brze prode vreme a i na svezem sam vazduhu.Mozda sam staromodan,ali to je to.
Nije do toga da li je neko staromodan ili ne vec je prosto prirodnije to raditi napolju.
Meni puno brze prode vreme kada radim napolju nego unutra.

Ok, a trcanje?
Trcanje sam probao i nakon nedelju dana sam dobio takvu upalu patele da nisam mogao da hodam,tako da zbog svoje kilaze ne praktikujem trcanje ni u prirodi a ni na traci.Jedino kad me sin "prevari" malo sa basketom ili fudbalom na male golove.

I to su lepe aktivnosti. Sto bih ja rekao- sa ciljem. 😁
Naravno i volim tako provedeno vreme samo je problem sto moje telo ne voli to vise.Posto sam se takmicio celog zivota i kad igram sa sinom bilo fudbal ili kosarku ne volim da pustim da pobedi,em zbog toga da zna sta ga ceka u zivotu em zbog toga da nauci da bude sto bolji.I sutradan dolaze bolovi  i u delovima tela za koje nisam ni znao da postoje.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #301 poslato: Januar 29, 2023, 06:09:00 posle podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.
I ja sam tako prosao,cesto je sin samnom dolazio u teretanu i sad ga ne mogu odvojiti od teretane,sto mi je naravno drago,samo sam naveo kao primer.

Koliko je godina tada imao?
Otprilike od njegove druge godine.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #300 poslato: Januar 29, 2023, 06:08:00 posle podne »

U ovom slučaju je trening vreme za sebe. Neko ko ima druge afinitete radiće druge stvari. Svakako nekada neke potrebe moramo potisnuti zarad dece ali uvek one prioritetne u datom trenutku se mogu realizovati.
Upravo tako,maximalno se slazem!!!
Samo posvećeni roditelji i stručna lica mogu davati odokativno preporuke. Problem je što nestručni ljudi i ljudi koji ne žele decu zagovaraju teorije kako čovek treba biti usmeren samo na sebe. Svako ko "izgugla" šta je zrelost i ko je osoba stabilnog identiteta i integriteta videće da takvi ljudi su sposobni da pružaju i daju ljubav. Uostalom potreba, koja je fiziološka, je da budemo roditelji. Svaka suprotna odluka je stečena, kosi se sa biologijom i produkt je modernog doba.
Bravo,jako lepo receno,maximalno se slazem!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #299 poslato: Januar 29, 2023, 06:06:49 posle podne »

Znam ljude koji nemaju tih opcija. 😁
Onda ce proci kao i ja,ni ja nisam imao tih opcija i eto me ziv sam kao i deca. ;)

Naravno, sve je prilagodljivo.  Ali jesi bio uskracen u nekom periodu nekih stvari...
U svakom segmentu svog zivota ces biti uskracen od nekih stvari,ali to je vec jedna druga tema,ako te interesuje otvori temu pa te mogu posavetovati. ;)
Zrelost se ogleda u tome da uspemo neke potrebe da odložimo zarad drugih potreba i zarad drugih ljudi.
Upravo tako!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #298 poslato: Januar 29, 2023, 10:28:25 pre podne »

Sada su popularni treninzi sa decom tako da je to jedna od alternativa. Pozitivnim i dobrim ljudima dečica ne pretstavljaju problem, a kada im je do predaha uvek neki dobri komšija ili član porodice im može pričuvati decu.
Viđao sam kako dovedu i decu sa sobom u teretanu. Pa ili ih sačekaju deca ili čak i ona treniraju. Sve zavisi od uzrasta i interesovanja.
Postoje i zajednički treninzi za roditelje sa decom, koji su pre svega prilagođeni deci.

Jasno i to je odlecno za decu i njihovu interakciju. Ali ja opet pricam i roditeljima i njihovim potrebama.
Mozda cu sad biti malo grub,ali ako je roditelju tako veliki problem da sa sopstvenom decom ne moze da uradi bilo sta sto hoce onda mozda ne bi trebao da bude roditelj.Ne kazem da je lako,alise moze resiti!!!!
Znam ljude koji su u braku i imaju decu, a realno nisu ni za supružnike, ni za roditelje.

Ne bih se u to mesao. Nikako nije na nama da komentarisemo takve stvari. Mislim da je vrlo neukusno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #297 poslato: Januar 29, 2023, 10:27:18 pre podne »

Znam ljude koji nemaju tih opcija. 😁
Onda ce proci kao i ja,ni ja nisam imao tih opcija i eto me ziv sam kao i deca. ;)

Naravno, sve je prilagodljivo.  Ali jesi bio uskracen u nekom periodu nekih stvari...
U svakom segmentu svog zivota ces biti uskracen od nekih stvari,ali to je vec jedna druga tema,ako te interesuje otvori temu pa te mogu posavetovati. ;)
Logično je da će neki aspekt života biti zanemaren u nekom trenutku. Ne možemo da budemo baš opsesivni da svi aspekti stalno budu na maksimumu. Sagorećemo.

Slazem se. Em sto moze doci, kao sto si rekao, do sagorevanja, em sto prosto zivotne okolnosti neki put nece dozvoliti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #296 poslato: Januar 29, 2023, 10:26:06 pre podne »

U ovom slučaju je trening vreme za sebe. Neko ko ima druge afinitete radiće druge stvari. Svakako nekada neke potrebe moramo potisnuti zarad dece ali uvek one prioritetne u datom trenutku se mogu realizovati.
Ne bih se slozio sa tobom kao ni vecina psihologa.
Koja je to većina psihologa? Većina psihologa u mom okruženju, a ima ih mnogo, se apsolutno slaže.

Sta se slazu? Da roditelj ne treba da ima samostalnu aktivnost? 😁
Da roditelj može imati vremena za sebe dok dete spava ili ima ko da ga pričuva, da shodno trenucima treba da određuje prioritete...

To je poenta. Da roditelju treba samostalni trenutak. Kao i svakom bicu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #295 poslato: Januar 28, 2023, 11:11:25 posle podne »

Znam ljude koji nemaju tih opcija. 😁
Onda ce proci kao i ja,ni ja nisam imao tih opcija i eto me ziv sam kao i deca. ;)

Naravno, sve je prilagodljivo.  Ali jesi bio uskracen u nekom periodu nekih stvari...
U svakom segmentu svog zivota ces biti uskracen od nekih stvari,ali to je vec jedna druga tema,ako te interesuje otvori temu pa te mogu posavetovati. ;)
Logično je da će neki aspekt života biti zanemaren u nekom trenutku. Ne možemo da budemo baš opsesivni da svi aspekti stalno budu na maksimumu. Sagorećemo.
Vrlo lepo rečeno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 14 upita.