TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395439 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 06:21:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116837 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #270 poslato: Septembar 05, 2012, 03:37:53 posle podne »

Pozdrav, bio sam zauzet ovih dana... Napredak je ok, nastavi sa vežbama kako radiš i kako smo pričali... Ako ima bola možeš izmasirati ledom, važno je da ima obim pokreta pun u laktu. Fizikalna terapija bi pomogla, mada ako si ok i ima napredka nastavi ovako.
Pozdrav. Javi kako ide...
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #269 poslato: Septembar 04, 2012, 10:38:33 posle podne »

Pedja, jesi li živ ?!

Zabrinem se kada te nema na netu cela dva dana ...

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #268 poslato: Septembar 04, 2012, 06:43:31 posle podne »

Ide sve bolje.

Ubacio sam kineziterapiju tri puta dnevno (pre posla, posle posla, pre spavanja). Napredak je vidljiv.

Kapiram da je onaj prekid terapije od dva dana bio veoma glup potez.

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #267 poslato: Septembar 04, 2012, 09:22:15 pre podne »

Ide na bolje, sa terapijom ... baš ide !

Jedino je frka malo ujutru, u prvih nekoliko minuta dok ne krenu pokreti ... kasnije je OK.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #266 poslato: Septembar 03, 2012, 09:46:36 posle podne »

Pozdrav, sobzirom na sve, predlažem pregled specijaliste fizijatra ili sportske medicine. Trebalo bi da postoji napredak i ne bi trebalo da postoji ograničenje opružanja ruke u laktu...
Javite rezultate...

Dosta je bolje otkad sam se vratio na terapiju. Opružam ruku u laktu, osećam napredak, ide sve bolje ... Šteta što sam morao prekinuti na dva dana, napredak bi bio još bolji.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #265 poslato: Septembar 03, 2012, 03:23:48 posle podne »

Da probam još nekoliko dana jer osećam poboljšanje otkad sam nastavio sa terapijom ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #264 poslato: Septembar 03, 2012, 02:35:40 posle podne »

Pedja, mislim da je problem nastao zbog prestanka terapije od dva dana.

Juče sam nastavio kompletnu kineziterapiju, sa istezanjem i gelom, i stanje je dosta bolje. Nastavljam sve kako treba i računam jučerašnji dan kao prvi.

Vidno je poboljšanje danas, čak i juče nekoliko sati nakon terapije.

Još uvek ne mogu da potpuno opružim ruku u laktu bez bola, ali je vidno bolje sa terapijom nego bez nje.

Šta misliš ?!

Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #263 poslato: Septembar 03, 2012, 02:28:29 posle podne »

Pozdrav, sobzirom na sve, predlažem pregled specijaliste fizijatra ili sportske medicine. Trebalo bi da postoji napredak i ne bi trebalo da postoji ograničenje opružanja ruke u laktu...
Javite rezultate...
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #262 poslato: Septembar 02, 2012, 03:06:25 posle podne »

Izlazi polako i sedmi dan terapije.

Nisam uzeo ni danas Diklofenac duo. Ostalo jesam.

Od sutra bih trebao da krenem sa vežbicama lopticom i gumicama, prestanem da uzimam Lioton 3x dnevno, umesto njega Deer Relif nakon vežbi, ako sam dobro upamtio ?!

E sad ... koliko puta vežbanje u toku dana ?!

Koliko serija, koliko ponavljanja ?! Koliko intenzivno ?!

Hvala.
diklofenak i lioton prestaješ, deeprelief počinješ - 3x dnevno. Vežbe radiš 1-2x dnevno (ujutru i uveče). 3 serije, 15-20 ponavljanja, prvo radiš sa lopticom (za pregibače), pa gumica(za opružače). posle vežbi istežeš pregibače i opružače (fleksore i ekstenzore) šake- kad su zagrejani.
Javi kako ide...

Pozdrav Pedja,

krenuo danas (od nule, dakle ponovo) sa kineziterapijom. Nisam siguran da li ovo ide kako treba, pa rekoh da te pitam oko izvodjenja vežbi.

Rekao si mi da radim do granice bola, nikako sa bolom. Konkretno, zanima me položaj ruke koji treba da bude prilikom stiskanja loptice ili razvlačenja gumice. Elem, ako ruku spustim dole, niz telo, onda mi je intenzitet previše slab, bukvalno ništa ne osećam. Ako je ruka ispružena napred pod 90 stepeni u odnosu na telo, onda je opterećenje preveliko i bol je prisutna. Zato sam rešio da vežbe izvodim sa rukom podignutom u vis, pod uglom od 180 stepeni u odnosu na telo. Tada je intezitet vežbe nešto izmedju – osećam napetost, osećam vežbu, mišić a sve to na granici bola.

Inače, radim ujutru i uveče, po pet serija obe vežbe, sa 20 – 25 ponavljanja. Istežem podlakticu na kraju važbanja.

I pored svega ovoga, imam velikih problema da potpuno ispravim ruku u laktu. Pri pokušaju javlja se velika bol.

Možda je ovo posledica prekida od dva dana koji sam morao da napravim, a možda i nije. Pre bih rekao da negde grešim u samom vežbanju.

Da li ispravno radim ?!

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #261 poslato: Septembar 01, 2012, 10:13:43 posle podne »

Pedja, napravio sam pauzu od dva dana u terapiji, kako u kineziterapiji tako i u mazanju Deep Relief (iz privatnih razloga koje nikako, ali nikako nisam mogao da promenim). Pre toga sam radio nekih 3-4 dana. Osećam izvesno pogoršanje stanja koje e ogleda u tome da, ujutru kada ustanem ne mogu ispraviti ruku u laktu. A i u toku dana ruku mogu ispraviti jedino ako je pre toga dobro zagrejem.

Ja mislim da bi trebalo da krenem od sutra od nule, da računam kao prvi dan kineziterapije sa gelom i nastavim u kontinuitetu 7-10 dana, kao što si mi rekao ?!

I da li povratak u teretanu (naravno sa malim težinama i obaveznom vežnom podlaktica) podrazumeva odsustvo BILO KAKVOG bola ili je dozvoljeno da u početku osećam nelagodu, pritisak pa čak i bol ?!

Hvala unapred.



Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #260 poslato: Avgust 31, 2012, 03:40:34 posle podne »

Teretanu krećeš posle 7-10 dana kinezi programa koji radiš... U teretani ćeš krenuti sa malim težinama i obavezno raditi podlaktic na svakom treningu prve dve tri nedelje. Vežbaš svakog drugog dana, istezanje na kraju treninga.....
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #259 poslato: Avgust 30, 2012, 01:25:55 pre podne »

Da li početak rada u teretani podrazumeva potpuno odsustvo bilo kakvog bola ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #258 poslato: Avgust 30, 2012, 12:12:41 pre podne »

Odlčno ide za sada.

Javljam se sutra.

Mislim da ću sledeće nedelje biti spreman za lagani radi u teretani sa praznim šipkama :)

 :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #257 poslato: Avgust 29, 2012, 11:56:53 posle podne »

Odlčno ide za sada.

Javljam se sutra.

Mislim da ću sledeće nedelje biti spreman za lagani radi u teretani sa praznim šipkama :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #256 poslato: Avgust 29, 2012, 02:08:49 posle podne »

Potpuno si u pravu  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.199 sekundi sa 14 upita.