TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 06:46:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grcevi u misicima  (Pročitano 16853 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Mart 08, 2011, 01:43:33 pre podne »

 8)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #20 poslato: Mart 08, 2011, 01:27:59 pre podne »

...
slažem se za tastaturu ;)
...

Znači dijagnoza može da proĂ°e? :D :P
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Mart 08, 2011, 01:15:58 pre podne »

...
ajvise se to desava kad sam u lezecem polozaju.Evo i sada se to desava,i kazem nije ni bolno niti bilo sta ali me prosto nervira i skrece mi paznju.
...

Iz ovoga sam zaključio samo da imaš wireless tastaturu. :P Šalu na stranu, i meni se dešavalo slično da neki mišić počne da igra, mada nikad toliko intenzivno, ali je bilo naročito u periodima kada sam prilično intenzivno trenirao... Kako bilo da bilo ako sam ja lepo definisao pojam, to bi trebalo da se zove "tremor". (Ali IPAK ovde čekamo OPT-a - Ognjena PeĂ°u T. da kaže nešto na ovu temu - ipak je on najstručniji za ovo.)
Jelte, dva linka i to ka "najpouzdanijem" izvoru - wikipediji :P:
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80
http://en.wikipedia.org/wiki/Tremor

Iskreno ti ne savetujem da čitaš o ovome više od uvodne rečenice!!! (Jer je najgore što može da ti se desi da guglaš po netu o nekom problemu. Veruj mi. :/) Dakle pod 1 - ne verujem da je nešto strašno! ;)

Pošto znam da si aktivni sportista, mogu da pretpostavim da su u igri neki od sledećih faktora:
stres pod jedan - zamor CNS-a, teški treninzi, malo UH u ishrani.
stimulansi - kofein, i drugi...
Vitamin/minerali/elektroliti !

Verovatno je nešto od ovoga - ako jako treniraš, još ako si na dijeti (mislim da malo UH)... Jesam li pogodio nešto?
slažem se za tastaturu  ;)
btw, sve navedeno u postovima na ovu temu je tačno, grčevi u mišićima su velika oblast i mnogo stvari može da utiče...
konkretno, pošto je u pitanju samo jedan mišić 7 dana (slično kao igranje kapka - tu ima nešto babski kao biće kiše, para ili sl.  ??? ) mislim da je ili premor tog mišića zbog forsiranja ponavljano nekog pokreta na trenigu u tom periodu, ili psihička napetost ili ritacija živca koji inerviše taj mišić. terapija : malo odmora i forsiraj vitamine B!  :o
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Mart 07, 2011, 11:37:57 posle podne »

Moze biti sve po malo sto si naveo,ali najverovatnije je disbalans K i Na ,elektroliti...meni se to desava sa ramenima,grudima ponekada.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #17 poslato: Mart 07, 2011, 11:28:09 posle podne »

...
ajvise se to desava kad sam u lezecem polozaju.Evo i sada se to desava,i kazem nije ni bolno niti bilo sta ali me prosto nervira i skrece mi paznju.
...

Iz ovoga sam zaključio samo da imaš wireless tastaturu. :P Šalu na stranu, i meni se dešavalo slično da neki mišić počne da igra, mada nikad toliko intenzivno, ali je bilo naročito u periodima kada sam prilično intenzivno trenirao... Kako bilo da bilo ako sam ja lepo definisao pojam, to bi trebalo da se zove "tremor". (Ali IPAK ovde čekamo OPT-a - Ognjena PeĂ°u T. da kaže nešto na ovu temu - ipak je on najstručniji za ovo.)
Jelte, dva linka i to ka "najpouzdanijem" izvoru - wikipediji :P:
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80
http://en.wikipedia.org/wiki/Tremor

Iskreno ti ne savetujem da čitaš o ovome više od uvodne rečenice!!! (Jer je najgore što može da ti se desi da guglaš po netu o nekom problemu. Veruj mi. :/) Dakle pod 1 - ne verujem da je nešto strašno! ;)

Pošto znam da si aktivni sportista, mogu da pretpostavim da su u igri neki od sledećih faktora:
stres pod jedan - zamor CNS-a, teški treninzi, malo UH u ishrani.
stimulansi - kofein, i drugi...
Vitamin/minerali/elektroliti !


Verovatno je nešto od ovoga - ako jako treniraš, još ako si na dijeti (mislim da malo UH)... Jesam li pogodio nešto?
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #16 poslato: Mart 07, 2011, 05:12:33 posle podne »

Moram ovde postaviti pitanje mada nisam sigurna da je u pitanju klasican grc,ali ne znam sta je i iritantno je  :)

Ne znam koliko se cesto vama desava,ali meni vec 7-8 dana "igra" misic na desnoj nozi,donji deo kvadricepsa (ili koji je vec misic) sa unutrasnje strane kod kolena.Nije to ni bolno niti sta,ali me vise nervira totalno je poludeo taj misic  :D

Dok sam aktivna naravno nista,ali kad je misic opusten onako "igra","pulsira","ziga","grci se i opusta" ili kako vec to da vam objasnim.Ali to je toliko da se okom vidi,i pomera mi cak pokrivac ako je preko noge  :).Najvise se to desava kad sam u lezecem polozaju.Evo i sada se to desava,i kazem nije ni bolno niti bilo sta ali me prosto nervira i skrece mi paznju.

Zna li neko da mi objasni ovu pojavu i da li da tretiram kao grc ili sta?
Jedino mi pada na pamet da je mozda misic "premoren",ali nista posebno ne radim sto nisam zadnjih 12-13 godina koliko sam u treningu.Malo sam zbunjena da ovoliko to traje
Sačuvana
Be Happy!!!
Mahasematman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #15 poslato: Novembar 22, 2010, 11:00:50 posle podne »

@FIKI
Poslednja 3 meseca Ninjutsu treniram, a sad sam poceo i parkour.. Mada sam njega imao 2 treninga do sad (tako da mozes da ga ne racunas ;) )

I jos jednom se zahvaljujem svima,
Javim ako bude promena..

Pozdrav,
Mahasematman
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #14 poslato: Novembar 18, 2010, 06:01:19 posle podne »

To Daniela, samo napred, ja po intuiciji sve to pamtim, tako da verujem da se cesto pogresno izrazim, uglavnom sustinu skontam :)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #13 poslato: Novembar 17, 2010, 10:32:48 posle podne »

Brat koj sport?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Novembar 17, 2010, 08:49:29 posle podne »

Moram te ispraviti Ognjene.. vodom se ne "ispiraju" soli već se razreĂ°uju u krvi...
Ali suština je ista, treba povećati unos izotonika u odnosu na unos čiste ode
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2010, 01:30:15 posle podne »

nema na cemu, lepo su ti i ostale kolege napisale za kalijum t.j. paradjz, ne mozes pogresiti

i jos nesto jako bitno, kada pijes puno vodi, izbacujes i soli indirektno. znaci npr kada previse vode pijes zna biti gore nego kada pijes manje, tako da je i to sasvim moguce tvoj prob. mora postojati balans izmedju unosa obicne vode i soli u organizmu. to sam bas citao da npr pri naporu pri velikom znojenju (vrucina) nije dobro uzimati ni samo izotonik ni samo vodu, nego zajedno t.j. naizmenicno
Sačuvana
Mahasematman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: Novembar 10, 2010, 11:21:57 posle podne »

Ovako.. Prvo zelim svima da se zahvalim..

@Ognjen Stojanović
Mislim da si ti najblizi.. Nikad nisam tako razmisljao, ali jako se puno znojim (doktori kazu da je hormonski poremecaj), a hranu uopste ne solim.. Tako da cenim da je to mozda to..

@Fiki
Pijem puno tecnosti, bas zato sto , kao sto rekoh, mnogo se znojim.. Krecem se dosta.. Ne vozim se gratskim prevozom (sve peske), trcim SKORO redovno, imam 4 treninga nedeljno.. Teglim se jos redovnije, posto treniram borilacku vestinu (tek 2 meseca), kljuc je u tome da sam istegljen.. Ne pusim, ne pijem, ne drogiram se.. :) Treninzi jesu naproni, ali kao sto rekoh, od kad treniram smanjila se kolicina grceva..

@daniela svarc
Sto se tice preforsiranosti, to ne racunam.. To je normalno.. Masaze nisam nikada probao, bada je ni ne vidim u bliskoj buducnosti.. Javljaju se ceo zivot.. A od kad sam poceo da treniram, redje se javljau.. Doduse, od kada treniram, hvataju me kada prodje recimo 5 dana BEZ treninga.. Isetezem se redovno i, verujem, kvaitetno..

To je otrpilike to, nadam se da sam svima odgovorio.. :)

Veliko hvala jos jednom..

Pozdrav,
Mahasematman
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Novembar 10, 2010, 08:58:24 posle podne »

Izvinjavam se što kasnim, problemi sa internetom.

Dakle, sve što sam htela da kažem već je rečeno.

Preforsiranost mišića, nedostatak kalijuma (babane, paradaj, narandža će to rešiti), manjak magnezijuma (spanać, orašasto voće, kakao).
Svakkao masaža - ako dos ada nisi probao, moraš obavezno. Masaža će poboljšati cirukalicju u mišićima i šta god da se u njima dešava masaža će pomoći.

Nisi samo rekao otkad je to počelo da se javlja i da li si probao da smanjiš intenzitet/učestalost treninga? TakoĂ°e nisam videla da si napisao da lli se istežeš posle vežbanja?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #8 poslato: Novembar 10, 2010, 12:06:16 posle podne »

Meni je kalijum bio problem, kad sam njega pojacao grcevi nestali. Tada sam imao povecan unos kofeina.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2010, 11:52:05 pre podne »

Jedi paradajz,banane,a u svakom slucaju bi trebao da uneses i neki suplement multivitaminski koji u sebi ima pojacane doze Mg,K.Unos tecnosti povecaj,a smanji unos kofeina ukoliko ga unosis kroz kafu,cajeve,energetska pica.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 14 upita.