TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 03:36:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49839 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #939 poslato: Novembar 06, 2023, 09:32:32 pre podne »

Dr Anita, pošto je ovo tema koju si počela vezano za promenu vremena na časovniku, ovde bih nešto opet napomenuo. Evo prethodnog vikenda smo menjali vreme. Mislim da mi još utiče na umor. Iako je ovo sat vremena unazad, pa kao imamo više vremena tog dana, ipak nisam ni imao vremena. Pošto su neke zemlje odustale od promene sata, dobro bi bilo da i mi to učinimo. Da se više ne mučimo ovako.
I umor i glad osecam od onda ranije,a to da imamo vise vremena nije istina jer ranije pada mrak,tako da bas i nemas taj utisak da imas vise vremena.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #938 poslato: Novembar 06, 2023, 09:30:07 pre podne »

Inače dodala bih I da Herpes zoster se može ispoljiti u predelima inervacije trigeminalnog živca, kao posledica zaostatka virusa Varicella zoster koji ostaje da "miruje" u organizmu nakon preležanih boginja.
Hvala Bogu pa nikad nisam imao herpes.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
A boginje- Varičelu ili u narednu poznatu kao ovčije boginje?
Boginje jesam,doduse ni doktori nisu znali koji sam imao jer je imao simptome i jednog i drugog.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #937 poslato: Novembar 05, 2023, 09:43:08 posle podne »

Ne znam kako se vi ostali osećate?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #936 poslato: Novembar 05, 2023, 09:42:46 posle podne »

Dr Anita, pošto je ovo tema koju si počela vezano za promenu vremena na časovniku, ovde bih nešto opet napomenuo. Evo prethodnog vikenda smo menjali vreme. Mislim da mi još utiče na umor. Iako je ovo sat vremena unazad, pa kao imamo više vremena tog dana, ipak nisam ni imao vremena. Pošto su neke zemlje odustale od promene sata, dobro bi bilo da i mi to učinimo. Da se više ne mučimo ovako.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #935 poslato: Novembar 05, 2023, 09:39:07 posle podne »

Samo moram da kažem da je druga grana trigeminusa n.maxillaris. Ne znam ko je ovaj podatak ovako stavio.
Ispravljeno, greška je moja. 😂 Povremeno mešanje levog i desnog, gornjeg i donjeg i sl ...
Opušteno. Rekoh nije se valjda ništa menjalo u nomenklaturi ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #934 poslato: Novembar 05, 2023, 03:08:36 posle podne »

Samo moram da kažem da je druga grana trigeminusa n.maxillaris. Ne znam ko je ovaj podatak ovako stavio.
Ispravljeno, greška je moja. 😂 Povremeno mešanje levog i desnog, gornjeg i donjeg i sl ...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #933 poslato: Novembar 04, 2023, 09:06:34 posle podne »

Trigeminus (V moždani živac) svojim završnim granama oživčava lice. Prva završna grana trigeminusa (n.oftalmicus) oživčava čelo, druga (n.infraorbitali) regiju donje, a treća (n. mandibularis) regiju donje vilice.
Samo moram da kažem da je druga grana trigeminusa n.maxillaris. Ne znam ko je ovaj podatak ovako stavio.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #932 poslato: Novembar 04, 2023, 09:03:18 posle podne »

Videli su da tebi to nije potrebno.
Salim se,kod nas je tako bilo,ne znam kod vas zasto nije....
Možda i postoji usmeravanje već u osnovnoj, a da ne znamo...? 🤔
Kod nas je moglo da se ode psihologu da se poprica o svojim zeljama,sposobnostima. Svako ko se dvoumio oko izbora skole,mogao je da ode.
Pa to računamo da ima i dalje ali ne znam koliko je primenjivano...
Verovatno da i nije toliko zastupljeno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #931 poslato: Novembar 04, 2023, 09:02:50 posle podne »

Ovo vreme je katastrofa.
Džaba što je u teretani 20 stepeni kada je napolju 40.
Zato ja treniram napolju na tih 40 stepeni pa nemam takvih problema,ali znam o cemu pricas.
Pre treninga pa minuta zagrevanja da se priviknes na unutrasnju temperaturu kao i da svoje telo pripremis na fizicki napor sto sledi a i mentalno da se pripremis pa moze trening.Isto tako posle treninga sacekati nekoliko minuta da se telo smiri i tek posle napolje.To je moja preporuka.A da je veliki napor jeste.
Meni recimo visoka temperatura ne smeta toliko za vežbanje napolju jer ili poranim ili sačekam veče da vežbam. Ono što mi smeta više su prejake klime u teretanama i generalno u lokalima i radnjama. Nije zdravo staviti klimu na 20, a da je napolju 40°C.
To se uvek komentariše, a retko ko nešto učini po tom pitanju. A organizam dosta trpi takav temperaturni šok.
Ja gde mogu ja ili iskljucim klimu ili se poveca temperatura,mislim na kucu,posao i teretanu.
Ja na poslu povremeno iskljucim klimu. I tako povremeno radim u toku radnog vremena.
To i ja često praktikuje, nije baš ni zdravo sve vreme sedeti blizu klima uređaja.
Jeste. Zato sada i u toku leta bude dosta gnojnih angina. A i osobe cesto imaju problem sa otvaranjem slusnih truba. Upravo zbog klime.

A sta je sa upalom ocnog nerva?
Upala facijalnog nerva može biti kod specifičnih klimatskih uslova- vetrovi, klime itd. Za očni nerv nisam čula da to navode kao uzrok.
Meni to zna da bude od obicne promaje.Ne mora da dube hladno,moze i topao vazduh,ali ako sam na promaji obavezno mi se upali lice.To su strasni  bolovi.

A da li si imao i izrazitu glavobolju? Pored bola predela oka i oka.
Sada kada me boli vilica onda oko i predelo oka ne,glava da,a kada su me boleli sinusi onda sve ovo sto si naveo.

Uzas. I sta odna radis?
Sedim i jaucem.
Salu na stranu idem kod lekara koji mi ispisuje antibiotik i nesto protiv bolova,a tih par dana se trudim da jedem sve iz blendera jer ne mogu da zvacem.
Mozda ti bude zahvacena grana n. trigeminusa- n. mandibularis.
Nazdravlje dr.Nikola....to prevedi da i mi laici razumemo ne samo ti i dr.Anita.
Evo koleginica je detaljno objasnila. Pošto mene ko čeka, očigledno da ne može da dobije brz odgovor ;D ;D ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #930 poslato: Novembar 04, 2023, 09:00:54 posle podne »

Ovo vreme je katastrofa.
Džaba što je u teretani 20 stepeni kada je napolju 40.
Zato ja treniram napolju na tih 40 stepeni pa nemam takvih problema,ali znam o cemu pricas.
Pre treninga pa minuta zagrevanja da se priviknes na unutrasnju temperaturu kao i da svoje telo pripremis na fizicki napor sto sledi a i mentalno da se pripremis pa moze trening.Isto tako posle treninga sacekati nekoliko minuta da se telo smiri i tek posle napolje.To je moja preporuka.A da je veliki napor jeste.
Meni recimo visoka temperatura ne smeta toliko za vežbanje napolju jer ili poranim ili sačekam veče da vežbam. Ono što mi smeta više su prejake klime u teretanama i generalno u lokalima i radnjama. Nije zdravo staviti klimu na 20, a da je napolju 40°C.
To se uvek komentariše, a retko ko nešto učini po tom pitanju. A organizam dosta trpi takav temperaturni šok.
Ja gde mogu ja ili iskljucim klimu ili se poveca temperatura,mislim na kucu,posao i teretanu.
Ja na poslu povremeno iskljucim klimu. I tako povremeno radim u toku radnog vremena.
To i ja često praktikuje, nije baš ni zdravo sve vreme sedeti blizu klima uređaja.
Jeste. Zato sada i u toku leta bude dosta gnojnih angina. A i osobe cesto imaju problem sa otvaranjem slusnih truba. Upravo zbog klime.

A sta je sa upalom ocnog nerva?
Upala facijalnog nerva može biti kod specifičnih klimatskih uslova- vetrovi, klime itd. Za očni nerv nisam čula da to navode kao uzrok.
Meni to zna da bude od obicne promaje.Ne mora da dube hladno,moze i topao vazduh,ali ako sam na promaji obavezno mi se upali lice.To su strasni  bolovi.
Gde su ti izrazeni bolovi? Mozda imas nekad sinuzitis.
Donja vilica i leva i desna.
Kao klinac jednom sam imao zapaljenje sinusa,te kanale iznad ociju,od onda nosim kapu zimi,ali sa lekovima sam uspeo da to prevazidem,barem su mi doktori tako rekli.
Ako je bol u donjoj vilici,onda nije vezano za sinuse.
Nije,o tome sam i pricao,da su to dve razlicite upale.Kod obe je upala lica u pitanju sa tim da kod sinusa moze doci do sleganja nezeljenih materija u tim kanalima,ne?Nisam lekar,vi ste lekari
Može da bude bol u predelu obraza kod upale maksilarnih sinusa, to su oni u gornjoj vilici.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #929 poslato: Novembar 04, 2023, 04:23:41 posle podne »

Inače dodala bih I da Herpes zoster se može ispoljiti u predelima inervacije trigeminalnog živca, kao posledica zaostatka virusa Varicella zoster koji ostaje da "miruje" u organizmu nakon preležanih boginja.
Hvala Bogu pa nikad nisam imao herpes.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
A boginje- Varičelu ili u narednu poznatu kao ovčije boginje?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #928 poslato: Novembar 03, 2023, 07:10:00 posle podne »

Inače dodala bih I da Herpes zoster se može ispoljiti u predelima inervacije trigeminalnog živca, kao posledica zaostatka virusa Varicella zoster koji ostaje da "miruje" u organizmu nakon preležanih boginja.
Hvala Bogu pa nikad nisam imao herpes.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #927 poslato: Novembar 03, 2023, 07:09:00 posle podne »

Inače dodala bih I da Herpes zoster se može ispoljiti u predelima inervacije trigeminalnog živca, kao posledica zaostatka virusa Varicella zoster koji ostaje da "miruje" u organizmu nakon preležanih boginja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #926 poslato: Novembar 03, 2023, 07:06:17 posle podne »

Tipična trigeminalna neuragija (neuralgija trigeminusa, neuralgia trigemini, neuralgija lica, neuralgija glave) predstavlja bol u licu, ustima ili zubu koji se javlja iznenada, velikog je intenziteta i traje obicno do 1 minut. Pacijenti ga često opisuju kao udar strujom, ubod iglom,… Može biti provociran dodirom ili drugačijom iritacijom pojedinih delova lica ili usne duplje. (To su tzv. trigger zone) Kod tipične primarne neuralgije izmedju napada bola nema tegoba i neurološkim pregledom se ne otkriva nikakav neurološki ispad (U kasnijoj fazi bolesti može se javiti utrnulost delova lica). Ovo je već dovoljno za postavljanje dijagnoze. Uzrok bola je najčešće iritacija nerva unutar lobanje u predelu njegovog ishodišta iz moždanog stabla. Pošto bol često počinje u zubima (kao zubobolja u napadima) često ove bolove prvo tretiraju stomatolozi.
Hvala ti puno dr.Anita na strucnom objasnjenju!!!!
Nema na čemu. Zaista se na neuralgiju trigeminusa retko posumnja na prvi mah pa nije loše objasniti je.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #925 poslato: Novembar 03, 2023, 08:44:10 pre podne »

Tipična trigeminalna neuragija (neuralgija trigeminusa, neuralgia trigemini, neuralgija lica, neuralgija glave) predstavlja bol u licu, ustima ili zubu koji se javlja iznenada, velikog je intenziteta i traje obicno do 1 minut. Pacijenti ga često opisuju kao udar strujom, ubod iglom,… Može biti provociran dodirom ili drugačijom iritacijom pojedinih delova lica ili usne duplje. (To su tzv. trigger zone) Kod tipične primarne neuralgije izmedju napada bola nema tegoba i neurološkim pregledom se ne otkriva nikakav neurološki ispad (U kasnijoj fazi bolesti može se javiti utrnulost delova lica). Ovo je već dovoljno za postavljanje dijagnoze. Uzrok bola je najčešće iritacija nerva unutar lobanje u predelu njegovog ishodišta iz moždanog stabla. Pošto bol često počinje u zubima (kao zubobolja u napadima) često ove bolove prvo tretiraju stomatolozi.
Hvala ti puno dr.Anita na strucnom objasnjenju!!!!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.172 sekundi sa 14 upita.