TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 11:37:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hard Way To Be Fit  (Pročitano 6881 puta)
HardWayToBeFit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #34 poslato: Maj 13, 2016, 05:37:11 pre podne »

svaka cast za odluku da promenis svoj izgled i zivot... nego bas mi je upalo u oko ovo "50 minuta vijace"? Ti si u debeloom minusu sa kalorija i sa tolikim kardiom ogranicavas izgradnju misica, a misici su ti najbolji FAT BURNERI. A i ne znam kako ide taj crossfit ali da li ima tu progresivnog povecanja tezina jer samo je to znak da se napreduje, sve ostalo je nazadovanje, kilogrami na vagi su manje bitni
moje misljenje

Vijacu ili trcanje vise radim zbog svoje kondicije jer za nepunih mesec dana imam fizicku proveru na poslu pa moram malo da skratim vreme na trcanju. Da , na crossfitu sam dosta progresivno povecao tezine na weightliftingu...
@ Slavisa Stojic bas tako :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Maj 12, 2016, 11:28:51 posle podne »

Hm, hrono dijeta?

Znači nema više ovog "paleo-low carb pristupa"?
Sačuvana
nikola3081
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #32 poslato: Maj 12, 2016, 08:33:08 posle podne »

svaka cast za odluku da promenis svoj izgled i zivot... nego bas mi je upalo u oko ovo "50 minuta vijace"? Ti si u debeloom minusu sa kalorija i sa tolikim kardiom ogranicavas izgradnju misica, a misici su ti najbolji FAT BURNERI. A i ne znam kako ide taj crossfit ali da li ima tu progresivnog povecanja tezina jer samo je to znak da se napreduje, sve ostalo je nazadovanje, kilogrami na vagi su manje bitni
moje misljenje
Sačuvana
HardWayToBeFit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #31 poslato: Maj 12, 2016, 12:44:47 posle podne »

Svaka cast napredak je vidljiv, samo tako nastavi...
Kakva ti je ishrana? neka dijeta ili sta?
Tvoj uspek je i uspeh svih nas ovde...to je smisao postojanja ovog foruma zar ne :)

Naravno , ne bi se obratio Vama sa foruma da ne verujem Vama :-)
Imas celu moju ishranu ovde za svih 7 dana. Hrono ishrana je u pitanju. :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #30 poslato: Maj 12, 2016, 12:42:43 posle podne »

Svaka cast napredak je vidljiv, samo tako nastavi...
Kakva ti je ishrana? neka dijeta ili sta?
Tvoj uspek je i uspeh svih nas ovde...to je smisao postojanja ovog foruma zar ne :)
Sačuvana
HardWayToBeFit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #29 poslato: Maj 12, 2016, 12:40:54 posle podne »



Ako se ne vidi slika evo i obicnog linka:
http://picpaste.com/13101504_1537176723244102_1077956947_n-ybe8SSrf.jpg
Sačuvana
HardWayToBeFit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #28 poslato: Maj 12, 2016, 12:38:12 posle podne »

Pozdrav , opet ja , nisam se predao jos uvek :-)

Da uporedimo neke rezultate :)

03.02.2016 ( Pocetak dijete )

KG : 121
Obim Struka : 121cm


12.05.2016 ( Danas )

KG 109
Obim struka 111cm ( 10 cm manje )

Mogu reci da sam mnogo zadovoljan ishranom , postujem i dalje sve kako je napisano , ne izostavljam ni jedan obrok.
Evo vec 3 meseca sam na hrono ishrani i mogu reci da sam zaboravio onaj osecaj kada se covek posle rucka najede pa ne moze da dise , pa mu se prispava itd..
Juce sam po prvi put uze AC pred trening ( Crossfit ) i mogu reci da sam vro zadovoljan kako me je odradio. Imao sam snage za jos jedan trening , guralo me da radim sto brze nije mi dalo da stanem , bio sam gola voda...
Trenutno sam na godisnjem odmoru pa koristim to vreme da ustanem svaki dan u 6h ujutru i vec oko pola 7 da zapocnem kardio trening , vijaca 50 minuta ili neko trcanje ... tako da gledam da 2 puta dnevno treninram  u razmaku od 12h , ujutru pola 7 uvece pola 19. To je to , cilj mi je da spustim ispod 100 kg :-) kacim sliku gde sam se uporedjivao na pocetku i sada..
Sačuvana
HardWayToBeFit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #27 poslato: Mart 31, 2016, 12:23:40 posle podne »

Pozdrav svima evo cisto da javim neke rezultate ako nekoga interesuje.
Znaci ovo su rezultati od kada sam poceo ovakvu ishranu kakvu sam naveo dole i posle 3 nedelje dijete... Sada sam trenutno usao u 4.nedelju. Pa da krenem.

03.02.2016 ( Pocetak dijete )

KG : 121
Obim ruke : 44 cm
Obim Struka : 121cm
Obim grudi : 117cm
Obim butina : 73.5cm

27.03.2016 ( 3 nedelje ishrane + jakog treninga )
KG : 114.2
Obim ruke 39.5cm
Obim Struka 116.5cm
Obim grudi : 113cm
Obim butina : 71 cm

Evo i slike sa zadnjieg merenja : http://picpaste.com/12922045_1529460774015697_465308416_o-0Nb2yW6Z.jpg
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Mart 09, 2016, 12:54:20 pre podne »

@HardWayToBeFit

Nije mi cilj da na bilo koji način omalovažim kredibilitet tvojih tutora, ali moj lični stav je da bi trebalo ići korak po korak...dakle, ovladati logikom procesa, a ne onako suvoparno, slediti napisano...

Kada bih te pitao npr. koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou, kakav bi odgovor bio?

Mnogo je tekstova ispisano na temu dijeta koje najbolje rade...sve se svodi baš na one stvari koje je Iron pomenuo, plastično i precizno...manipulacije unosom hidrata, dok je unos proteina i zdravih masti "osnova"...

Čime započinjemo...

Upoznavanjem sa pravilnim odabirom namirnica – čuvena dilema šta je zdravo, a šta ne?!

Najkraće, reci ODLUČNO NE – slatkišima, grickalicama, „kupovnim sokovima“( bez obzira na uverljivu etikeciju prirodnosti), junk-food specijalitetima( „brza hrana“), mesnim preraĂ°evinama, suvomesnatim proizvodima, zejtinu( rafinisanim uljima, „prženju na ulju“), margarinu, svim proizvodima od belog brašna…uopšteno rečeno, naš najveći problem je industrijski preraĂ°ena hrana.

Upoznavanjem sa nutritivnom vrednošću namirnica!

Sve namirnice koje imamo na trpezi predstavljaju zapravo „mešavine“ mikro( vitamini, minerali ) i makronutrijenata( proteini, ugljeni hidrati, masti, vlakna), a naravno, tu su i razne druge supstance sa većom ili manjom koristi( antioksidansi…), tj. štetom ( aditivi, konzervansi, pojačivači ukusa i sl.) po naše zdravlje. Dakle, opet naglašavamo – industrijski preraĂ°ena hrana je naš najveći neprijatelj!

Upoznaj se sa tim koliko parče mesa koje imaš u obroku ima proteina na 100 gr…koliko ugljenih hidrata ima na 100 gr pirinča( mereno pre kuvanja)…koliko jedno jaje ima proteina, a koliko masti…koliko masti ima na 100 gr kikirikija…i sl.

Nauči šta se zapravo računa – npr. kod proteina su nam u prvom planu proteini životinjskog porekla( meso, sir, jaja, riba…), kod ugljenih hidrata moramo imati uvid u udeo svarljivih hidrata( skrob…prosti hidrati) i vlakana( nesvarljivi ugljeni hidrati).

Upoznaj se sa osnovnim terminima…

Proteini visoke biološke vrednosti( meso, sir, jaja, riba…whey…), složeni ugljeni hidrati( skrob – pirinač, krompir…proizvodi od celog zrna žitarica – „integralno“, ovsene pahuljice), prosti ugljeni hidrati( voće, med, beli šećer, dekstroza…), vlakna( zelena salata, kupus, brokoli, paradjz…), zdrave masti( kikiriki, orasi, badem, extra virgin maslinovo ulje, riblje ulje, kokosovo ulje...)

Osnovu svakog tvog obroka čine proteini, uz dodatak ugljenih hidrata i / ili zdravih masti u zavisnosti od doba dana, treninga, cilja…ne zaboravi,da i proteini, tj. amino kiseline imaju uticaja na sekreciju insulina pa ih barem „veži“ za vlakna( salate od svežeg vlaknastog povrća...što je uraĂ°eno, ali navodimo kao slikovit primer).
_________________________________________________________________________________________

Ne preskačimo osnove, jer jednog dana možda nećemo imati tutore ili pak dovoljno novca i vremena za nutricionistu, presonalnog trenera i sl.

Ostajemo prepušteni sami sebi i svom znanju...


Sačuvana
HardWayToBeFit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #25 poslato: Mart 08, 2016, 04:47:43 posle podne »

свака исхрана-дијета-систем би требала бити усвајање неке рутине која ће постати животни стил. То значи да не треба да буде превелики заокрет у односу на оно како си се хранио претходних 4-5 година, а опет треба да поправи неке лоше ствари и тајминге за одређену врсту намирница.

Нико од нас није холивудска звезда, а мени који си написао може ваљати некоме ко има батлера и кувара као што Брус Вејн има Алфреда  ;) ИЛИ живи од овог посла као фитнес инструктор. По мени ово не може бити јеловник за тебе, јер ћеш се сморити после 2-3 месеца: чија семе, амарант, урме, смрчак, гоџи бобице, млеко од непрцане тибетанске козе, вот да фак?!? пилеће бело после, батак пре тренинга?  ;D

Ништа од тога није лоше, све је сјајно, разноврсно, здраво - али није за тебе, јер нећеш моћи на дуге стазе то да усвојиш. Проћи ће ти као што женама прође Блиц бикини дијета за лето - 2 месеца поштују и после плаже батале. Дијета не сме бити толико оптерећујућа да 3 сата дневно размишљаш како ћеш прибавити намирнице са списка, па 2 сата ићи по здравим хранама, па 3 сата кувати -- прође дан...

Све је речено зилион пута на овом форуму -  здрави извори меса, млечних производа, пуно поврћа и воћа, здравих извора угљних хидрата и масти, и ти си завршио причу. Само то што сам написао је вероватно огроман заокрет за тебе. Нема потребе за компликовањем једноставних ствари.
A sta ako sam u ovom slucaju sve namirnice kupio pre nego sto sam poceo dijetu , i tipa heljdu i tako neke stvari sto se spremaju od danas do sutra spremam dan ranije , rucak me ceka spreman kad dodjem sa posla , sta mislis ako imam tog batlera :D i ako imam veliku volju da li je ova dijeta dobra? I pitanje jos jedno , koliko dugo bi trebao da se pridrzavam ove dijete ?  Stvarno mi nije problem jesti sve ovo jer na hranu ne gledam kao neko veliko zadovoljstvo vec kao neku obavezu koju moram uraditi u toku dana da bih preziveo... Danas npr uopste izmedju obroka nisam bio gladan...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #24 poslato: Mart 08, 2016, 09:51:33 pre podne »

свака исхрана-дијета-систем би требала бити усвајање неке рутине која ће постати животни стил. То значи да не треба да буде превелики заокрет у односу на оно како си се хранио претходних 4-5 година, а опет треба да поправи неке лоше ствари и тајминге за одређену врсту намирница.

Нико од нас није холивудска звезда, а мени који си написао може ваљати некоме ко има батлера и кувара као што Брус Вејн има Алфреда  ;) ИЛИ живи од овог посла као фитнес инструктор. По мени ово не може бити јеловник за тебе, јер ћеш се сморити после 2-3 месеца: чија семе, амарант, урме, смрчак, гоџи бобице, млеко од непрцане тибетанске козе, вот да фак?!? пилеће бело после, батак пре тренинга?  ;D

Ништа од тога није лоше, све је сјајно, разноврсно, здраво - али није за тебе, јер нећеш моћи на дуге стазе то да усвојиш. Проћи ће ти као што женама прође Блиц бикини дијета за лето - 2 месеца поштују и после плаже батале. Дијета не сме бити толико оптерећујућа да 3 сата дневно размишљаш како ћеш прибавити намирнице са списка, па 2 сата ићи по здравим хранама, па 3 сата кувати -- прође дан...

Све је речено зилион пута на овом форуму -  здрави извори меса, млечних производа, пуно поврћа и воћа, здравих извора угљних хидрата и масти, и ти си завршио причу. Само то што сам написао је вероватно огроман заокрет за тебе. Нема потребе за компликовањем једноставних ствари.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
HardWayToBeFit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #23 poslato: Mart 08, 2016, 05:35:08 pre podne »

Sa ovim tutorima nema greške...jedino što bih zamerio ovoj "hibridnom meniju" su suvomesnati proizvodi, prosti hidrati pre spavanja( med)...neke namirnice su krajnje egzotične( kinoa, amarant), u pozitivnom kontekstu...sve u svemu, bilo bi nam drago da pratimo tvoj napredak...
E pa onda mi je drago da to cujem. U naredno periodu radicu bez cuts-a , dakle sa ovakvom ishranom idem 3 nedelje pa se merim onda jos 2 nedelje pa sumiram rezultate sa trenerom i onda gledamo da li treba nesto da se modifikuje u ishranu , telo cu polako da navikavam na zdravo i onda cu tamo u julu da odradim jedan ciklus sa cutsom. Hvala svima na savetima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Mart 08, 2016, 02:13:39 pre podne »

Sa ovim tutorima nema greške...jedino što bih zamerio ovoj "hibridnom meniju" su suvomesnati proizvodi, prosti hidrati pre spavanja( med)...neke namirnice su krajnje egzotične( kinoa, amarant), u pozitivnom kontekstu...sve u svemu, bilo bi nam drago da pratimo tvoj napredak...
Sačuvana
HardWayToBeFit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #21 poslato: Mart 08, 2016, 01:08:16 pre podne »

Moram se složiti i sa Terrorom i sa Ironom...za nekoga ko još nema dovoljno iskustva i na polju treninga i na polju ishrane, ovo može biti veliki zaokret...hm, možda se može formulisati i kao "skok u nepoznato"...

Ja bih rekao što jednostavnije to bolje...ako si pratio Forum i našu Tekstoteku, mislim da nema potrebe da ponavljamo neke stvari...ali ako imaš maksimalno poverenje u svog trenera, i navedeni sistema treninga i ishrane "radi", iluzorno je "menjati sistem koji radi"...ali uvek bi trebalo prihvatati neke stvari "sa rezervom"...

Ako nije tajna, gde treniraš? Ko ti je trener?

Btw...Da li je zdravstveno sve ok?

Da li si pre početka primene ovog sistema treninga i modifikovane ishrane odradio -  lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT, bilirubin, LDH, alkalna fosfataza, GGT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina, sedimentacija, uk. proteini, albumini...)...

Vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?

OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja? Hormoni?
Radim kao profrsionalni vojnik i kao takav svake godine sam u obavezi da idem na sistematske preglede tako da sam po pitanju toga zdrav kao dren,pritom sam redovni davaoc krvi. Zanjma me vase misljenje u vezi napisane ishrane.
Trener mi je Milan Konzul Grozdanovic i Nemanja Sutanovac. Komzul mi je pisao ishranu. Treniram u sportskom klubu Legionar - crosfit
« Poslednja izmena: Mart 08, 2016, 01:10:18 pre podne od strane HardWayToBeFit » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Mart 07, 2016, 11:37:31 posle podne »

Moram se složiti i sa Terrorom i sa Ironom...za nekoga ko još nema dovoljno iskustva i na polju treninga i na polju ishrane, ovo može biti veliki zaokret...hm, možda se može formulisati i kao "skok u nepoznato"...

Ja bih rekao što jednostavnije to bolje...ako si pratio Forum i našu Tekstoteku, mislim da nema potrebe da ponavljamo neke stvari...ali ako imaš maksimalno poverenje u svog trenera, i navedeni sistema treninga i ishrane "radi", iluzorno je "menjati sistem koji radi"...ali uvek bi trebalo prihvatati neke stvari "sa rezervom"...

Ako nije tajna, gde treniraš? Ko ti je trener?

Btw...Da li je zdravstveno sve ok?

Da li si pre početka primene ovog sistema treninga i modifikovane ishrane odradio -  lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT, bilirubin, LDH, alkalna fosfataza, GGT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina, sedimentacija, uk. proteini, albumini...)...

Vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?

OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja? Hormoni?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 18 upita.