TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 02:54:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 171 172 [173] 174 175 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49934 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #624 poslato: Jul 14, 2023, 07:05:03 posle podne »

Naravno da će da boli glava kada su ove promene  nagle.Nije to bilo tako pre.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #623 poslato: Jul 14, 2023, 01:04:12 posle podne »

Svako drugačije reaguje ali generalno vidimo da ekstremne promene u temperaturi skoro svakome su veoma neprijatne.
Naravno. Svako odstupanje preko 10 stepeni je veliki šok za organizam.
U zadnjih 5-6 godina jeste,ali pre toga stvarno nisam osetio te nagle promene.Sada vec da,i to dan-dva unapred pocne da boli glava....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #622 poslato: Jul 14, 2023, 11:21:54 pre podne »

Svako drugačije reaguje ali generalno vidimo da ekstremne promene u temperaturi skoro svakome su veoma neprijatne.
Naravno. Svako odstupanje preko 10 stepeni je veliki šok za organizam.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3261


« Odgovor #621 poslato: Jul 12, 2023, 08:46:05 posle podne »

Svako drugačije reaguje ali generalno vidimo da ekstremne promene u temperaturi skoro svakome su veoma neprijatne.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #620 poslato: Jul 05, 2023, 04:55:51 posle podne »

Na primer meni trenutno vreme ne odgovara za spavanje, previše mi je sparno- čas su kiše, čas vrućina, sva sreća ne utiče mnogo.
Meni kako kada. Nekada smeta za spavanje kada su veće vrućine.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #619 poslato: Jul 05, 2023, 03:31:56 posle podne »

Meni recimo za trening vise smeta hladno vreme posto treniram u garazi a za spavanje naglo toplo vreme.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3261


« Odgovor #618 poslato: Jul 04, 2023, 09:05:42 posle podne »

Na primer meni trenutno vreme ne odgovara za spavanje, previše mi je sparno- čas su kiše, čas vrućina, sva sreća ne utiče mnogo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #617 poslato: Jul 04, 2023, 04:39:25 posle podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.

Prosto se desio nekvalitetan san.
Povremeno da, ako insomnija traje duže, onda postoji neki psihički problem.

Tako je i tu vec treba potraziti strucnu pomoc.
Sve je ok,nije potrajalo vise od 3-4 dana.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Ne mora da znači da postoji neki ozbiljniji problem, postoje i primarne insomnije, bez evidentnih drugih tegoba, iako su retke. Svakako pomoć treba da se potraži jer nespavanje utiče i na sve ostale funkcije.
Nije postojao ozbiljniji problem,kako je doslo tako je i proslo posle 3-4 dana.Uticaja jeste imalo i to sam primetio najvise u koncentraciji,znaci na poslu i u treningu.Bio sam slabiji,ali zato sam radio deload week u treningu. ;)
To zvuči kao situaciona insomnija. Super je što je kratko trajala. Potrebno je razumljivo što utiče na koncentraciju.
Po meni to je bilo zbog iznenadne vrucine.Dotle je bilo dnevna temperatura oko 25 stepeni i onda odjedjom +35 stepeni.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Svako od nas različito reaguje na nagle promene temperature. Naročito kada naglo otopli.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #616 poslato: Jul 04, 2023, 07:33:08 pre podne »

Sa popodnevnom dremkom sam imao problem jos kao dete.Nikad nisam voleo.To je za mene gubljenje vremena.Svakako prespavamo trecinu zivota,sto znaci ako neko zivi 75 godina onda od toga prespava 25 godina ..Malo li je.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Definitivno nije malo, lepo si to proračunao. 😂 Recimo da svako ima svoj stav po tom pitanju shodno tome kolike su mu potrebe za spavanjem.
Naravno to je kod dece drugacije,njima je potrebno vise sna.
A i ja bih vise spavao,ali jednostavno kako sam rekao i ovako prespavamo trecinu zivota.....
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3261


« Odgovor #615 poslato: Jul 03, 2023, 09:54:23 posle podne »

Sa popodnevnom dremkom sam imao problem jos kao dete.Nikad nisam voleo.To je za mene gubljenje vremena.Svakako prespavamo trecinu zivota,sto znaci ako neko zivi 75 godina onda od toga prespava 25 godina ..Malo li je.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Definitivno nije malo, lepo si to proračunao. 😂 Recimo da svako ima svoj stav po tom pitanju shodno tome kolike su mu potrebe za spavanjem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #614 poslato: Jul 02, 2023, 08:40:07 posle podne »

Da. Samo što nam danas nedostaje da budemo dosledni. Bar je kod mnogih takva situacija.
Dr Nikola, da li imaš utisak da se ljudi zbog ovih klimatskih promena češće zale na nesanicu. Rekla bih da je sve više u porastu i u odnosu na prethodne godine...
Slažem se. Često čujem ljude u okolini koji loše spavaju u poslednje vreme. A ove promene klime sigurno tome doprinose. Pa nije normalno da sada pada više od 24h kiša, kao da je pozna jesen. A zimu nemamo, nego leto. Sve obrnuto. Organizam nam sigurno dosta trpi.
Ja recimo brzo zaspim ali oko 4-5 sati se probudim i onda muku mucim da opet zaspim i onda zvoni alarm....strasno....insomnia totalna....

Ali u koliko sati lezes?
Zavisi od obaveza ali uglavnom oko 11-12 sati uvece,ali to je vec tako u zadnjih pa ne znam recimo minimum nekih 20 godina i dosad nisam imao problem.

A kada ustajes?
U 6 ustajem.
Ali kao sto sam rekao sve je u redu,trajalo je svega 3-4 dana

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Dakle, nista od 8h spavanja....
https://youtube.com/shorts/XRvL2M1w_lw?feature=share
Evo sta "tata" (Arnold Schwarzenegger)kaze za spavanje i mogu ti reci da je u pravu.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Slažem se sa porukom. Sa starenjem je proces spavanja prirodno kraći, a javlja se i potreba za povremenim popodnevnim dremanje. Zaista je mnogo bitnije organizovati dobro dan od toga biti opsednut časovima.
Ja ni popodne ne mogu dremati,jedino na poslu.
Sa popodnevnom dremkom sam imao problem jos kao dete.Nikad nisam voleo.To je za mene gubljenje vremena.Svakako prespavamo trecinu zivota,sto znaci ako neko zivi 75 godina onda od toga prespava 25 godina ..Malo li je.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3261


« Odgovor #613 poslato: Jul 02, 2023, 08:39:22 posle podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.

Prosto se desio nekvalitetan san.
Povremeno da, ako insomnija traje duže, onda postoji neki psihički problem.

Tako je i tu vec treba potraziti strucnu pomoc.
Sve je ok,nije potrajalo vise od 3-4 dana.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Ne mora da znači da postoji neki ozbiljniji problem, postoje i primarne insomnije, bez evidentnih drugih tegoba, iako su retke. Svakako pomoć treba da se potraži jer nespavanje utiče i na sve ostale funkcije.
Nije postojao ozbiljniji problem,kako je doslo tako je i proslo posle 3-4 dana.Uticaja jeste imalo i to sam primetio najvise u koncentraciji,znaci na poslu i u treningu.Bio sam slabiji,ali zato sam radio deload week u treningu. ;)
To zvuči kao situaciona insomnija. Super je što je kratko trajala. Potrebno je razumljivo što utiče na koncentraciju.
Po meni to je bilo zbog iznenadne vrucine.Dotle je bilo dnevna temperatura oko 25 stepeni i onda odjedjom +35 stepeni.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Već smo pričali o tome koliko klimatske i vremenske promene utiču na nas, tako da je to razumljivo. Isto kao i kad su ljudi pod stresom uglavnom prvo utiče na sam i apetit.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3261


« Odgovor #612 poslato: Jul 02, 2023, 08:36:39 posle podne »

Da. Samo što nam danas nedostaje da budemo dosledni. Bar je kod mnogih takva situacija.
Dr Nikola, da li imaš utisak da se ljudi zbog ovih klimatskih promena češće zale na nesanicu. Rekla bih da je sve više u porastu i u odnosu na prethodne godine...
Slažem se. Često čujem ljude u okolini koji loše spavaju u poslednje vreme. A ove promene klime sigurno tome doprinose. Pa nije normalno da sada pada više od 24h kiša, kao da je pozna jesen. A zimu nemamo, nego leto. Sve obrnuto. Organizam nam sigurno dosta trpi.
Ja recimo brzo zaspim ali oko 4-5 sati se probudim i onda muku mucim da opet zaspim i onda zvoni alarm....strasno....insomnia totalna....

Ali u koliko sati lezes?
Zavisi od obaveza ali uglavnom oko 11-12 sati uvece,ali to je vec tako u zadnjih pa ne znam recimo minimum nekih 20 godina i dosad nisam imao problem.

A kada ustajes?
U 6 ustajem.
Ali kao sto sam rekao sve je u redu,trajalo je svega 3-4 dana

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Dakle, nista od 8h spavanja....
https://youtube.com/shorts/XRvL2M1w_lw?feature=share
Evo sta "tata" (Arnold Schwarzenegger)kaze za spavanje i mogu ti reci da je u pravu.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Slažem se sa porukom. Sa starenjem je proces spavanja prirodno kraći, a javlja se i potreba za povremenim popodnevnim dremanje. Zaista je mnogo bitnije organizovati dobro dan od toga biti opsednut časovima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #611 poslato: Jul 02, 2023, 08:35:09 posle podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.

Prosto se desio nekvalitetan san.
Povremeno da, ako insomnija traje duže, onda postoji neki psihički problem.

Tako je i tu vec treba potraziti strucnu pomoc.
Sve je ok,nije potrajalo vise od 3-4 dana.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Ne mora da znači da postoji neki ozbiljniji problem, postoje i primarne insomnije, bez evidentnih drugih tegoba, iako su retke. Svakako pomoć treba da se potraži jer nespavanje utiče i na sve ostale funkcije.
Nije postojao ozbiljniji problem,kako je doslo tako je i proslo posle 3-4 dana.Uticaja jeste imalo i to sam primetio najvise u koncentraciji,znaci na poslu i u treningu.Bio sam slabiji,ali zato sam radio deload week u treningu. ;)
To zvuči kao situaciona insomnija. Super je što je kratko trajala. Potrebno je razumljivo što utiče na koncentraciju.
Po meni to je bilo zbog iznenadne vrucine.Dotle je bilo dnevna temperatura oko 25 stepeni i onda odjedjom +35 stepeni.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3261


« Odgovor #610 poslato: Jul 02, 2023, 08:33:40 posle podne »

Neko ima problem sa uspavljivanjem, neko sa buđenjem u toku noći, a neki se rano bude, a da se nisu lepo naspavali. Sva tri tipa su loša po naše zdravlje.
Tu je najbitniji subjektivni osećaj da se osoba nije odmorila tokom spavanja.
Upravo je to najvažnije. Postoje i osobe koje kraće spavaju, ali su odmorne posle buđenja. Tu nema problema. A ukoliko se neko probudi umoran, onda definitivno da postoji neki problem.

Prosto se desio nekvalitetan san.
Povremeno da, ako insomnija traje duže, onda postoji neki psihički problem.

Tako je i tu vec treba potraziti strucnu pomoc.
Sve je ok,nije potrajalo vise od 3-4 dana.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Ne mora da znači da postoji neki ozbiljniji problem, postoje i primarne insomnije, bez evidentnih drugih tegoba, iako su retke. Svakako pomoć treba da se potraži jer nespavanje utiče i na sve ostale funkcije.
Nije postojao ozbiljniji problem,kako je doslo tako je i proslo posle 3-4 dana.Uticaja jeste imalo i to sam primetio najvise u koncentraciji,znaci na poslu i u treningu.Bio sam slabiji,ali zato sam radio deload week u treningu. ;)
To zvuči kao situaciona insomnija. Super je što je kratko trajala. Potrebno je razumljivo što utiče na koncentraciju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 171 172 [173] 174 175 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 14 upita.