TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 03:36:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116827 puta)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #315 poslato: Septembar 26, 2012, 10:14:59 posle podne »

Da napravimo rezime, kako bih bio siguran da sam te dobro razumeo:

grudi – benč press i jedan i drugi i „orlovi rano lete“ – sve može

ramena – military press može, letenje može oprezno i polagano sa malom težinom

triceps – lat mašina dvoručna extenzija može, teg iznad glave može oprezno i polagano – potisak sa šipkom ne može

biceps – dvoručni pregib šipkom može oprezno i lagano ali ne sa pravom nego sa EZ šipkom, jednoručni pregib bučicom može takodje oprezno i lagano

podlaktica – standardno kao i do sada (fleksija, extenzija). Ja video negde vežbu gde se teg bukvalno vrti iz zgloba levo – desno, pretpostavljam da može i to jer mi ne stvara nikakav problem

ledja – lat mašina može, mrtvo dizanje pretpostavljam da ne može zbog velike težine (ja ga nisam ni do sada radio). Ono podizanje jednoručnog tega kao veslanje kapiram da može, lagano a vežba u kojoj savijen prema napred podižem teg do visine grudi i vraćam nazad kapiram da ne može, jer me je i ranije bolelo na tome.

noge – može, nebitno šta i kako

trbušnjaci – isto takodje :)

Jesam li pogodio ?!

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #314 poslato: Septembar 26, 2012, 10:06:43 posle podne »

2. Benč pres ne, lat mašina da!
pozz

Kapiram sada da si pod NE mislio da ne spada u pomenutu grupu .... Drago mi je zgob toga.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #313 poslato: Septembar 26, 2012, 09:17:43 posle podne »

Za triceps radi ekstenzije (dvoručne) na mašini. 
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #312 poslato: Septembar 26, 2012, 09:15:17 posle podne »

1. lošija varijanta je sa šipkom, bučicu možeš i probati, mada bolje da breneš sa vežbama za triceps na mašini...
2. Benč pres ne, lat mašina da!
pozz

Pedja, da li mislimo na istu vežbu pod 1 ?!

Koliko dugo ne radim banch ?!



benč pres možeš da radiš,  naravno.  Nismo se dobro razumeli.  Pogledaj još jednom tvoje pitanje i moj odgovor. 
Smeš da radiš potiske sem triceps potiska,  problem su vučenja,  budi oprezan sa biceps pregibima,  izbegavaj pravu šipku.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #311 poslato: Septembar 26, 2012, 09:06:13 posle podne »

Zaboravio, sorry ...

Da li smem da radim "military press" vežbu za ramena ?!

Poz i laku noć.

"military press" mozes da radiš.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #310 poslato: Septembar 25, 2012, 11:48:59 posle podne »

Zaboravio, sorry ...

Da li smem da radim "military press" vežbu za ramena ?!

Poz i laku noć.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #309 poslato: Septembar 25, 2012, 11:35:34 posle podne »

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #308 poslato: Septembar 25, 2012, 11:33:50 posle podne »

Sad si me malo zbunio ...

Ispravi me ako grešim:

- triceps radim na lat mašini i eventualno bučica iznad glave - nikako šipka sa čela ?!

- benč ne radim nikako (što logično postavlja pitanje šta onda da radim za grudi ?! Možda ono "orlovi rano lete" ležeći na klupi ?!)

- koliko dugo vežbam na ovaj način
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #307 poslato: Septembar 25, 2012, 11:31:34 posle podne »

1. lošija varijanta je sa šipkom, bučicu možeš i probati, mada bolje da breneš sa vežbama za triceps na mašini...
2. Benč pres ne, lat mašina da!
pozz

Pedja, da li mislimo na istu vežbu pod 1 ?!

Koliko dugo ne radim banch ?!

Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #306 poslato: Septembar 25, 2012, 11:26:04 posle podne »

1. lošija varijanta je sa šipkom, bučicu možeš i probati, mada bolje da breneš sa vežbama za triceps na mašini...
2. Benč pres ne, lat mašina da!
pozz
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #305 poslato: Septembar 25, 2012, 01:19:02 posle podne »

1. Izbegavaj triceps potiske iznad glave, posebno sa šipkom.
2. Nemoj vezivati više vežbi u kojima jače opterećuješ pregibače šake i prstiju (jači hvatovi ili vučenja) ...

1. Da li misliš na vežbu za triceps - potisak sa čela ležeći na ravnoj klupi ili onu u kojoj se sedeći (ili stojeći) jednom rukom teg diže iznad glave i spušta iza nje ?!

2. Da li u vežbe sa jačim hvatovima spada i "banch press" i "military press" a da li u vučenja spada "lat mašina" ?!

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #304 poslato: Septembar 25, 2012, 10:20:51 pre podne »

Istezanje za pregibače možeš raditi bez suknje, to je sasvim korektno :D tu vežbu sa poda možeš raditi oslanjanjm ruke uz zid, čime doziraš opterećenje oslanjanjem ruke o zid.
Kad kreneš u teretanu kreni sa 1/2 manjim težinama, izbegavaj da radiš sa jakim stiskom šake, izbegavaj triceps potiske iznad glave, posebno sa šipkom. Nemoj vezivati više vežbi u kojima jače opterećuješ pregibače šake i prstiju (jači hvatovi ili vučenja)... postepeno pojačavaj težine... Nastavi da radiš podlaktice još  2-3 nedelje 2x nedeljno i isezanja na kraju treninga...
Možeš koristiti gurtne u teretani gde koristiš povlačenja i vučenja....
Pozz
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #303 poslato: Septembar 24, 2012, 11:13:51 posle podne »

Javljaj se povremeno kako napreduješ.... I čitaj knjige  ;)

Javljam, naravno.

Evo, pre par sati sam odradio trening podlaktice, gde sam dodao na bučicu još po 2 kg po bučici, za sve vežbe osim za onu famoznu, koja je izazvala povredu. Nju radim kao poslednju, sa najnižim opterećenjem. I prilikom izvodjenja nema bola, ali postoji nlaga tenzija.

Inače, večeras sam rešio da promenim istezanje, jer uvek nakon istezanja nemam pun obim pokreta nekih pola sata, možda i duže, pa sam odlučio da večeras ne istežem pregibače onom standardnom vežbom sa dlanovima na podu, ispred tela, okrenutih prema unutra. Čini mi se da mi ta vežba teže pada nego ceo trening sa opterećenjem, pa sam probao da je izbegnem i istežem na drugi način (kao ona gospodja u kancelariji, samo bez suknje).

Evo, par sati nakon treninga i istezanja, ja nemam tegobe koje sam imao. Kapiram da ću nastaviti da istežem na ovaj način.

Možda sam pogrešno istezao a možda mi jednostavno ne leži to istezanje. Ovako je bolje.

Javljam se ovih dana sa novim vestima.

Za kraj pitanje - da li ima nešto na šta bih trebao da obratim posebnu pažnju kada sledećeg ponedeljka krenem u redovan trening celog tela po programu, u teretani, sa težinama ?! Planiram da krenem sa duplo manjim težinama od onih sa kojim sam radio pre povrede, a onda ću od slučaja do slučaja, dodavati težine, sve u zavisnosti od vrste vežbe, odnosno od njenog delovanja na (nepotpuno) oporavljeni lakat.

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #302 poslato: Septembar 24, 2012, 10:30:12 posle podne »

Javljaj se povremeno kako napreduješ.... I čitaj knjige  ;)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #301 poslato: Septembar 24, 2012, 08:59:19 pre podne »

Hvala Pedja.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 18 upita.