TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 10:03:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trnci u rukama pri trcanju  (Pročitano 5123 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Maj 29, 2012, 08:57:00 pre podne »

Meni se isto ovo desava, ali samo kad ulazem maksimalne napore na trcanju, recimo ako mi je 7 puta oko fudbalskog terena rekord bio, kada pretricim 8 puta i kad stanem tj krenem lagano da setam, trnu mi ruke ispod lakta i prsti, ali to traje par trenutaka. Ne znam sta je, ali meni je jako dobar osecaj, nesto poput pumpe misica pri radu sa tegovima.  :)
u pitanju je mišićna pumpa. Kada aktiviraš intenzivno mišiće nogu i naglo staneš, krv se spusti u noge i dovodi do slabije cirkulacije mozga. To je neka vrsta kolapsa i nekada može doći i do gubitka svesti. Važno je da se nastavi sa hodanjem, kada se završi trčanje ili čučnjvi u gymu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Maj 29, 2012, 08:54:01 pre podne »

Ovako, to se desava uglavnom u situacijama kada sam uzbudjen, ranije je znalo na ispitu da mi se desi tako nesto... Sada je to pod kontrolom. Medjutim, ponekad mi se desi tako dok trcim, dok sviram gitaru s hladnim prstima koji se koce i slicno...
Na sta se odnosi "vegetativne prirode"? Ne, mislim da nema veze sa kondicijom... bilo je toga i ranije... samo ne tako izrazeno, nije ni sada, ali je jako neprijatno...
Bol u grudima i nesvestice nisam imao nikad...
Hvala na pomoci

>>EDIT<<
Takodje, ponekad zna da mi utrni ruka samo kad prstom malo jace pipnem taj deo ruke...
vegetativni nervni sistem su simpatikus i parasimpatikus. Jedan širi a drugi sužava krvne sudove u telu. Ovaj nervni sistem je pod kontrolom nekih delova mozga koji su povezani sa emocijama... Tako da je moguće pod uticajem psihe da je slabija cirkulacija u rukama, pa i trnci mogu  iti posledica toga. Svakako hladne ruke su znak slabe cirkulacije.
Nije loše, u svakom slučaju, ako nisi nika radio, da uradiš jedan ekg...
Sačuvana
kiriakos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #5 poslato: Maj 28, 2012, 10:04:20 posle podne »

Moguce da je na nervnoj bazi i da si suvise senzibilan.....najbolje da se javis lekaru i da utvrdis o cemu se radi,ako te ititira....
Sačuvana
TheVoja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2012, 10:00:53 posle podne »

Meni se isto ovo desava, ali samo kad ulazem maksimalne napore na trcanju, recimo ako mi je 7 puta oko fudbalskog terena rekord bio, kada pretricim 8 puta i kad stanem tj krenem lagano da setam, trnu mi ruke ispod lakta i prsti, ali to traje par trenutaka. Ne znam sta je, ali meni je jako dobar osecaj, nesto poput pumpe misica pri radu sa tegovima.  :)
Sačuvana
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2012, 08:17:55 posle podne »

Ovako, to se desava uglavnom u situacijama kada sam uzbudjen, ranije je znalo na ispitu da mi se desi tako nesto... Sada je to pod kontrolom. Medjutim, ponekad mi se desi tako dok trcim, dok sviram gitaru s hladnim prstima koji se koce i slicno...
Na sta se odnosi "vegetativne prirode"? Ne, mislim da nema veze sa kondicijom... bilo je toga i ranije... samo ne tako izrazeno, nije ni sada, ali je jako neprijatno...
Bol u grudima i nesvestice nisam imao nikad...
Hvala na pomoci

>>EDIT<<
Takodje, ponekad zna da mi utrni ruka samo kad prstom malo jace pipnem taj deo ruke...
« Poslednja izmena: Maj 28, 2012, 08:23:03 posle podne od strane Mercurial » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Maj 28, 2012, 08:52:01 pre podne »

Pozdrav Živko  ;)
problem je najverovatnije posledica povišenog tonusa simpatikusa i vegetativne je prirode....
Da li je bilo bola u grudima ili nesvestice? koliko sam shvatio to nije bila redovna pojava, da li se sa vremenom i kondicijom popravila situacija?
Sačuvana
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2012, 09:07:18 posle podne »

Veliki pozdrav za sve clanove foruma  ;D

Ukratko da izlozim svoj problem:

U poslednja dva meseca sam trcao jedno 40tak dana. Treninzi su trajali od sat do sat i po vremena. Ponekada mi se desilo da posle duzeg trcanja, mada je nekada znalo da se javi i u prvih deset minuta, krenu da mi trnu ruke, posebno deo koji se nalazi malo ispod lakta, pracen trnjenjem prstiju. Takav osecaj cesto yna da mi se javi i kada se uzbudim oko necega, pa mogu misliti da je problem mozda neuroloskog karaktera. Da li iko moze pretpostaviti o cemu se radi? Takodje, verovatno posedujem najgoru cirkulaciju na svetu, pri sobnoj temperaturi od 24C meni su noge ledene, a i ruke tako cesto znaju biti. Sviram gitaru pa mi cesto i pri malo hladnijoj temperaturi prsti postanu ledeni, dok sam primetio da kod drugih to nije slucaj. Jako bih bio zahvalan na pomoci.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 14 upita.