TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 06:06:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Konzumiranje proteina  (Pročitano 17031 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #76 poslato: April 11, 2014, 05:27:10 posle podne »

Dobro je , posto radim na defki ne bih bas da se gojim.A razlika u holesterolu jel nije stetna ? Jel prepoucujete whey uvece sa mlekom pred spavanje i ujutru sa mlekom uz ovsene ako se defka radi , ili samo posle treninga i sa vodom ?
Whey sa mlekom mozes uvece,a ujutru i nakon treninga sa vodom.Sto se holesterola tice nema razloga da brines.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #75 poslato: April 11, 2014, 09:14:13 pre podne »

to je neznatna količina tako da ne moraš da brineš :)

Unos whey-a zavisi od tvog ukupnog dnevnog unosa proteina, dakle ako unosiš dovoljno proteina putem hrane, nema potrebe piti whey protein više od 1-2 puta dnevno.

Ja bih ti preporučila da se držiš "pravila" protein sa vodom posle treninga, tada je najbitnije.   Ujutru, sa ovsenim, je odlična kombinacija, ali ako imaš neki drugi izvor proteina, npr mladi sir, jaja,tuna.... onda ne moraš whey.  Dakle povremeno je ok.  

Eventualno kad ne stigneš da pojedeš nešto kvalitetno za užinu možeš uzeti npr whey sa šačicom badema, masti će "usporiti" protein.

Pre spavanja ne moraš, bolje da pojedeš npr ella sir ili mladi sir...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #74 poslato: April 11, 2014, 09:09:54 pre podne »

Dobro je , posto radim na defki ne bih bas da se gojim.A razlika u holesterolu jel nije stetna ? Jel prepoucujete whey uvece sa mlekom pred spavanje i ujutru sa mlekom uz ovsene ako se defka radi , ili samo posle treninga i sa vodom ?

Kad se radi prava defka mleko se uopšte ne preporučuje.Whey isključivo posle treninga sa vodom.
Kada je neko takmičar druga je priča i sve je još mnogo riguroznije.
Sačuvana
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #73 poslato: April 10, 2014, 04:44:08 posle podne »

Dobro je , posto radim na defki ne bih bas da se gojim.A razlika u holesterolu jel nije stetna ? Jel prepoucujete whey uvece sa mlekom pred spavanje i ujutru sa mlekom uz ovsene ako se defka radi , ili samo posle treninga i sa vodom ?
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #72 poslato: April 10, 2014, 04:35:42 posle podne »

Neces se ugojiti ta razlika nije nista...  :D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #71 poslato: April 10, 2014, 04:32:13 posle podne »

ako se ugojiš od bilo kog wheya napiši ovde magičnu formulu da svi odradimo kolektivni bulk za leto  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #70 poslato: April 10, 2014, 04:10:47 posle podne »

Kupio sam whey elite cokolada 930g.Primetio sam da u odnosu na ukus sumskog voca , cokalada ima 1g proteina vise sto je neprimetno , 15kcal vise ali holesterol je 50mg u odnosu na sumsko gde je 15mg.Da li je to ok i sta je po vama bolje za defku ? jel ne goji whey od cokolade ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #69 poslato: Mart 29, 2014, 10:16:59 posle podne »

Nadovezujem se na Robertov post.
Kada se radi skidanje kilograma ili uopšte voĂ°enje neke dijete,pravilne ishrane pre svega mora se imati jaka volja!  Kao i odlučnost za promene koje nisu lake jer je to sve jako teško ako zaista želite uspeh.Čovek mora sa sobom raščistiti jel želi uopšte da se upušta u tu priču ili ne.Po meni a i mnogima smatram da sama ella je dovoljna bez dodataka kao odličan izbor zamene za na primer večeru.
Ja na primer sada radim neku laganu dijetu uveče sa malo elle,tunom i zelenom salatom.I to je sve...ovo je zagrevanje a hard dijeta je samo bareni oslić na vodi i ništa više.Sve je u glavi i ko je koliki karakter.
A kada smo kod ukusa...da ima zaista lepih ukusa kada su proteini u pitanju,mada ima li potrebe uzimati ih uveče? možda za nekoga.Ako je odgovor pozitivan onda na primer scitec professional serije jer zaista su super.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #68 poslato: Mart 29, 2014, 07:46:29 posle podne »

Hteli su ti reći da je protein jedan od najukusnijih suplemenata. :) Postoji toliko odvratnih ukusa nekih drugih kategorija suplemenata, da je whey zaista bez premca kada se govori o dobrom ukusu.

Ali razumem i tebe, nije jednostavno bilo koji ukus pomešati sa Ellom i pokušati to pojesti/popiti. :D
Sačuvana
Sabina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #67 poslato: Mart 29, 2014, 07:29:40 pre podne »

Pre svega, vidim da su neki članovi upali u temu kao "grob iz vredra neba" ne znajući zapravo o čemu je reč. Još jednom ukratko protein koristim kao zamenu za obrok, sa ciljem smanjenja kilograma. Tako da ipak mislim mi je bitan ukus, i te kako jer je jedan ceo obrok u pitanju (večera).

Mislim da ću i pored nekih negativnih komentara uskoro uzeti i ukus vanile. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #66 poslato: Mart 28, 2014, 02:33:12 posle podne »

Da li je neko probao Dym Elite Whey ukus vanila? Vanilu u suštini volim, ali koga god do sada da sam pitala nisu baš zadovoljni sa ovim ukusom  :)

meni je neutralan ukus skroz i ok mi je.  Za nijansu mi je bolja Scitec-ova vanila.  Npr Twinlab-ov whey ukus vanila mi je kao najlepši milk šejk kad se napravi sa mlekom...

ali ukusi se jako razlikuju tako da je najbolje da probaš od nekoga ili da probaš jednu dozu - kesicu, od onih koje imamo u ponudi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #65 poslato: Mart 28, 2014, 09:45:31 pre podne »

Zato od većine takvih vežbača neće biti ništa, i to je realnost.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #64 poslato: Mart 28, 2014, 09:43:59 pre podne »

Slazem se, samo uvek ce se komentarisati ukusi. Vidim tako je i na stranim forumima, ne samo kod nas. Da li je ukus vestacki, da li peni, kako mirisi...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #63 poslato: Mart 28, 2014, 09:36:54 pre podne »

Ko zaista želi napredak on nikada neće baš toliko voditi računa koji je ukus lepši već će prvenstveno obraćati pažnju na sastav proteina.Svi su proteini uglavnom lepog ukusa i ne vidim razlog da se oko toga pravi tolika drama.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #62 poslato: Mart 28, 2014, 07:32:16 pre podne »

Da li je neko probao Dym Elite Whey ukus vanila? Vanilu u suštini volim, ali koga god do sada da sam pitala nisu baš zadovoljni sa ovim ukusom  :)
Ako se nekome od tvojih prijatelja ne dopada/dopada, ne mora da znaci da ce i tebi da se desi isto.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 15 upita.