TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 10:34:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 172 173 [174] 175 176 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 714440 puta)
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1634 poslato: Mart 02, 2015, 09:38:12 pre podne »

Što se tiče finansija ugljene hidrate je najlakše obezbediti  :D . Ne, jednostavno tako sam navikao i oduvek sam tako radio, zadnja tri obroka u opšte nemam hidrate a i ovako mi ide telesna težina, ne daj bože da krenem još tu hidrate da rokam imao bih već preko 100kg  ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1633 poslato: Mart 02, 2015, 09:17:29 pre podne »

Ne unosis ih jer mislis da ne treba ili finansije? Mislim, ja i kad sam na nuli uh posle treninga moram da pojedem uh :-)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1632 poslato: Mart 02, 2015, 09:01:40 pre podne »

Neko je pre par meseci napisao da su jaja čak bolja varijanta od mesa posle treninga...
Tako da kontam da je OK...
:)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1631 poslato: Mart 02, 2015, 08:54:57 pre podne »

Bez uh posle treninga? Ili nisi napisao?

Bez, to mi je čitav obrok :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1630 poslato: Mart 02, 2015, 08:41:38 pre podne »

Bez uh posle treninga? Ili nisi napisao?
Pravi ovsene palacinke
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1629 poslato: Mart 02, 2015, 08:40:31 pre podne »

Bez uh posle treninga? Ili nisi napisao?
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1628 poslato: Mart 02, 2015, 08:21:08 pre podne »

Imam pitanje. Da li neko posle treninga umesto mesa + UH jede jaja + UH??
Meni bi iz tehničkih razloga više odgovaralo da u prvom obroku jedem belo a posle treninga pirinač i jaja, pa me zanimaju mišljenja.

Moj obrok posle treninga je 7 jaja(dve palačinke) i 180ml kiselog mleka od kad treniram :) Nekad je broj jaja varirao od 7-12 ali 12 mi je bilo mnogo pa se sad držim na 7 komada. Rekao sam sebi, ako ikada budem ležao na parama i budem mogao sebi da priuštim mesinu svaki dan ja ću posle treninga i dalje da jedem jaja i kiselo mleko ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1627 poslato: Mart 02, 2015, 08:05:35 pre podne »

I ja isto a bas sam skoro i pitao Slavisu. Kaze, samo je bitno da budu proteini visoke bioloske vrednosti.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1626 poslato: Mart 02, 2015, 07:27:12 pre podne »

Imam pitanje. Da li neko posle treninga umesto mesa + UH jede jaja + UH??
Meni bi iz tehničkih razloga više odgovaralo da u prvom obroku jedem belo a posle treninga pirinač i jaja, pa me zanimaju mišljenja.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1625 poslato: Mart 02, 2015, 07:25:28 pre podne »

Da li je neko probao da samelje integralni pirinac pre kuvanja kako bi se isti brze skuvao, iskustva ?
Ja sam melo beli. Ono je bio pun pogodak što se tiče spremanja, ali mi je mlin crkao. :(
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1624 poslato: Mart 01, 2015, 08:49:12 posle podne »

Da li je neko probao da samelje integralni pirinac pre kuvanja kako bi se isti brze skuvao, iskustva ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1623 poslato: Februar 25, 2015, 10:49:51 posle podne »

Imali si nekakve koristi od zelenog čaja, jabukovog sirećata....?
Pa i ne baš, zavisi na koje koristi misliš?

Mislim na proces mršavljenja svi hvale taj zeleni čaj.

Po pitanju zelenog čaja preporuka da detaljno iščitaš dve jako dobre teme...( čisto da bi uvideo da zeleni čaj nije svemoguć, zdrav da, koristan da, ali svemoguć NIKAKO)...bez korekcije ishrane i modifikacije treninga NEMA REZULTATA!

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=203515.0

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=207965.0
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1622 poslato: Februar 25, 2015, 06:24:05 posle podne »

Svi hvale i sagorevače, ali teško bez sredjene ishrane...
:)
Sačuvana
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #1621 poslato: Februar 25, 2015, 02:35:10 posle podne »

Imali si nekakve koristi od zelenog čaja, jabukovog sirećata....?
Pa i ne baš, zavisi na koje koristi misliš?

Mislim na proces mršavljenja svi hvale taj zeleni čaj.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1620 poslato: Februar 24, 2015, 11:44:13 posle podne »

Postovanje svima... Molio bih, ako neko moze da mi malo pomogne na putu ka mom cilju, a cilj mi je da do leta koliko je moguce bolje izgradim trbusne misice... Imam 26 godina, 174cm sam visok i imam 71,3kg ovog trenutka izmereno, a Bf mije 18,4 % mereno na elektronskoj vagi... Dok sam isao u srednju imao sam manje od 15 Bf i trbusnjaci su mi se nazirali, a sad se naziru jedva samo kad ih "napnem" Elem od vas trazim da mi neko pomogne sa savetima, sta da radim i kako da se hranim... Da kazem nesto o svom nacinu zivota... Radim 7 dana u nedelji, od ponedeljka do petka ne radim skoro nista na poslu, uglavnom sedim, a vikendom se unistavam od fizickog rada... Doruckujem kad mi dodje (planiram da odredim vreme) jedem uglavnom tunjevinu, ili jaja, a ponekad jedem sta stignem... rucak, piletina, prilog sta bude.... A vecera strogo bez ugljenih hidrata, ili neveceram... Radim trbusnjake svaki drugi dan, i pijem 100% whey protein 3x dnevno... Konzumiram i amino 5600 4 tablete pre treninga, ponekad 1-2 tablete pre spavanja... Planiram da ovih dana krenem sa kardio treningom. Npr. Trcanje ujutru na prazan stomak kad radim posle podne, a kad radim pre podne onda da trcim pre spavanja... Nadam se da sam dovoljno rekao... slobodno, ako treba jos informacija pitajte, a mogu i neku sliku da stavim... Eto sad vas molim za sto vise saveta, napomenuo bih da mi je ishrana vaznija od treninga, ali pisite sve sto mozete.... Unapred hvala i nadam se brzim odgovorima.... :)

Pozdrav Marko...dobrodošao na forum...

Prva i osnovna stvar vezana za bilo koji cilj u "postizanju željene forme", tj. da li se radi na povećanju mišićne mase ili "smanjenu masnih naslaga" ( definiciji) je ISHRANA...pored naravno korektnog treninga...

Predlažem da otvoriš "svoju temu" gde ćeš čuti mišiljenja više članova "Pansport tima", kao i naših cenjenih forumaša sa dosta iskustva...

Vidim da koristiš dosta kvalitetnih suplemenata, a koliko vidim ishrana ti baš i nije "jača strana"...

Ne zaboravi da nijedan suplement ne može zameniti kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...dobra ishrana je preduslov maximalne efikasnosti suplementacije...

Mislim da nemaš dovoljno mišićne mase da bi se "rezao", tj, da bi se "rezao" moraš da imaš šta da režeš...ali, ipak, izbor je tvoj...moja preporuka je da središ ishranu u pogledu kvaliteta, pozabaviš se dakle, čistom mišićnom masom, pa da se tek tada okreneš definiciji...

Da li ideš u teretanu? Trening sa opterećenjem? Inače, "trbušnjaci se ne prave u teretani, već u kujni"...isto tako, problem kod "mišićne definicije" je "masno-vodena izolacija", a ne sam mišić...

Koliko obroka imaš dnevno?

Znaš li vrednosti svog BMR( bazalni metabolizam, potrošnja energije u stanju potpunog mirovanja)?

TDEE= BMRxPAL( tj. ukupna dnevna potrošnja energije u skladu na nivoom fizičke aktivnosti PAL)?

Inače, "za skidanje stomaka" ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE, elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta 65-70% od maksimalnog pulsa, 3-6 puta nedeljno, 30-60 min, plus bar 3 treninga hipertrofije-trening sa opterećenjem, 70-80% od 1MR da bi sačuvao koliko-toliko to malo mesa na kostima)...trening sa opterećenjem je tu ne samo da bi ti pomogao da povećaš mišićnu masu, već i da bi u "fazi kalorijskog deficita" očuvao postojeću mišićnu masu...

Logika je da 1 kg masnog tkiva ima oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...

Po pitanju ishrane, topla preporuka za DETALJNO ČITANJE...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

P.S. ne očekuj maksimalnu preciznost od el. vagi...pozabavi se antropometrijom( impedanca, kaliper i sl.)
« Poslednja izmena: Februar 24, 2015, 11:49:45 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 172 173 [174] 175 176 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 14 upita.