TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 10:19:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabijanje mase/snage  (Pročitano 10443 puta)
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #33 poslato: Avgust 02, 2017, 09:17:29 posle podne »

Čučanj i mrtvo dizanje će odraditi posao sa donjim delom leđa dok će te posle toga leđnjaci samo umarati ali nećeš postići nikakav efekat.
Onda bez..:)
A kombinovano moze mrtvo,benč,propadanje,čučanj,list ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #32 poslato: Avgust 02, 2017, 09:16:18 posle podne »

Čučanj i mrtvo dizanje će odraditi posao sa donjim delom leđa dok će te posle toga leđnjaci samo umarati ali nećeš postići nikakav efekat.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #31 poslato: Avgust 02, 2017, 09:14:28 posle podne »

Možeš i tako samo su ovi leđnjaci nepotrebni. Ne zaboravi zgibove :)
Leđnjake na kraju da dokrajčim a zgibove sma zaboravio..:)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #30 poslato: Avgust 02, 2017, 09:11:53 posle podne »

Možeš i tako samo su ovi leđnjaci nepotrebni. Ne zaboravi zgibove :)
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #29 poslato: Avgust 02, 2017, 09:10:08 posle podne »

MP=stojećI potiska iznad glave, ako na isto mislimo tako da to ostavi. Propadanja takođe mozes 2-3 serije do otkaza nakon bencha i MP.
MP=Military press...Mislio sam njega zato sto je stojeci pa treba malo i core da radi da stabilizira tezinu...
Mozda bi mogao onda pon,sre,pet ovi moji treninzi i uto benč,mp,propadanje a čet čučanj,iskorak,mrtvo,leđnjaci,listovi i sub odmor pa nedelja kombinovano ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #28 poslato: Avgust 02, 2017, 09:05:59 posle podne »

MP=stojećI potiska iznad glave, ako na isto mislimo tako da to ostavi. Propadanja takođe mozes 2-3 serije do otkaza nakon bencha i MP.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #27 poslato: Avgust 02, 2017, 08:59:39 posle podne »

Meni se trening dopada i samo bih dodao potisak iznad glave. Ako mene pitaš nema potrebe da radiš druge vežbe za grudi osim benča, a sa ovim vežbama napredovaćeš i po pitanju izgleda. Sigurno nećeš izgledati kao "nakaza " jer su ovo složene vežbe koje uključuju veliki broj mišića i sa odgovarajućom tehnikom( ovo oko tehnike je najveći problem )  možeš izvući maksimum iz svakog misica ukljucenog u pokret( na primeru bencha mozes maksimalno aktivirati i triceps i grudi a dobrim delom i prednje rame).  Veće su sanse da split trening od tebe napravi "nakazu" jer izolacioni pokreti za male misicne grupe jednostalno nisu "prirodni" i na silu ih prekomerno razvijaš dok su pokreti čučnja, mrtvog dizanja i sličnih vežbi imitacije svakodnevnih aktivnosti i u pravoj meri angazuju sve potrebne misicne grupe (naravno ako se izvode pravilno).


Što se tiče treninga ja bih imao 2 različita treninga u toku nedelje, sad da li bi ih radio na nedeljnom nivou ili bi ih vrteo češće to je na tebi.

1 trening : čučanj, mrtvo dizanje, listovi
2 trening: bench press, malo stojećeg potiska iznad glave, zgibovi

ako ostane vremena i snage na kraju treninga ubaci letenje za srednje rame ili koju vezbicu za biceps/triceps cisto da malo prokrvis i te misicne grupe
A propadanje i mp press bi izbacio?


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #26 poslato: Avgust 02, 2017, 07:42:25 posle podne »

Meni se trening dopada i samo bih dodao potisak iznad glave. Ako mene pitaš nema potrebe da radiš druge vežbe za grudi osim benča, a sa ovim vežbama napredovaćeš i po pitanju izgleda. Sigurno nećeš izgledati kao "nakaza " jer su ovo složene vežbe koje uključuju veliki broj mišića i sa odgovarajućom tehnikom( ovo oko tehnike je najveći problem )  možeš izvući maksimum iz svakog misica ukljucenog u pokret( na primeru bencha mozes maksimalno aktivirati i triceps i grudi a dobrim delom i prednje rame).  Veće su sanse da split trening od tebe napravi "nakazu" jer izolacioni pokreti za male misicne grupe jednostalno nisu "prirodni" i na silu ih prekomerno razvijaš dok su pokreti čučnja, mrtvog dizanja i sličnih vežbi imitacije svakodnevnih aktivnosti i u pravoj meri angazuju sve potrebne misicne grupe (naravno ako se izvode pravilno).


Što se tiče treninga ja bih imao 2 različita treninga u toku nedelje, sad da li bi ih radio na nedeljnom nivou ili bi ih vrteo češće to je na tebi.

1 trening : čučanj, mrtvo dizanje, listovi
2 trening: bench press, malo stojećeg potiska iznad glave, zgibovi

ako ostane vremena i snage na kraju treninga ubaci letenje za srednje rame ili koju vezbicu za biceps/triceps cisto da malo prokrvis i te misicne grupe
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #25 poslato: Avgust 02, 2017, 04:20:59 posle podne »

Poslednja ili poslednje dve do otkaza jer nemas idealne uslove da toliko krzas misicna vlakna, treba dosta antikatabolika itd, itd.

Mislim ja sam uvek za trening do koske, ali treba znati kad se sta radi.

I covek konstantno hidrate i masti zajedno, ne popusta :D
Ok samo me brine ovo oko hrane do sada nisam jeo ni blizu ovoliko tj nisam ni pazio na ishranu...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #24 poslato: Avgust 02, 2017, 04:16:17 posle podne »

Poslednja ili poslednje dve do otkaza jer nemas idealne uslove da toliko krzas misicna vlakna, treba dosta antikatabolika itd, itd.

Mislim ja sam uvek za trening do koske, ali treba znati kad se sta radi.

I covek konstantno hidrate i masti zajedno, ne popusta :D
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #23 poslato: Avgust 02, 2017, 02:47:03 posle podne »

A što toliko naglašavaš voće, po koja voćka između obroka( odabir po preporukama) je "rutina"...nadam se da to ne preraste u voćne obroke...

Što kao obrok pred počinak ne ubaciš posniji sir + orašaste plodove...

Bez svakodnevne konzumacije konzervi ribe...neka to bude i riba van konzerve  ;)

Možeš da menjaš i izbor mesa - riba/belo/crveno meso...isto važi i za odabir ugljenih hidrata...

Nadam se da benč nije jedina vežba u treningu za grudi...
Ima dole kako izleda trening ...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Avgust 02, 2017, 02:45:23 posle podne »

A što toliko naglašavaš voće, po koja voćka između obroka( odabir po preporukama) je "rutina"...nadam se da to ne preraste u voćne obroke...

Što kao obrok pred počinak ne ubaciš posniji sir + orašaste plodove...

Bez svakodnevne konzumacije konzervi ribe...neka to bude i riba van konzerve  ;)

Možeš da menjaš i izbor mesa - riba/belo/crveno meso...isto važi i za odabir ugljenih hidrata...

Nadam se da benč nije jedina vežba u treningu za grudi...
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #21 poslato: Avgust 02, 2017, 01:43:02 posle podne »

Sastavio sam ovako nesto:
1.5JAJA+100G OVSENE/PIRINAC(9H)
2.100GMESA+100G OVSENE/PIRINAČ+ORASASTI PLODOVI(12H)
3.VOĆE(13H)
4.200G MESA + 100G PIRINAC/KROMPIR(15H)
5.100G TUNJEVINA/SARDINA+100G OVSENE/PIRINAC+ORASASTI PLODOVI(17H)
6.VOĆE(18H)
7.200G TUNJEVINA/SARDINA(19H)
Uz obroke se podrazumeva neka salata i povrće da li je ovo previse ili taman i koliko je ovo jednolicno da li treba da menjam vrstu mesa i UH npr svaki 3dan uzmem umesto belog mesa junetinu i umesto pirinca krompir..?
Jos sto se tiče treninga jedno pitanje, ja sam uvek do sada radio do otkaza bilo sta da radim ako npr radim benč 6,7serija svaka do otkaza i na kraju sklekovi da skroz izmorim misic dok nmg ni jedan sklek,da li tako da nastavim ili da manje forsiram :) ?





Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Avgust 01, 2017, 02:34:57 posle podne »

Opet te užine...izgleda da nemaš strpljenja da pročitaš podeljeno, pa preletiš onako na brzinu i opet napraviš zbrku od obroka...

Osnovu svakog tvog obroka čine proteini, a masti i/ili ugljene hidrate dodaj u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...naravno tu su i obavezna vlakna...dakle, to bi ukrako bila osnova logika svakog tvog obroka...dakle, orašaste plodove veži uz proteine visoke biološke vrednosti, npr. u obroku pred počinak posniji sir + bademi

Uz ribu ubaci bar salatu od vlaknastog povrća...

Da bi se plašio katabolizma, prvo moraš da imaš dovoljno mase za koju moraš da se plašiš...akcenat na bazičnu suplementaciju - vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3, proteinski suplementi...





Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #19 poslato: Avgust 01, 2017, 10:42:17 pre podne »

2 je minimum, a mora i preko toga da se ne lazemo, jedno je teorija, a drugo praksa. Pojacaj meso, ribu, belanca, posni sir sta god. Posle treninga naravno proteinski prah.

E sad, sa toliko treninga lako moze da se desi da odes u katabolizam. Tesko da ce tu i snaga doci do izrazaja, ali ok, vredi se potruditi. Crveno meso i dosta hidrata, plus masti.

Zatim od suplemenata ubaci antikatabolike, tj amino kiseline, kreatin ili neki njegov oblik. A trening sam po sebi onda i mozes kako si zamislio ako ti je snaga cilj, mada opet fale potisci iznad glave npr i tako neke sitnice.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.