TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 09:39:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713121 puta)
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1769 poslato: Mart 22, 2015, 10:15:26 posle podne »

Da da bas sam na 500uh bio. A onda nema dana sa nula uh? Ili kasnije smanjujem i ovu kolicinu uh
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #1768 poslato: Mart 22, 2015, 09:46:27 posle podne »

Kako je najbolje preci iz faze mase u fazu definicije? Posto sam sada u plusu 1000kcal , da li je bolje da budem neko vreme na nuli tj unosim kaloija kolliko mi treba, i da onda polako ulazim u deficit od 500-1000, ili da odmah predjem direktno iz suficita u deficit?
Jedan od nacina je da recimo svaka 3 dana spustas po 50uh...ides tako 2 nedeleje...Ako si bio na recimo 500uh dolazis na 300, onda uradis praznjenje 3-4 dana i onda krenes rotaciju stim da ti je dan sa nejvicsim unosom uh isti kao zadnji dan pred praznjenje...znaci posle praznjenja ides 300-250-200-200-100-100-100 pa  krug...ali jbg svako je prica za sebe tako da ces sam morati da provalis koliko uh ti igra
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1767 poslato: Mart 22, 2015, 03:22:35 pre podne »

Rekao bih da su rotacije "najbezbolnije" za "korisnika" po pitanju očuvanja mišićne mase( koliko-toliko)...a za efikasnost u redukciji bf, low carb i keto su bolje rešenje...za početak "drži se" rotacija...a ako nema željenih efekata, kreni sa "rigoroznijim režimom"...

Koje su prednosti „cele priče” oko rotacija?

•   Omogućava da imamo „dane za maksimalno „gubljenje masnih naslaga” i dane za maksimalan „dobitak mišića” u toku svake nedelje.
•   Sprečava se usporavanje metabolizma.
•   Daće dugoročan uspeh zbog toga što je relativno laka za praćenje, posebno u poreĂ°enju sa više restriktivnom low carb ili ketogenom dijetom.

Preporuka za detaljno čitanje na temu rotacija...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1766 poslato: Mart 22, 2015, 03:02:20 pre podne »

To znaci da rotacija uh i nije neka restriktivna dijeta? A sto se tic skidanja bf koja se pokazala kao efikasnija izmeeju rotacija i low carba?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1765 poslato: Mart 22, 2015, 02:22:08 pre podne »

Nisam pratio tezinu jer nemam gde da se merim, ali vidim da sam se zamastio, izgubile su mi se vene koje sam imao, i trbusnjaci jedva vidljivi postali. Mislio sam da idem mesec mesec i po u deficiu 500-1000kcal, a onda bas pred leto rotacije. Koliko vremenski smeju da se rade rotacije? Da ne bi zapao u katabolizam ili posle koliko vise nema svrhe raditi ih.

Sve "restriktivne dijete" ne bi trebalo da traju duže od 12-16 nedelja...većina krene sa rotacijama po nastavlja sa low carb i / ili keto...

Mada se rotacije u unosu hidrata mogu koristiti i u fazi rada "na masi"...
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1764 poslato: Mart 22, 2015, 02:18:01 pre podne »

Nisam pratio tezinu jer nemam gde da se merim, ali vidim da sam se zamastio, izgubile su mi se vene koje sam imao, i trbusnjaci jedva vidljivi postali. Mislio sam da idem mesec mesec i po u deficiu 500-1000kcal, a onda bas pred leto rotacije. Koliko vremenski smeju da se rade rotacije? Da ne bi zapao u katabolizam ili posle koliko vise nema svrhe raditi ih.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1763 poslato: Mart 22, 2015, 01:49:29 pre podne »

Kako je najbolje preci iz faze mase u fazu definicije? Posto sam sada u plusu 1000kcal , da li je bolje da budem neko vreme na nuli tj unosim kaloija kolliko mi treba, i da onda polako ulazim u deficit od 500-1000, ili da odmah predjem direktno iz suficita u deficit?

Koliko si bio uspešan u periodu rada na masi? Šta kaže ogledalo? Vaga?

Kreni odmah sa deficitom koji ćeš postepeno povećavati do 1000 kCal( od 500 kCal postepeno povećavati)...šta misliš o "rotacijama"? Radiš li kardio?

Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1762 poslato: Mart 21, 2015, 11:25:42 posle podne »

Kako je najbolje preci iz faze mase u fazu definicije? Posto sam sada u plusu 1000kcal , da li je bolje da budem neko vreme na nuli tj unosim kaloija kolliko mi treba, i da onda polako ulazim u deficit od 500-1000, ili da odmah predjem direktno iz suficita u deficit?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1761 poslato: Mart 21, 2015, 09:36:17 posle podne »

Boranija u rerni sa piletinom mhhmmmm
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #1760 poslato: Mart 21, 2015, 09:04:17 pre podne »

Xaxa nisi jedini ...kad se napravi dobra puterica boranija sa junetinom mmmmm
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1759 poslato: Mart 21, 2015, 12:27:59 pre podne »

Slaviša, zanima me šta misliš o boraniji? Ne susrećem se često s ovom namirnicom, pa se zato i ne setim da pitam. Sad su moji doneli iz sela poprilično, pa se pitam da li bih mogao da je jedem trenutno, pošto sam na ograničenom unosu ugljenih hidrata? :)
Čitao sam da je bogata vlaknima dosta

Dobro si čuo, imaš "zeleno svetlo"...  ;)

"Boranija—Malo kalorija, puno gvožĂ°a—velika lekovitost

Boranija je jedna od retkih namirnica koja daje tako malo kalorija (23 na 100 g), a puno gvožĂ°a i drugih vrednih sastojaka kao što su kalijum, kalcijum, fosfor, magnezijum i cink….
Boranija je posebno značajna za malokrvne osobe zbog obilja gvožĂ°a. Pola činije kuvane boranije daje miligram gvožĂ°a, a samo 20 kalorija (pasulj, recimo, 215 kalorija). Kada se uzme u obzir neznatna količina masti, holesterola i natrijuma, a znatna količina kalijuma i biljnih vlakana, boranija se smatra zdravom i lekovitom hranom.

Boranija, kalorije na 100 grama
Energija 23 kalorije

Boranija, Makronutrijenti
Ugljeni hidrati 7,13 g
Proteini 1,82 g
Ukupno masti 0,34 g
Dijetalna vlakna 3,4 g

Boranija vitamini na 100 grama
Niacin 0,752 mg
Pantotenska kiselina 0,094 mg
Piridoksin 0.074 mg
Riboflavin 0,105 mg
Tiamin 0,084 mg
Vitamin A 690 IU 23% dnevnih potreba
Vitamin C 16,3 mg 27% dnevnih potreba
Vitamin K 14,4 mcg 12% dnevnih potreba

Boranija, minerali na 100 grama
Kalijum 209 mg
Kalcijum 37 mg
GvožĂ°e 1,04 mg 13% dnevnih potreba
Magnezijum 25 mg
Mangan 0,214 mg
Fosfor 38 mg
Cink 0,24 mg

Fito-hranljive materije( karotenoidi - antioksidnasi)
Karoten SS-379 mcg -
Α-karoten 69 mcg -
Lutein zeaksantin-640 mcg -

Boranija bi trebalo češće da bude u tanjiru zdravih osoba, ali i onih koje muči povišeni krvni pritisak i šećer u krvi, holesterol. Arginin iz boranije smanjuje nivo šećera u krvi i urinu( povećava osetljivost na insulin). Kuvanjem se arginin ne uništava, pa se boranija preporučuje dijabetičarima, što češće, i to u vidu variva.
Biljna, odnosno dijetetska vlakna (ali ne konci) kojima je boranija bogata poboljšavaju varenje, održavaju urednu stolicu i snižavaju holesterol u krvi. Zbog znatnog sadržaja kalijuma boranija je i dobar diuretik koji pomaže izlučivanje tečnosti i štetnih materija iz organizma, pa se preporučuje i reumatičarima i onima koji imaju povišenu ureju u mokraći.

Sveža, nekuvana boranija sadrži protein-fazin, koji je otrovan, što znači da se boranija uvek mora kuvati. Sirovu boraniju ne bi trebalo čak ni probati.

Boranija se koristi na razne načine: kao kuvana (blanširana) dodaje se raznim salatama (sardina, tunjevina, piletina). Seckana boranija se stavlja u čorbe i dinstana jela, može se začiniti belim lukom, majčinom dušicom, kikirikijem, a servira se i sa sirom, ribom, mesom i piletinom.

U slučaju povećane ureje u mokraći piju se čajevi od boranije: oko 60 g zelene boranije kuva se 10 minuta u litru vode i nakon stajanja oko 12 sati, piju se po tri šolje dnevno — oko 20 dana uzastopno.
"
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1758 poslato: Mart 20, 2015, 01:58:55 posle podne »

:D
OK, hvala.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1757 poslato: Mart 20, 2015, 01:57:11 posle podne »

posle 2. dana postaje veoma gadan, tvrd i brašnjav, ali može da stoji 4-6 dana... Lakše mi je jesti meso koje je stajalo 5 dana, nego pirinač 3. dana.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1756 poslato: Mart 20, 2015, 01:51:59 posle podne »

Boranija je OK, isto kao i pasulj, sočivo...
:)
Ima li neko informaciju koliko dugo skuvani pirinač može da stoji u frižideru u zatvorenoj posudi?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1755 poslato: Mart 16, 2015, 10:38:18 posle podne »

A jel se moze telo nekako naviknuti na rotacijama ili to samo moze na keto?

I jos jedno pitanje, osoba koja ima npr 80kg radi rotacije i sada dan sa nulom ide 2g proteina po kg sto je 640 kalorija, 0,8-1g masti sto je  ~550kalorija i 0 uh i to je oko 1200kalorija, a da to nije preveliki deficit? Jos ako se radi ona 1,2,3 rotacija pa ide tri dana bez uh, pa onda srednji i za vikend visok?

Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da pitam.

"Navikavanje" na ograničen unos hidrata( pretpostavljam da se pitanje odnosi na "mozak") je ipak individualno...treba probati i videti, kako uostalom znati, ako ne probamo?  ;)

Postoje preporuke da kada je u pitanju DAN BEZ UGLJENIH HIDRATA obroci budu sastavljeni iz proteina,masti i zelenog povrća...da opet naglasimo, povrće spada u vlaknaste hidrate koje telo ne može da iskoristi.

Po pitanju unosa makronutrijenata...ehhhhhh...proteini neka budu na 2,5-3 gr( minimum 2 gr po kg), a masti baš kao što si naveo...a 1 ili 2 dana u nedelji sa takvim "drastičnim deficitom" neće biti nikakav problem, a cilj nam je da baš tim deficitom "založimo metaboličku peć"...jer odmah posle tog "fatalnog deficita" ide dan sa viskom unosom hidrata, i eto "pozitivnog šoka" za naš metabolizam...  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 14 upita.