TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 06:04:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 217 218 [219] 220 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 53980 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #23 poslato: Novembar 06, 2022, 06:44:49 posle podne »

Pomeranje kazaljki je najveća glupost koja se kod nas ikada radila jer sada zaista poente više nema.
Misljenja sam da nikad nije ni imala poentu.Bas me interesuju ti rezultati koje "pokazuju" da se bilo cega vise proizvelo zbog pomeranja sata unapred i to ne samo kod nas nego bilo gde u svetu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6046


« Odgovor #22 poslato: Novembar 05, 2022, 09:50:57 posle podne »

Iskreno se nadam da nećemo morati više da pomeramo kazaljke. Ali realno gledano, teško da će to nekome pasti na pamet da sada donosi odluke vezano za ovu stvar.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #21 poslato: Novembar 05, 2022, 05:17:19 posle podne »

Kako god da okrenemo i koje god vreme pojedincima više odgovaralo, oba pomeranja sata mogu biti štetna za zdravlje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #20 poslato: Novembar 05, 2022, 05:15:48 posle podne »

Ono što statistika u medicini kaže je da ponedeljak i utorak nakon pomeranja kazaljki za jedan sat unapred u martu su povezani sa 10 odsto povećanja rizika od srčanog udara.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Novembar 05, 2022, 10:09:55 pre podne »

Pomeranje kazaljki je najveća glupost koja se kod nas ikada radila jer sada zaista poente više nema.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6046


« Odgovor #18 poslato: Novembar 04, 2022, 09:20:46 posle podne »

Znam da je bilo reči o tome i da se u stvari ništa nije sprovelo. Zaista smatram da nema potrebe da se pomera vreme. Samo može da deluje negativno po organizam.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #17 poslato: Novembar 04, 2022, 03:32:20 posle podne »

Sada se više i ne spominje to pitanje. Ne znam zbog čega je zanemareno. Većini ljudi ne prija promena.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #16 poslato: Novembar 04, 2022, 01:58:57 posle podne »

Ja se nadam da će se rešiti to da ne pomeramo kazaljke na satu i da se više ne zezamo. Ranije se nije pomeralo, pa su ljudi živeli. Ne znam šta se više na ovome insistira.
Ja bih to najvise voleo.
Evropski parlament je u martu 2019. godine izglasao da se naredne, 2020. godine ukine pomeranje vremena dvaput godišnje, a države članice dobile su rok do aprila 2020. godine da se izjasne da li će koristiti letnje ili zimsko računanje vremena.
Plan je bio da države koje izaberu da ostanu na letnjem računanju vremena nakon toga više ne pomeraju satove, dok bi one koje su izabrale zimsko računanje vremena 31. oktobra 2020. godine pomerile sat još jednom, nakon čega bi ukinuli tu praksu.
Međutim, to se nikada nije obistinilo. U martu 2020. godine proglašena je pandemija korona virusa, u većini država Evrope uvedene su stroge epidemiloške mere, a izjašnjavanje o ovom pitanju nije nametnuto kao jedan od prioriteta. Do danas, odluka o tome da li će koristiti letnje ili zimsko računanje vremena nije doneta.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6046


« Odgovor #15 poslato: Novembar 03, 2022, 08:50:57 posle podne »

Ja se nadam da će se rešiti to da ne pomeramo kazaljke na satu i da se više ne zezamo. Ranije se nije pomeralo, pa su ljudi živeli. Ne znam šta se više na ovome insistira.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #14 poslato: Novembar 03, 2022, 01:09:48 posle podne »

Dr Majkl Terman, direktor Centra za svetlosnu terapiju i biološke ritmove u Medicinskom centru Univerziteta Kolumbija, rekao je da oko 15 miliona ljudi (tri četvrtine su žene) pati od depresivnog stanja koje se naziva sezonski afektivni poremećaj (SAD), gde simptomi uključuju nisku energiju, žudnju za ugljenim hidratima, povećanje telesne težine i smanjen seksualni nagon.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #13 poslato: Novembar 03, 2022, 01:08:11 posle podne »

Zdravstveni stručnjaci navode da se ljudi generalno osećaju srećnije, energičnije i imaju nižu stopu bolesti tokom dužih i svetlijih letnjih dana, dok njihovo raspoloženje obično opada tokom kraćih i dosadnijih dana zime.

Naročito žene najviše osećaju sezonske promene.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #12 poslato: Novembar 03, 2022, 01:05:24 posle podne »

Upravo ljudi od zdravstvenih tegoba najviše navode promene u raspoloženju i promene pritiska.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #11 poslato: Novembar 03, 2022, 01:04:22 posle podne »

Zanimljivo poređenje si dao Miki, to donekle i jeste tako.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #10 poslato: Novembar 03, 2022, 12:17:07 posle podne »

Zbog manje svetlosti nisam toliko raspolozen,recimo sada zimi kada se vracam kuci sa posla u mraku to bas i ne volem.Utice nekako na psihu u negativnom smislu,tako da meni osim treninga sve ostalo remeti.A i to sam primetio posle cetrdesete,dotle mi nije smetalo,niti sam ista primecivao.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Novembar 03, 2022, 12:15:07 posle podne »

Manje dnevnog svetla, manje aktivnosti
Ono što je interesantno kod zimskog računanja vremena je da manje „pristupačnog“ dnevnog svetla u jesen i zimu takođe može dovesti do gojaznosti i hroničnih bolesti zbog nedostatka motivisanosti za vežbanje.
Iako je većina ljudi svesna prednosti fizičke aktivnosti koja smanjuje rizik od koronarne bolesti srca, gojaznosti, dijabetesa, hipertenzije i nekih karcinoma – ova rutina se znatno smanjuje u svakodnevnom životu ljudi.
Ja svakako radim do 17 casova i zimi i posle treniram,od 18 casova,tako da se meni ne smanjuju aktivnosti,ali primetim da sam umorniji,da mi utice i na ishranu,na spavanje isto,ujutru ranije ustajem zimi jedno vreme dok se telo ne adaptira.Sto se samog treninga tice tu nisam primetio nikakve promene.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 217 218 [219] 220 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 12 upita.