TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 09:53:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713126 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1244 poslato: Decembar 07, 2014, 11:01:20 posle podne »

Na rotacijama se masti drze minimalno. Max 50g, ali ne moras max da ides naravno.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1243 poslato: Decembar 07, 2014, 10:54:39 posle podne »

treba mi odgovor na jedno cisto informativno pitanje, kad se rade rotacije uh i kad je unos uh nizak, jel onda jedemo 2-2,5g proteina po kg, i oko 100-120g masti ukupno ? Jel to ok, posto ne logicno mi je manje masti, ipak bice manje od  1200cal sto je jako lose.

ovo sam otprilike na moju kilazu i visinu 65kg, 175cm
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1242 poslato: Decembar 04, 2014, 01:36:53 posle podne »

Čitao sam par puta o stvarima koje su me zanimale, mada cela Tekstoteka mi je malo zbrkana.
Dobro bi joj došlo sredjivanje i tekstovi u podnaslovima... ...ili bar sadržaj...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1241 poslato: Decembar 04, 2014, 01:25:36 posle podne »

Pa, mogu i ja, ali tebe ljudi ozbiljnije shvataju...
:)
A i svakako si bolje upoznat u namirnice, i šta je OK, poluOK i NE...
:D
Pa, jeste hrana luksuz, ali se mora jesti...
Mislim, i džank je luksuz; recimo, sa kolegama idem do prodavnice, oni se nakupuju piva i grickalica, a ja pazarim Elu; naravno, moj račun je najmanji...
:D
Nekome je plin luksuz, nekome automobil... ...mada što se kvalitetne i izbalansirane ishrane tiče, najbolje prodju lakše osobe...
;D

Bata Srle, preporučio bih ti da malo više pažnje posvećuješ tekstoteci pansporta, ima dosta korisnih stvari za čitanje o raznim namirnicama, a kada bi sve namirince klasifikovali po OK kriterijumima, to bi preraslo u zasebni sajt, a ne deo foruma  ;D

Savetujem logično razmišljanje, i umerenost, mnoge "namirnice" su zdrave, ok...ali sve to treba shvatiti relativno...i sam znaš da kada smo pričali o Godzi bobicama, došlo se da zaključka da je crna ribizla bogatija po korisnim "antioksidativnim svojstvima"...dakle, prvo prioriteti...

Ipak za sve dileme oko ishrane tu smo da ti pomognemo onoliko koliko smo u mogućnosti...ili da te uputimo na pravi put...siguran put uspeha...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1240 poslato: Decembar 04, 2014, 07:22:51 pre podne »

Ljudi koliko vam 200g pirinca ispadne kad se skuva? Od tih 200g, serpica se do vrha napuni, ne bih da lupam koliko grama tacno ima, ali je mnogo stvarno! Kako da gledan nutritivnu vrednost? Sve to, sto jedva disem kad pojedem iz 2 puta po pola ima 150uh ili gresim?
Otprilike se utrostruči količina kuvanjem. Što se tiče obroka posle treninga, toliko sam gladan da ne znam koja bi mi bila mera pirinča da treba da se ''odvalim''.
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2014, 07:24:57 pre podne od strane TwinSix » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1239 poslato: Decembar 04, 2014, 12:34:06 pre podne »

Pa, mogu i ja, ali tebe ljudi ozbiljnije shvataju...
:)
A i svakako si bolje upoznat u namirnice, i šta je OK, poluOK i NE...
:D
Pa, jeste hrana luksuz, ali se mora jesti...
Mislim, i džank je luksuz; recimo, sa kolegama idem do prodavnice, oni se nakupuju piva i grickalica, a ja pazarim Elu; naravno, moj račun je najmanji...
:D
Nekome je plin luksuz, nekome automobil... ...mada što se kvalitetne i izbalansirane ishrane tiče, najbolje prodju lakše osobe...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1238 poslato: Decembar 04, 2014, 12:22:59 pre podne »

Pa, izgleda sam sve ovo ozbiljno shvatio...
:)
Znam sigurno da u onom tvom čuvenom kopi-pejst tekstu (šta je OK, a šta ne) od minut skrolovanja, nisi sigurno obuhvatio dobar deo namirnica koje su još OK; a pošto baš ne jedem bilo šta "štetno", trudim se da ubacim što više namirnica u ishranu (kao onomad što te pitah za kesten, godži, speltu, crveni pirinač...).
:D
Nego, (predlog), kako bi najpre sebi olakšao, da se napravi post neki gde će se naći sve namirnice koje su OK (P-UH-M), gde bi mogli mi sami da nabrajamo, a onda neko (ili ti ;D ) jednom nedeljno da objavi post, tj. da apdejtuje već postojeću listu...
M..?
:D

Ok...da ne ispadne da ja stalno otvaram nove teme...možeš i ti da otvoriš novu temu, računaj na moju maksimalnu podršku...

Preporuke su uopštene("bazični paket")...neke namirnice su jako bitne, a neke su ok, zdrave, dobre, ali nisu "must have", isto pravilo kao i za suplemente...prioriteti i finese( da tako kažem)...

Jedan drug mi je rekao - "brate ljudi nemaju za hleb, a ti im tamo pišeš o nekim voćkama i zrnevlju za koje još niko nije čuo"...nažalost hrana je luksuz...a uskoro ćemo reći zdrava hrana je luksuz...a na kraju i zdravlje je luksuz...  :(
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1237 poslato: Decembar 04, 2014, 12:12:47 pre podne »

Pa, izgleda sam sve ovo ozbiljno shvatio...
:)
Znam sigurno da u onom tvom čuvenom kopi-pejst tekstu (šta je OK, a šta ne) od minut skrolovanja, nisi sigurno obuhvatio dobar deo namirnica koje su još OK; a pošto baš ne jedem bilo šta "štetno", trudim se da ubacim što više namirnica u ishranu (kao onomad što te pitah za kesten, godži, speltu, crveni pirinač...).
:D
Nego, (predlog), kako bi najpre sebi olakšao, da se napravi post neki gde će se naći sve namirnice koje su OK (P-UH-M), gde bi mogli mi sami da nabrajamo, a onda neko (ili ti ;D ) jednom nedeljno da objavi post, tj. da apdejtuje već postojeću listu...
M..?
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1236 poslato: Decembar 03, 2014, 11:56:00 posle podne »

OK, hvala...
:)
Tako sam i ja našao na netu, mislim sve to vezano za rak; a pošto me podseća (izgledom) na badem, kontao sam da ima zdravih masti...
:D
Ne verujem Guglu baš nešto, pošto šta god da ukucam prvih pet postova su da leči sve od prehlade do side, a posle se smorim da čitam...
:D
Moraš da me trpiš, pošto tebi sada najviše verujem...
:D

Atention, troll warning, troll warning, cuj kostice od kajsije hahaha.. Uzmi andaluzijsku bresvku radi bolje probave :D
Ozbiljan sam...
Imam 200g toga...
:)

Ma brate, daleko od toga da ti zameram, ali  "stavim prst na čelo" , kod nekih tvojih pitanja...

To lično smatram egzotikom...ali mnogi se "kunu" u delotvornost amigdalina, čak se pominju i teorije zavere oko toga da FDA i neke agencije za borbu protiv raka se namerno trude da ovaj "navodno" bezbedan i jako efikasan lek "sakriju od očiju javnosti"...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1235 poslato: Decembar 03, 2014, 11:48:03 posle podne »

OK, hvala...
:)
Tako sam i ja našao na netu, mislim sve to vezano za rak; a pošto me podseća (izgledom) na badem, kontao sam da ima zdravih masti...
:D
Ne verujem Guglu baš nešto, pošto šta god da ukucam prvih pet postova su da leči sve od prehlade do side, a posle se smorim da čitam...
:D
Moraš da me trpiš, pošto tebi sada najviše verujem...
:D

Atention, troll warning, troll warning, cuj kostice od kajsije hahaha.. Uzmi andaluzijsku bresvku radi bolje probave :D
Ozbiljan sam...
Imam 200g toga...
:)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1234 poslato: Decembar 03, 2014, 11:40:55 posle podne »

Atention, troll warning, troll warning, cuj kostice od kajsije hahaha.. Uzmi andaluzijsku bresvku radi bolje probave :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1233 poslato: Decembar 03, 2014, 11:38:47 posle podne »

Jako me nervira taj sajt...
:D
Već kada smo kod njega, te pitam nešto...
;D
Kupila mi keva nešto, kaže da su semenke (iz koštice) od kajsije.
Baš sam tamo otišao da nadjem šta o njima, ali nisam uspeo.
Jako su mi odvratnog ukusa, ali ako su OK (pretpostavljam da ima zdravih masti) ješću ih silom...
:D

Uh tebra, gde ih naĂ°e...  :D

Koliko znam pominje se najbitniji sastojak( za zdravlje),  l e a t r i l ili vitamin B17( amigdalin)...

1952. biohemičar Dr Ernst Krebb Jr. iz San Franciska , zaključio  je da je rak metabolička reakcija tela na lošu ishranu i da bi hranjive supstance koje nedostaju u ishrani savremenog čoveka mogle biti ključ za pobedu raka. Njegovo istraživanje dovelo je do jedinjenja pronaĂ°enog u preko 1200 jestivih biljaka koje nalazimo u prirodi. To jedinjenje je  a m a g d y l i n .

Naravno amigdalina ima i u gorkom bademu, grašku, tu je i proso...pasulj,koštice jabuka, grožĂ°a...žitarice...

E sad amigdalin se sastoji od Cijanida i benzaldyhida...ali u normalnim ćelijama čak postoje enzimi  koji "hvataju" slobodne molekule cijanida i kombinuju ih sa sumporom, čineći ih bezopasnim. To omogućava enzim rodanaza...
Spajanjem cijanida sa sumporom nastaju cianati, "neutralna supstanca" koja se jednostavno izlučuje urinom, ne oštećujući zdrave ćelije.

Ali ćelije raka nisu normalne ćelije. One  sadrže enzim koji druge ćelije nemaju - betaglukozidazu.
Ovaj enzim, karakterističan samo za ćelije raka, oslobobaĂ°a benzaldyhid i cijanid koji zajedno ostvaraju toksične efekte na malignu ćeliju....
Bilo je nekih smrtnih slučajeva kod životinja( ispitivanja na njima),pa leatril( lek) nije odobren od strane FDA za upotrebu na ljudima...

Uobičajena preporuka za prevenciju raka je 5-7 semenki u toku dana...

Ma Srle, ručakaj ti mnogo više složenih hidrata...a ovu egzotiku mestimično  ;)
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2014, 11:45:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1232 poslato: Decembar 03, 2014, 11:10:59 posle podne »

Jako me nervira taj sajt...
:D
Već kada smo kod njega, te pitam nešto...
;D
Kupila mi keva nešto, kaže da su semenke (iz koštice) od kajsije.
Baš sam tamo otišao da nadjem šta o njima, ali nisam uspeo.
Jako su mi odvratnog ukusa, ali ako su OK (pretpostavljam da ima zdravih masti) ješću ih silom...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1231 poslato: Decembar 03, 2014, 10:59:18 posle podne »

Ljudi koliko vam 200g pirinca ispadne kad se skuva? Od tih 200g, serpica se do vrha napuni, ne bih da lupam koliko grama tacno ima, ali je mnogo stvarno! Kako da gledan nutritivnu vrednost? Sve to, sto jedva disem kad pojedem iz 2 puta po pola ima 150uh ili gresim?

http://nutritiondata.self.com/

Opet ponavljam, mnogo stvari vam je dostupno, samo treba da ih iskoristite...

http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/5722/2 - sav info za Rice, white, glutinous, cooked ( kuvani beli pirinač)

http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/5721/2 - sav info za Rice, white, glutinous, raw ( "sirov beli pirinač)

Uporedi, ili zadaj nove kriterijume pretrage...
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1230 poslato: Decembar 03, 2014, 08:21:21 posle podne »

Ja 200g sirovog posle treninga ne osetim hahahahahah. Dodje negde 800-850g.
Haha! :D Posle treninga je i meni lakse, ali uzmi u obzir da si tezi bar jedno 15 kg od mene! :D Osim ako gresim...

86kg bruder, a vuce polako na 87kg. ;D Lagano se mastim do kraja januara.  Inace i jutros za dorucak roknuo 200g pirinca. :D
O tome ti pricam, i vise od 15kg... :D Samo cepaj...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.217 sekundi sa 14 upita.