TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 06:56:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49859 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #534 poslato: Jun 21, 2023, 02:17:34 posle podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.
To je baš velika razlika. Jedno je kraće spavanje, drugo terminalna insomnija. Baš taj subjektivni osećaj nam dovoljno govori.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #533 poslato: Jun 21, 2023, 10:47:22 pre podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.

A mislim da generalno imamo i neke pune cikluse dok spavamo, pa ako jedan npr. produzimo za 1h-2h, osecamo se umorno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #532 poslato: Jun 21, 2023, 10:46:40 pre podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.

Prosto se desio nekvalitetan san.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #531 poslato: Jun 21, 2023, 10:46:09 pre podne »

Ne znam da li si probao neke metode relaksacije pred spavanje? Mogu dosta pomoći.

Kao na primer?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #530 poslato: Jun 21, 2023, 10:45:41 pre podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Zadnjih nedelju dana konstantno imam taj osecaj da se nisam naspavao

Puno ljudi oko mene isto tako...i ono popodne sto te spuca da ti se spava.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #529 poslato: Jun 21, 2023, 10:44:46 pre podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.

Tako je. Mozes da spavas i 8h, ali da ti je san bio nekvalitetan.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #528 poslato: Jun 21, 2023, 10:43:57 pre podne »

Da. Samo što nam danas nedostaje da budemo dosledni. Bar je kod mnogih takva situacija.
Dr Nikola, da li imaš utisak da se ljudi zbog ovih klimatskih promena češće zale na nesanicu. Rekla bih da je sve više u porastu i u odnosu na prethodne godine...
Slažem se. Često čujem ljude u okolini koji loše spavaju u poslednje vreme. A ove promene klime sigurno tome doprinose. Pa nije normalno da sada pada više od 24h kiša, kao da je pozna jesen. A zimu nemamo, nego leto. Sve obrnuto. Organizam nam sigurno dosta trpi.
Ja recimo brzo zaspim ali oko 4-5 sati se probudim i onda muku mucim da opet zaspim i onda zvoni alarm....strasno....insomnia totalna....

Ali u koliko sati lezes?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #527 poslato: Jun 21, 2023, 10:43:02 pre podne »

Da. Samo što nam danas nedostaje da budemo dosledni. Bar je kod mnogih takva situacija.
Dr Nikola, da li imaš utisak da se ljudi zbog ovih klimatskih promena češće zale na nesanicu. Rekla bih da je sve više u porastu i u odnosu na prethodne godine...

A mei se jako mnogo spava npr.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #526 poslato: Jun 21, 2023, 10:42:22 pre podne »

Mora dosta toga da se poradi na podizanju svesti. Umesto što se bulji u telefone i surfuje po netu i po društvenim mrežama, treba i da shvate neke stvari. Da im neko ukaže na to.
Ili uraditi tako da to bude kao aplikacija ili neka igrica ili kao neka prezentacija da to mogu odgledati na svojim omiljenim uredajima a da ipak bude obrazovno/vaspitnog karaktera.
Pa jeste. Nije ti loša ideja. Prilagodi se današnjim klincima. Način koji im je najprihvatljiviji da usvoje neke stvari.
Ja sam to kod nekih stvari izprobao kod svog sina i mogu vam reci da deluje.
Definitivno imaš talenat za takve stvari. Iskreno, ne može svako da dobije takve ideje.
Hvala puno!Oni koji me znaju kazu da sam izvrstan pedagog i da jako dobro predajem znanje iz sporta ili bilo sta sto je vezano za ovaj sport.
Dobro je što svoje pedagoške metode rado deliš.
Kod mene je uvek dovodilo do uspeha stalno ponavljanje dobrih stvari, potenciranje na njima i davanje pozitivnog primera. Stekla sam utisak da se čak i najtvrdoglaviji mogu korigovati.
Hvala puno!
Verujte davanje primera je najvaznije.Jer dzabe ti kazes da je nesto stetno ili ne valja ako ti to isto radis i tvoja deca ce,klijenti....
Upravo tako. A ne neko pije i puši i govori drugima kako je to štetno. Znam mnogo takvih lekara.
Meni je recimo isto takav rekao na UC u NOvom Sadu da bi bilo dobro da prestanem da pusim....
A znam i mnoge sportiste koji puse a za koje nikad ne biste ni mislili....

Pa gde onda puse da nisu uhvaceni? :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #525 poslato: Jun 21, 2023, 10:41:34 pre podne »

Mora dosta toga da se poradi na podizanju svesti. Umesto što se bulji u telefone i surfuje po netu i po društvenim mrežama, treba i da shvate neke stvari. Da im neko ukaže na to.
Ili uraditi tako da to bude kao aplikacija ili neka igrica ili kao neka prezentacija da to mogu odgledati na svojim omiljenim uredajima a da ipak bude obrazovno/vaspitnog karaktera.
Pa jeste. Nije ti loša ideja. Prilagodi se današnjim klincima. Način koji im je najprihvatljiviji da usvoje neke stvari.
Ja sam to kod nekih stvari izprobao kod svog sina i mogu vam reci da deluje.
Definitivno imaš talenat za takve stvari. Iskreno, ne može svako da dobije takve ideje.
Hvala puno!Oni koji me znaju kazu da sam izvrstan pedagog i da jako dobro predajem znanje iz sporta ili bilo sta sto je vezano za ovaj sport.
Dobro je što svoje pedagoške metode rado deliš.
Kod mene je uvek dovodilo do uspeha stalno ponavljanje dobrih stvari, potenciranje na njima i davanje pozitivnog primera. Stekla sam utisak da se čak i najtvrdoglaviji mogu korigovati.
Hvala puno!
Verujte davanje primera je najvaznije.Jer dzabe ti kazes da je nesto stetno ili ne valja ako ti to isto radis i tvoja deca ce,klijenti....
Upravo tako. A ne neko pije i puši i govori drugima kako je to štetno. Znam mnogo takvih lekara.

Znaju iz iskustva :D Meni je najjace kada bidim debele trenere. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #524 poslato: Jun 21, 2023, 10:40:54 pre podne »

Mora dosta toga da se poradi na podizanju svesti. Umesto što se bulji u telefone i surfuje po netu i po društvenim mrežama, treba i da shvate neke stvari. Da im neko ukaže na to.
Ili uraditi tako da to bude kao aplikacija ili neka igrica ili kao neka prezentacija da to mogu odgledati na svojim omiljenim uredajima a da ipak bude obrazovno/vaspitnog karaktera.
Pa jeste. Nije ti loša ideja. Prilagodi se današnjim klincima. Način koji im je najprihvatljiviji da usvoje neke stvari.
Ja sam to kod nekih stvari izprobao kod svog sina i mogu vam reci da deluje.
Definitivno imaš talenat za takve stvari. Iskreno, ne može svako da dobije takve ideje.
Hvala puno!Oni koji me znaju kazu da sam izvrstan pedagog i da jako dobro predajem znanje iz sporta ili bilo sta sto je vezano za ovaj sport.
Dobro je što svoje pedagoške metode rado deliš.
Kod mene je uvek dovodilo do uspeha stalno ponavljanje dobrih stvari, potenciranje na njima i davanje pozitivnog primera. Stekla sam utisak da se čak i najtvrdoglaviji mogu korigovati.
Hvala puno!
Verujte davanje primera je najvaznije.Jer dzabe ti kazes da je nesto stetno ili ne valja ako ti to isto radis i tvoja deca ce,klijenti....

Tako je, primer je najbitniji!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #523 poslato: Jun 21, 2023, 10:34:01 pre podne »

Za ovaj period godine vreme je totalno nenormalno.
I sto je najgore ni vremenska prognoza ne kaze nikakvo poboljsanje vremena.... :( :( :(
Meni pokazuje aplikacija u telefonu da će biti bez padavina za vikend. Videćemo.
Da,sada vec i meni ali da ce biti 26 stepeni a od ponedeljka i 30 stepeni.O tome ti i pricam,sto je tehnologija sve modernija vise prostora ima za greskom.

Ne mogu da ubodu danas za danas, i to sa razlogom.
Naravno,a razlog je promena klime.

Mislis namestanje klime?
Ne konkretno to nego se toliko toga promenilo zahvaljujuci tehnologiji da ni najsavremenija tehnologija ne moze da ubode kakvo ce vreme biti za par sati.Dok ovo pisem meni na kompjuteru pise da trenutno u Backoj Topoli pada kisa a pogledam napolje i sija sunce,nigde ni traga od oblaka a kamoli kise.
Malo se nameće klima, malo se priroda buni sama. Nije ni čudo što tehnologija ne može sve to da isprati.
Pitanje je da kad se covek ne bi toliko mesao u prirodu i njene tokove da li bi onda bile ovakve promene?I da li bi onda tehnologija mogla bolje da isprati ili ne?
Smatram da bi bila bolja situacija. Ranije je bilo bolje, što se tiče prognoze vremena.
Siguran sam da bi bila bolja situacija.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Mada neki su se izgleda toliko mešali u promenu klime, da neke strvari ne mogu da se vrate nazad.
Skroz vratiti sigurno ne mozemo ali mozemo postici puno bolje stanje od trenutnog.
Treba biti optimističan, svakako. Pokušamo, pa dokle stignemo.
Tako je.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Treba prvo da budemo svesni da je potrebno učiniti promene, i da onda počnemo sa konkretnom realizacijom.
Ja mislim da je puno teze probuditi svest o bilo cemu od konkretne realizacije.Ne kazem da je taj deo lak jer nije ali je puno lakse nego da neko bude svestan da nesto ne radi kako treba i da je voljan to menjati....

Zato mi svesni sirimo svest. Pa i da na jednog coveka prenesemo, uspeli smo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #522 poslato: Jun 21, 2023, 10:33:10 pre podne »

Treba zaista podići svest o očuvanju prirode. Ali ne "fore radi" kao što danas mnogi rade, nego voditi brigu o svojim prirodnom okruženju. Za početak da se ne baca smeće svuda i da imamo više zelenih površina, tj da ih ne uništavamo.

Mislim da se ljudi polako bude i uvidjaju.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #521 poslato: Jun 21, 2023, 10:32:23 pre podne »

Za ovaj period godine vreme je totalno nenormalno.
I sto je najgore ni vremenska prognoza ne kaze nikakvo poboljsanje vremena.... :( :( :(
Meni pokazuje aplikacija u telefonu da će biti bez padavina za vikend. Videćemo.
Da,sada vec i meni ali da ce biti 26 stepeni a od ponedeljka i 30 stepeni.O tome ti i pricam,sto je tehnologija sve modernija vise prostora ima za greskom.

Ne mogu da ubodu danas za danas, i to sa razlogom.
Naravno,a razlog je promena klime.

Mislis namestanje klime?
Ne konkretno to nego se toliko toga promenilo zahvaljujuci tehnologiji da ni najsavremenija tehnologija ne moze da ubode kakvo ce vreme biti za par sati.Dok ovo pisem meni na kompjuteru pise da trenutno u Backoj Topoli pada kisa a pogledam napolje i sija sunce,nigde ni traga od oblaka a kamoli kise.
Malo se nameće klima, malo se priroda buni sama. Nije ni čudo što tehnologija ne može sve to da isprati.
Pitanje je da kad se covek ne bi toliko mesao u prirodu i njene tokove da li bi onda bile ovakve promene?I da li bi onda tehnologija mogla bolje da isprati ili ne?
Smatram da bi bila bolja situacija. Ranije je bilo bolje, što se tiče prognoze vremena.
Siguran sam da bi bila bolja situacija.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Mada neki su se izgleda toliko mešali u promenu klime, da neke strvari ne mogu da se vrate nazad.
Skroz vratiti sigurno ne mozemo ali mozemo postici puno bolje stanje od trenutnog.
Treba biti optimističan, svakako. Pokušamo, pa dokle stignemo.
Tako je.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Treba prvo da budemo svesni da je potrebno učiniti promene, i da onda počnemo sa konkretnom realizacijom.

ALi raditi na sebi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #520 poslato: Jun 21, 2023, 10:31:28 pre podne »

Za ovaj period godine vreme je totalno nenormalno.
I sto je najgore ni vremenska prognoza ne kaze nikakvo poboljsanje vremena.... :( :( :(
Meni pokazuje aplikacija u telefonu da će biti bez padavina za vikend. Videćemo.
Da,sada vec i meni ali da ce biti 26 stepeni a od ponedeljka i 30 stepeni.O tome ti i pricam,sto je tehnologija sve modernija vise prostora ima za greskom.

Ne mogu da ubodu danas za danas, i to sa razlogom.
Naravno,a razlog je promena klime.

Mislis namestanje klime? 😁
Ne konkretno to nego se toliko toga promenilo zahvaljujuci tehnologiji da ni najsavremenija tehnologija ne moze da ubode kakvo ce vreme biti za par sati.Dok ovo pisem meni na kompjuteru pise da trenutno u Backoj Topoli pada kisa a pogledam napolje i sija sunce,nigde ni traga od oblaka a kamoli kise.
Malo se nameće klima, malo se priroda buni sama. Nije ni čudo što tehnologija ne može sve to da isprati.
Pitanje je da kad se covek ne bi toliko mesao u prirodu i njene tokove da li bi onda bile ovakve promene?I da li bi onda tehnologija mogla bolje da isprati ili ne?

Mislim da bi bile, ali ne u tolikoj meri svakako. Priroda je ciklusna.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.172 sekundi sa 15 upita.