TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 12:09:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li unosite dovoljno tečnosti?  (Pročitano 13186 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Jul 19, 2011, 04:23:20 posle podne »

previše kofeina ima kontra efekat.... nije ni zdravo, osećaš se loše, plus dehidriraš...a mogu misliti koliko lupa srce na treningu

 
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #31 poslato: Jul 18, 2011, 09:28:14 posle podne »

Kad smo već kod toga, evo još nekih ideja koje ja koristim za lakši veći unos vode: šumeći vitamini/minerali u tabletama(jedna tableta bude dovoljna za litar vode), tečne aminokiseline(2 kašike daju taman blagu aromu na 1l vode), Scivation Xtend(1 dozer na 1l i bude prelep sok), pola limuna na 1l vode. Spoji se lepo i korisno - em unesemo dovoljno vode, em sa njom i neke bitne sastojke.

Super, i kad uzmesh u obzir da se sami preparati najbolje apsorbuju kad se unesu u obliku rastvora- 3 u 1 :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #30 poslato: Jul 18, 2011, 08:21:28 posle podne »

zato shto mi ne treba kofein sam po sebi u tim dozama vec u komplexu sagorevacha.. a izgleda da sam ja jedini jadnik koji ne sme da ih koristi........
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #29 poslato: Jul 18, 2011, 07:49:20 posle podne »

necu ja josh puno prichati o tom unosu vode, buduci da popijem 10 keseca zelenog caja, po 2-6 tableta sagorevacha punih kofeina, i jedno 2-3 kafe ako mi bash ne isperu zeludac, one jake crne !!! i onda josh jedan lexilijum i casica rakije da bi mogla zaspati :( malo tuge i malo adrenalina za preko dana...

zdrav zivot
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
nickey
Gost
« Odgovor #28 poslato: Jul 18, 2011, 07:37:44 posle podne »

zaSTo jednostavno ne kupis tablete kofeina i krljas 10 kom na dan?
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #27 poslato: Jul 18, 2011, 05:40:20 posle podne »

necu ja josh puno prichati o tom unosu vode, buduci da popijem 10 keseca zelenog caja, po 2-6 tableta sagorevacha punih kofeina, i jedno 2-3 kafe ako mi bash ne isperu zeludac, one jake crne !!! i onda josh jedan lexilijum i casica rakije da bi mogla zaspati :( malo tuge i malo adrenalina za preko dana...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Jul 18, 2011, 05:05:42 posle podne »

Kad smo već kod toga, evo još nekih ideja koje ja koristim za lakši veći unos vode: šumeći vitamini/minerali u tabletama(jedna tableta bude dovoljna za litar vode), tečne aminokiseline(2 kašike daju taman blagu aromu na 1l vode), Scivation Xtend(1 dozer na 1l i bude prelep sok), pola limuna na 1l vode. Spoji se lepo i korisno - em unesemo dovoljno vode, em sa njom i neke bitne sastojke.
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #25 poslato: Jul 18, 2011, 04:58:30 posle podne »

U poslednje vreme bash vodim rachuna o tome.. evo jedan super osvezavajuci recept pogotovo ako imate problema da pijete dosta technosti.. ja uveche skuvam litru ipo vode i ubacim 5 kesica zelenog chaja i iscedim jedan limun u to, kasnije u frizider a drugu bocu u zamrzivach , pa ta zaledjena ide sa mnom na strand.. 2 koristi, em' se hidrirate, em' detoksikujete :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #24 poslato: Jul 18, 2011, 04:28:58 posle podne »

I ja malopre uneo jednu od 8kg. Hladi se. ;D :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Jul 18, 2011, 04:18:08 posle podne »

a mene je ognjen našao.. danas su pale 3l i to 1l izotonika, čisto da se zasladim ;)
(no lubenice, za sad ;))

lubenice su stigle u zrenjanin, a u novi sad?  ;D


stigle neg' šta!
samo su kod vas sigurno jeVtinije :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Jul 18, 2011, 04:17:00 posle podne »

Da, naravno ali svako prema potrebama, to sam hteo da kazem:) Zato ja i mislim da ne postoji neki univerzalni kalup za takve stvari, nego kako kome prija. Opste je mesto preporuka doktora da se uvek treba hidrirati, e sad da li je to nekom litar, 2 ili 8 to je individualna stvar i zavisi od hiljadu i jednog faktora.

jedan od pouzdanih parametara za kontrolu hidriranosti je boja mokraće. ako vam je mokraća izraženo žuta ili čak i tamnije žuta, izraženijeg mirisa, manja količina koju mokrite - sigurno unosite nedovoljno tečnosti!
e sad, pitanje koje se provlači je - dobro, pa šta? prvo, najbanalnije - moguća pojava peska i kamenčića u bubregu i mokraćnim putevima. osim većini poznatih jakih bolova (koji se zovu kolike) kamenčići mokraćnih purteva mogu dovesti i do ozbiljnijih komplikacija na mokraćnim putevima (upala bubrega, prestanak rada bubrega, zagnojenje bubrega, kamen mokraćne bešike i dr.) koje mogu zahtevati i hirurško lečenje... pa, ko želi da se operiše, a ne mora!? dalje, nedovoljna hidriranost uzrok je slabije cirkulacije, koncentrovane krvi, slabije prokrvljenosti organa, manje količine tečnosti u tkivima organa (mišići, mozak, koža). posledica u najmanju ruku loš izgled kože - a mnogi se ježe već od pomisli na to, da ne pričamo o riziku za promene na krvnim sudovima, tromboza, šlog... (kod ljudi koji imaju neki rizik a dehidrirani su). manje opasno je stanje malaksalosti, slabosti, psihičke usporenosti.....
pogledajte travnjak koji se ne zaliva 7 dana i onaj koji se zaliva svakodnevno!? koji vam je lepši i na kojem biste radije popili kafu ili pročitali neku knjigu ili odigrali fudbalicu (da nekažem jedan set)? živim bićima je h20 od vitalnog značaja!!!
ok, ne mora 3 ili 5 L, ali neka bude mera na 2 sata čaša od 2dl vode za početak ( a nećete pogrešiti ako ubacite i neku čašu +)... Vrućine još uvek ne popuštaju!
 :)

voda je neophodna za metabolizam za koji većina vas toliko brine ovde na forumu... hoćete dobar metabolizam - pijte vode ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Jul 18, 2011, 10:55:20 pre podne »

i kad je veliko preznojavanje u pitanju, nema boljeg osveženja od izotoničnog napitka....   Isostar, Isotec,  ako ne to onda Aqua viva hydroactive.... 

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Jul 18, 2011, 10:50:31 pre podne »

Ja sad uneo Lubenicu u kucu... :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Jul 18, 2011, 10:04:19 pre podne »

a mene je ognjen našao.. danas su pale 3l i to 1l izotonika, čisto da se zasladim ;)
(no lubenice, za sad ;))

lubenice su stigle u zrenjanin, a u novi sad?  ;D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jul 18, 2011, 10:01:33 pre podne »

Svestan jesam da moram da sam hidriran, ali ja se uopste ne znojim, izgleda da imam neki poremecaj, ali uopste, osim kad sam bas dugo na suncu sto je retko, cak i na treningu mora bas da bude intenzitet pun sat da bi se pojavila graska znoja...

verovatno zato nisam ni zedan toliko a o 3 litre mogu da sanjam...prosto nemam potrebu...?!
moguće je da se malo znojiš jer si već dehidriran malim unosom tečnosti, pa organizam kompenzatorno čuva tečnost smanjujući znojenje! ovo povećava i rizik od toplotnog udara.....
zato čašu ruke, a može i kriška lubenice
 ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 14 upita.