TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 05:29:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 173 174 [175] 176 177 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49851 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #594 poslato: Jun 30, 2023, 08:24:32 pre podne »

Slusanje tela je najvaznije samo za to treba iskustvo. ;)
Iskustvo ali i želja za tim. Nekada ljudi ili ne obraćaju pažnju na sebe ili pak odu u drugu krajnost. Treba da se uče šta znači zlatna sredina, kad je i zašto važna.
Tako je. Mnogi ljudi ne žele da osluškuju svoj organizam. Treba mnoge znakove koje nam telo šalje da oslušnemo, da znamo šta nam pokazuje. A ne da nismo zainteresovani.

To se uci, a neko nikad ni ne dobije zelju da nauci.
Slažem se da neko nema želju da to nauči. Potrebno je mnogo truda i iskustva da bi se znalo koje nam signale šalje telo.

Pretezno polupofi i profi (kojima se daje sve na ttacni) prate to.
Ne slazem se sa tim.
Smatram da sam u mom sportu profi bio,ali nikad nista nisam dobijao na tacni!!!!!

Naravno, ali zavisi od sporta.
Na koji sport mislis?

Neki visokoplaceni timski sportovi  npr.....dobijaju sve na tacni.
To za mene nije izazov.Ja volim kad je tesko i kad ne zavisim od drugih i onda pokazem svima da mogu! ;)

Naravno. Ali pricamo o tome da postoje sportisti sa svom mogucom podrskom.
Postoje. Uglavnom su ekipni sportovi bolje organizovani, što se tiče sponzorstva.
Da,zbog gledanosti a isto tako i ti kao individua u grupnom sportu mozda nije tvoj dan ali te ekipa izvuce i pobedite,ali toga u pojedinim sportovima nema.Ako ti nije dan onda nema niko da te izvuce osim sebe samoga!!!

Naravno. Ali ja ne pricam o tome vec o dodatnim podrskama koje se podrazumevaju.
Znam o cemu pricas i jasno mi je,ja samo kazem iz svog ugla. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #593 poslato: Jun 30, 2023, 08:23:41 pre podne »

Slusanje tela je najvaznije samo za to treba iskustvo. ;)
Iskustvo ali i želja za tim. Nekada ljudi ili ne obraćaju pažnju na sebe ili pak odu u drugu krajnost. Treba da se uče šta znači zlatna sredina, kad je i zašto važna.
Zelju nisam naveo jer sam to smatrao da se to automatski podrazumeva,ali u pravu si,nismo svi isti.
Da,za krajnoste treba paziti u bilo cemu.
Danas se ništa ne podrazumeva, izgleda da na sve mora da se napomene u radu sa ljudima...
To jeste tako,samo mi nije jasno zasto.To sam primetio i kod dece a i kod klijenata da im sve moras reci.To pre nije bilo tako.

Zato sto je vecina ljudi nefokusirana usled dejstva zaokupljujuceih stavri i stresa.
I to stoji. Mnoge osobe su opterećene brojnim obavezama i uopšte nisu fokusirane.

Sve je prebrzo, mnogo se trazi od coveka na svakom polju...
Zato trebas biti dobar roditelj i u svom detetu pronaci ono u cemu je dobar,ono sto voli i baviti se time.Tu ne mislim samo na sport,nego generalno na sve.Treba slusati dete i usmeravati.

To se podrazumeva.... kod savesnih i odgovornoh roditelja....
Pazi i to se podrazumeva da ako vec odlucis da budes  roditelj,da zacnes porodicu,novi zivot,dete da budes savestan i odgovoran.Barem ja tako mislim!

Podrazumeva se kod odgovornih i savesnih bica.
Covek bi trebao da je takav.To i i znanje da komuniciramo izmedu sebe je to sto nas razdvaja od zivotinja....ili bi barem trebalo da bude!
Nema svako sposobnost normalne komunikacije. Mislim generalno u međuljudskim odnosima.
Samo mi nije razlog zasto?
Svi smo različite ličnosti. Nemam posebno objašnjenje. Recimo ja ceo dan sa pacijentima. Sa svima ja isto ljubazno, ali neki od njih su jednostavno nadrkani. Ne možemo na to da utičemo.
Ili nekome se ne svida ta tvoja ljubaznost ili pogresno protumaci.
Jasno mi je.

Svi mi projektujemo svoju stvarnost. To sto je neko nadrkan govori o jjemu. A mi mozemo ili ne da hendlujemo.
Dobro rešavam situacije. Kao doktor Nedeljković u Žikinoj dinastiji :) :) :)

Ne mogu da se setim ko je to 😁
Da te podsetim malo  ;) ;D
https://www.youtube.com/watch?v=fv0hFkDQE7o
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #592 poslato: Jun 30, 2023, 08:21:10 pre podne »

Slusanje tela je najvaznije samo za to treba iskustvo. ;)
Iskustvo ali i želja za tim. Nekada ljudi ili ne obraćaju pažnju na sebe ili pak odu u drugu krajnost. Treba da se uče šta znači zlatna sredina, kad je i zašto važna.
Tako je. Mnogi ljudi ne žele da osluškuju svoj organizam. Treba mnoge znakove koje nam telo šalje da oslušnemo, da znamo šta nam pokazuje. A ne da nismo zainteresovani.

To se uci, a neko nikad ni ne dobije zelju da nauci.
Slažem se da neko nema želju da to nauči. Potrebno je mnogo truda i iskustva da bi se znalo koje nam signale šalje telo.

Pretezno polupofi i profi (kojima se daje sve na ttacni) prate to.
Ne slazem se sa tim.
Smatram da sam u mom sportu profi bio,ali nikad nista nisam dobijao na tacni!!!!!

Naravno, ali zavisi od sporta.
Na koji sport mislis?

Neki visokoplaceni timski sportovi  npr.....dobijaju sve na tacni.
To za mene nije izazov.Ja volim kad je tesko i kad ne zavisim od drugih i onda pokazem svima da mogu! ;)

Naravno. Ali pricamo o tome da postoje sportisti sa svom mogucom podrskom.
Postoje. Uglavnom su ekipni sportovi bolje organizovani, što se tiče sponzorstva.

Tako je. I nemaju o cemu da razmisljaju osim o utakmici npr.
Ja ne bih mogao da funkcionisem u takvoj sredini....pogledaj samo americke powerliftere....sve imaju na izvolte.Pocev od opreme,suplementacije,ishrane sve i opet nisu najbolji na svetu.Imaju par dobrih takmicara,nemoj me pogresno shvatiti,ali sa obzirom da imaju sve moguce uslove trebali bi imati puno bolje rezultate!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #591 poslato: Jun 30, 2023, 08:18:24 pre podne »

Mora dosta toga da se poradi na podizanju svesti. Umesto što se bulji u telefone i surfuje po netu i po društvenim mrežama, treba i da shvate neke stvari. Da im neko ukaže na to.
Ili uraditi tako da to bude kao aplikacija ili neka igrica ili kao neka prezentacija da to mogu odgledati na svojim omiljenim uredajima a da ipak bude obrazovno/vaspitnog karaktera.
Pa jeste. Nije ti loša ideja. Prilagodi se današnjim klincima. Način koji im je najprihvatljiviji da usvoje neke stvari.
Ja sam to kod nekih stvari izprobao kod svog sina i mogu vam reci da deluje.
Definitivno imaš talenat za takve stvari. Iskreno, ne može svako da dobije takve ideje.
Hvala puno!Oni koji me znaju kazu da sam izvrstan pedagog i da jako dobro predajem znanje iz sporta ili bilo sta sto je vezano za ovaj sport.
Dobro je što svoje pedagoške metode rado deliš.
Kod mene je uvek dovodilo do uspeha stalno ponavljanje dobrih stvari, potenciranje na njima i davanje pozitivnog primera. Stekla sam utisak da se čak i najtvrdoglaviji mogu korigovati.
Hvala puno!
Verujte davanje primera je najvaznije.Jer dzabe ti kazes da je nesto stetno ili ne valja ako ti to isto radis i tvoja deca ce,klijenti....

Tako je, primer je najbitniji!
Na primer, ne vredi da govorimo da je konzumiranje alkohola i cigara štetno, ako sami to konzumiramo.

Ali ako konzumiramo, mozemo da govorimo o kolicinama....
Ali ja krecem od toga da mi takve stvari ne konzumiramo.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Ali to nije istina....
Kako za koga,recimo ja ne konzumiram ni jedno ni drugo,znaci ni alkohol ni cigare. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #590 poslato: Jun 30, 2023, 08:17:26 pre podne »

Da. Samo što nam danas nedostaje da budemo dosledni. Bar je kod mnogih takva situacija.
Dr Nikola, da li imaš utisak da se ljudi zbog ovih klimatskih promena češće zale na nesanicu. Rekla bih da je sve više u porastu i u odnosu na prethodne godine...
Slažem se. Često čujem ljude u okolini koji loše spavaju u poslednje vreme. A ove promene klime sigurno tome doprinose. Pa nije normalno da sada pada više od 24h kiša, kao da je pozna jesen. A zimu nemamo, nego leto. Sve obrnuto. Organizam nam sigurno dosta trpi.
Ja recimo brzo zaspim ali oko 4-5 sati se probudim i onda muku mucim da opet zaspim i onda zvoni alarm....strasno....insomnia totalna....

Ali u koliko sati lezes?
Zavisi od obaveza ali uglavnom oko 11-12 sati uvece,ali to je vec tako u zadnjih pa ne znam recimo minimum nekih 20 godina i dosad nisam imao problem.

A kada ustajes?
U 6 ustajem.
Ali kao sto sam rekao sve je u redu,trajalo je svega 3-4 dana

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Dakle, nista od 8h spavanja....
Toga nema od moje desete godine.To je meni samo san....a i mislim da ne bih mogao toliko spavati iako stalno kazem kako bih voleo to.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #589 poslato: Jun 30, 2023, 08:16:26 pre podne »

Mora dosta toga da se poradi na podizanju svesti. Umesto što se bulji u telefone i surfuje po netu i po društvenim mrežama, treba i da shvate neke stvari. Da im neko ukaže na to.
Ili uraditi tako da to bude kao aplikacija ili neka igrica ili kao neka prezentacija da to mogu odgledati na svojim omiljenim uredajima a da ipak bude obrazovno/vaspitnog karaktera.
Pa jeste. Nije ti loša ideja. Prilagodi se današnjim klincima. Način koji im je najprihvatljiviji da usvoje neke stvari.
Ja sam to kod nekih stvari izprobao kod svog sina i mogu vam reci da deluje.
Definitivno imaš talenat za takve stvari. Iskreno, ne može svako da dobije takve ideje.
Hvala puno!Oni koji me znaju kazu da sam izvrstan pedagog i da jako dobro predajem znanje iz sporta ili bilo sta sto je vezano za ovaj sport.
Dobro je što svoje pedagoške metode rado deliš.
Kod mene je uvek dovodilo do uspeha stalno ponavljanje dobrih stvari, potenciranje na njima i davanje pozitivnog primera. Stekla sam utisak da se čak i najtvrdoglaviji mogu korigovati.
Hvala puno!
Verujte davanje primera je najvaznije.Jer dzabe ti kazes da je nesto stetno ili ne valja ako ti to isto radis i tvoja deca ce,klijenti....
Upravo tako. A ne neko pije i puši i govori drugima kako je to štetno. Znam mnogo takvih lekara.

Znaju iz iskustva :D Meni je najjace kada bidim debele trenere. :D
Piše u knjizi da su cigare i alkohol štetni ;D Za ovo drugo nemam komentar 8)
Ali sigurno imas misljenje....
Recimo ti si pocetnik koji bi sad krenuo da vezba u teretani i trazis nekog personalnog trenera.I dode ti jedan takav i pocne ti pricati kako da smrsas.Jel bi imao poverenja u njega?Ali iskreno!!!
Ja ne bih!
Isto tako ne volim ni kad su kuvari tanki.Oni sigurno ne kuvaju dobro ili ne probaju ono sto kuvaju. ;D
Frizerka losu frizuru, itd.
Samo da ne bude celav,sve ostalo moze.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Bolje celav nego sa losom frizurom. 😂
Sta imas ti protiv celavih? ;D
Losa frizura nikako!Ali i to je individualno.Jer ono sto se svida tebi mozda se nece svideti meni ili dr.Nikoli,ili Zoltanu...
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #588 poslato: Jun 30, 2023, 08:14:44 pre podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.

Prosto se desio nekvalitetan san.
Povremeno da, ako insomnija traje duže, onda postoji neki psihički problem.

Tako je i tu vec treba potraziti strucnu pomoc.
Sve je ok,nije potrajalo vise od 3-4 dana.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Ne mora da znači da postoji neki ozbiljniji problem, postoje i primarne insomnije, bez evidentnih drugih tegoba, iako su retke. Svakako pomoć treba da se potraži jer nespavanje utiče i na sve ostale funkcije.
Nije postojao ozbiljniji problem,kako je doslo tako je i proslo posle 3-4 dana.Uticaja jeste imalo i to sam primetio najvise u koncentraciji,znaci na poslu i u treningu.Bio sam slabiji,ali zato sam radio deload week u treningu. ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #587 poslato: Jun 29, 2023, 07:24:54 posle podne »

Slusanje tela je najvaznije samo za to treba iskustvo. ;)
Iskustvo ali i želja za tim. Nekada ljudi ili ne obraćaju pažnju na sebe ili pak odu u drugu krajnost. Treba da se uče šta znači zlatna sredina, kad je i zašto važna.
Tako je. Mnogi ljudi ne žele da osluškuju svoj organizam. Treba mnoge znakove koje nam telo šalje da oslušnemo, da znamo šta nam pokazuje. A ne da nismo zainteresovani.

To se uci, a neko nikad ni ne dobije zelju da nauci.
Slažem se da neko nema želju da to nauči. Potrebno je mnogo truda i iskustva da bi se znalo koje nam signale šalje telo.

Pretezno polupofi i profi (kojima se daje sve na ttacni) prate to.
Ne slazem se sa tim.
Smatram da sam u mom sportu profi bio,ali nikad nista nisam dobijao na tacni!!!!!

Naravno, ali zavisi od sporta.
Na koji sport mislis?

Neki visokoplaceni timski sportovi  npr.....dobijaju sve na tacni.
To za mene nije izazov.Ja volim kad je tesko i kad ne zavisim od drugih i onda pokazem svima da mogu! ;)

Naravno. Ali pricamo o tome da postoje sportisti sa svom mogucom podrskom.
Postoje. Uglavnom su ekipni sportovi bolje organizovani, što se tiče sponzorstva.
Da,zbog gledanosti a isto tako i ti kao individua u grupnom sportu mozda nije tvoj dan ali te ekipa izvuce i pobedite,ali toga u pojedinim sportovima nema.Ako ti nije dan onda nema niko da te izvuce osim sebe samoga!!!

Naravno. Ali ja ne pricam o tome vec o dodatnim podrskama koje se podrazumevaju.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #586 poslato: Jun 29, 2023, 07:23:52 posle podne »

Slusanje tela je najvaznije samo za to treba iskustvo. ;)
Iskustvo ali i želja za tim. Nekada ljudi ili ne obraćaju pažnju na sebe ili pak odu u drugu krajnost. Treba da se uče šta znači zlatna sredina, kad je i zašto važna.
Zelju nisam naveo jer sam to smatrao da se to automatski podrazumeva,ali u pravu si,nismo svi isti.
Da,za krajnoste treba paziti u bilo cemu.
Danas se ništa ne podrazumeva, izgleda da na sve mora da se napomene u radu sa ljudima...
To jeste tako,samo mi nije jasno zasto.To sam primetio i kod dece a i kod klijenata da im sve moras reci.To pre nije bilo tako.

Zato sto je vecina ljudi nefokusirana usled dejstva zaokupljujuceih stavri i stresa.
I to stoji. Mnoge osobe su opterećene brojnim obavezama i uopšte nisu fokusirane.

Sve je prebrzo, mnogo se trazi od coveka na svakom polju...
Zato trebas biti dobar roditelj i u svom detetu pronaci ono u cemu je dobar,ono sto voli i baviti se time.Tu ne mislim samo na sport,nego generalno na sve.Treba slusati dete i usmeravati.

To se podrazumeva.... kod savesnih i odgovornoh roditelja....
Pazi i to se podrazumeva da ako vec odlucis da budes  roditelj,da zacnes porodicu,novi zivot,dete da budes savestan i odgovoran.Barem ja tako mislim!

Podrazumeva se kod odgovornih i savesnih bica.
Covek bi trebao da je takav.To i i znanje da komuniciramo izmedu sebe je to sto nas razdvaja od zivotinja....ili bi barem trebalo da bude!
Nema svako sposobnost normalne komunikacije. Mislim generalno u međuljudskim odnosima.
Samo mi nije razlog zasto?
Svi smo različite ličnosti. Nemam posebno objašnjenje. Recimo ja ceo dan sa pacijentima. Sa svima ja isto ljubazno, ali neki od njih su jednostavno nadrkani. Ne možemo na to da utičemo.
Ili nekome se ne svida ta tvoja ljubaznost ili pogresno protumaci.
Jasno mi je.

Svi mi projektujemo svoju stvarnost. To sto je neko nadrkan govori o jjemu. A mi mozemo ili ne da hendlujemo.
Dobro rešavam situacije. Kao doktor Nedeljković u Žikinoj dinastiji :) :) :)

Ne mogu da se setim ko je to 😁
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #585 poslato: Jun 29, 2023, 07:23:11 posle podne »

Slusanje tela je najvaznije samo za to treba iskustvo. ;)
Iskustvo ali i želja za tim. Nekada ljudi ili ne obraćaju pažnju na sebe ili pak odu u drugu krajnost. Treba da se uče šta znači zlatna sredina, kad je i zašto važna.
Tako je. Mnogi ljudi ne žele da osluškuju svoj organizam. Treba mnoge znakove koje nam telo šalje da oslušnemo, da znamo šta nam pokazuje. A ne da nismo zainteresovani.

To se uci, a neko nikad ni ne dobije zelju da nauci.
Slažem se da neko nema želju da to nauči. Potrebno je mnogo truda i iskustva da bi se znalo koje nam signale šalje telo.

Pretezno polupofi i profi (kojima se daje sve na ttacni) prate to.
Ne slazem se sa tim.
Smatram da sam u mom sportu profi bio,ali nikad nista nisam dobijao na tacni!!!!!

Naravno, ali zavisi od sporta.
Na koji sport mislis?

Neki visokoplaceni timski sportovi  npr.....dobijaju sve na tacni.
To za mene nije izazov.Ja volim kad je tesko i kad ne zavisim od drugih i onda pokazem svima da mogu! ;)

Naravno. Ali pricamo o tome da postoje sportisti sa svom mogucom podrskom.
Postoje. Uglavnom su ekipni sportovi bolje organizovani, što se tiče sponzorstva.

Tako je. I nemaju o cemu da razmisljaju osim o utakmici npr.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #584 poslato: Jun 29, 2023, 07:22:29 posle podne »

Mora dosta toga da se poradi na podizanju svesti. Umesto što se bulji u telefone i surfuje po netu i po društvenim mrežama, treba i da shvate neke stvari. Da im neko ukaže na to.
Ili uraditi tako da to bude kao aplikacija ili neka igrica ili kao neka prezentacija da to mogu odgledati na svojim omiljenim uredajima a da ipak bude obrazovno/vaspitnog karaktera.
Pa jeste. Nije ti loša ideja. Prilagodi se današnjim klincima. Način koji im je najprihvatljiviji da usvoje neke stvari.
Ja sam to kod nekih stvari izprobao kod svog sina i mogu vam reci da deluje.
Definitivno imaš talenat za takve stvari. Iskreno, ne može svako da dobije takve ideje.
Hvala puno!Oni koji me znaju kazu da sam izvrstan pedagog i da jako dobro predajem znanje iz sporta ili bilo sta sto je vezano za ovaj sport.
Dobro je što svoje pedagoške metode rado deliš.
Kod mene je uvek dovodilo do uspeha stalno ponavljanje dobrih stvari, potenciranje na njima i davanje pozitivnog primera. Stekla sam utisak da se čak i najtvrdoglaviji mogu korigovati.
Hvala puno!
Verujte davanje primera je najvaznije.Jer dzabe ti kazes da je nesto stetno ili ne valja ako ti to isto radis i tvoja deca ce,klijenti....

Tako je, primer je najbitniji!
Na primer, ne vredi da govorimo da je konzumiranje alkohola i cigara štetno, ako sami to konzumiramo.

Ali ako konzumiramo, mozemo da govorimo o kolicinama....
Ali ja krecem od toga da mi takve stvari ne konzumiramo.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Ali to nije istina....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #583 poslato: Jun 29, 2023, 07:21:45 posle podne »

Da. Samo što nam danas nedostaje da budemo dosledni. Bar je kod mnogih takva situacija.
Dr Nikola, da li imaš utisak da se ljudi zbog ovih klimatskih promena češće zale na nesanicu. Rekla bih da je sve više u porastu i u odnosu na prethodne godine...
Slažem se. Često čujem ljude u okolini koji loše spavaju u poslednje vreme. A ove promene klime sigurno tome doprinose. Pa nije normalno da sada pada više od 24h kiša, kao da je pozna jesen. A zimu nemamo, nego leto. Sve obrnuto. Organizam nam sigurno dosta trpi.
Ja recimo brzo zaspim ali oko 4-5 sati se probudim i onda muku mucim da opet zaspim i onda zvoni alarm....strasno....insomnia totalna....

Ali u koliko sati lezes?
Zavisi od obaveza ali uglavnom oko 11-12 sati uvece,ali to je vec tako u zadnjih pa ne znam recimo minimum nekih 20 godina i dosad nisam imao problem.

A kada ustajes?
U 6 ustajem.
Ali kao sto sam rekao sve je u redu,trajalo je svega 3-4 dana

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Dakle, nista od 8h spavanja....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #582 poslato: Jun 29, 2023, 07:21:03 posle podne »

Mora dosta toga da se poradi na podizanju svesti. Umesto što se bulji u telefone i surfuje po netu i po društvenim mrežama, treba i da shvate neke stvari. Da im neko ukaže na to.
Ili uraditi tako da to bude kao aplikacija ili neka igrica ili kao neka prezentacija da to mogu odgledati na svojim omiljenim uredajima a da ipak bude obrazovno/vaspitnog karaktera.
Pa jeste. Nije ti loša ideja. Prilagodi se današnjim klincima. Način koji im je najprihvatljiviji da usvoje neke stvari.
Ja sam to kod nekih stvari izprobao kod svog sina i mogu vam reci da deluje.
Definitivno imaš talenat za takve stvari. Iskreno, ne može svako da dobije takve ideje.
Hvala puno!Oni koji me znaju kazu da sam izvrstan pedagog i da jako dobro predajem znanje iz sporta ili bilo sta sto je vezano za ovaj sport.
Dobro je što svoje pedagoške metode rado deliš.
Kod mene je uvek dovodilo do uspeha stalno ponavljanje dobrih stvari, potenciranje na njima i davanje pozitivnog primera. Stekla sam utisak da se čak i najtvrdoglaviji mogu korigovati.
Hvala puno!
Verujte davanje primera je najvaznije.Jer dzabe ti kazes da je nesto stetno ili ne valja ako ti to isto radis i tvoja deca ce,klijenti....
Upravo tako. A ne neko pije i puši i govori drugima kako je to štetno. Znam mnogo takvih lekara.

Znaju iz iskustva :D Meni je najjace kada bidim debele trenere. :D
Piše u knjizi da su cigare i alkohol štetni ;D Za ovo drugo nemam komentar 8)
Ali sigurno imas misljenje....
Recimo ti si pocetnik koji bi sad krenuo da vezba u teretani i trazis nekog personalnog trenera.I dode ti jedan takav i pocne ti pricati kako da smrsas.Jel bi imao poverenja u njega?Ali iskreno!!!
Ja ne bih!
Isto tako ne volim ni kad su kuvari tanki.Oni sigurno ne kuvaju dobro ili ne probaju ono sto kuvaju. ;D
Frizerka losu frizuru, itd.
Samo da ne bude celav,sve ostalo moze.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Bolje celav nego sa losom frizurom. 😂
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #581 poslato: Jun 29, 2023, 07:20:21 posle podne »

Slusanje tela je najvaznije samo za to treba iskustvo. ;)
Iskustvo ali i želja za tim. Nekada ljudi ili ne obraćaju pažnju na sebe ili pak odu u drugu krajnost. Treba da se uče šta znači zlatna sredina, kad je i zašto važna.
Zelju nisam naveo jer sam to smatrao da se to automatski podrazumeva,ali u pravu si,nismo svi isti.
Da,za krajnoste treba paziti u bilo cemu.
Danas se ništa ne podrazumeva, izgleda da na sve mora da se napomene u radu sa ljudima...
To jeste tako,samo mi nije jasno zasto.To sam primetio i kod dece a i kod klijenata da im sve moras reci.To pre nije bilo tako.

Zato sto je vecina ljudi nefokusirana usled dejstva zaokupljujuceih stavri i stresa.
I to stoji. Mnoge osobe su opterećene brojnim obavezama i uopšte nisu fokusirane.

Sve je prebrzo, mnogo se trazi od coveka na svakom polju...
Zato trebas biti dobar roditelj i u svom detetu pronaci ono u cemu je dobar,ono sto voli i baviti se time.Tu ne mislim samo na sport,nego generalno na sve.Treba slusati dete i usmeravati.

To se podrazumeva.... kod savesnih i odgovornoh roditelja....
Pazi i to se podrazumeva da ako vec odlucis da budes  roditelj,da zacnes porodicu,novi zivot,dete da budes savestan i odgovoran.Barem ja tako mislim!

Podrazumeva se kod odgovornih i savesnih bica.
Covek bi trebao da je takav.To i i znanje da komuniciramo izmedu sebe je to sto nas razdvaja od zivotinja....ili bi barem trebalo da bude!
Nema svako sposobnost normalne komunikacije. Mislim generalno u međuljudskim odnosima.
Samo mi nije razlog zasto?
Svi smo različite ličnosti. Nemam posebno objašnjenje. Recimo ja ceo dan sa pacijentima. Sa svima ja isto ljubazno, ali neki od njih su jednostavno nadrkani. Ne možemo na to da utičemo.
Ili nekome se ne svida ta tvoja ljubaznost ili pogresno protumaci.
Jasno mi je.

Svi mi projektujemo svoju stvarnost. To sto je neko nadrkan govori o jjemu. A mi mozemo ili ne da hendlujemo.
To stoji,ali bi mi trebali da pruzimo kao primer.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Naravno. I dajemo primere i usmeravamo.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #580 poslato: Jun 29, 2023, 02:12:45 posle podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.

Prosto se desio nekvalitetan san.
Povremeno da, ako insomnija traje duže, onda postoji neki psihički problem.

Tako je i tu vec treba potraziti strucnu pomoc.
Sve je ok,nije potrajalo vise od 3-4 dana.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Ne mora da znači da postoji neki ozbiljniji problem, postoje i primarne insomnije, bez evidentnih drugih tegoba, iako su retke. Svakako pomoć treba da se potraži jer nespavanje utiče i na sve ostale funkcije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 173 174 [175] 176 177 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 15 upita.