TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 06:27:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 714270 puta)
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2219 poslato: Jul 22, 2015, 12:38:23 posle podne »

Kao sto je Slavisa rekao sto manje komplikovanja, evo ja stavio 10 jaja u serpu i piletinu u drugu i eto proteini za ceo dan, pa posle nek kazu kako je priprema hrane zahtevna. 8) 8) 8)

Ma nije zahtevno, uvek moze da se obari piletina i tako bude najbrze ili u tiganj. Dok spremas piletinu, spremas i jaja, pirinac i sve to bude gotovo za 1h (mozda i manje).
Ja volim da spremam hranu pa me ne mrzi. :D

Samo pospem malo Kotanji začina i ispečem. Najjednostavnije moguće.

Ja volim da stavim sve i svasta od zacina, pa onda neko vreme jedem piletinu bez icega. Samo stavim malo soli. I tako u krug. :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2218 poslato: Jul 22, 2015, 11:23:03 pre podne »

Kao sto je Slavisa rekao sto manje komplikovanja, evo ja stavio 10 jaja u serpu i piletinu u drugu i eto proteini za ceo dan, pa posle nek kazu kako je priprema hrane zahtevna. 8) 8) 8)
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2217 poslato: Jul 22, 2015, 11:10:52 pre podne »

Pazi druže ja imam kao neki mini roštilj koji može da služi i kao toster itd... ima rebra sa obe strane i samo ubacis belo meso,sačekaš,okreneš par puta i to ti je to. Jako brzo a naravno i ukusno. Možeš razmisliti i o takvoj opciji...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2216 poslato: Jul 22, 2015, 06:15:59 pre podne »

Samo pospem malo Kotanji začina i ispečem. Najjednostavnije moguće.
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2215 poslato: Jul 22, 2015, 12:05:21 pre podne »

Hahaha ovo kao neki slogan.

Kad smo vec kod piletine, sta koristite od zacina? Ja koristim origano, beli luk u prahu, zacin sa ukusom piletine, kari, senf...
Nekad sve to pomesam i dodam persun i bude bas ukusno, mene iz nekog razloga to odma podseti na more. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2214 poslato: Jul 21, 2015, 10:49:13 posle podne »

I sočno i ukusno...kesice za pečenje...  ;D
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2213 poslato: Jul 21, 2015, 10:47:09 posle podne »

Uff, kese za pecenje su vrh. Stavis unutra piletinu i krompir, nalijes malo vode i pravac rerna. Posle ti treba samo viljuska da jedes, noz bude visak. :D :D
Ja uglavnom przim na teflonu ili pecem u kesi. Ako mi treba brzo onda na teflon, a ako imam vremena onda kesa. :) 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2212 poslato: Jul 21, 2015, 10:15:48 posle podne »

Zanima me kako pecete belo meso na teflonu ili cemu vec, ako na primer ima vise mesa tj za ceo dan ako hoces odjednom sve, pa treba par puta peci ne moze sve u tiganj, jel perete tiganj posle svake ture ili obrisete ubrusom? posto se nakupi dosta garezi, ili kako se vec to zove :D ? do sad sam pekao samo jednu turu sad ne znam kako kad hocu vise

Baš kao što ti je naš forumaš Cvetkoper naveo pek-papir, kesice za pečenje, el. pekač mogu biti dobro-prealazno rešenje...što "manje grebanja" teflonskog "posuĂ°a", tako će mu se samo skratiti vek trajanja i upotrebljivost, a i povećati "dostupnost" nekih ne tako bezazlenih "sastojaka" teflona...probaj "Fairy"...trudi se da ti hrana ne "zagori", jer sva ta "garež", kao i prekomerna termička obrada umanjuje "nutritivnu vrednost" termički obraĂ°ene hrane...

Jel probao nekad neko jaja u rerni da spremi?

Nema potrebe za komplikovanjem...
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #2211 poslato: Jul 21, 2015, 08:07:57 posle podne »

koliko znam cela jaja u rerni se mogu brze skuvati nego u prokljucaloj vodi
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2210 poslato: Jul 21, 2015, 08:05:13 posle podne »

Jel probao nekad neko jaja u rerni da spremi?
ne bih pokušavao
I just ask 😎
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2209 poslato: Jul 21, 2015, 06:35:44 posle podne »

Jel probao nekad neko jaja u rerni da spremi?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2208 poslato: Jul 20, 2015, 03:42:18 posle podne »

Moj ti je savet da kuvas ili da peces u rerni na pek papiru, vrlo jednostavno, samo pustis i s vremena na vreme okrenes i to je to.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #2207 poslato: Jul 20, 2015, 03:36:07 posle podne »

Zanima me kako pecete belo meso na teflonu ili cemu vec, ako na primer ima vise mesa tj za ceo dan ako hoces odjednom sve, pa treba par puta peci ne moze sve u tiganj, jel perete tiganj posle svake ture ili obrisete ubrusom? posto se nakupi dosta garezi, ili kako se vec to zove :D ? do sad sam pekao samo jednu turu sad ne znam kako kad hocu vise
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2206 poslato: Jul 19, 2015, 04:40:49 posle podne »

Kupio sam pre neki dan pileca prsa za 3-4 dana i stavio sam u zamrzivac, a da pre toga nisam isekao i podelio. Sta da radim da se ne bi pokvarila posle 3-4 dana posto cu sutra da izvadim iz zamrzivaca?

Koliko vidim ne gine ti duplo zamrzavanje...  ::)

Nece mnogo da izgubi na kvalitetu? :(

To ne možemo garantovati...

"Stručnjaci za ishranu" tvrde da u situaciji kad ste meso odmrzavali tako što ste ga iz zamrzivača prebacili u frižider, bez ikakvog straha ga možete vratiti u zamrzivač. Ali, budite svesni da sa sledećim zamrzavanjem vaše meso gubi na kvalitetu ukusa i teksture.

Ne samo da meso tokom odmrzavanje gubi vodu, nego će se ponovnim zamrzavanjem stvoriti ledeni kristali unutar strukture mesa, koji će uticati na njegova vlakna, pa ćete na kraju imati prilično suv komad mesa.

Naravno, sigurnost mesa zavisiće od toga kako ste s njim postupali. Najbolji način odmrzavanja je dakle u frižideru, u hladnoj vodi...

Ali nikako ne na sobnoj temperaturi ili, još gore, u posudi s vrućom vodom.

A tu je i uticaj mikroorganizama...
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2205 poslato: Jul 19, 2015, 04:23:17 posle podne »

Kupio sam pre neki dan pileca prsa za 3-4 dana i stavio sam u zamrzivac, a da pre toga nisam isekao i podelio. Sta da radim da se ne bi pokvarila posle 3-4 dana posto cu sutra da izvadim iz zamrzivaca?

Koliko vidim ne gine ti duplo zamrzavanje...  ::)

Nece mnogo da izgubi na kvalitetu? :(
Sačuvana
Stranice: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 14 upita.