TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 10:35:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116831 puta)
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #540 poslato: Februar 17, 2013, 11:08:48 posle podne »

Okej, videcu da ga posaljem u Dom Zdravlja po neki uput.
Hvala za blagovremenu pomoc : )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #539 poslato: Februar 16, 2013, 03:38:11 posle podne »

Ako se ne povlači treba da se izpunktira. Potrebno je da ode kod ortopeda, posle punkcije se nosi elastični zavoj i hladi ledom..
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #538 poslato: Februar 15, 2013, 06:16:37 posle podne »

Radi se o burzitisu lakta, tj upali burze (kesice) u predelu lakta. Ovo se još naziva studentski ili kelnerski lakat, a posledica je pojačanog pritiska na lakat. Može da proba hladjenje ledom 3-4 puta dnevno po 15 minuta, posle leda namazati Lioton gel.
Ukoliko za 7 dana ne bude poboljšanja potrebna je punkcija burze.
Javi kako ide...
Izgleda da mu otok nece splasnuti i ako primenjuje ovu terapiju. Kome treba da se obrati za punkciju ? Da li doktoru opste prakse ili to radi neki ortoped ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #537 poslato: Februar 14, 2013, 12:23:08 posle podne »

Dosta stvari tu piše, ali veza nije tako jaka i direktna. Mislim da tu treba još dosta studija da se ta veza potvrdi. Ono što stoji jeste da produžena upotreba antireumatika dovodi do oštećenja želuca...
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #536 poslato: Februar 13, 2013, 04:21:55 posle podne »

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/367474/Britanski-strucnjaci-traze-svetsku-zabranu-diklofenaka-jer-povecava-rizik-od-infarkta-i-sloga-za-50-odsto
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #535 poslato: Februar 10, 2013, 11:27:13 posle podne »

Radi se o burzitisu lakta, tj upali burze (kesice) u predelu lakta. Ovo se još naziva studentski ili kelnerski lakat, a posledica je pojačanog pritiska na lakat. Može da proba hladjenje ledom 3-4 puta dnevno po 15 minuta, posle leda namazati Lioton gel.
Ukoliko za 7 dana ne bude poboljšanja potrebna je punkcija burze.
Javi kako ide...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #534 poslato: Februar 10, 2013, 10:12:49 posle podne »

Postovanje Pedja,

imam pitanje u vezi caleta. Ima problem sa laktom, otekao mu je lakat, oteklina je meka i kao da ima neke vode. Ne boli ga na dodir. Evo i slika.

http://www.dodaj.rs/f/3o/98/4E3jSld8/img10275.jpg

http://www.dodaj.rs/f/28/t/4piFaH1u/img10276.jpg

Sta preporucujes da uradi i sta bi moglo da bude?

Pozdrav : )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #533 poslato: Februar 05, 2013, 11:55:44 pre podne »

Pravio sam pauzu 15 dana pa sam opet poceo prije nekolika dana,pa mi se sad ne prestaje opet,a sto se tice bola ponekad se javi ali uopste nije jak,valja li da radim istezanje tricepsa i da mazem zelenim konjskim gelom
Pauza od 15 dana je dobra, ali nije bila praćena terapijom, pa je samo delimično korisna.

Mislim da je neophodna pauza od 7-10 dana, koja će biti praćena terapijom koju Pedja preporučuje (Lioton i lediranje).

Stiskanje dečje loptice i razvlačenje gumica za slatko (ili ajvar) je smišljeni deo terapije pokretom, koja se naziva kineziterapija (i nema nikakve veze sa kinezima, osim ako ne kupiš kopticu kod istih, jer tamo košta 100 din).

Slušaj doktora i ne junači se, jer može biti samo gore po tebe.

Poz,
Imaš golferski lakat, tj iritaciju (upalu) pripoja mišića podlaktice -pregibači šake i prstiju. Ovo se još zove i medijalni epikondilitis. potrebno je da mesto bola masiraš ledom 3 x dnevno, mažeš lioton gelom posle leda.
Potrebno je da napraviš 7 dana pauze u treningu, ubaciš vežbe sa stiskanjem loptice za šaku (3x po 20 ponavljanja). posle vežbi dobro istezanje mišića podlaktice - prste vučeš ka nadlanici. Posle toga led.
Teretanu možeš da radiš vežbe bez opterećenja laktova...
Javi kako ide

:-X
« Poslednja izmena: Februar 05, 2013, 11:58:03 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #532 poslato: Februar 04, 2013, 08:02:10 posle podne »

Pauza od 15 dana je dobra, ali nije bila praćena terapijom, pa je samo delimično korisna.

Mislim da je neophodna pauza od 7-10 dana, koja će biti praćena terapijom koju Pedja preporučuje (Lioton i lediranje).

Stiskanje dečje loptice i razvlačenje gumica za slatko (ili ajvar) je smišljeni deo terapije pokretom, koja se naziva kineziterapija (i nema nikakve veze sa kinezima, osim ako ne kupiš kopticu kod istih, jer tamo košta 100 din).

Slušaj doktora i ne junači se, jer može biti samo gore po tebe.

Poz,
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
nikolargsx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #531 poslato: Februar 01, 2013, 11:55:57 pre podne »

Pravio sam pauzu 15 dana pa sam opet poceo prije nekolika dana,pa mi se sad ne prestaje opet,a sto se tice bola ponekad se javi ali uopste nije jak,valja li da radim istezanje tricepsa i da mazem zelenim konjskim gelom
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #530 poslato: Februar 01, 2013, 11:34:11 pre podne »

Imaš golferski lakat, tj iritaciju (upalu) pripoja mišića podlaktice -pregibači šake i prstiju. Ovo se još zove i medijalni epikondilitis. potrebno je da mesto bola masiraš ledom 3 x dnevno, mažeš lioton gelom posle leda.
Potrebno je da napraviš 7 dana pauze u treningu, ubaciš vežbe sa stiskanjem loptice za šaku (3x po 20 ponavljanja). posle vežbi dobro istezanje mišića podlaktice - prste vučeš ka nadlanici. Posle toga led.
Teretanu možeš da radiš vežbe bez opterećenja laktova...
Javi kako ide
Sačuvana
nikolargsx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #529 poslato: Januar 30, 2013, 11:59:56 posle podne »

Boli me unutrasnji dio lakta tj ovaj dio koji dodje naspram tijela,u pocetku me bolio kada radim triceps pa sam ga izbacio iz treninga,napravio sam pauzu 15 ak dana i juce kad sam probao sipku za ramena iznad glave osjetio sam slab bol,danas sam radio solidan trening grudi biceps i na bench isto osjetim slab bol i neko sijevanje ali nije uopste jak,zatim kad stisnem saku u polozaj kad dodje saka blizu ramena osjetim pomalo sijevanje
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #528 poslato: Januar 30, 2013, 11:39:21 posle podne »

U kom delu boli lakat i gde je bio bol pri povredi- pozadi, spoljna ili unutrašnja strana lakta?
pri kom pokretu boli - opružanju lakta, stiskanju pesnice, rotaciji podlaktice, guranju šake na gore?
Sačuvana
nikolargsx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #527 poslato: Januar 30, 2013, 05:19:03 posle podne »

Posto niko ne odgovara na moj post u sportskim povredama pokusacu i ovdje ako nije problem.Prije jedno 2 mjeseca radeci ramena na smit masini osjetio sam bol u laktovima,sutradan nisam mogao raditi grudi od bola,malo sam pauzirao i od tada radim lakse treninge i ne radim triceps nikako.Za vrijeme praznika sam pauzirao 15 dana i ponovo sam poceo trenirat i povecavam kilaze, samo sto me ponekad zaboli lijevi lakat kada radim sipku iza glave za ramena ali to nije neki veliki bol samo sto mene plasi da se to ne pogorsa,triceps nikako nisam radio,mazao sam crvenu konjsku mast,pa ako moze savjet sta mi je najbolje radit.Unaprijed hvala
Sačuvana
+HYN+
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #526 poslato: Januar 11, 2013, 02:06:44 pre podne »

Nema... Sve je ok!  ;D

Hvala ti za pomoc, kralj si!!!  :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.142 sekundi sa 14 upita.