TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395436 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 04:49:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116836 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #75 poslato: Decembar 30, 2011, 10:45:58 pre podne »

@ arlovski (za snapping triceps syndrome)

- snapping triceps syndrome

Snapping tricep syndrome?

vežbe istezanja za triceps

http://www.howcast.com/videos/84-How-To-Stretch-Your-Triceps

http://www.ehow.com/video_2359353_cool-down-stretches-triceps-exercises.html (istezanje u paru ne treba)

Tricep Fascial Stretching

 ;) pozz

« Poslednja izmena: Decembar 30, 2011, 10:52:34 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #74 poslato: Decembar 29, 2011, 04:40:38 posle podne »

Ne bi trebalo da se brines vezano za bol koji si osetio. Najverovatnije je vezano za snapping triceps sindrom. Kod prezkanja jednof dela tetive tricepsa preko kostanog ispupcenja lakta(medijalni epikondil) pojavi se i preskakanje nerva (ulnarni nerv). Ostao sam duzan za video istezanja, potrudiću se da okačim danas još neke stvari na ovu temu, kao i istezanja...

Hvala, to bi bilo izvanredno
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #73 poslato: Decembar 29, 2011, 04:23:36 posle podne »

Ako bude nesto zezalo javicu ti se,poz i tebi.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #72 poslato: Decembar 29, 2011, 12:42:21 posle podne »

@Kozma
ok. Pozdrav  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #71 poslato: Decembar 29, 2011, 11:49:24 pre podne »

Ne mogu sto posto tvrditi da je to od rodjenja ali koliko znam dugo je to tako.Ako mi bude pravilo problem snimicu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #70 poslato: Decembar 29, 2011, 09:33:30 pre podne »

Pedja,ne znam jel se secas onog naseg razgovora na prvom PS sastanku kada si mi pogledao kakat jer sam ti se zalio? Samo da ti kazem da je skoro potpuno prosao iako iskreno nije mi jasno kako.Niti sam odmarao,niti isao na terapije a treniram jace nego tada.Verujem da je uzrok oporavka duze vreme uzimanja flexa sa elasti jointom jer ne vidim sta bi drugo moglo biti.
sigurno je pomogla suplementacija za oporavak tetiva... da li menjao nešto u treningu (vrste vežbi, redosled, uglove) suština je da promeniš način opterćenja tricepsa. ti imaš i deformitet na samom laktu (olekranon), pa je i pripoj tetive pod većim opterećenjem...

Nista nisam menjao zato me i cudi.Cak sam vise i opteretio nego ranije sa tezinama i vezbanjem.A taj deformitet mi je nasledno od oca i on to ima,mada slabo trenira pa se nikada nije na to zalio.Ali eto opet me cudi..ako je to deformitet zar ne bi trebalo stalno da boli?  kost nije menjala oblika pa da kazemo da je moglo prestati.Sve je ostalo potpuno isto sto se vizuelnog dela tice.
moguće je i da se radi u uvećanoj burzi olekranona. To je kesica sa zadnje strane lakta, koja se kod pojačane iritacije uveća(npr. Kod konobara, studenata, golmana... Kod pojačanog pritiska u tom delu). Sobzirom da je nasledno treba razmotriti koštani deformitet. Rentgen snimanje lakta i evengualno ultrazvuk rešili bi dilemu... Najcažnije da sada nemaš nikakve smetnje.
a, da li ti je go urodjeno ili sd pojavilo u nekom periodu života?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #69 poslato: Decembar 29, 2011, 09:23:51 pre podne »

Ne bi trebalo da se brines vezano za bol koji si osetio. Najverovatnije je vezano za snapping triceps sindrom. Kod prezkanja jednof dela tetive tricepsa preko kostanog ispupcenja lakta(medijalni epikondil) pojavi se i preskakanje nerva (ulnarni nerv). Ostao sam duzan za video istezanja, potrudiću se da okačim danas još neke stvari na ovu temu, kao i istezanja...
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #68 poslato: Decembar 29, 2011, 04:46:13 pre podne »

Ognjene, danas me je ostar bol maltene prekinuo, isto scullcrashersi kad dizem od cela sevajuci bol koji traje jednu stotinku koliko traje taj polozaj ruke. posle propadanja, nista ne boli, opet scullcrashersi, nakon druge serije pocinje da seva...

da li ide struja ka šaci i prstima u trenutku kada se javi bol?

Znam na sta mislis, kao ono kada se udaris nezgodno tu oko lakta. Nije to, ali jedan sevajuci bol koji se proteze u podlatkicu, bez trnjenja, bas sevajuci...
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #67 poslato: Decembar 29, 2011, 01:15:59 pre podne »

Pedja,ne znam jel se secas onog naseg razgovora na prvom PS sastanku kada si mi pogledao kakat jer sam ti se zalio? Samo da ti kazem da je skoro potpuno prosao iako iskreno nije mi jasno kako.Niti sam odmarao,niti isao na terapije a treniram jace nego tada.Verujem da je uzrok oporavka duze vreme uzimanja flexa sa elasti jointom jer ne vidim sta bi drugo moglo biti.
sigurno je pomogla suplementacija za oporavak tetiva... da li menjao nešto u treningu (vrste vežbi, redosled, uglove) suština je da promeniš način opterćenja tricepsa. ti imaš i deformitet na samom laktu (olekranon), pa je i pripoj tetive pod većim opterećenjem...

Nista nisam menjao zato me i cudi.Cak sam vise i opteretio nego ranije sa tezinama i vezbanjem.A taj deformitet mi je nasledno od oca i on to ima,mada slabo trenira pa se nikada nije na to zalio.Ali eto opet me cudi..ako je to deformitet zar ne bi trebalo stalno da boli?  kost nije menjala oblika pa da kazemo da je moglo prestati.Sve je ostalo potpuno isto sto se vizuelnog dela tice.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #66 poslato: Decembar 28, 2011, 04:47:51 posle podne »

Pedja,ne znam jel se secas onog naseg razgovora na prvom PS sastanku kada si mi pogledao kakat jer sam ti se zalio? Samo da ti kazem da je skoro potpuno prosao iako iskreno nije mi jasno kako.Niti sam odmarao,niti isao na terapije a treniram jace nego tada.Verujem da je uzrok oporavka duze vreme uzimanja flexa sa elasti jointom jer ne vidim sta bi drugo moglo biti.
sigurno je pomogla suplementacija za oporavak tetiva... da li menjao nešto u treningu (vrste vežbi, redosled, uglove) suština je da promeniš način opterćenja tricepsa. ti imaš i deformitet na samom laktu (olekranon), pa je i pripoj tetive pod većim opterećenjem...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #65 poslato: Decembar 28, 2011, 04:35:41 posle podne »

Tako nesto,ali je bol bio gadan.Sada je skoro nestao,i lepo mogu vezbati.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #64 poslato: Decembar 28, 2011, 04:04:05 posle podne »

Sam spic lakta kao i prepoji okolo.Cudan bol ali jako nezgodan.
msm, ako se dobro sećam, da se radi o pripoju tetive tricepsa - tendinits tetive.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #63 poslato: Decembar 28, 2011, 04:02:53 posle podne »

Ognjene, danas me je ostar bol maltene prekinuo, isto scullcrashersi kad dizem od cela sevajuci bol koji traje jednu stotinku koliko traje taj polozaj ruke. posle propadanja, nista ne boli, opet scullcrashersi, nakon druge serije pocinje da seva...

da li ide struja ka šaci i prstima u trenutku kada se javi bol?
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #62 poslato: Decembar 28, 2011, 04:11:13 pre podne »

Ognjene, danas me je ostar bol maltene prekinuo, isto scullcrashersi kad dizem od cela sevajuci bol koji traje jednu stotinku koliko traje taj polozaj ruke. posle propadanja, nista ne boli, opet scullcrashersi, nakon druge serije pocinje da seva...

:(((

gde mogu da uradim ultrazvuk, nemam vise zivaca svega mi
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #61 poslato: Decembar 27, 2011, 06:18:51 posle podne »

Sam spic lakta kao i prepoji okolo.Cudan bol ali jako nezgodan.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.243 sekundi sa 14 upita.