TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 12:31:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 214 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 49916 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1239 poslato: Decembar 12, 2023, 07:09:37 posle podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
To je nešto što je prvo i obavezno. I izuzetno značajno da se primenjuje. A pitanje je koliki procenat pacijenata to praktikuje.
Mislim da su baš retki... I to oni koji se mnogo uplaše za zdravlje.
Delim tvoje mišljenje. Mali je procenat pacijenata koji će sve to primenjivati. A to da. Kada se uplaše za svoje zdravlje, onda neki kreću sa potpunom promenom životnih navika. Dobro bi bilo da su to ranije učinili.
Recimo osobe kod kojih je zdravlje kardiovaskularnog sistema ugroženo među prvima kreću da menjaju navike.
Oni su definitivno najviše uplašeni.
Da, strah od smetnji u radu srca je jedan od najvećih.
Ipak je to organ koji obezbedjuje svim ostalima mogucnost za rad. Podsetila si me na jednu od zanimljivih cinjenica iz embriologije- srce je prvi organ koji pocinje sa radom. Jasno je onda koliko je znacajan. Jer se uspostavljanjem kontrakcija srcanih celija i zatim i cirkulacije,omogucava i dalji rast i razvoj pde rodjenja, a zatim i nakon rodjenja.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1238 poslato: Decembar 12, 2023, 07:02:44 posle podne »

I sto je najgore imam osecaj da je sve manje strpljenja  ne samo u zdravstvu nego u celokupnom zivotu i da se stalno jos vise i vise ubrzava zivot....
Živa istina. Ubrzan tempo postoji u svim sferama života i stalno se sve više ubrzava. Njabolje je sada živeti u nekom selu i uživati u životu.
Previše se brzo živi, obim posla je sve veći, a ljudi koji bi da rade i kvalifikovani su za to je sve manji.
Jeste. Malo je strucnog kadra. I ta je problematika posebna.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1237 poslato: Decembar 12, 2023, 07:01:45 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Odlično, korekcija ishrane je prva u antihipertenzivnoj terapiji.
Hvala ti dr Anita!!!!I mogu ti reci da mi je mnogo pomoglo i puno bolje se osecam!
Drago mi je što si naveo ovo i što se trudiš prvo promenama navika da održavaš zdravlje. Mnogi ljudi ne shvataju da lekovi nisu magični štapić koji će odneti bolest, već se pored toga trebaju korigovati i navike, tj potreban je i njihov lični trud.
Naravno. Kao kada ljudi misle da će podići imunitet samo tabletama vitamina i minerala. Potrebno je prvo mnogo toga da se koriguje, pa tek onda da se primene neki preparati.

Odmor i psihicko stanje takodje uticu u velikoj meri.
To su dva izuzetno važna faktora za imunitet. Odmor, u vidu dobrog sna i popodnevni odmor, adekvatno psihičko stanje, zadovoljstvo svojim životom.
Popodnevni odmor nisam imao nazalost jos od obdanista.....a jako bih voleo. ;D
Ja povremeno odremam. Ali su preporuke da to bude obavezno svakog dana. E za to nemam vremena uvek. Ne može baš sve da se stigne :D
Ja cele nedelje mastam o tome i onda dode vikend i kao imam vremena ja probam i nema sanse.....
Ne moze uvek,realno. Ja nekada odremam popodne uz tv. Onda bude dobro.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1236 poslato: Decembar 12, 2023, 07:00:33 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Mene su moji tako ucili,tata profesor biologije nema zasta nije imao neku biljku.Boli te grlo pij ovo,boli te stomak pij ovo.I stvarno je pomagalo.
To si me podsetio. Kada mi dođu sa bolom u ždrelu, ja obavezno napišem ispiranje ždrela čajem od žalfije, kamilice, rastvorom sode bikarbone. I stariji pacijenti mi kažu da su grgorili, kada dođu na kontrolu. Za mlađe nisam siguran. Mada nešto ne verujem. Njima se sve svodi na što manje truda. Uzmeš tabletu i to je.
Bravo!A sto se mladih tice 100% sam siguran da je tako.Dobro je i ako tu tabletu se sami sete da trebaju popiti.
I to što kažeš. Mada ima i dosta odgovornih. Ali sigurno su više za neke tablete, nego za nešto prirodnije.

Tako je, kako su nauceni i licni stav o tome.
Jako puno zavisi od toga kako su uceni.
Sve potiče iz kuće. Ali posle zavisi i od uticaja sredine.
Ima nesto i u tome ali recimo mene si mogao da nudis sa cigaretama koliko god si hteo ja nisam prihvatio,a pola drustva je pusilo.
Sve je to i do licnosti. Svi smo mi razliciti. Neko bi na tvom mestu postao strastveni pusac.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1235 poslato: Decembar 12, 2023, 06:58:59 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Ovo je velika istina koju mnogi i u zdravstvu zaboravljaju.
Smatram da su za to odgovorni ne samo lekari, nego i pacijenti. Lakše im je da posegnu za tebletama, nego da promene stil života ili da koriste neke prirodne preparate. Kakvo je tvoje mišljenje, dr Anita?
Ima i u tome istine.....
Ko će da kuva čajeve ili ne znam šta. Što manje truda.
Da,ali u drugoj temi si spomenuo unutrasnje organe.Sta je bolje za jetru,bubrege i ostalo lek koji treba da svari ili neki caj?
Naravno da je čaj bolji. Ali svi žele što manje truda da ulože. Čak bi ih "smaralo" i čaj da kuvaju.
Znam da si u pravu vidim i ja,samo ne mogu to da shvatim ili bolje receno da svarim.....
To je nasa stvarnost i svakodnevica. I obroci se spremaju na brzinu. Ima onih kuvara Dzejmija Olivera- obroci za 30 min i obroci za 15 min. Nekada se rucak krckao satima,a sada nema toga. Mozda je ostalo po nekim selima. Ali je to sigurno retka pojava.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #1234 poslato: Decembar 12, 2023, 06:56:16 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Ovo je velika istina koju mnogi i u zdravstvu zaboravljaju.
Smatram da su za to odgovorni ne samo lekari, nego i pacijenti. Lakše im je da posegnu za tebletama, nego da promene stil života ili da koriste neke prirodne preparate. Kakvo je tvoje mišljenje, dr Anita?
Slažem se. Živimo u eri brzog života i svi traže instant rešenje -sada i odmah. S obzirom na to da se sve manje viđa istrajnost među ljudima i sve je niži Prag tolerancije nije ni čudo što se to odražava na tok i ishod lečenja bilo koje bolesti.
I sto je najgore imam osecaj da je sve manje strpljenja  ne samo u zdravstvu nego u celokupnom zivotu i da se stalno jos vise i vise ubrzava zivot....
Živa istina. Ubrzan tempo postoji u svim sferama života i stalno se sve više ubrzava. Njabolje je sada živeti u nekom selu i uživati u životu.
I iskljuciti mobilni i mir i tisina.
Potpuno bez tehnologije. Ja nekada zamislim sebe kako cuvam ovce i sviram frulu. Nemam nikakav mobilni ili kompjuter. Mir,samo cvrkut ptica i bleja ovaca. A neko bi rekao da sam odlepio. Svako ima svoju viziju zivota :)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1233 poslato: Decembar 12, 2023, 11:04:43 pre podne »

I sto je najgore imam osecaj da je sve manje strpljenja  ne samo u zdravstvu nego u celokupnom zivotu i da se stalno jos vise i vise ubrzava zivot....
Živa istina. Ubrzan tempo postoji u svim sferama života i stalno se sve više ubrzava. Njabolje je sada živeti u nekom selu i uživati u životu.
Previše se brzo živi, obim posla je sve veći, a ljudi koji bi da rade i kvalifikovani su za to je sve manji.
Jedan covek radi posao koji je nekada radilo minimum 3 coveka.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1232 poslato: Decembar 12, 2023, 11:03:51 pre podne »

I iskljuciti mobilni i mir i tisina.
Sada si me asocirao na jednu društvenu situaciju/stanje... Naime, ja često isključujemo telefon ili zvono, taj moj običaj je ljudima veoma čudan. Recimo kada kažem da mi je to potrebno zbog mira prilikom odmora ili spavanja i tada im je čudno jer nekako se danas podrazumeva da smo previše ekscitirani i da dopuštamo da nas brojne informacije ekscitirani, kao i da budemo uvek dostupni.
Uvece kada legnem ja osim ako je vikend i dete mi ne ide  nigde,mada internet i onda iskljucim ja uvek iskljucim telefon.I meni su se cudili u pocetku,ali sada su vec navikli. jednostavno potrebno mi je to.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3261


« Odgovor #1231 poslato: Decembar 11, 2023, 04:45:00 posle podne »

I iskljuciti mobilni i mir i tisina.
Sada si me asocirao na jednu društvenu situaciju/stanje... Naime, ja često isključujemo telefon ili zvono, taj moj običaj je ljudima veoma čudan. Recimo kada kažem da mi je to potrebno zbog mira prilikom odmora ili spavanja i tada im je čudno jer nekako se danas podrazumeva da smo previše ekscitirani i da dopuštamo da nas brojne informacije ekscitirani, kao i da budemo uvek dostupni.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3261


« Odgovor #1230 poslato: Decembar 11, 2023, 04:41:54 posle podne »

Jedna od najgorih stvari je kada postoje predrasude.
Svako neznanje vodi ka nekoj predrasudi...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3261


« Odgovor #1229 poslato: Decembar 11, 2023, 04:40:22 posle podne »

Koja god bolest da je u pitanju higijensko dijetetski režim je prva stavka u lečenju. U slučaju hipertenzije unos soli mora da bude manji od 5 grama dnevno. Neophodna je i fizička aktivnost - i to dinamska aktivnost. Telo mora da menja svoj položaj u prostoru i da aktivnost traje 30 do 45 minuta, 4 do 5 puta nedeljno. Samo, na primer, dizanje tegova nije dovoljno u smislu da može da podiže krvni pritisak a ne utiče na fizičku kondiciju. Prema tome u najmanju ruku brzi hod u preporučenom trajanju i učestalosti.
To je nešto što je prvo i obavezno. I izuzetno značajno da se primenjuje. A pitanje je koliki procenat pacijenata to praktikuje.
Mislim da su baš retki... I to oni koji se mnogo uplaše za zdravlje.
Delim tvoje mišljenje. Mali je procenat pacijenata koji će sve to primenjivati. A to da. Kada se uplaše za svoje zdravlje, onda neki kreću sa potpunom promenom životnih navika. Dobro bi bilo da su to ranije učinili.
Recimo osobe kod kojih je zdravlje kardiovaskularnog sistema ugroženo među prvima kreću da menjaju navike.
Oni su definitivno najviše uplašeni.
Da, strah od smetnji u radu srca je jedan od najvećih.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3261


« Odgovor #1228 poslato: Decembar 11, 2023, 04:38:25 posle podne »

I sto je najgore imam osecaj da je sve manje strpljenja  ne samo u zdravstvu nego u celokupnom zivotu i da se stalno jos vise i vise ubrzava zivot....
Živa istina. Ubrzan tempo postoji u svim sferama života i stalno se sve više ubrzava. Njabolje je sada živeti u nekom selu i uživati u životu.
Previše se brzo živi, obim posla je sve veći, a ljudi koji bi da rade i kvalifikovani su za to je sve manji.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1227 poslato: Decembar 11, 2023, 12:21:00 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Odlično, korekcija ishrane je prva u antihipertenzivnoj terapiji.
Hvala ti dr Anita!!!!I mogu ti reci da mi je mnogo pomoglo i puno bolje se osecam!
Drago mi je što si naveo ovo i što se trudiš prvo promenama navika da održavaš zdravlje. Mnogi ljudi ne shvataju da lekovi nisu magični štapić koji će odneti bolest, već se pored toga trebaju korigovati i navike, tj potreban je i njihov lični trud.
Naravno. Kao kada ljudi misle da će podići imunitet samo tabletama vitamina i minerala. Potrebno je prvo mnogo toga da se koriguje, pa tek onda da se primene neki preparati.

Odmor i psihicko stanje takodje uticu u velikoj meri.
To su dva izuzetno važna faktora za imunitet. Odmor, u vidu dobrog sna i popodnevni odmor, adekvatno psihičko stanje, zadovoljstvo svojim životom.
Popodnevni odmor nisam imao nazalost jos od obdanista.....a jako bih voleo. ;D
Ja povremeno odremam. Ali su preporuke da to bude obavezno svakog dana. E za to nemam vremena uvek. Ne može baš sve da se stigne :D
Ja cele nedelje mastam o tome i onda dode vikend i kao imam vremena ja probam i nema sanse.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1226 poslato: Decembar 11, 2023, 12:19:02 posle podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Mene su moji tako ucili,tata profesor biologije nema zasta nije imao neku biljku.Boli te grlo pij ovo,boli te stomak pij ovo.I stvarno je pomagalo.
To si me podsetio. Kada mi dođu sa bolom u ždrelu, ja obavezno napišem ispiranje ždrela čajem od žalfije, kamilice, rastvorom sode bikarbone. I stariji pacijenti mi kažu da su grgorili, kada dođu na kontrolu. Za mlađe nisam siguran. Mada nešto ne verujem. Njima se sve svodi na što manje truda. Uzmeš tabletu i to je.
Bravo!A sto se mladih tice 100% sam siguran da je tako.Dobro je i ako tu tabletu se sami sete da trebaju popiti.
I to što kažeš. Mada ima i dosta odgovornih. Ali sigurno su više za neke tablete, nego za nešto prirodnije.

Tako je, kako su nauceni i licni stav o tome.
Jako puno zavisi od toga kako su uceni.
Sve potiče iz kuće. Ali posle zavisi i od uticaja sredine.
Ima nesto i u tome ali recimo mene si mogao da nudis sa cigaretama koliko god si hteo ja nisam prihvatio,a pola drustva je pusilo.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1225 poslato: Decembar 11, 2023, 11:55:53 pre podne »

Od prestanka takmicenja znaci od 2019 godine mi je uglavnom visok pritisak i za to mi je lekar ispisao perigard plus,svako jutro po jednu tabletu.
Da li uspevaš time da ga regulišeš? Da li si korigovao ishranu shodno hipertenziji?
Da,uspevam.Jesam,korigovao sam ishranu,to sam zaboravio napomenuti.
Ishrana je bitna da se koriguje. Mada to većina ljudi ne poštuje. Samo je najlakše da se gutaju lekovi.
Ja se UVEK trudim da resim bilo kakav problem bez lekova na prirodan nacin koliko god je to moguce.
Bolje je prvo tako pokušati. Ako se ne uspe, onda se primene lekovi.
Mene su moji tako ucili,tata profesor biologije nema zasta nije imao neku biljku.Boli te grlo pij ovo,boli te stomak pij ovo.I stvarno je pomagalo.
To si me podsetio. Kada mi dođu sa bolom u ždrelu, ja obavezno napišem ispiranje ždrela čajem od žalfije, kamilice, rastvorom sode bikarbone. I stariji pacijenti mi kažu da su grgorili, kada dođu na kontrolu. Za mlađe nisam siguran. Mada nešto ne verujem. Njima se sve svodi na što manje truda. Uzmeš tabletu i to je.
Mlađi uglavnom misle da u tome nema istine.
Ma da. Njima prirodni preparati ništa ne znače. Čajevi su im gubljenje vremena.
Dok ne dodu u odredenev godine i ne shvate da im je preostalo manje nego sto su dotle ziveli....onda ce poceti da cene....
Bolje ikad, nego nikad. Što bi rekla izreka. Samo ne znam kako će današnje generacije razmišljati kada dođu u određene godine.
To bih voleo da dozivim.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 214 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 14 upita.