TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 04:02:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Slepo crevo VS istegnuce !  (Pročitano 4245 puta)
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2012, 01:36:38 posle podne »

Kada podizem trup,verovatno psihicki malo blokiram,pa mislim da ce nesto da pukne,ili sta vec.Malo je juce bilo nelagodno,ali sam mogao da ustanem bez bola.Takodje sam legao na ledja i podigao noge pod uglom od 90,pa cak i od 130 stepeni,i ne boli uopste.
Juce je bolelo desno od pupka,krug precnika 4-5cm,a jutros se krug boli smanjio na nekih 1-2cm. Stolica je i dalje oke.Mislio sam da je mozda kamen u bubregu,ali nema simptoma nikakvih,nema krvi...
Mucnina i ostalo su izostali,tako da nema simptoma vezanih za SC,temp. je negde oko 37.Apetit se vraca polako.Provalio sam da mi mozda malo krce creva u ostalom delu stomaka,kada pojedem nesto,ali nista me ne boli sem tog desnog dela...
Jbg,zeznuto je kada moras sam da trazis simptome i da glumis doktora.Posto ovi doktori pitaju gde te boli,ako te boli u desnom uglu stomaka,odma' pod noz! A ne bih bas na operaciju ako ne mora,a nadam se da ce ovo do sutra proci! :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2012, 08:44:49 pre podne »

Najverovatnije bol mišićne prirode i da se radi o sindromu bolne prepone, tj iritacija nekog od kosih trbušnih mišića.  Postaviti dijagnozu slepog creva je nekada veoma teško. Moguće je da se radi i o upali neke od limfnih žlezdi u stomaku, što je posledica neke viroze mezenterijalni limfadenitis. Najvažnije je da nemaš druge tegobe (mučnina, povraćanje, proliv). takodje, važno je da se bol ne pojačava.
Da li boli kad odižeš glavu od podloge ili rotiraš trup?
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2012, 01:41:23 posle podne »

Jutros se bol spustio malo nize,tj. sada je u ravni sa stomakom.Boli prilikom dodira,mozda zaboli samo od sebe na sekundu.
I dalje nema nekih simptoma kao sto su povracanje,temperatura,dijareja... Ne znam,otisao bih do bolnice,ali to bi onda automatski znacilo i operacija slepog creva (strucnost lekara!)...

Da li je neko operisao slepo crevo? Da li je ovo samo to istegnuce ili je ipak slepo crevo?
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2012, 03:38:00 posle podne »

Osetio sam da me vec dva dana boli na dodir deo stomaka,i to sa desne strane,u ravni sa pupkom pa 4-5cm iznad. Da li je moguce da je to slepo crevo,ili? Posto kazu da se prvo tu javlja bol. Jos me je zabolela noga,neke zile dole kod prepone,ali mislim da znam razlog toga,tj nezgodno sam stavio nogu pre neki dan i uhvatio me je grc.

Ostalih simptoma nema,kao sto su mucnina,zeludac i bolovi vezani za njega.Nije bilo bola oko pupka.Znaci,vecina simptoma ne postoji,sem onog da sam malo izgubio apetit,ali mislim da je to zato sto pijem po 1l vode na sat,dva.

Danas je malo slabiji bol,bolje je nego juce.Kazem,boli samo na malo jaci pritisak tog dela stomaka,ne boli kao zub,sam od sebe i kad se ne dira.

Bio sam do komsinice,koja je inace doktorka i koja je rekla da slepo crevo boli malo iznad prepone...

Da li je to samo istegnuce,ili je mozda neki pocetni stadijum upale slepog creva ?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 14 upita.