TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 09:18:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Delimicno pucanje zadnje loze  (Pročitano 11208 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #60 poslato: Jun 20, 2014, 09:02:03 pre podne »

Posle vezbi 10-15min istezanje,  sa posebnom pažnjom na zadnjoj lozi - pretklon,  noga podignuta u visini kuka sa pretklonom ka prstima...

Istezanja uvek kada je misić dobro zagrejan.
Ne radi treninge sa velikim težinama...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #59 poslato: Jun 20, 2014, 08:58:16 pre podne »

Radi vežbe - na masini ext/pregibi, leg pres, cucnjevi (oprez - ekscentrična kontrakcija).
 Ext ledja na kosoj klupi, rumunsko mrtvo dizanje (oprez - male tezine, noge blago savijene u kolenima).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #58 poslato: Jun 20, 2014, 08:54:43 pre podne »

Vezbe na sutalici treba da radis single leg extenzije. Pregibe za lozu moze sa obe noge.
Odnos opterećenja na vezbi prednja/zadnja loža - 1/0.6 (npr 20kg ext sing leg/25kg pregib obe noge)...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: Jun 20, 2014, 08:48:41 pre podne »

Pa jedino ona povreda od pre dva meseca kad mi je delimicno pukao misic zadnje loze. Ne boli me pri vezbanju ali ga i ne forsiram. Nema bolova pri pokretu. Normalno mogu da cucnem lagano da trcim itd. Ja mislim da mi se to pojavilo prvi put kad sam trcao malo sam se isforsirao kod trcanja i istezanja. Od tad ja mislim da hematom stagnira i da polako prolazi jer koliko ja vidim sve je tamniji i tamniji.

Lokalno mazi lioton ili hepatrombin gel 2 - 3x na dan.  Trebalo bi da hematom polako prolazi. Vazno je da nema blla kao znak nove povrede...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Jun 20, 2014, 08:46:55 pre podne »

Imam jedno pitanje od skoro sam krenuo u teretanu i sad mi se pojavio podliv duzine 12cm a sirine 1,5cm iza kolena. Ne boli me nista normalno sve radi.
Samo se plasim da ne povredim opet misic. U teretani vozim bicikl, radim prednji i zadnji sut na masini i cucnjeve ( spustam se sve dok mi dupe ne dotakne klupu za bench, bez kilaze) i list na stepenicama sa tegom. Istezem se kad mi je misic zagrejan tj vozim bicikl pa se istezem odradim te vezbe pa se opet iategnem i onda sam gotov sto se tice nogu. Mozda sam se malo isforsirao kad sam se istezao jer kad radim prednji i zadnji sut obicno gledam da nisu neke velike kilaze i da radim min 10 ponavljanja. Posle treninga nogu hladim ledom.
Ako imas neki savet on je uvek dobrodosao :)
Pozz
Najverovatnije je izbio neki podliv izcdubine pod kozu, a nije posledica nekoe nove povrede..
Sačuvana
zebra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #55 poslato: Jun 18, 2014, 11:19:26 posle podne »

Pa jedino ona povreda od pre dva meseca kad mi je delimicno pukao misic zadnje loze. Ne boli me pri vezbanju ali ga i ne forsiram. Nema bolova pri pokretu. Normalno mogu da cucnem lagano da trcim itd. Ja mislim da mi se to pojavilo prvi put kad sam trcao malo sam se isforsirao kod trcanja i istezanja. Od tad ja mislim da hematom stagnira i da polako prolazi jer koliko ja vidim sve je tamniji i tamniji.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #54 poslato: Jun 18, 2014, 09:49:33 pre podne »

Da li sada ima bola pri nekim pokretima?
 Bola pri nekim vežbama?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #53 poslato: Jun 18, 2014, 09:48:16 pre podne »

Lokalno na mestu podliva (modrice) utrljaj lioton ili hepatrombin gel 2 - 3x / dan...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #52 poslato: Jun 18, 2014, 09:47:03 pre podne »

Da li je bilo povrede zadnje lože?
Bola zadnje lože?
Sačuvana
zebra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #51 poslato: Jun 17, 2014, 10:47:58 posle podne »

Imam jedno pitanje od skoro sam krenuo u teretanu i sad mi se pojavio podliv duzine 12cm a sirine 1,5cm iza kolena. Ne boli me nista normalno sve radi.
Samo se plasim da ne povredim opet misic. U teretani vozim bicikl, radim prednji i zadnji sut na masini i cucnjeve ( spustam se sve dok mi dupe ne dotakne klupu za bench, bez kilaze) i list na stepenicama sa tegom. Istezem se kad mi je misic zagrejan tj vozim bicikl pa se istezem odradim te vezbe pa se opet iategnem i onda sam gotov sto se tice nogu. Mozda sam se malo isforsirao kad sam se istezao jer kad radim prednji i zadnji sut obicno gledam da nisu neke velike kilaze i da radim min 10 ponavljanja. Posle treninga nogu hladim ledom.
Ako imas neki savet on je uvek dobrodosao :)
Pozz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Maj 16, 2014, 08:49:31 pre podne »

Izvini sto ovako kasno odgovaram...
Nemam sobni bicikl...
Za sad sve ide super za dva dana mi je kontrola, radim vezbe idem na fizikalnu... par puta sam mahinalno cucnuo i kad sam ustao upalsio sam se da se opet nesto ne povredim isto tako pre par dana sam se lagano peo po dva stepenika i lagano potrcao za autobusom i svaki put kad sam shvatio sta radim stao sam i pomislio polako nemoj da se opet povredis, ali sam shvatio da je to sve u glavi. I dalje me boli tj zateze kad istezem misic ali nemam problema u hodu i pri dugim setnjama ( 2sata)
Hvala tebi na svim savetima i pomoci, javljam se posle kontrole
Pozz :)
Koje vežbe radiš za istezanje zadnje lože? Da li radiš istezanje na zagrejanom mišiću?
Istezanje je najvažnije da mišić ne bude skraćen što je važno, posle pucanja mišića i stvaranja ožiljka...
Javi kako je bilo na kontroli...
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Maj 16, 2014, 08:43:51 pre podne »

Koliko se mozeš spustiti u pretklon sa pravim kolenima, koliko cm od poda...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: Maj 16, 2014, 08:41:48 pre podne »

Moraš paziti na nagle pokrete kad nisi zagrejan i na pokret kada je misić skraćen.
Hladan i skraćen mišić je sklon povredi... ne smeš raditi eksplozivne pokrete na hladnom mišiću...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: Maj 16, 2014, 08:39:25 pre podne »

Da li si krenuo da trčiš?
Bazen?
Sačuvana
zebra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #46 poslato: Maj 13, 2014, 11:37:53 posle podne »

Izvini sto ovako kasno odgovaram...
Nemam sobni bicikl...
Za sad sve ide super za dva dana mi je kontrola, radim vezbe idem na fizikalnu... par puta sam mahinalno cucnuo i kad sam ustao upalsio sam se da se opet nesto ne povredim isto tako pre par dana sam se lagano peo po dva stepenika i lagano potrcao za autobusom i svaki put kad sam shvatio sta radim stao sam i pomislio polako nemoj da se opet povredis, ali sam shvatio da je to sve u glavi. I dalje me boli tj zateze kad istezem misic ali nemam problema u hodu i pri dugim setnjama ( 2sata)
Hvala tebi na svim savetima i pomoci, javljam se posle kontrole
Pozz :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 14 upita.