TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 04:03:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li unosite dovoljno tečnosti?  (Pročitano 13187 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #62 poslato: Jul 21, 2011, 03:15:55 posle podne »

Slažme se da treba da se vratimo temi.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #61 poslato: Jul 21, 2011, 03:14:00 posle podne »


danijela: Razlog zbog kog koristim toliko kofeina, svesno ili ne je shto mi se ceo dan spava, imam jako nizak pritisak, zna nekad da se spusti i na 65 gornji, i ne mogu nishta da radim, ometa me, ne mogu ni da radim, ni da uchim a kamoli da treniram... e onda me kofein izvuche nekako da funkcionishem kao i ostali.. Opet napominjem nije meni taj pad energije od kad sam pochela da unosim toliko kofeina pa smanjivala, vec ceo zivot je tako.. non stop neki neobjashnjivi umor, nizak pritisak.... nisam bolesna, nemam problema sa srcem, unosim dovoljno vitamina i minerala. Trenutno pijem 5 l vode dnevno da me ne bi ubio taj kofein iz par tableta hydroxija.. ali kako ga pijem ova 2 dana i to minimalne doze, osecam ogromnu zedj, na treningu od 2 sata popijem bar 3 litre vode, u toku dana jos 3-4.. ne znam shta mi je, nekad mi je bila dovoljna 1 casa vode dnevno, prosto nisam osecala zedj i nisam mnogo marila o tome..

Savet: nemoj tri dana uzimati ništa što ima kofein - samo vodu i cedevitu i soli hranu i onda izmeri pritisak
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #60 poslato: Jul 21, 2011, 02:02:29 posle podne »

Molim da se vratimo temi.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #59 poslato: Jul 20, 2011, 10:51:49 posle podne »

hahahha e pa sad najbolje josh da nosim shtopericu na trening pa da tajmingujem ponavljanja i serije...

ja koristim stopericu, zato i kazem.

@oktagon

potpuno se slazem sa tobom, 60-90 minuta je najbolje vreme, ali kazem da moze da se desi da se opici i duze.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #58 poslato: Jul 20, 2011, 10:50:20 posle podne »

Ja radim 4-5 serija jedne vezbe, prve dve-tri serije sa onolikom tezinom koliko mogu da izvedem 15 ponavljanja uz savrsenu formu, a onda jos 2-3 serije sa maximalnim opterecenjem isto uz savrsenu formu. Dakle min 2 sekunde up, pa 2 sekunde negativni deo ponavljanja...Otprilike sve zajedno traje 90-ak minuta, nekad se desi da odem i na 120, ako recimo kao danas radim triceps i grudi to je 8-9 vezbi...stoperica kaze tacno 1h, 42min, 28 sec, pauza izmedju "sekcija" je bila oko desetak minuta.

Treba voditi racuna i o tome da dosta vezbi radim levu pa desnu ruku, narocito kod treninga bicepsa i tricepsa, to isto oduzima sve x2...

Naravno, ukljuceno je zagrevanje i priprema za trening, kao i post-training istezanje, bez tusiranja:))))))))
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #57 poslato: Jul 20, 2011, 10:47:37 posle podne »

mislim da smo otisli previshe u off topic, ja se izvinjavam!
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #56 poslato: Jul 20, 2011, 10:46:01 posle podne »

prilichno je to naporan trening, poslednji od 2 kardija, tj na kraju treninga tih 15 minuta na traci jedva izdzim i znojim se ko luda ali ga izguram na brzini izmedju 10-12 variram.... sledeci put neki proteinski shejk nosim za taj poslednji kardio, inache ode mishic u propast!
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #55 poslato: Jul 20, 2011, 10:45:25 posle podne »

Ja samo dadoh primjer kako moze i treba da bude, pola ili 2 sata, vas izbor  ;)
Sačuvana
I don't give a fuck
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #54 poslato: Jul 20, 2011, 10:42:47 posle podne »

hahahha e pa sad najbolje josh da nosim shtopericu na trening pa da tajmingujem ponavljanja i serije... ja stvarno ne zabusavam, izgubim mozda 5 minuta izmedju raznih vezbi ali samo zbog vremena potrebnog da predjem rastojanje a1 od jedne sprave do sprave a2 :p
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #53 poslato: Jul 20, 2011, 10:39:16 posle podne »

Evo ajde da uzmemo primjer jednog treninga:

Recimo da radimo grudi i ledja.

Vjezbe za grudi

A1  3x8 4010
A2  3x8 4010
A3  3x8 4010

pauza 10s, a nakon a3 120s.
Svako ponavljanje traje 5s, 8 ponavljanja, jedna serija 40s.
3*40 = 120 + pauze (2*10+120=140) = 260 i gotov jedan krug.
260 * 3 kruga = 780s = 13 minuta

Isto to odradimo i sa ledjima = 13 minuta

13 + 13 = 26

10 minuta zagrijavanja, 10 minuta istezanja, 5 minuta ''lufta'' ukoliko se strogo ne ispostuje tempo = sve gotovo najvise za 50 minuta.  :)
Sačuvana
I don't give a fuck
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #52 poslato: Jul 20, 2011, 10:26:46 posle podne »

Pa ne moze toliko da izadje, onda radite previse serija.

moze. nije fora u 'previse serija'.. jedno je kad neko zbrza svojih 8, 10, 15 ili 20 ponavljanja a drugo je kad svakom delicu pokreta i kontrakciji pridajesh i misaonu paznju, mentalni fokus.... neko ce 8 ponavljanja uraditi za 3 sekunde, neko za 30
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #51 poslato: Jul 20, 2011, 10:23:56 posle podne »

Arlovski: od necheg se mora umreti ;p Ni ja nisam nashla balans, opterecena jesam ali smiricu se valjda kad se dobro izmuchim.. pored svih tema o variranju UH, proteinima, pochecu da razmishljam i o kofeinskom variranju.. Sve je u varijaciji, na valja kad je sve konstantno i nepromenljivo, ne valja kad je struna previshe zategnuta, moze puci.. Mi smo male biohemijske mashine i deo smo prirode, pa kako i priroda ima svoje cikluse i variranja, valjda i mi trebamo da ih imamo kako bi ostali dovoljno zivi, napredovali, kako ne bi zapali u rutinu... Sve krece iz glave..
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #50 poslato: Jul 20, 2011, 10:17:54 posle podne »

Pa ne moze toliko da izadje, onda radite previse serija.
Sačuvana
I don't give a fuck
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #49 poslato: Jul 20, 2011, 10:12:48 posle podne »

Ja bih voleo da vidim sta vi to radite 2 sata, i to svaki dan :D

Pa vidi ovako, meni trening traje oko 90 minuta, imam svoju teretanu u stanu sa svim spravama, dakle nemam "smetnji" poput mobilnog telefona, blejanja sa drugarima, cekanja na sprave i ostalih vidova zabusavanja:) nekad odem i na 120 minuta, a sad cu da ti objasnim i kako.

Ukoliko vodis jako racuna o formi svake vezbe, ali mislim do najsitnijih detalja uz 7 vezbi x4 ponavljanja sa odmorom izmedju serija od 90-120 sekundi i 180 sekundi izmedju vezbi...iskreno ne vidim kako trening i moze krace da traje...baci na papir i videces. Opet kazem, ako se vodi racuna o formi po knjizi a ja zaista tako treniram, to izadje okvirno na to sto je rekla gospodjica (gore-dole).
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #48 poslato: Jul 20, 2011, 10:05:54 posle podne »

opsenarka : pa radim svaka 3 meseca krvnu sliku ali chisto rekreativno poshto sam laborant pa eto da vodim rachuna i o tom... pomalo me plashi i ova opterecenost treningom, ja prosto ne mogu da napravim pauzu ni dana, od pochetka godine vec, znam da je to jako loshe ali prosto ne mogu! osecam krivicu,ili budem lose raspolozena.. obozavam da se dobro iznojim, da osetim misic kako radi, da polako radim svaku vezbu i osetim svaki pokret!! Samo problem je shto mi treba 2h da ja uradim lepo sve shta hocu na jednom treningu a to mi bash oduzima vremena.. sva sreca ova teretana gde sam danas krenula radi od pola 7 do 11 uveche pa cu se uklopiti nekako, ako nista drugo bar od 9-11 uveche a onda pravac u krevet.. nema izgovora :)

u onoj prici o kofeinu nisam mogao da se prepoznam jer se granici bez ljutnje maltene sa drogiranjem:), medjutim ovo o cemu pricas o zavisnosti treninga je koliko dobro toliko i lose...naime, ja "patim" od toga, ako ne istreniram samo jedan dan odmah padam u mini depresiju, nervozan sam, pod tenzijom i kao da mi se svet rusi. Ne mogu da kazem da se bavim bodi bildingom, posto je to suvise krupna rec a uzevzi u obzir i konstituciju, moj trening ima potpuno desetu misiju i cilj, ali je to nesto sto mi donosi mir i sredjenost, koliko toliko. ipak, to opterecivanje treningom i ishranom (a i to imam - da jedem dovoljno puta, da unosim dovoljno kalorija i proteina ) je isto toliko i stetno koliko i korisno..:( treba naci balans. ja ocito jos nisam.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 14 upita.