TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395479 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 06:59:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49797 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1194 poslato: Decembar 10, 2023, 02:01:01 posle podne »

Tako da sto se jet lega tice,to nije imao problema. Medjutim, problem su bile smene. Miki,ti si vec to spomenuo. Imali su haos od rasporeda, ne zna se kada je prva,druga,treca smena. Bas zamoran raspored,ali letovi nisu bili dugi. Medjutim,opet postoji problematika u vidu velikog umora. A pio je melatonin.

Znam par njih koji rade u 3...uzas. Ne mozes nikakav ritam da uhvatis ni sa cim.
To je veliki stres za organizam. Narusava zdravlje.

Koje je okvirno vreme posle kog se to odrazi?
Slažem se sa kolegom, ako je kontinuirano, tj višegodišnje radno vreme u smenama mislim da je par godina dovoljno za iscrpljivanje. Nekim ljudima se štetno odrazi na zdravlje već u fazi prilagođavanja. Sve u svemu retko ko može izdržati ceo radni vek u smenskom radu, najčešće ljudi sami odustaju od takvog posla
Kao ja na primer.Ja sam nekih 15ak godina proveo radeci tako a ako uzmemo u obzir i diskoteke onda skoro i 30 godina i bogami sad osecam svaku godinu....

Na cemu najvise primetes?
Imuni sistem i neverovatan umor.

Cesto se razboljevas ili?
Ne,retko,ali onda onda mi ne gine mesec dana,jer naravno radim,ne mogu da bolovanje jer se to placa 60% a to ne mogu sebi da dozvolim pa onda sve tako na nogama.

Uh, e to mi zvuci kao nesto sto moze da ostavi posledice. Kako sa visokom temperaturom npr?
Visoka termperatura mi je 5-7 dana 40 stepeni i sta god radio ne mogu da skinem.Evo vec drugi dan se mucim sa istim.Najnize ga mogu skinuti do 38 nekih sat vremena i posle se polako ali sigurno penje.....Jako je losa stvar.Retko imam temperaturu ali onda ga stvarno imam.I sin mi je nazalost nasledio ovu osobinu....

Pa kako radis sa 40???
Trenutno vladaju i grip i virusi, nema ko nije bolestan.
Malo sporije nego inace i puno kukam,ali sta cu.
Danas je vec sasvim ok,prvi dan bez temperature!YESSS!!!
Dobro je. Verujem da trening pomogne da se bolje oznojiš i da ti bude čak i lakše. Ne kažem da je to uvek dobra opcija, ali dobro ako si tako navikao.

Zar nije po "novom" da preznojavanje nije dobro?
Znojenje je uvek dobro,samo extra pokrivanje ili oblacenje kada si pod temperaturom nije dobro.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1193 poslato: Decembar 10, 2023, 01:58:25 posle podne »

Nazalost to je surova realnost!!!!
Neke privatne firme imaju neko rešenje i za to. Recimo u firmama mojih dvojice prijatelja radnici imaju pravo do 5 dana godišnje da iskoriste ukoliko im nije dobro i misle da je to kratkotrajno, upravo da ne bi otvarali bolovanja. To je za stanja poput akutnih sezonskih infekcija sasvim u redu, mislim da i za tih par dana firma ništa ne gubi.
Ne samo da ne gubi,nego dobija.jer ti tako mozda ne radis recimo tih 5 dana,ali ni neces zazariziti i ostale radnike,i posle tih 5 dana kada se vratis trudices se vise radis jer su imali obzira prema tebi.Barem to je moje misljenje.

To je najveci problem sto ljudi beze od bolovanja zbog smanjenja plata, a sa druge strane zaraze kolektiv i onda ide u krug.
Nešto si me podsetio na drugu problematiku. Vidi se i zdravstvena kultura koja postoji među ljudima. Idu bolesni i po tržnim centrima. Ma bukvalno svuda. Ništa ih ne interesuje.
Ja to recimo izbegavam.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1192 poslato: Decembar 10, 2023, 01:57:02 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Mene su moji tako ucili,tata profesor biologije nema zasta nije imao neku biljku.Boli te grlo pij ovo,boli te stomak pij ovo.I stvarno je pomagalo.
To si me podsetio. Kada mi dođu sa bolom u ždrelu, ja obavezno napišem ispiranje ždrela čajem od žalfije, kamilice, rastvorom sode bikarbone. I stariji pacijenti mi kažu da su grgorili, kada dođu na kontrolu. Za mlađe nisam siguran. Mada nešto ne verujem. Njima se sve svodi na što manje truda. Uzmeš tabletu i to je.
Bravo!A sto se mladih tice 100% sam siguran da je tako.Dobro je i ako tu tabletu se sami sete da trebaju popiti.
I to što kažeš. Mada ima i dosta odgovornih. Ali sigurno su više za neke tablete, nego za nešto prirodnije.

Tako je, kako su nauceni i licni stav o tome.
Jako puno zavisi od toga kako su uceni.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1191 poslato: Decembar 10, 2023, 01:56:22 posle podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
To je nešto što je prvo i obavezno. I izuzetno značajno da se primenjuje. A pitanje je koliki procenat pacijenata to praktikuje.
Mislim da su baš retki... I to oni koji se mnogo uplaše za zdravlje.
Kao ja posle saobracajke....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1190 poslato: Decembar 10, 2023, 01:55:08 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Odlično, korekcija ishrane je prva u antihipertenzivnoj terapiji.
Hvala ti dr Anita!!!!I mogu ti reci da mi je mnogo pomoglo i puno bolje se osecam!
Drago mi je što si naveo ovo i što se trudiš prvo promenama navika da održavaš zdravlje. Mnogi ljudi ne shvataju da lekovi nisu magični štapić koji će odneti bolest, već se pored toga trebaju korigovati i navike, tj potreban je i njihov lični trud.
Naravno. Kao kada ljudi misle da će podići imunitet samo tabletama vitamina i minerala. Potrebno je prvo mnogo toga da se koriguje, pa tek onda da se primene neki preparati.
Iskreno do pre nekih 7-8 godina i ja sam spadao medu njih,ali sam posle na svojoj kozi naucio lekciju. ;)
Naravno. Učimo celog života. Treba da se izlažemo suncu, šetamo po čistom vazduhu, parku, šumi, planini, pored mora. Pa tek onda dolaze u obzir i razne tablete. A ne da neko sedi ispred kompa, pije, puši, i uzima neke preparate i pita se što ništa ne deluje.

Sve ono sto vecina u danasnje vreme ne stize da radi i ne radi.
To je surova istina.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1189 poslato: Decembar 10, 2023, 01:54:27 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Odlično, korekcija ishrane je prva u antihipertenzivnoj terapiji.
Hvala ti dr Anita!!!!I mogu ti reci da mi je mnogo pomoglo i puno bolje se osecam!
Drago mi je što si naveo ovo i što se trudiš prvo promenama navika da održavaš zdravlje. Mnogi ljudi ne shvataju da lekovi nisu magični štapić koji će odneti bolest, već se pored toga trebaju korigovati i navike, tj potreban je i njihov lični trud.
Naravno. Kao kada ljudi misle da će podići imunitet samo tabletama vitamina i minerala. Potrebno je prvo mnogo toga da se koriguje, pa tek onda da se primene neki preparati.

Odmor i psihicko stanje takodje uticu u velikoj meri.
Po mom misljenju bas ove dve stvari stoje na prvom mestu,samo bih mozda redosled promenio.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1188 poslato: Decembar 10, 2023, 01:53:21 posle podne »

Tako da sto se jet lega tice,to nije imao problema. Medjutim, problem su bile smene. Miki,ti si vec to spomenuo. Imali su haos od rasporeda, ne zna se kada je prva,druga,treca smena. Bas zamoran raspored,ali letovi nisu bili dugi. Medjutim,opet postoji problematika u vidu velikog umora. A pio je melatonin.

Znam par njih koji rade u 3...uzas. Ne mozes nikakav ritam da uhvatis ni sa cim.
To je veliki stres za organizam. Narusava zdravlje.

Koje je okvirno vreme posle kog se to odrazi?
Slažem se sa kolegom, ako je kontinuirano, tj višegodišnje radno vreme u smenama mislim da je par godina dovoljno za iscrpljivanje. Nekim ljudima se štetno odrazi na zdravlje već u fazi prilagođavanja. Sve u svemu retko ko može izdržati ceo radni vek u smenskom radu, najčešće ljudi sami odustaju od takvog posla
Kao ja na primer.Ja sam nekih 15ak godina proveo radeci tako a ako uzmemo u obzir i diskoteke onda skoro i 30 godina i bogami sad osecam svaku godinu....

Na cemu najvise primetes?
Imuni sistem i neverovatan umor.

Cesto se razboljevas ili?
Ne,retko,ali onda onda mi ne gine mesec dana,jer naravno radim,ne mogu da bolovanje jer se to placa 60% a to ne mogu sebi da dozvolim pa onda sve tako na nogama.
Najgora moguca opcija. A mnogi moraju tako,zbog finansijskog razloga.
Evo sad slicna situacija,nocas imao temperaturu od 39,8,kasljem,curi mi nos,jedva da sam spavao 2-3 sata i to na rate i eto me na poslu "svez" i "odmoran"....Mada posto me sve boli najverovatnije cu otici kuci i iskoristiti slobodan dan...Mozda ga spojim i sa vikendom.Jednostavno ovako vise stete uradim i sebi i drugima koje zarazim....
Zelim ti sto pre da ozdravis. Tako visoka temp cesto upucuje na bakterijsku infekciju. Mozda ces morati i antibiotik da pijes. Do tada samo ispiraj nos slanim rastvorima, neki dekongestiv 3x dnevno,7 dana i sto vise vode.
Hvala ti puno!Pijem aksef i peglam slane rastvore.Za vodu znam,u pocetku mi je uvek tesko ali posle sam sebe nateram da pijem jer znam da ce mi biti bolje.
Nema na čemu. Kako si ,jel ti je bolje?
Jeste,hvala na pitanju,danas je vec puno bolje,nema temperature,nema zacepljenja nosa,ostao je jos "samo" kasalj.
Drago mi je da ti je bolje. To je najvažnije. Verovatno ti se sliva sekret niz ždrelo, pa te tera na kašalj. Možeš da koristiš neki sirup protiv kašlja, ako ti baš smeta.
Hvala ti puno dr Nikola.Da,najverovatnije.Uzeo sam neke tablete Isla i to mi pomaze.

Po meni caj od zalfije koji odstoji 30min , za ispiranje, nema prevca kod bola u grlu.
Slazem se!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1187 poslato: Decembar 10, 2023, 01:52:17 posle podne »

Nazalost to je surova realnost!!!!
Neke privatne firme imaju neko rešenje i za to. Recimo u firmama mojih dvojice prijatelja radnici imaju pravo do 5 dana godišnje da iskoriste ukoliko im nije dobro i misle da je to kratkotrajno, upravo da ne bi otvarali bolovanja. To je za stanja poput akutnih sezonskih infekcija sasvim u redu, mislim da i za tih par dana firma ništa ne gubi.
Ne samo da ne gubi,nego dobija.jer ti tako mozda ne radis recimo tih 5 dana,ali ni neces zazariziti i ostale radnike,i posle tih 5 dana kada se vratis trudices se vise radis jer su imali obzira prema tebi.Barem to je moje misljenje.

To je najveci problem sto ljudi beze od bolovanja zbog smanjenja plata, a sa druge strane zaraze kolektiv i onda ide u krug.
Beze zato sto moraju ne zato sto hoce.Recimo plata ti je 50000 i ti kad si na bolovanju dobijas 60% od te plate.Ni onih 50000 ti nije dovoljno da zivis normalno a ne jos manje.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1186 poslato: Decembar 10, 2023, 01:50:07 posle podne »

Tako da sto se jet lega tice,to nije imao problema. Medjutim, problem su bile smene. Miki,ti si vec to spomenuo. Imali su haos od rasporeda, ne zna se kada je prva,druga,treca smena. Bas zamoran raspored,ali letovi nisu bili dugi. Medjutim,opet postoji problematika u vidu velikog umora. A pio je melatonin.

Znam par njih koji rade u 3...uzas. Ne mozes nikakav ritam da uhvatis ni sa cim.
To je veliki stres za organizam. Narusava zdravlje.

Koje je okvirno vreme posle kog se to odrazi?
Slažem se sa kolegom, ako je kontinuirano, tj višegodišnje radno vreme u smenama mislim da je par godina dovoljno za iscrpljivanje. Nekim ljudima se štetno odrazi na zdravlje već u fazi prilagođavanja. Sve u svemu retko ko može izdržati ceo radni vek u smenskom radu, najčešće ljudi sami odustaju od takvog posla
Kao ja na primer.Ja sam nekih 15ak godina proveo radeci tako a ako uzmemo u obzir i diskoteke onda skoro i 30 godina i bogami sad osecam svaku godinu....

Na cemu najvise primetes?
Imuni sistem i neverovatan umor.

Cesto se razboljevas ili?
Ne,retko,ali onda onda mi ne gine mesec dana,jer naravno radim,ne mogu da bolovanje jer se to placa 60% a to ne mogu sebi da dozvolim pa onda sve tako na nogama.

Uh, e to mi zvuci kao nesto sto moze da ostavi posledice. Kako sa visokom temperaturom npr?
Visoka termperatura mi je 5-7 dana 40 stepeni i sta god radio ne mogu da skinem.Evo vec drugi dan se mucim sa istim.Najnize ga mogu skinuti do 38 nekih sat vremena i posle se polako ali sigurno penje.....Jako je losa stvar.Retko imam temperaturu ali onda ga stvarno imam.I sin mi je nazalost nasledio ovu osobinu....

Pa kako radis sa 40???
Trenutno vladaju i grip i virusi, nema ko nije bolestan.
Malo sporije nego inace i puno kukam,ali sta cu.
Danas je vec sasvim ok,prvi dan bez temperature!YESSS!!!

Ja sam u soku. Zaista.
Verujem,opet kazem ne preporucujem nikome,ali ne mogu sebi da priustim da odem na bolovanje kao sto sam vec rekao i to je to.Nije zato sto ja to tako hocu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1185 poslato: Decembar 10, 2023, 01:48:49 posle podne »

Tako da sto se jet lega tice,to nije imao problema. Medjutim, problem su bile smene. Miki,ti si vec to spomenuo. Imali su haos od rasporeda, ne zna se kada je prva,druga,treca smena. Bas zamoran raspored,ali letovi nisu bili dugi. Medjutim,opet postoji problematika u vidu velikog umora. A pio je melatonin.

Znam par njih koji rade u 3...uzas. Ne mozes nikakav ritam da uhvatis ni sa cim.
To je veliki stres za organizam. Narusava zdravlje.

Koje je okvirno vreme posle kog se to odrazi?
Iskreno, sigurno je pitanje i učestalosti takvog smenskog rada. Ali se neke veće posledice verovatno osete posle nekoliko godina. Što se tiče recimo poremećaja imuniteta, to se mnogo brže manifestuje.

Mislio sam ako neko u kontinuitetu tako radi.
Definitvno posle neke godine krenu odredjeni zdravstveni problemi.

Koji su najucestaliji?
To je teško reći, verovatno od poremećaja spavanja, krvnog pritiska do nekih ozbiljnijih.
Hvala Bogu san mi se posle recimo godinu dve vratio u normalu ali krvni pritisak varira....sada je vec i to pod kontrolom,ali trebalo je da prode bas dugo vremena da se normalizuje koliko toliko.
Zaista je najteže kada varira jer konstantno se menja stanje organizma. Da li koristiš nešto za to?
Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.

Da li si tada naglo prestao/napravio pauzu i sl?
Ne,nisam.Jedina pauza u treningu vise od 2 dana za ovih 35 godina sam imao posle saobracajke i to od 7 meseci,osim toga nikad,Seti se samo mene ste savetovali da ne smem da preteram sa treninzima,jer ja sam taj koji i na letovanju trenira,koji i povreden trenira,koji i bolestan trenira itd...
Znam,to nije pametno,niti to preporucujem nikome,to sam samo ja takav.

Da, jasno. Palo mi je na pamet da se onda mozda pogorsalo.
Nije,mada ima smisla sto kazes. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1184 poslato: Decembar 10, 2023, 01:45:58 posle podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
To je nešto što je prvo i obavezno. I izuzetno značajno da se primenjuje. A pitanje je koliki procenat pacijenata to praktikuje.
Ako bih trebao da kazem neki procenat ja bih rekao maximum 5%,ne vise.Nazalost.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1183 poslato: Decembar 10, 2023, 01:44:49 posle podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
Zato ja gledam da pored treninga sa tegovima ubacim 3-4 puta nedeljno brzi hod,voznja biciklom rad na dzaku(box).....a so nikad nisam ni voleo.....jedino kad se brckam u moru.E ta so mi prija... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1182 poslato: Decembar 10, 2023, 01:41:26 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Mene su moji tako ucili,tata profesor biologije nema zasta nije imao neku biljku.Boli te grlo pij ovo,boli te stomak pij ovo.I stvarno je pomagalo.
To si me podsetio. Kada mi dođu sa bolom u ždrelu, ja obavezno napišem ispiranje ždrela čajem od žalfije, kamilice, rastvorom sode bikarbone. I stariji pacijenti mi kažu da su grgorili, kada dođu na kontrolu. Za mlađe nisam siguran. Mada nešto ne verujem. Njima se sve svodi na što manje truda. Uzmeš tabletu i to je.
Mlađi uglavnom misle da u tome nema istine.
Ma da. Njima prirodni preparati ništa ne znače. Čajevi su im gubljenje vremena.
Dok ne dodu u odredenev godine i ne shvate da im je preostalo manje nego sto su dotle ziveli....onda ce poceti da cene....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1181 poslato: Decembar 10, 2023, 01:40:19 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Ovo je velika istina koju mnogi i u zdravstvu zaboravljaju.
Smatram da su za to odgovorni ne samo lekari, nego i pacijenti. Lakše im je da posegnu za tebletama, nego da promene stil života ili da koriste neke prirodne preparate. Kakvo je tvoje mišljenje, dr Anita?
Ima i u tome istine.....
Ko će da kuva čajeve ili ne znam šta. Što manje truda.
Da,ali u drugoj temi si spomenuo unutrasnje organe.Sta je bolje za jetru,bubrege i ostalo lek koji treba da svari ili neki caj?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1180 poslato: Decembar 10, 2023, 01:33:50 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Ovo je velika istina koju mnogi i u zdravstvu zaboravljaju.
Smatram da su za to odgovorni ne samo lekari, nego i pacijenti. Lakše im je da posegnu za tebletama, nego da promene stil života ili da koriste neke prirodne preparate. Kakvo je tvoje mišljenje, dr Anita?
Slažem se. Živimo u eri brzog života i svi traže instant rešenje -sada i odmah. S obzirom na to da se sve manje viđa istrajnost među ljudima i sve je niži Prag tolerancije nije ni čudo što se to odražava na tok i ishod lečenja bilo koje bolesti.
I sto je najgore imam osecaj da je sve manje strpljenja  ne samo u zdravstvu nego u celokupnom zivotu i da se stalno jos vise i vise ubrzava zivot....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.16 sekundi sa 14 upita.