TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395460 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:43:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116838 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #180 poslato: Maj 16, 2012, 01:55:44 posle podne »

Pedja,evo posle drzavnog u obaranju ruke da ti kazem da su laktovi super izdrzali napore.Imao sam zaista teske meceve i nikakvu povredu lakta.Imam samo male upale ali to je normalno.
ok, drago mi je kozma. Ne preskači istezanja na kravu treninga. Kruti mišić i tetiva su uvek skloniji povredi....
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #179 poslato: Maj 16, 2012, 12:12:24 pre podne »

mene lakat zeza i dalje povremeno, kao da je neki ligament u njemu, jedno vreme je bilo sve sasvim ok...

ako nastavi tako moracu da odem da vidi neko.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #178 poslato: Maj 15, 2012, 02:56:43 posle podne »

Pedja,evo posle drzavnog u obaranju ruke da ti kazem da su laktovi super izdrzali napore.Imao sam zaista teske meceve i nikakvu povredu lakta.Imam samo male upale ali to je normalno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #177 poslato: Maj 14, 2012, 11:25:41 pre podne »

Ok, take it easy. Budi strpljiv i postepeno se vraćaj u pun trening. Ne zaboravi na istezanja...
Pozdrav  :)
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #176 poslato: Maj 13, 2012, 11:56:56 pre podne »

Lakat je uz tvoju pomoc sve bolje.Odmaram, povremeno vezbe za lakat i to je sve.Ponekad bol potpuna prestane i jedino osecam blagi bol sa zadnje strane lakta prema tricepsu (verovatno se ne primecuje od jaceg bola).Ali sve je u zavrsnoj fazi.Za 7 dana krecem postepano u trening .Hvala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #175 poslato: Maj 05, 2012, 09:38:38 pre podne »

Da bi se iritacija pripoja smirila portrebno je prekid opterećenja i postepeno vraćanje u trening...
Meni se čini da je opruga OK,mada ja vežbam uvek do otkaza, možda grešim.Sa bućicom sam vežbao prvo samo bućica (2.5 kg), pa sam stigao do 5 kg sa sve bućice, 3x20 ponavljanja.Dok vežbam ne osećam bol u laktu nego više prema šaci i podlaktici do šake.Bol u laktu je odložen za sutra ili za neki dan, što me iritira jer ne znam kada sam na pravom putu a kada grešim.Obično je bol najmanji ujutu posle sna a onda proveravam bol i često sam iznenaĂ°en.Zakazao sam kod dr. za 28.4. pa ti javljam.Pozz 
svakako grešiš što radkš do otkaza, time previše opterećuješ mišiće i tetive. Bučice treba dasmanjiš na 2, 5. cilj ovih vežbi je rehabilitacija povrede i samih struktura, a ne da razvijaš podlaktice. Čim se javlja bol znači da si previše opteretio.  Tako da malo smanji gas, i javi rezultate...
radi vežbe kako je prethodno napisano 10-14 dana sa malim otporom,nakon toga se polako vrati u teretanu. Kada kreneš teretanu postepeno povećavaj opterećenje na treningu... Sve radi do granice bola. Bol ti je signal da previše radiš. Posle treninga ako se javi bol primeniš masažu ledom... Na kraju treninga istezanje. Gurtne za hvatove možeš koristiti nvima rasterećuješ podlaktice. Budi strpljiv i radi postepeno i polako i biće ok.
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #174 poslato: Maj 04, 2012, 09:10:11 posle podne »

Dr. kaze sve je to Ok samo ti odmaraj ruku i proćiće a kad... I stvarno je bolje,prestao sam vezbe i istezanja, ponekad led i gel,trenige sam zaboravio kao i lakat i gle cuda vise bol ne osecam.Jednostavno sam bio nestrpljiv i hteo sve preko noci.Sada prelazim na trening podlakta kao sto si opisao.Koliko dugo da ga radim ? Kada mogu da se vratim treningu ? Koje vezbe da izbegavam ? Da li da kupim gurtne za pomoc pri hvatu ? Poz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #173 poslato: April 20, 2012, 08:49:00 pre podne »

Meni se čini da je opruga OK,mada ja vežbam uvek do otkaza, možda grešim.Sa bućicom sam vežbao prvo samo bućica (2.5 kg), pa sam stigao do 5 kg sa sve bućice, 3x20 ponavljanja.Dok vežbam ne osećam bol u laktu nego više prema šaci i podlaktici do šake.Bol u laktu je odložen za sutra ili za neki dan, što me iritira jer ne znam kada sam na pravom putu a kada grešim.Obično je bol najmanji ujutu posle sna a onda proveravam bol i često sam iznenaĂ°en.Zakazao sam kod dr. za 28.4. pa ti javljam.Pozz
P.S. Da li se meni čini da je ovaj moj bol u laktu povezan sa vremenskim prilikama ili polako ludim ::) 
svakako grešiš što radkš do otkaza, time previše opterećuješ mišiće i tetive. Bučice treba dasmanjiš na 2, 5. cilj ovih vežbi je rehabilitacija povrede i samih struktura, a ne da razvijaš podlaktice. Čim se javlja bol znači da si previše opteretio.  Tako da malo smanji gas, i javi rezultate...
p.s. bez brige koštano-mišićini sistem reaguje na promenu vremena...
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #172 poslato: April 19, 2012, 08:10:04 posle podne »

Meni se čini da je opruga OK,mada ja vežbam uvek do otkaza, možda grešim.Sa bućicom sam vežbao prvo samo bućica (2.5 kg), pa sam stigao do 5 kg sa sve bućice, 3x20 ponavljanja.Dok vežbam ne osećam bol u laktu nego više prema šaci i podlaktici do šake.Bol u laktu je odložen za sutra ili za neki dan, što me iritira jer ne znam kada sam na pravom putu a kada grešim.Obično je bol najmanji ujutu posle sna a onda proveravam bol i često sam iznenaĂ°en.Zakazao sam kod dr. za 28.4. pa ti javljam.Pozz
P.S. Da li se meni čini da je ovaj moj bol u laktu povezan sa vremenskim prilikama ili polako ludim ::) 
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #171 poslato: April 19, 2012, 06:37:16 pre podne »

Ne znam sa kakvom oprugom radiš (koliko je čvrsta) i koja je težina bučice u pitanju. Mislim da opterećuješ podlakticu više nego što bi trebalo... Probaj da 7 dana prekineš vežbanje, par dana led ako boli. Ako imaš priliku, prijalo bi ti da dobijaš neki vid fizikalne terapije...
Trebalo bi da se uradi pregled, eventualno ultrazvuk. Za povrede kao što je golferski lakat (epikondilitis i entezitisi) odlične rezultate daje shock wave terapija...
Pozz
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #170 poslato: April 18, 2012, 06:29:52 posle podne »

Pedja,moj golferski lakat je uporan i stanje se ne poboljšava.Svakodnevno radim istezanje lakta ( video sam na yutube ),blago masiram, vežbam podlakticu oprugom za šaku ili bućicom (pregibi za podlakticu sa malim težinama) i to samo kada ne osećam bol.Ponekad kada je bol jači koristim jednom u toku dana led i gel.
Nakon prvih sedam dana tretmana( led i gelovi ) i brzog napredka,sledećih 30 dana stagniram pa imam osećaj da je kod mene situacija komplikovanija.
Trudim se da ruku što manje opterećujem u toku dana,toliko da se trudim i volan da držim desnom rukom. Svakako ne dižem velike težine ili koristim čvrst hvat gde god je moguće.Da li oporavak treba da traje ovoliko dugo ili ja u nečemu grešim.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #169 poslato: April 17, 2012, 09:52:08 pre podne »

Da, dobar je, mada imam odlično iskustvo i sa diklofenac gelom i sa brufen masti...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #168 poslato: April 16, 2012, 07:54:33 posle podne »

Hvala puno,iskreno da ti kazem od svih krema koje sam probao on je definitivno najbolji.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #167 poslato: April 14, 2012, 09:10:51 posle podne »

Vidi, pretežno deluje protiv bola (analgetski). jednim delom antireumatici imaju nesteroidni antiinflatorni efekat, tj deluju na smanje lokalne upale u povredjenom tkivu. Zavisno od vrste povrede lokalno u tkivu je prisutna upala povredjenog tkiva (kod tendinitisa, entezitisa, sinovitisa, artritisa). tako da primena sistemskih i topikalnih odnosno lokalnih nesteroidnih antireumatika ima dvojaki važan efekat - analetski (obezboljava) i antiinflamatorni (smiruju zapaljenje)...
pozdrav  :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #166 poslato: April 11, 2012, 07:39:06 posle podne »

Da, ketonal gel spada u grupu lokalnih nesteroidnih anttireumatika. Upotrebljava se kod sportskih povreda i bolova u zglo bovima... slično je fastu, diklofen, brufen...
Da li te zanima još nešto?

Jel samo prikriva bol ili ga delom i resava to jest jel leci na neki nacin?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 14 upita.