TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 09:27:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Voda i mrsavljenje  (Pročitano 21993 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: April 16, 2008, 10:31:07 pre podne »

Pre jutarnjeg uzmem glutamin i bcaa i amino i to radim trenutno 45 min do 60 min.Posle toga ide Iso 100 50 gr,10 gr glutamine,10 bcca,amino tbl i odmah 10 belanaca(kada nisam na praznjenju idem malo ovsenih).nakon ovoga za nekih 75 min ide belo meso 250 gr i malo pirinca (ako nisam na praznjenju)
Sačuvana
kiki_ns
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 176

www.stjepanovic.tk
« Odgovor #12 poslato: April 16, 2008, 10:19:13 pre podne »

Marko da li radis jutarnji cardio na prazan zeludac i da li radis HIT?
Sta od suplemenata uzimas pre a sta posle i koji ti je prvi obrok odmah posle i koliko?????

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: April 16, 2008, 09:26:56 pre podne »

Sada sam na praznjenju pred takmicenje vec 4 dan,unos proteina mi je dnevno 1,4 kg belog mesa,1 kg oslica,ISO 100 vise i ne znam preko 200 gr,amono liqud par puta dnevno,glutamin 80 gr,bcaa 40 gr,amino 1900,mnogo vode oko 10 l.kardio ujutru 1h,trening i kardio posle treninga 45 min,poziranje,i sve na skoro 0 uh.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: April 15, 2008, 07:59:50 posle podne »

Pa uz tolike proteine i nije čudo..
Koliko grama proteina unosiš dnevno?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: April 14, 2008, 03:53:07 posle podne »

JA SAM TRENUTNO NA 8 DO 10 L DNEVNO.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 14, 2008, 02:41:05 posle podne »

ja sam na treningu uvek sa flasom od 1,5l...   a zbog spininga (tj.bajseva) mi trebaju male flasice od 0,5 l,  tako da nosim jednu od 1,5l i jos dve od po 0,5 l  :)

komedija :)
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #7 poslato: April 14, 2008, 10:55:21 pre podne »

Ja ne znam tacno koliko unosim nisam ni obracao paznju ali sam skoro siguran da je dovoljno...
Pre sam imao flashu od 2 litre kraj mene ali sad samo ovu schwinncycling flasicu :)
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: April 14, 2008, 09:26:20 pre podne »

ja uvek imam flasicu vode pored sebe kad sam u stanu ...
sto je najgore to je na neki nacin kao cigara
malo gucne pa malo jos ... pa tako ...
npr. dok gledam nesto bla bla ili dok sam na kompu pa se nesto ucitava...

ma nije ni vazno :D

Apsolutno je tako i kod mene. Uvek je pored mene jedan bidon. Drzim se na oko 4-5 litara vode dnevno. No, kad krenu ove vrucine, moracu da povecam unos za jos litar-dva.
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #5 poslato: April 13, 2008, 06:09:26 posle podne »

ja uvek imam flasicu vode pored sebe kad sam u stanu ...
sto je najgore to je na neki nacin kao cigara
malo gucne pa malo jos ... pa tako ...
npr. dok gledam nesto bla bla ili dok sam na kompu pa se nesto ucitava...

ma nije ni vazno :D
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: April 13, 2008, 05:38:56 posle podne »

nešto sam ožednela posle ovoga ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: April 13, 2008, 12:55:13 posle podne »

he he :)

stefo srela sam par takvih ljudi :)

Sačuvana
Mali stefa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3094


« Odgovor #2 poslato: April 13, 2008, 11:32:13 pre podne »

E stvarno chitajuci ovah text, josh kod dela o bubrezima otrchao sam po flashu vode.
Kad bi svako ovaj text prochitao jednom dnevno ljudi bi bili mnogo zdraviji.

A onaj razlog nepijenja vode zbog chestih odlazaka u WC, je glup da gluplji ne moze biti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: April 13, 2008, 11:19:59 pre podne »

VODA I MRSAVLJENJE

Odmah pored vazduha, voda se ubraja u najpotrebniji element potreban za zivot. Prosecno ljudsko telo sastavljeno je od 60 - 70 posto od vode. Bez hrane mozemo ziveti gotovo 2 meseca ali bez vode samo nekoliko dana. Jos uvek vecina ljudi ne zna koliko treba piti vode. Ustvari, vecina nas zivi u stanju dehidracije.

Bez vode bismo bili otrovani svojim vlastitim otrovnim produktima na smrt. Kada bubrezi otklanjaju urinarnu kiselinu to mora biti rastvoreno u vodi.Ako nema dovoljno vode, otpadni elementi nisu otklonjeni u potpunosti i mogu stvoriti takozvani bubrezni kamen. Voda je takodje vazna u hemijskim reakcijama u metabolickim procesima. Voda nosi sa sobom hranljive sastojke i kiseonik do celija kroz krv i pomaze hladjenje organizma disanjem. Voda takodje podmazuje nase zglobove. I za disanje je potrebna voda.

Nasa pluca moraju biti vlazna da prime kiseonik a izbace ugljen dioksid. Moguce je izgubiti pola litre ili jedan paund tecnosti samo izdisanjem. Isto tako ako ne pijes dovoljno vode mozes osteti psiholosku stranu licnosti. Doktor Hauard Fleks, specijalista za gojaznost iz Beverli Hilsa kaze:

"Ne pijenjem dovoljno vode nagomilavamo vise nego dozvoljene kolicine masti, slabu misicnu napetost i velicinu, opadanje probavne efikasnosti i funkcije organa , povecanje toksicnosti u organizmu , bol u zglobovima i misicima i nakupljanje vode."

Sta je to nakupljnje vode? Ako ne pijemo dovoljno vode telo moze zadrzavati vodu da bi nadoknadilo nedovoljno. Mozda se cini nemoguce ali nakupljanje vode ponekad moze biti otklonjeno pijenjem vise vode a ne manje.

" Dovoljno unosenje vode je kljuc mrsavljenju" - kaze doktor Donald Robertson, direktor instituta za prehranu u Arizoni.

" Ako ljudi koji pokusavaju mrsaviti ne piju dovoljno vode " - nastavlja on - "telo ne moze adekvatno pretvoriti mast u energiju. Zadrzavanje ili nagomilavanje tecnosti takodje povecava telesnu tezinu. Minimum za zdravu osobu je da popije 8 do 10 casa vode dnevno. Osobi koja vezba ili zivi u veoma toploj klimatskoj zoni potrebno je vise vode. Osobe sa prekomernom tezinom trebale bi piti 1 casu vode na svakih 12 kila viska od njihove idealne tezine. Isto tako trebalo bi konsultovati svog lekara za savet.

Mozda ces se zapitati: ako pijem tako puno vode, zar necu konstantno trcati u WC. Da. Ali posle nekoliko nedelja tvoja besika ce se naviknuti tako da ces mokriti redje ali u vecim kolicinama. I, ako budes uzimao 8 do 10 casa vode dnevno, bices na vlastitom putu za zdarviji i srecniji zivot.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 14 upita.