TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395436 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 04:36:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116836 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #195 poslato: Jun 20, 2012, 09:10:25 pre podne »

Sa unutrašnje strane ruke prema telu?
Sačuvana
olja_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #194 poslato: Jun 20, 2012, 08:45:20 pre podne »

Trenutno ne boli kost, pri naporu i radu gde koristim ruku vise nego obicno boli i prestane nakon dan dva ali unutrasnji deo (imam utisak da je duz kosti, dali je tetiva ili nesto drugo ne znam) i dalje boli i svi simptomi koje sam opisala su prisutni ....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #193 poslato: Jun 20, 2012, 07:32:08 pre podne »

Da li boli spoljašnja strana u laktu u predelu kosti (na dodir)?
Sačuvana
olja_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #192 poslato: Jun 19, 2012, 04:16:37 posle podne »

Postovani dr Pedja, treba mi vas savet i odgovor ... Pre par meseci (oktobar-novembar) sam verovatno prilikom vezbanja (tegom od 3kg) povredila lakat desne ruke, prestala sam da vezbam ali u zimskom periodu (premestanje drva i cepanje) sam dodatno iritirala lakat pa me bol ne napusta, znam da bi trebalo odmoriti ruku i trudim se sto vise da je ne koristim ali uobicajni kucni poslovi se ne mogu izbeci... bol je prisutna na gornjoj povrsini i kao da je rupica u pitanju gde je skoncentrisana bol, takodje me boli pri opruzanju ruke i ukoliko uzimam nesto u ruku, recimo casu sa vodom bol se pojaca, preko noci me ne boli ali ujutru kad pocnem da pomeram ruku, dok se umijem, bol pocinje da se javlja, takodje ne mogu skroz da ispruzim ruku a da ne zaboli jace, i tako je i pri zgrcenju ruke jak bol pa onda popusti kad se ustali polozaj .... koristila sam konjsku mast zelenu, bangay kremu i sve mi to prija dok je namazem, hladila sam ali nisam bila sigurna dali smem da hladim ili utoplim mesto... molim za pomoc, dali je potrebno snimanje i poseban tretman ??? hvala i veli pozdrav Olja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #191 poslato: Jun 18, 2012, 11:17:15 posle podne »

Ok, samo polako. Ako ima bola možeš masirati ledom. Nemoj da forsiraš težine. Radiš podlaktice?
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #190 poslato: Jun 18, 2012, 04:26:49 posle podne »

Ok, kreni ledja lagano, postepeno povećavaj, zgibove nemoj još tri nedelje... Dobro je ako koristiš gurtne  i ne zaboravi istezanja.
Pozdrav  :)
Trening za leĂ°a sam radio bez zgibova i lat povlaćenja na dole.Radio sam sa 80% težina i inteziteta, sa gurtnom na ruci naravno.Dok sam radio nije bilo bola, jedino sutra ujutru je neki zaostali bol (koji sa javi uvek jutro posle treninga bez obzira šta treniram) malo jači nego uobičajeno i trajao je malo duze tj ceo dan.Taj bol se jedino oseti kada ga izazovem.Zadovoljan sam oporavkom. Ostale grupe mišića već radim 100%,dok ću leĂ°a da vežbam lagano još neko vreme.Pozz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #189 poslato: Jun 17, 2012, 07:25:13 pre podne »

Da li boli kada stisneš pesnicu ili savijaš šaku prema podlaktici?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #188 poslato: Jun 16, 2012, 10:48:40 pre podne »

Najverovatnije je upala mišića. Napravi pauzu 2-3 dana, popiješ aspirin, mažeš brufen lokalno.
Javi se za dva dana kako je...
Uh dobro je ako je upala, vec sam mislio da sam nesto istegao. Ok, napravicu pauzu do ponedeljka pa se javim :) Hvala za odgovor.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #187 poslato: Jun 16, 2012, 06:27:49 pre podne »

Najverovatnije je upala mišića. Napravi pauzu 2-3 dana, popiješ aspirin, mažeš brufen lokalno.
Javi se za dva dana kako je...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #186 poslato: Jun 15, 2012, 06:01:14 posle podne »

Radio sam juce prvi put vezbe za biceps, bas sam se 'pocepao' i osecam bol sa unutrasnje strane lakta (zglob), kao da je tetiva istegnuta ili tako nesto. Ne znam kako da objasnim, ne mogu ruku do kraja da ispravim, tj. od jutros je popustilo pa mogu, sa levom rukom je sve ok. Da napravim malo pauzu? Jel treba preduzeti jos neke mere ili samo odmor?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #185 poslato: Jun 10, 2012, 01:07:45 pre podne »

Ok, kreni ledja lagano, postepeno povećavaj, zgibove nemoj još tri nedelje... Dobro je ako koristiš gurtne  i ne zaboravi istezanja.
Pozdrav  :)
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #184 poslato: Jun 09, 2012, 10:56:47 pre podne »

Pedja da ti se pre sve svega zahvalim na pomoci.Lakat je sve bolje.Počeo sam sa teretanom lagano,prve nedelje samo noge,zatim sledeće sam ubacio u rutinu i ramena i triceps pa sledeće i grudi i biceps. Sve sa postepenim dodavanjem kilaze i sve je OK.Dok radim vežbe ne osecam nikakav bol,jedino mi se čini da je sutra ujutru posle vežbanja bol za nijansu jaci,ali to brzo prodje.Još nemam hrabrosti da u rutinu ubacim i leĂ°a ali pokušaću lagano za neki dan i to bez zgibova i velikih tezina i sve sa nadhvatom.Ne zaboravljam istezanje i javljam kako ide.Jos jedno veliko hvala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #183 poslato: Maj 22, 2012, 10:31:18 pre podne »

Moguće da je pripoj tricepsa u pitanju (možda i početni epikondilitis), probaj da se dobro istegneš....
Javi kako ide.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #182 poslato: Maj 16, 2012, 11:31:27 posle podne »

da, a sad se javlja i nekad pri radu sa bucicama biceps...sa spoljne strane je okvirno tamo gde se "zavrsava" triceps a dolazi lakatna kost (spoljna)...

sutra cu pre treninga dobro da se istegnem...
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #181 poslato: Maj 16, 2012, 02:03:23 posle podne »

mene lakat zeza i dalje povremeno, kao da je neki ligament u njemu, jedno vreme je bilo sve sasvim ok...

ako nastavi tako moracu da odem da vidi neko.
kako si ranije pisao problem sa laktom se javlja pri opružanju ruke tokom vežbi za triceps?  u kom delu - pozadi ili sa strane (spoljašnje, unutrašnje)?
moguće da su zategnuti mišići podlaktice... Svakako treba dobro ba istegneš podlaktice i tricepse. Kada su nabijeni oni su skraćeni pa tetive mogu da zatežu...


Sačuvana
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 14 upita.