TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 12:07:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49822 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1224 poslato: Decembar 11, 2023, 11:55:21 pre podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Ovo je velika istina koju mnogi i u zdravstvu zaboravljaju.
Smatram da su za to odgovorni ne samo lekari, nego i pacijenti. Lakše im je da posegnu za tebletama, nego da promene stil života ili da koriste neke prirodne preparate. Kakvo je tvoje mišljenje, dr Anita?
Ima i u tome istine.....
Ko će da kuva čajeve ili ne znam šta. Što manje truda.
Da,ali u drugoj temi si spomenuo unutrasnje organe.Sta je bolje za jetru,bubrege i ostalo lek koji treba da svari ili neki caj?
Naravno da je čaj bolji. Ali svi žele što manje truda da ulože. Čak bi ih "smaralo" i čaj da kuvaju.
Znam da si u pravu vidim i ja,samo ne mogu to da shvatim ili bolje receno da svarim.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1223 poslato: Decembar 11, 2023, 11:54:35 pre podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Ovo je velika istina koju mnogi i u zdravstvu zaboravljaju.
Smatram da su za to odgovorni ne samo lekari, nego i pacijenti. Lakše im je da posegnu za tebletama, nego da promene stil života ili da koriste neke prirodne preparate. Kakvo je tvoje mišljenje, dr Anita?
Slažem se. Živimo u eri brzog života i svi traže instant rešenje -sada i odmah. S obzirom na to da se sve manje viđa istrajnost među ljudima i sve je niži Prag tolerancije nije ni čudo što se to odražava na tok i ishod lečenja bilo koje bolesti.
I sto je najgore imam osecaj da je sve manje strpljenja  ne samo u zdravstvu nego u celokupnom zivotu i da se stalno jos vise i vise ubrzava zivot....
Živa istina. Ubrzan tempo postoji u svim sferama života i stalno se sve više ubrzava. Njabolje je sada živeti u nekom selu i uživati u životu.
I iskljuciti mobilni i mir i tisina.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1222 poslato: Decembar 11, 2023, 11:53:49 pre podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Odlično, korekcija ishrane je prva u antihipertenzivnoj terapiji.
Hvala ti dr Anita!!!!I mogu ti reci da mi je mnogo pomoglo i puno bolje se osecam!
Drago mi je što si naveo ovo i što se trudiš prvo promenama navika da održavaš zdravlje. Mnogi ljudi ne shvataju da lekovi nisu magični štapić koji će odneti bolest, već se pored toga trebaju korigovati i navike, tj potreban je i njihov lični trud.
Ja bih otisao i korak dalje ako se slazes dr.Anita i rekao bih da bz tog licnog truda dzaba sve promene i lekovi,nista nece pomoci.
Naravno slažem se. Volja za ozdravljenjem je mnogooo bitan faktor.
To je ključno. Podsetila si me nešto. Ima jedna dobra knjiga. Zove se Ljubav, medicina i čuda, autor Berni Zigel. Pročitao sam je još pre neku godinu. A preporučila nam je jedna profesorka onkologije još na fakultetu. Govori upravo o uticaju psihe na samoizlečenje.
Ja jako verujem u to,pogotovo od nesrece!!!!
Eto ko želi, neka pronađe knjigu i neka pročita. Mislim da će mnogima biti korisna. Miki, ti si se i sam uverio da to zaista tako i funkcioniše.
Jesam,ali hocu da procitam tu knjigu i hvala na preporuci.
Obavezno javi kada pročitaš. Voleo bih da čujem i tvoje mišljenje o knjizi.
Naravno,dogovoreno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1221 poslato: Decembar 11, 2023, 11:53:00 pre podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Ovo je velika istina koju mnogi i u zdravstvu zaboravljaju.
To je jos veci problem ako i zdravstveni radnici zaboravljaju ovo....
Smatram da u ovom slučaju utiču nekoliko faktora. Lekari daju odmah lekove, jer smatraju da će to odmah pomoći pacijentima, a i većina pacijenata je uglavnom zadovoljna kada im se odmah propišu neki lekovi.
Lekari bi onda trebali dati lekove kada je vec da tako kazem bolest ozbiljna i treba brza pomoc,kao mi nekada,a ne kao sada za sve dobijas neke tablete.....
Jeste tako. Ali teško je napraviti promene na globalnom nivou.
U to sam siguran.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1220 poslato: Decembar 11, 2023, 11:52:31 pre podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
Zato ja gledam da pored treninga sa tegovima ubacim 3-4 puta nedeljno brzi hod,voznja biciklom rad na dzaku(box).....a so nikad nisam ni voleo.....jedino kad se brckam u moru.E ta so mi prija... ;D ;D ;D
Odlično, eto primera kako se sve može, a bez da čovek sebe uskraćuje u stvarima koje voli.
Hvala ti puno!
Naravno sve se moze sto se hoce! ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1219 poslato: Decembar 11, 2023, 11:51:39 pre podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Odlično, korekcija ishrane je prva u antihipertenzivnoj terapiji.
Hvala ti dr Anita!!!!I mogu ti reci da mi je mnogo pomoglo i puno bolje se osecam!
Drago mi je što si naveo ovo i što se trudiš prvo promenama navika da održavaš zdravlje. Mnogi ljudi ne shvataju da lekovi nisu magični štapić koji će odneti bolest, već se pored toga trebaju korigovati i navike, tj potreban je i njihov lični trud.
Naravno. Kao kada ljudi misle da će podići imunitet samo tabletama vitamina i minerala. Potrebno je prvo mnogo toga da se koriguje, pa tek onda da se primene neki preparati.

Odmor i psihicko stanje takodje uticu u velikoj meri.
To su dva izuzetno važna faktora za imunitet. Odmor, u vidu dobrog sna i popodnevni odmor, adekvatno psihičko stanje, zadovoljstvo svojim životom.
Ja bih rekla da je u svemu psihičko stanje najvažnije. 😅
Maximalno se slazem!
Vise puta sam naveo primer moje majke....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1218 poslato: Decembar 11, 2023, 11:51:02 pre podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
To je nešto što je prvo i obavezno. I izuzetno značajno da se primenjuje. A pitanje je koliki procenat pacijenata to praktikuje.
Mislim da su baš retki... I to oni koji se mnogo uplaše za zdravlje.
Delim tvoje mišljenje. Mali je procenat pacijenata koji će sve to primenjivati. A to da. Kada se uplaše za svoje zdravlje, onda neki kreću sa potpunom promenom životnih navika. Dobro bi bilo da su to ranije učinili.
Recimo osobe kod kojih je zdravlje kardiovaskularnog sistema ugroženo među prvima kreću da menjaju navike.
I ja sam zbog toga poceo prvo da menjam....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1217 poslato: Decembar 11, 2023, 11:50:30 pre podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Mene su moji tako ucili,tata profesor biologije nema zasta nije imao neku biljku.Boli te grlo pij ovo,boli te stomak pij ovo.I stvarno je pomagalo.
To si me podsetio. Kada mi dođu sa bolom u ždrelu, ja obavezno napišem ispiranje ždrela čajem od žalfije, kamilice, rastvorom sode bikarbone. I stariji pacijenti mi kažu da su grgorili, kada dođu na kontrolu. Za mlađe nisam siguran. Mada nešto ne verujem. Njima se sve svodi na što manje truda. Uzmeš tabletu i to je.
Mlađi uglavnom misle da u tome nema istine.
Slazem se,ali sta mislis da je razlog tome?
Vaspitanje i nedostatak znanja. Iz neznanja proističu predrasude.
Hvala puno na odgovoru!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1216 poslato: Decembar 10, 2023, 07:20:13 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Mene su moji tako ucili,tata profesor biologije nema zasta nije imao neku biljku.Boli te grlo pij ovo,boli te stomak pij ovo.I stvarno je pomagalo.
To si me podsetio. Kada mi dođu sa bolom u ždrelu, ja obavezno napišem ispiranje ždrela čajem od žalfije, kamilice, rastvorom sode bikarbone. I stariji pacijenti mi kažu da su grgorili, kada dođu na kontrolu. Za mlađe nisam siguran. Mada nešto ne verujem. Njima se sve svodi na što manje truda. Uzmeš tabletu i to je.
Mlađi uglavnom misle da u tome nema istine.
Slazem se,ali sta mislis da je razlog tome?
Vaspitanje i nedostatak znanja. Iz neznanja proističu predrasude.
Jedna od najgorih stvari je kada postoje predrasude.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1215 poslato: Decembar 10, 2023, 07:19:23 posle podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
Zato ja gledam da pored treninga sa tegovima ubacim 3-4 puta nedeljno brzi hod,voznja biciklom rad na dzaku(box).....a so nikad nisam ni voleo.....jedino kad se brckam u moru.E ta so mi prija... ;D ;D ;D
Odlično, eto primera kako se sve može, a bez da čovek sebe uskraćuje u stvarima koje voli.
Tako je. Možemo sve da postignemo, ako želimo. Opet kažem, nema mesta za izgovore.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1214 poslato: Decembar 10, 2023, 07:18:16 posle podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
To je nešto što je prvo i obavezno. I izuzetno značajno da se primenjuje. A pitanje je koliki procenat pacijenata to praktikuje.
Mislim da su baš retki... I to oni koji se mnogo uplaše za zdravlje.
Delim tvoje mišljenje. Mali je procenat pacijenata koji će sve to primenjivati. A to da. Kada se uplaše za svoje zdravlje, onda neki kreću sa potpunom promenom životnih navika. Dobro bi bilo da su to ranije učinili.
Recimo osobe kod kojih je zdravlje kardiovaskularnog sistema ugroženo među prvima kreću da menjaju navike.
Oni su definitivno najviše uplašeni.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1213 poslato: Decembar 10, 2023, 07:16:52 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Odlično, korekcija ishrane je prva u antihipertenzivnoj terapiji.
Hvala ti dr Anita!!!!I mogu ti reci da mi je mnogo pomoglo i puno bolje se osecam!
Drago mi je što si naveo ovo i što se trudiš prvo promenama navika da održavaš zdravlje. Mnogi ljudi ne shvataju da lekovi nisu magični štapić koji će odneti bolest, već se pored toga trebaju korigovati i navike, tj potreban je i njihov lični trud.
Naravno. Kao kada ljudi misle da će podići imunitet samo tabletama vitamina i minerala. Potrebno je prvo mnogo toga da se koriguje, pa tek onda da se primene neki preparati.

Odmor i psihicko stanje takodje uticu u velikoj meri.
To su dva izuzetno važna faktora za imunitet. Odmor, u vidu dobrog sna i popodnevni odmor, adekvatno psihičko stanje, zadovoljstvo svojim životom.
Ja bih rekla da je u svemu psihičko stanje najvažnije. 😅
Naravno. To je nešto što treba da se podrazumeva da je najvažnije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1212 poslato: Decembar 10, 2023, 07:14:54 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Odlično, korekcija ishrane je prva u antihipertenzivnoj terapiji.
Hvala ti dr Anita!!!!I mogu ti reci da mi je mnogo pomoglo i puno bolje se osecam!
Drago mi je što si naveo ovo i što se trudiš prvo promenama navika da održavaš zdravlje. Mnogi ljudi ne shvataju da lekovi nisu magični štapić koji će odneti bolest, već se pored toga trebaju korigovati i navike, tj potreban je i njihov lični trud.
Naravno. Kao kada ljudi misle da će podići imunitet samo tabletama vitamina i minerala. Potrebno je prvo mnogo toga da se koriguje, pa tek onda da se primene neki preparati.

Odmor i psihicko stanje takodje uticu u velikoj meri.
To su dva izuzetno važna faktora za imunitet. Odmor, u vidu dobrog sna i popodnevni odmor, adekvatno psihičko stanje, zadovoljstvo svojim životom.
Popodnevni odmor nisam imao nazalost jos od obdanista.....a jako bih voleo. ;D
Ja povremeno odremam. Ali su preporuke da to bude obavezno svakog dana. E za to nemam vremena uvek. Ne može baš sve da se stigne :D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1211 poslato: Decembar 10, 2023, 07:13:21 posle podne »

Nazalost to je surova realnost!!!!
Neke privatne firme imaju neko rešenje i za to. Recimo u firmama mojih dvojice prijatelja radnici imaju pravo do 5 dana godišnje da iskoriste ukoliko im nije dobro i misle da je to kratkotrajno, upravo da ne bi otvarali bolovanja. To je za stanja poput akutnih sezonskih infekcija sasvim u redu, mislim da i za tih par dana firma ništa ne gubi.
Ne samo da ne gubi,nego dobija.jer ti tako mozda ne radis recimo tih 5 dana,ali ni neces zazariziti i ostale radnike,i posle tih 5 dana kada se vratis trudices se vise radis jer su imali obzira prema tebi.Barem to je moje misljenje.

To je najveci problem sto ljudi beze od bolovanja zbog smanjenja plata, a sa druge strane zaraze kolektiv i onda ide u krug.
Nešto si me podsetio na drugu problematiku. Vidi se i zdravstvena kultura koja postoji među ljudima. Idu bolesni i po tržnim centrima. Ma bukvalno svuda. Ništa ih ne interesuje.
Ja to recimo izbegavam.
Smatram da to niko ne treba da radi. Može sam da se prošeta negde po parku. A ne da ide u zatvoreni prostor. Šteti i sebi i drugima.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1210 poslato: Decembar 10, 2023, 07:12:01 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Mene su moji tako ucili,tata profesor biologije nema zasta nije imao neku biljku.Boli te grlo pij ovo,boli te stomak pij ovo.I stvarno je pomagalo.
To si me podsetio. Kada mi dođu sa bolom u ždrelu, ja obavezno napišem ispiranje ždrela čajem od žalfije, kamilice, rastvorom sode bikarbone. I stariji pacijenti mi kažu da su grgorili, kada dođu na kontrolu. Za mlađe nisam siguran. Mada nešto ne verujem. Njima se sve svodi na što manje truda. Uzmeš tabletu i to je.
Bravo!A sto se mladih tice 100% sam siguran da je tako.Dobro je i ako tu tabletu se sami sete da trebaju popiti.
I to što kažeš. Mada ima i dosta odgovornih. Ali sigurno su više za neke tablete, nego za nešto prirodnije.

Tako je, kako su nauceni i licni stav o tome.
Jako puno zavisi od toga kako su uceni.
Sve potiče iz kuće. Ali posle zavisi i od uticaja sredine.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 15 upita.