TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395483 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 08:48:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Istegnuće skočnog zgloba  (Pročitano 6198 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Decembar 14, 2015, 11:04:55 pre podne »

od pravilno odredjenog nošenja stabilizatora neće doći do slabljenje mišića - a treba da radiš na propriocepciji skočng zgloba (stabilnost na nesvesnom nivou)
- bos radiš: stajanje na jednoj nozi zatvoene oči/na prstima, podizanje na prste u mestu na jednoj nozi sa zatvorenim očima, spuštanje u polučučanja sa zatronim očima na jednoj nozi, iskorak sa zatvorenim očima...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #43 poslato: Decembar 14, 2015, 10:58:49 pre podne »

možeš raditi vežbe sa elstičnim trakama, za jačanje mišića stabilizatora skočnog zgloba i stopala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Decembar 14, 2015, 10:50:18 pre podne »

ako ima osećaja nestabilnost zgloba (subjektivni osećaj?) - dolazi u obzir nošenje ortoze/stabilizatora skočnog zgloba pri nekontrolisanim kontaktima (kada postoji rizik od povrede skočnog)
najvažnije snaga mišića potkolenice i stopala - mišići pregibači, opružači, izvrtači, uvrtači stopala
i fleksibilnost - obim pokreta
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #41 poslato: Decembar 11, 2015, 12:51:08 posle podne »


Iskreno i nisam baš praktikovao.Moraću..
Btw, da li mi preporučuješ da za vreme sparinga,randorija ili vežbanja tehnike prestanem da koristim steznik ? Znam da je
nezahvalno da ti sada procenjuješ,ali plašim se da steznikom možda ne "ulenjim" neke mišiće za stabilizaciju pa da posle imam opet problem
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Decembar 11, 2015, 10:06:57 pre podne »

Izveštaj posle skoro 5 meseci od povrede
Pre mesec dana sam počeo da treniram kontaktne sportove (džudo i grepling) uvek sa steznikom,a jednom se čak desilo i bez steznika
i nisam imao nikakve povrede.Imao sam i dodatnu elektroterapiju. Postoji još uvek razlika u odnosu na period pre povrede,ali mogu reći da ipak ide na bolje.
U trenutnom statusu primećujem da me više bole mišići i sl. oko tog zgloba, kao da je u pitanju umor ili nedovoljna pripremljenost tih mišića za neke veće napore.Prilikom jednog doskoka me malo zabolela tetiva iznad pete. Pretpostavljam da je sve to normalan deo procesa oporavka ?
Uglavnom hvala PeĂ°a na savetima,mnogo si pomogao. Nadam se da ovu rubriku više neću podsticati novim tekstovima/pitanjima, barem ne kao neposredan akter :)
Živ bio!

:)
da li radiš istezanja za ahilovu tetivu?
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #39 poslato: Decembar 10, 2015, 08:41:40 pre podne »

Izveštaj posle skoro 5 meseci od povrede
Pre mesec dana sam počeo da treniram kontaktne sportove (džudo i grepling) uvek sa steznikom,a jednom se čak desilo i bez steznika
i nisam imao nikakve povrede.Imao sam i dodatnu elektroterapiju. Postoji još uvek razlika u odnosu na period pre povrede,ali mogu reći da ipak ide na bolje.
U trenutnom statusu primećujem da me više bole mišići i sl. oko tog zgloba, kao da je u pitanju umor ili nedovoljna pripremljenost tih mišića za neke veće napore.Prilikom jednog doskoka me malo zabolela tetiva iznad pete. Pretpostavljam da je sve to normalan deo procesa oporavka ?
Uglavnom hvala PeĂ°a na savetima,mnogo si pomogao. Nadam se da ovu rubriku više neću podsticati novim tekstovima/pitanjima, barem ne kao neposredan akter :)
Živ bio!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 17, 2015, 11:01:45 posle podne »

u svakom slučaju trčanje doziraj - 1min trčanja/1min hodanja, 2min trč/1min hodanje, 3min trč/1min hodanje.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Oktobar 17, 2015, 11:00:36 posle podne »

 :)
bos po travi?
kod trčanja je važno da je podloga ravna, bezneravnina, da je dobra obuća, da dobro stegneš patike - u tom slučaju može trčanje bez steznika...
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #36 poslato: Oktobar 14, 2015, 10:34:46 posle podne »

Btw. Tek danas sam uočio na sajtu ovaj text: www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/jaanje-stabilizatora-kuka.html i upravo mi je to trebalo.Dešava se neki fantomski bol preko zadnjice jos od ranije i nikako nisam uspevao da provalim poreklo ili da ga tačno lociram.Ovo bi moglo biti rešenje. Dakle elastična traka je trenutno primarni rekvizit  :)
Long live Pedja!
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #35 poslato: Oktobar 13, 2015, 12:17:22 posle podne »

Hvala na savetima i vežbama.Radim ih svaki dan, izuzev ove u teretani.
Trčanje inače ne praktikujem,osim za loptom,ali mislim da bih mogao neki džoging.
Da li bi bilo bolje da trčim bez steznika? Bos po travi?
Uglavnom,još uvek postoji bol prilikom inverzije.U ponedeljak opet idem i u jodnu banju,videću kakav će biti izveštaj.
Prošli put je doktorica izmeĂ°u ostalog sledeće konstatovala:" obj. periartikluarni otok desnog TC zgloba koji je diskretno bolno osetljiv.Značajno ograničen pokret u TC zglobu u svim pravcima.Promena boje kože kao i dorzuma stopala"
to je bilo pre 40ak dana.Čini mi se da se pokretljivost malo poboljšala,ali daleko je to od stanja koje je bilo pre povrede.
Javljam se kada završim kod lekara.
POzdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Oktobar 09, 2015, 02:25:41 posle podne »

trčanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Oktobar 09, 2015, 10:32:24 pre podne »

vežbe u teretani za stopala na mašini, početi sa manjim težnima
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 09, 2015, 10:12:58 pre podne »

vežba uvrtanja inverzije stopala sa elastičnim rakama (za unutrašnje stabilizatore stopala)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: Oktobar 09, 2015, 10:10:50 pre podne »

ovo je vežba izvrtanja everzije stopala sa elastičnim trakama (za spoljašnje stabilizatore stopala - peronealne mišiće)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Oktobar 09, 2015, 10:07:24 pre podne »

ovo je vežba jačanja sa elastičnim trakama dorzalne fleksije stopala
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.19 sekundi sa 14 upita.