TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395454 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:13:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116838 puta)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #225 poslato: Avgust 21, 2012, 08:57:59 pre podne »

OK Pedja, ispoštovaću terapiju u potpunosti.

Krećem danas sa terapijom.

Prethodnih nekoliko dana (6-7) sam bio na poštedi, nisam uošte koristio povredjenu desnu ruku u treningu, što ću i nastaviti, a od terapija koristio jedino Deep Relief pre spavanja, bez leda. Sinoć i evo jutros sam prvi put osetio malo poboljšanje.

Od danas krećem tačno onako kako ste naveli i javljam rezultate.

Hvala veliko.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #224 poslato: Avgust 21, 2012, 07:57:41 pre podne »

Uzimanje diklofenaka nekoliko dana nema izražen štetni efekat posebno kod gastrorezistenthih kapsula. Diklofenak je antireumatik pa je ovd važno njegovo antiinflamatorno dejstvo. Predlažem da primenite terapiju bako sam prethodno naveo, ako nemate čir na želucu nemojte brinuti. Možete ograničiti upotrebu diklofenaka na 3 dana...
Javite kako ide.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #223 poslato: Avgust 20, 2012, 11:15:22 posle podne »

Da ja probam sa gelom bez Diklofenaka ?!

Šta mislite ?!

Umem ja da budem pomalo dosadan. Ili pomalo više.

Hvala na strpljenju :-)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #222 poslato: Avgust 20, 2012, 11:13:55 posle podne »

Ovo pitam zbog toga što su ovi medikamenti izuzetno toksični u svom delovanju na sluzokožu želuca pre svega, ali i na ceo digestivni trakt. Diklofenak duo je obložena tableta koja se kasnije rastvara pa donekle štiti želudačnu sluzokožu. Ja bih da to uzimam jedino ako MORA. Zato i pitam: da li je bol dominantna u odredjivanju ove terapije ili antiinflamatorno dejstvo ?! Da li može oporavak proći bez njih ?!

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #221 poslato: Avgust 20, 2012, 11:11:59 posle podne »

Lioton antiedematozno i antiinflamatorno a diklofenak duo antiinflamatorno i analgetsko...
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #220 poslato: Avgust 20, 2012, 10:52:04 posle podne »

Druge grupe mišića koje ne angažuju ruke možeš raditi, levu ruku ne treniraj,  nema smisla da praviš asimetriju. 7 dana poštedi ruku od bilo koje vrste treninga, posle 7-10 dana radi vežbe za postepeno jačanje mišića (koje sam ti prethodno napisao), nakon toga kreni teretanu, ali postepeno, sa manvim težinama i postepeno povećavaj. Kad kreneš u teretanu ubaci vežbe za podlaktice i obrati pažnju na njih, posebno u početku.
Mogući uzrok povrede može biti i slabost podlaktica u odnosu na druge veće mišićne grupe...
javi kako ide.

Da iskoristim priliku dok ste tu da postavim još jedno pitanje:

Da li su Diklofenac duo i Lioton gel tu isključivo zbog bolova, kojih ja u toku dana nemam dok ne napravim neko opterećenje na ruci, ili su tu zbog svog inflamatornog dejstva ?!

Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #219 poslato: Avgust 20, 2012, 10:47:51 posle podne »

Druge grupe mišića koje ne angažuju ruke možeš raditi, levu ruku ne treniraj,  nema smisla da praviš asimetriju. 7 dana poštedi ruku od bilo koje vrste treninga, posle 7-10 dana radi vežbe za postepeno jačanje mišića (koje sam ti prethodno napisao), nakon toga kreni teretanu, ali postepeno, sa manvim težinama i postepeno povećavaj. Kad kreneš u teretanu ubaci vežbe za podlaktice i obrati pažnju na njih, posebno u početku.
Mogući uzrok povrede može biti i slabost podlaktica u odnosu na druge veće mišićne grupe...
javi kako ide.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #218 poslato: Avgust 20, 2012, 04:12:30 posle podne »

Što duže traje tendinitis to je duže i lečenje. Treba odmor 7 dana, masiranje ledom 3-4x, lioton gel posle leda, diklofenac duo kapsula 1x na dan. Posle 7 dana počinješ vežbe sa stiskanjem loptice, širenjem gumice prstima, istezanje muskulature podlaktice posle vežbi, mazanje deep relief posle vežbi....
Verovatno je primarno teniski lakat, a suprotnu stranu si preopteretio štedeći bolnu spoljašnju....
Javi kako ide

Jel pod odmorom podrazumevate apsolutni prekid vežbanja ili mogu da radim neke vežbe gde se povredjena ruka ne koristi - npr. noge, trbušnjake, ekstenziju ledja i nešto malo sa bučicom zdrave (leve) ruke ?!

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #217 poslato: Avgust 20, 2012, 03:40:10 posle podne »

Što duže traje tendinitis to je duže i lečenje. Treba odmor 7 dana, masiranje ledom 3-4x, lioton gel posle leda, diklofenac duo kapsula 1x na dan. Posle 7 dana počinješ vežbe sa stiskanjem loptice, širenjem gumice prstima, istezanje muskulature podlaktice posle vežbi, mazanje deep relief posle vežbi....
Verovatno je primarno teniski lakat, a suprotnu stranu si preopteretio štedeći bolnu spoljašnju....
Javi kako ide
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #216 poslato: Avgust 20, 2012, 11:48:53 pre podne »

Poštovani Pedja,

iz tekstova koje sam čitao, shvatio sam da je „teniski lakat“ zapaljenski proces tetive na spoljašnjoj strani lakta, a „golferski lakat“ isti proces sa unutrašnje strane lakta. Ne znam kolika je verovatnoća, ali mislim da su kod mene prisutna oba slučaja.

Elem, ja sam rekreativac od 39 godina, početnik koji radi teretanu oko tri meseca. U prvih par nedelja imao sam upalu levog bicepsa, koja je prošla uz malo leda i gotovo bez mirovanja, ali sam radio smanjenim intenzitetom.

Pre nekih mesec dana, radeći (verovatno nepravilno) neku vežbu za triceps, osetio sam jak bol, najpre u spoljašnjem mišiću podlaktice (mislim da se zove anonceus). Bolelo je samo sa spoljne strane lakta i to tačno po liniji tog mišića – od spoljašnje podlaktice pa naviše prema tricepsu, čak i iznad lakta. Bol se javljao i bez opterećenja, u toku dana, manje ili više. Bolelo me i kada spavam.

Poučen „iskustvom“ sa upalom bicepsa, mislio sam da je u pitanju ista stvar, gotovo potpuno ignorisao povredu, probao sa malo leda, malo gela (Deep Relief) i nastavio da vežbam ne smanjujući intenzitet. Naprotiv, neke sam težine čak i povećavao.

Kao rezultat svega ovoga dobio sam proširenje bolnog mesta. Sada me boli i sa unutrašnje strane. Ova spoljna boli i dalje, ali nekako nije više dominantna bol. Kao da se bol preselila sa unutrašnje strane, nakon mesec dana. Mada, primenjujući dijagnostičku metodu pritiskom prsta na spoljni lakat, osećam bol, što znači da sasvim sigurno postoji tendinitis i u tom delu.

Konačno sam, pre nekoli dana, povredu shvatio ozbiljno, pročitao dosta o tome i ukapirao da je upala tetive (tendinitis) mnogo ozbiljnija, složenija i komplikovanija stvar od upale mišića.

Odlučio sam da napravim pauzu sa desnom rukom. Vežbam samo noge i nešto malo radim bučicom sa levom rukom (biceps, triceps).

Voleo bih da mi nešto više kažete o tome koliko će trajati oporavak i kada ću opet moži da vežbam punom snagom ?!

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
olja_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #215 poslato: Jul 05, 2012, 09:15:00 posle podne »

Hocu .... Hvala puno ... pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #214 poslato: Jul 05, 2012, 05:40:00 posle podne »

Ok, fizikalna terapija bi trebala da ima pozitivan efekat. Normalno j  da sat dva posle terapije dodje do pojačanja tegoba.  u pitanju je tkivni odgovor na primenu fizikalnih agenasa. To je i cilj terapije da se podstakne cirkulacija i metabolicki procesi u cilju reparacije povrede. samo polako i strpljivo. Posle 7-10 dana treba da kreneš odredjene vežbe postepenog jačanja i istezanja ekstenzorne muskulature podlaktice...
Javi kako napreduješ  :)
Sačuvana
olja_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #213 poslato: Jul 04, 2012, 09:13:53 pre podne »


PozdravSamo da se javim dr Pedja ... Poslepregleda ortopeda ustanovljeno je da je Epikondilitis kao sto si mi i napisao, idem na fiziklnu terapiju (ketonal lek 15 min i tens 20min) i dobila sam tablete Aflamil 100mg ... Htela sam da pitam dali fizikalna terapija moze da pogorsa stanje posto imam utisak da me lakat boli bas posle terapije jedno dva-tri sata, dok posle popijene tablete bol skoro da nestane, osecam samo zategnuce ali mogu da ispravim i savijem ruku potpuno, ma skoro sve mogu sto nisam mogla do sad ... Hvala ... Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #212 poslato: Jun 30, 2012, 11:53:59 posle podne »

Moguće je da zgibovima opteretiš podlaktice...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #211 poslato: Jun 27, 2012, 10:38:46 posle podne »

Ne :( Radim kuci bw, sklekovi, zgibovi, cucanj, pa nemam cime ni da radim podlaktice, jel zbog toga? Evo vec me je prosao bol...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.278 sekundi sa 14 upita.