TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 10:46:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vase misljenje o ovoj ishrani.. :p  (Pročitano 15283 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #39 poslato: Jul 15, 2010, 09:54:20 posle podne »

bolje da ne znam čime hrane životinje... a kako ih gaje tj tove o tome ne bi...
ali odo smo mi od teme...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #38 poslato: Jul 15, 2010, 09:26:08 posle podne »

Meni cesto uvece bukvalno zafali mleko, t.j. imam ogromnu zelju da popijem barem samo par gutljaja. kao da sam novorodjence :)
ili mladi sir uvece volim (ella za veceru se podrazumeva :))

novi mladi sir suboticki je ekstra. barem ja mislm da je novi, znao sam samo za sabacki
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #37 poslato: Jul 15, 2010, 03:47:42 posle podne »

Hahaha, baš tako :D

...posni sir je meni lično "omiljen" izvor proteina u letnjem periodu... može uz sve da se kombinuje, pogotovo uz osvežavajuće letnje salate, uz ribu (tunu), čak i uz piletinu... sa integralnim hlebom (kao sendvič)... sa whey proteinom....
hiljadu kombinacija... i pri tom je još i hladan iz frižidera :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #36 poslato: Jul 15, 2010, 06:45:40 pre podne »

Na zalost tako je, ali nema odustajanja, sve sto treba da uradimo je da evoluiramo i pocnemo da gradimo misic na manje kvalitetnom proteinu :D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #35 poslato: Jul 14, 2010, 04:43:36 posle podne »

Zaista poražavajući rezultati :(    iovako nisam neki mesojed, a tek kad čujem-pročitam ovakve stvari...  :/

najradije bih živela samo na ribi... ali tek tu što može biti "skrivenih otrova" zahvaljujući zagaĂ°enoj okolini...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #34 poslato: Jul 14, 2010, 01:44:56 posle podne »

Nedavno sam postavio novi fatometar ovde u mojoj firmi. Najnovija generacija što se tiče ureĂ°aja sa IR (infra red) tehnologijom i rezultati analize mesa su gotovo poražavajući. Svi ti ljudi koji gaje svinje i žale se na loše cene mesa na tržištu žale se neopravdano jer kvalitet svinja je očajan, retko koja preĂ°e 50% mesa, a neki standard bi trebao da bude oko 69% mesa da bi se svinja smatrala prvom kategorijom. Hrana kojom se životinje hrane je jednostavno loša da bi se mogla svrstati u prvu kategoriju, a ista priča je i sa ostalom stokom. Nisam siguran da u Vojvodini može da se naĂ°e kvalitetno meso u slobodnoj prodaji da ima onaj predodreĂ°eni procenat proteina koji mi nalazimo po tabelama na netu...onda još ljudi uzmu i jedu manje nego što bi trebalo i kad je sve po propisu i žale se što ne napreduju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Jul 14, 2010, 01:19:00 posle podne »

Slažem se da su pilići postali prasići.. ustvari o tome stalno i pričam.. više ni pile nije što je nekad bilo (dok je trčalo dvorištem)... pogledaje koliko ima sala oko tog pilećeg mesa koje prodaju...

Ali tako je to i sa čovekom... ranije je unsoio manje kalorije (oko 2400kcal) i više se kretao. Sad prosećan čovek unese oko 2800kcal a kreće se, pa skoro da se i ne kreće... Mnogo je lakše uneti, nego potrošiti kalorije (za većinu nas)...

No da se vratimo na meso... rekoh i stojim iza toga - pazite ko vam prodaje meso, a ne šta prodaje - tu je tajna dobrog proteina :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #32 poslato: Jul 14, 2010, 11:51:12 pre podne »

Sta znam ja jedem do 20 celih jaja dnevno, jedem i po 10 zivih belanaca, sad kako je toplije ne praktikujem toliko ziva, ali zumanca ziva su najveci problem, uostalom pored svih proteinskih suplemenata sumnjam da je potrebno da se jede i zivo zumance, pa cak i belance, ali isto tako mislimda zivo belance nije problem...

Isto tako ne verujem da je crveno meso problem. Ovde momak kaze da jede piletinu i ribu, a nece crveno meso zbog zdravlja. To malo nema logike, jer kao i ostala stoka koja se gaji iskljucivo za klanje u mesnim industrijama i generalno na veliko se krlja sa raznim hemijama da bi ostala zdrava i ili bolje napredovala. Tako da ta piletina sigurno nije nista zdravija od svinjetine, a riba ko riba ima te teske metale u sebi...tako da je ne jesti crveno meso pomalo zaludno. Ako je pitanje dali ce se stvoriti problem sa srcem, to je tek mit. Moze bey ikakvih problema da sedobije infarkt na vegeterijanskoj ishrani...

Pored toga sto je soja los izbor proteina, fitoestrogeni su jos veci problem tako da bilo kakva ishrana na soji, osim na izolatima soje je tek zaludno.

Ova ishrana koja je ovde navedena je odlican nacin da se skinukile, ali da se dobiju nikako. Ukoliko momak vec insistira na tome da nema crvenog mesa onda whey u kombinaciji sa milk and egg proteinom i zma redovno i da poveca kalorije iz masti i nece imati problema sa nabacivanjem mase...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #31 poslato: Jul 13, 2010, 03:41:40 posle podne »

Moze se naci svasta, samo covek treba istraziti, par puta nedeljno u par razlicitih prodavnica, i mislim da se skoro sve moze naci...

Ali ako coveku ne smeta, makar jeo i stalno isto, onda ok... treba samo obratiti paznju onda na multivitiamine i multiminerale ako se ne jede raznoiko voce i povrce i to je to...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Jul 12, 2010, 09:43:12 posle podne »

Eto na primer ako nećeš da dobiješ beri beri od toga što jedeš smao kajgane možeš uz njih jesti paradajz ;)

Šalim se malo, ali svakako raznolikost je veoma važna... nekad ju je teko ispoštovati ali ako imate ozbiljne ciljeve...

Mislim da je velik problem i u izboru u našim prodavnicama.. no to je druga tema...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Jul 12, 2010, 04:53:53 posle podne »

Lično, uvek se držim pravila - upola žumanaca u odnosu na belanca... jedem jaja otprilike 3-4 puta nedeljno, za doručak sa ovsenim.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Jul 12, 2010, 02:25:48 posle podne »

Nisam bukvalista, ali eto jedes svaki dana jaja, i to je previse :) Nece ti nsita biti naravno, ali to je znam da nisi bas mastovit, samo sam na to mislio...

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #27 poslato: Jul 12, 2010, 01:14:58 posle podne »

Ogi,nemoj biti takav bukvalista :) u vecini obroka mi je meso,riba,govedina,junetina,piletina..jaja su mi jedan obrok u toku dana,sa dodacima...naravno nemoze se samo to i jaja jesti,tu su i pirinac,krompir,povrce,sirevi,mleko,ovsene pahuljice itd itd..

LJudi hvala na pomoci  :)

Ako je sve to sto si naveo zastupljeno u tvojoj svakodnevnoj ishrani onda je ok.
Sačuvana
MARKO.VASILJEVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #26 poslato: Jul 12, 2010, 08:38:49 pre podne »

Ogi,nemoj biti takav bukvalista :) u vecini obroka mi je meso,riba,govedina,junetina,piletina..jaja su mi jedan obrok u toku dana,sa dodacima...naravno nemoze se samo to i jaja jesti,tu su i pirinac,krompir,povrce,sirevi,mleko,ovsene pahuljice itd itd..

LJudi hvala na pomoci  :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #25 poslato: Jul 11, 2010, 08:46:54 posle podne »

Ja mnogo vezbama ,plus mi je potrebno mase pa najvise jedem jaja i meso,pa se plasim da ne preteram sa jajima :)

Postoji jos brdo hrane koje mozes jesti, nemoj me progresno svhatiti ali recenica ti je malo bzvz tom smislu puno vezbas pa jedes meso i jaja, kakve to veze ima :)

Inace Daniel predlog ispostuj, ne treba preterivati, bilo sta da je u pitanju, sto je meni mama govorila, dobices beri-beri :D

Uglavnom jos pregledaj po forumu, pronaces jos dosta predloga sta da jedes, jer verujem da nemas ideju pa samo jaja jedes
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.